• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Fuj, ta gramatika (zadna novinka), sorry
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    GILHAD: Pokud neco najdes, taky by zajimalo. Ja to vubec nechci jako tercovku, spis na hlodavce a zkusenost je, ze mysi a rejsci a podobne jdou strilet i s normalnimi miridly na 10kroku v klidu, nijak zvlast se neboji a s trochou klidu je to i prijemny sport.

    Sel bych osobne asi po vaze zbrane, pac cekat, byt v sede, s 3,5kg mrchou bude otrava.

    Na skudce bych asi sel i po plynem plnene, nebo s pumpovaci tlakovou nadobiu, pac pokud to dobre chapu (ala airsoftky) je to pak samonabijeci.

    Fakt si neumim predstavit, ze minu, a zacnu pumpovat, to mas zas 20min cekani, nez hlodavec vyleze.

    Ale to je jen moje teorie od airsoftek, ktere funguji na male hlodavce v klidu, a treba jsou i super na slimaky.

    Co kulicka, to jeden mrtvak. Nechavam je pak lezet, ostatni je pak zerou, cimz se pekne chytaj na jednom miste (delam i to, ze jsem “zelenou” cast kompostu posunul prave kousek od zahonu, cast se jich tam chodi krmit a ja mam jasne cile.

    Ale ta vzduchovka mi proste pripadne jako hezka hracka, stejne jako treba hazeni nozu, a jak pise kolega, je to mimo strelnice jedna z mala uzitecnych zbrani.


    Takze taky cekam na odpoved na Tvou otazku, pac kombinace railka, optika, 16J a 5,5brok, to zaciname na 10k a za ty prachy si poridim radej malorazku...

    Jinak z airsoftu mam tohle, ustova rychlost 95m/s


    Beretta M92, černá, celokov, blowback - ACTIONSHOP.CZ
    https://www.actionshop.cz/beretta-m92-cerna-celokov-blowback

    A je s tim hromada srandy. Realna rozborka, vaha uz dost otravna, aby to napodobovalo real, a neni to samo zadny subcompact. Ale pokud skudce nema peri nebo hromadu srsti, funguje to.

    Ac jsem priznivcem pozitivni motivace, sousedi maji psa psychare, terrier, dokaze stekat treba 12h v kuse, treba v noci je to “fakt uzasne”.

    Tak jsem si jednou pockal a vysolil mu jich 10 do kozichu (abych netrefil hlavu), furt to jednou za tyden jde zkusit, uz ani nenabijim, jen necha zbran plivnout tim zvukem.
    To byla taky vychytavka. Pes si to nespoji s Tebou. 15m je dobry dostrel, nezabije to a nedela diry, a problem, co jsem resil mesicne se vyresil sam.
    Jen pes, ktery nesmi mit reakci na zvuk strelby, tam na podminovani timhle pozor.


    Jinak kdysi jsem zkousel elektricky obojek na psi, v ruce jsem to bez ucuknuti udrzel na 14 z 20, a i 20 udrzis, jak polni telefon.
    Na normalni (ne pitbul bez mozku) psi staci hodnoty 4-6, ktere v dlani necitis.
    To ta kulicka je sakra vetsi rana a rozhodne bych to nedoporucoval z legrace...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    GILHAD: LAUNCHER: Jinak tady panovi to chodi moc pekne:

    air arms s510 r ultimate sporter review
    https://www.youtube.com/watch?v=9BizZEA4MBw
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    GILHAD: Hele jsem cisty teoretik zatim, takze bych radsi nedoporucil nic. Tohle je pro me moc dulezity, protoze ja si neco koupim, pak zjistim ze chci neco jineho, pak si koupim neco jineho... Takze driv nez po rocnich zkusenostech Ti nic drazsiho s klidnym svedomim doporucovat nebudu.

    Zatim teoreticky, co se mi libi:

    Vzduchovka: Libi se mi Air Arms a od nich Sporter, ale je otazkou jaky typ vzit:

    Air Arms S510 XS Ultimate Sporter Air Rifle
    https://www.youtube.com/watch?v=CajTFGtW-ms


    Puskohled: ATN X-Sight 5-20X
    Dvojnozka: Pujcoval bych si Atlas Bipod z me dospele pusky.

    Ano, levny to neni :-/
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    OVERDRIVE: No, tech 16J by se mi libilo jeste vic :) A asi teda tech 5.5 mm
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    GILHAD: jedno z kriterii je na skudce aspon 7J spis vic a 5,5 broky, kvuli vetsi devastujici sile ale mensi pruchodnosti do materialu, chapu-li to dobre.
    Na terc pak spis 4,5 brok

    Ale taky me to zajima, jen co jsem vystudoval.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    LAUNCHER: LAUNCHER: Jakou vzduchovku bys doporucil na zahradu pro strelbu na 10-40m s durazem na vykon, rozumnou presnost a cenu a pripadne jaky dalekohled k ni?
    (sehnatelne u nas, prevazne na terc, s prihlednutim k terminaci hlodavcu)

    Neco,co jeste neni moc drahe, ale uz neni k vzteku?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A jinak nejen Slovenske hmotne rezervy jsou rozkradene, ne nadarmo v armade chces byt kuchar nebo mit pod palcem sklady, ze... Skoda, ze nouzovy stav neni tak nouzovy, aby sel jeden az dva lidi nouzove povesit na kandelabr ;) akorat to by Bures nedovolil ;) ale jinak docela to zvladnul, treba jam mirnil Primulu... on je vlastne ukazka toho, ze nam opravdu chybi manageri. Jak jsou cesi proste pitomci typu “kazdy prikaz/zakaz je blbost a musi se obchcat”, je to strasne tezke remeslo. Sam jsem sefoval parkrat malym davum (do 10 lidi), a je to hrozna prace

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tak u nas dobry (ale to uz bylo videt 3 dny z5), jenze ted zbyva cely zbytek sveta


    http://irozhl.as/9BS
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Launcher: to by me zajimalo, zda jsi onen Marek, ktery komentuje pod touhle vzduchovkou, styl by sedel, ne ze ne... mmchodem maji tam krasne kousky, ale 60k fakt za vzduchovku nedam.
    A mmchodem 2: sehnat neco se spodni railkou, pokud fakt nechces tercovku za cenu meho Citrroenu Xara (2002), tak spis bez sance.


    Vzduchovka Umarex APX 4,5mm | Zbrane-vzduchovky.cz
    https://www.zbrane-vzduchovky.cz/vzduchovky/vzduchovky-umarex/vzduchovka-apx-45mm/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Treba stejne nerozumim te kontrole zbrani, typu vzduchovka 16J a pak mi postou prijde 175liberni kuse, ktera klidne da 45J.
    Nikdo ani nekontroloval, ze je mi 18, nebo nedej boze, ze nejsem nebezpecnej blb (myslim jako psychotesty, treba).

    Jako chapu, ze zabit muzu i bejzbolkou, ale tou se castej hraje baseball, co se asi tak dela s kusi? S optickym zamerovacem?
    He.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Takze podleha schvalovani, tedy A.

    Ja to s tim vyvlastnenim zbrani myslim jinak, ne, ze to udela EU, to taky neresim, ale kdyz by zacalo byt nebezpecno, cekal bych, ze stat proste stahne zbrane, ve smyslu: co neni lovecke, budes muset odevzdat.

    Zas jako tchanova custom Merkel kulovnice, to je neuveritelna hracka, a je to primarne lovecke, ale je to lehounke (vyrazne lehci nez ma kuse), optiku to ma cirou jak vodni sklo, mit takovej objektiv na fotaku, skacu radosti. Tech 5 naboju v zasobniku a sesty v komore, delka jako natazena ruka...

    Tohle by museli zabavit taky, pokud by chteli, aby zmizely ty opravdu nebezpecne zbrane, ne jen nejake kratke a tak. Tezko rict jestli je to vubec smysluplne, ale dokazu si predstavit, ze to nejakyho blba napadne, pokud by prituhlo a nekdo opravdu parkrat pouzil zbran pro ochranu osoby a majetku.

    Kdysi me desive nasral kamos, ktery nasel na pude zakonzervovany Nagant po dedkovi a ten blb jej sel odevzdat. To v zivote nepochopim.

    Tak tak nejak to trochu myslim a LEX sleduju tak nejak z povzdali, vzhledem k tomu, ze jsme zbrojarska velmoc, zbrani mame na pocet obyvatel docela dost a navic vetsinou je vlastni vyssi stredni trida nebo/a byvali komousi. chtel bych videt tchana, jak odevzdava zbran za stovku s optikou za jeste kousek vic ;)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Ja mam klasiku, tedy 470 mm (18.5 in). Uvahy nad narizenimi EU mmnt neresim, budu resit az bude aktualni. Myslim si ze proklickuji, jako vzdy.

    Jsem bezuhony, pracujici, mam dve deti. Jestli ja nejsem duveryhodny, tak uz nevim.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak ta samonabijecka Benelli: to uz ma hlaven nad 60cm delky? Asi jsem ji na zivo nikdy nevidel, navic mam tak nejak matnej dojem, ze to delaj v nejakem rozpeti, neco jako 500mm az 700?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: O x-sightu vim, par let z5 z toho bylo v USA hrozne halo, pac na Defconu/Blachatu nebo jine konfere, tak si hrozne uzil predvadcku nahackovaneho datoveho prenosu ;)
    Ale strilet rejsky/potkany, a ze jich je, takhle na dalku, tak to mi pripadne vysoce vtipny. Ja proste ciham, zapalim si dymku, sedim, natazeno zajisteno. Na 2-4m jej dam temer vzdy. Zaprve jsou to oprskle mysky, za b nemaji abstraktni predstavivost, ze vzdalenosti kam nevidi, dopadne meteorit. Jako lidi, nekteri ;)
    Potkana bych to kratkou asi nedal, vetsi operenec taky odleti.
    16J ... uvazoval jsem, jak moc by nekde na celnici vadila vzduchovka, ktera by tohle prekracovala. Ale to je jen ... uvaha.

    Blby je, ze zbrane ted neni kde koupit, jak maji zavreny kramy, jakoze kamenny, moc neposilaj ani pres net (sipy do kuse, vzduchovku ani nevim, zda bych takhle kupoval)... proto jsem tady psal, ze bych sel po zbranich, jako jedne z veci zanedbane castecne ve vybave, pac jak je videt, u nas kramy s munici a zbranema na netu vubec (nevim o zadnem zbrane & strelivo, co by sel ukecat na nakup zbrane A,B online, a to i kdyz budu mit zazadano a povoleno, potazmo do 10 dnu nahlasim)...

    Dalsi vec je pak samo znarodneni legalne drzenych zbrani v pripade problemu.

    Ale jasny je fakt: ze pokud nemas zbran pred-problemy, v dobe problemu fakt uz ji nekoupis (viz ted)


    Jinak za detailni postupy vyhodnocovani vhodne vzduchovky dik.

    Puskohled mam opticky, na kusi, a vcelku to jde i bez stavitelne casti pazby, mam ji zastrilenou na 40yardu, pac si s tim nemam kde hrat... 60m zahradu proste nemam, a treba do 200m bych cekal ranivy efekt, coz fakt nechces. Jednou jsem jako blb vystrelil po balisticke krivce ze 100poundoveho olimpijskeho reflexniho luku a cca o 200m dal to proslo taskovou strechou a sip zkoncil v podlaze pudy.... sousedum. Bojim!

    Ma to 175poundu/300fps a melo by to tak nejak tesne dat divocaka, ale proste s tim neni kde strilet. Zkus najit 200m strelnici, kam te pusti zastrilet kusi ;) myslim v Ostrave. Pro pistolniky jsi nezvykla blbost, pro lucistniky jsi pistolnik, a nezvykla blbost ;)

    Za postrehy dekuju, libi. (Mmchodem v postrave je problem i se strelnici na broky, coz uz me dost prekvapilo)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Kdyz ted koukam na zkusenosti lovcu hlodavcu se zkusenostmi s X-Sight:

    Dobry je, ze to mmj funguje jako "webova kamera" pres wifi. Takze nekam das vzduchovku s X-Sight, na tablet si hodis obraz z X-Sight pres WiFi, venujes se jinym vecem a po ocku sledujes na tabletu, az vylezou krysy :-) Pak dojdes ke vzduchovce a je to tam :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Jeste ad jemnost spouste - vyhnout se bullpup puskam a vzduchovkam (tahas za tahlo, ktere je vzdycky spatne), spoust vzdy vyzkouset predem, ptat se po regulaci spouste. Pripadne koupit digitalni tester odporu spouste (ja mam a taham ho i na srazy viz board od vedle).
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Mam zatim jen nejakou kterou bych nedoporucil, kterou jsem dostal darkem a necham ji, aby ji postupne znicili decka. Az vyrostou, koupi se neco podle meho gusta.

    Co bych ale doporucil:
    1) "Strelivo" brat napr od JSB. Razi neposoudim, v CR podminkach je to slozitejsi, s max nebo spise "max" 16J.

    Tzn napriklad: http://www.schulzdiabolo.cz/cz/diabolky/exact-177/

    Bezne diabolky jsou junk, kazdy jiny, tzn letaji vsude mozne. Produkty JSB stejne rady jsou jeden jako druhy, letaji tudiz konzistentne do stejneho mista.

    Presne strelivo zpresni libovolnou zbran a to o dost. Ostatne tohle neni problem aby si kazdy sam za par korun vyzkousel a vysledky myslim prekvapi.

    2) Par veci o zbranich: Pozor na nutnost plneni vzduchu na plynovych (bomba), nehodi se vzdy a vsude.

    Pozitek ze zbrane je dan zejmena: Kvalitou puskohledu, jemnosti spouste, sily zpetneho razu (ja mam rad zadny ... coz u vzduchovky neni problem - teda pokud to neni splasena pruzinovka typu Slavie - nove pruzinovky uz se chovaji kulturne, plynove z principu minimalni zpetny raz).

    Detail:
    * Koupit puskohled, bez nej je skoda o nejake presnosti mluvit. Vzdy zkouset predem.
    - Ty elektronicke (napr. ATN X-Sight) stoji nejakou investici, vidi ve tme (protoze prisvit mimo viditelne svetlo), je snadne je nastrelit a ovladat, ve dne maji ale horsi kvalitu obrazu pri stavajicich nic moc sensorech a optikach. Nemusis se do nich koukat rovne, protoze koukas do displeye.
    - Ty opticke stoji par drobnych az brutalni investici. Jsou vyrazne narocnejsi na ovladani. Ty co stoji par drobnych jsou jen ke vzteku. Ano, i na vzduchovce.
    * Puskohled musi sedet co nejnize nad hlavni, jinak je ukrutny to serizovat oproti oblouku postupneho propadu strely.
    * Stavitelna licnice. Clovek musi koukat do (optickeho) puskohledu rovne, bez stavitelne licnice je utrpeni se okem "trefit". Kdyz se nekoukas rovne, bud houby vidis, nebo nestrilis rovne. Ten prostor kde musi byt oko je prekvapive maly, jak stranove, tak vzdalenosti (konkretni cm od ocnice).
    * Dvojnozka. Bez opory to nestrili rovne. Nejlepsi dvojnozkou je vycpany pytel, ale ten se jaksi spatne prenasi. Pokud ma byt puska prenosna i jinak nez s pytlem, je potreba dvojnozka a deka na kterou si lehnes. Dvojnozka musi za neco drzet. Pozor na pusky, kde neni dvojnozka na co nasadit. Tzn potrebujes tam idealne rail, v horsim pripade alespon ocko (jsou systemy jak to za to ocko chytit, protoze starsi pusky).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam