• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: S tim svedcenim mam taky zkusenosti. Dokonce jsem kdysi na brmlab wiki mel takovy clanek, jak svedcit pravdive, ale jen do te miry, jak chces neco rict, jak se treba nenechat zlomit k vypovedi o osobach blizkych, a vubec, jak prezit ten natlak.
    Taky, jak treba nenosit k vyslechu telefon, ktery ti muzou zabavit, a nenadelas nic.
    Taky o tom, ze u vyslechu nemas pravo na pravnika a tudiz ve vyslechu se objektivne udela vic prace, nez kdyz uz jsi treba obvinenej a podobne.
    Maj to zmaknuty, a jak rikal kamos, co jej znicili, za to, ze 25 let mel growshop: pokud s tebou mluvi policajt a ma podezreni, jsi skoro ztracenej. Oni podvadi a delaj podpasovky (viz mam zbrojni pas, a v zapise je z toho ma palnou zbran).


    Nedavno jsem byl svedcit, kdyz po slovni hadce jsem nakonec od typka dostal bodanec holi do zad, z cehoz jsem mel 14 dnu nemocenskou.

    Nechtel jsem, aby z toho byl soud, policajt mi doporucil, at zmenim vypoved, ze tam nebylo to fyzicke napadeni, a ze dedkovi pujdou domluvit (terrorizuje celou ulici)


    Vzhledem k tomu, ze po rade policajta jsem vypoved zmenil, ale uz existovala jina, prestupkova, kde napadeni bylo popsano i s fyzickym utokem, tak mi o 3mes pozdej do datovky doslo predvolani kvuli krivemu svedectvi.


    Nekolikrat me ruznyma fintama nutili to krive svedectvi podepsat, ze je to jen par stovek pokuty, o nic nejde a podobne.

    Odmitl jsem to, a pravdive a hlavne furt dokola jsem tvrdil, ze mi to poradil policajt, abych se s dedkem nemusel soudit.

    A to si jako myslite, ze ten policajt se prizna a potvrdi vam to? Podepiste a mate klid.

    Nepodepsal jsem a o 1/2 roku pozdej prislo, ze to odkladaji.

    A to je jen drobny priklad, kde jsi poskozeny, v pravu, dokonce se chces chovat slusne a najednou krive svedcis a jsi nucen udelat neco, co neni pravda....


    Taky uz jsem tady o tom psal.


    Jinak ten dedek z babou jsou ve vedlejsi ulici a i jejich primi sousede se jich boji, pac na vsechny furt volaji fizly, za cokoliv.


    (Taky jsou to ti, co jsem jim osadil zahradu santou kocici, at maji radost ze zviratek ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmchodem VYNIKAJICI slecna (schodou okolnosti ji Adelin bratranec dela konspicienta, coz jsme zjistili az zpetne a nahodou).
    Venuje se temer vyhradne nasili na zenach. Jeji tweety jsou obcas takovy holcickovsky, ale v pravu kope fakt tvrde a zastupuje ty, ktere to potrebuji nejvic.... moc zajimava zena (taky doufam prijme pozvani na nasi svatbu, az to pujde, ac jsme ji nikdy realne nevideli)


    https://twitter.com/JulieMontek
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    MATT: Rika se, ze kazda 3. zena v CR byla znasilnena nebo sexualne obtezovana. A ja tomu verim, a taky verim, ze to neni americky “harrasment”... cesky nejake placnuti po zadku zas tak neresi. Myslim, ze mluvi o nasili, ktere muze vest az ke znasilneni, v pravem slova smyslu.
    Sam jsem svuj pomer zen, kterym se to stalo, uvedl. U me je to 1 z 10.

    Z toho jen 2 sly k soudu. Adela to dotahla, a typek dostal 3,5roku, ta druhe, prej si za to mohla sama (coz je strasny rozsudek, a duvod, proc to vetsina nehlasi). Nastesti u Adely psychiatr rozhodl, ze se nemusi potkat u soudu s utocnikem a dokonce ji utajili casti spisu.

    Ostravske kriminalce patri obrovsky dik, umi, a jednali pry fakt profesionalne a s ohledem na ni. I dik tomu je mozna relativne v poradku. A typek jeste sedi.

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Dobry clanek. Nezavidim. A vicemene tak jsem to nejak znal/vnimal, ac jsem nevedel, ze jsi tam mel jeste mladsi sestru.

    Takze taky plesky/podobna svolodz.

    Predstava Tebe v punkovejch hadrach mi moc nedava smysl, ale budiz.

    Hlasky typu: uz predtim napadl nekoho za pouziti slzneho plynu - kdo nezil v 90kach nevi.
    V Brne zkoncil znamy po utoku plesek pod tramvaji, bodalo se bajonety, kopaly se kanadama i holky, a tak...

    Vetsina starsich tady bude vedet.

    Pripadne mi, ze se to zklidnilo, nebo se proste vyhybam spravnym mistum.

    Podobnou storku jsem mel taky, byl jsem s kamoskou a jeji mladsi sestrou v cajovne, tehdy jeste za hippika, pak jsem je doprovazel domu, procez se obevily 2 plesky, jeden vytah peprak, trochu me vykropil, pak jsem mu ho sebral, vykropil ja jeho a zacal jsem utikat. Skocili do autobusu, na dalsi zastavce me pak jeden drzel a druhy do me kopal, dokud jsem neprestal vnimat.

    Za nejaky cas me odvedla kamoska k ni a jeji sestre domu a dostal jsem caj. Od te doby jsem mel poprve zlomenej nos.


    Hadesa a zdenu jich zkopalo 5 na Dolnim Namesti, kam, kdyz vjedes autem, hned vyleze straznik. Kdyz chteli aspon zaznam z kamer, bylo jim receno, ze kamery nefungovaly.


    Atd.


    To, jak jsem malem proletel v 5 rano, pri cekani na prvni tramvaj, vylohou, a zachranil me nuz a to, ze Johana zacala do utocnika kopat a sproste mu nadavat, to dal rozpitvavat nechci. Neni to promlcene.


    Kazdopadne nutna obrana existuje, a ja mel to stesti, ze jsem kvuli ni nebyl 3-6mesicu v kriminale, nez prokazali, ze byla fakt nutna, jako nekteri...



    Naposled jsem dostal s id Prawitz. Jen jsem si sel koupit jidlo do okynka, nevsim sem si, ze vsichni pred nim maj holy hlavy a umbro. Pak jsem lezel na zemi a chranil si hlavu a Prawitz typky odeme trhal.

    Asi za 1min pak projela mestska hlidka.


    Vlastne to zacalo tak, ze plesky uz jsme videli a pred nima utikal asi nejakej zahranicni studen (vizualne arab), a jeste po nas?/po sobe? Rvali neco o nozich.

    Prawitz by si pamatoval vic.


    Ani v jednom z popsanych pripadu jsem/a postizeni, nebyli pricinou eskalace problemu.
    Treba u toho okynka jsem dostal, jeste, nez jsem si uvedomil, ze utok prijde, hledal jsem po kapsach penezenku a chtel jsem jen burgr, ci co.
    MATT
    MATT --- ---
    OVERDRIVE: jedna zdejší holčina mi tvrdila, že když se holky picnou a dojde na temný témata, nakonec z téměř každý vyleze, že jí někdo v mládí obtěžoval, často z rodiny. to je fakt strašný.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Ja jsem psal, ze je to nepresny, znam to tak na 2/3 od Te a zbytek z Brmlabu. Snad jsem nerek neco, co jsem nemel, ale pac jsi to doplnil, tak asi ne. Jdu si cist.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    Zatím jen ofiko informace z kriminalistickýho sborníku:

    https://uloz.to/file/Tu3VAG2UV/krim-sbor-2-2011-pdf - případ třetí.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    LAUNCHER:
    OVERDRIVE: Hmm, to je hrubě nepřesný. Když už si to nakousnul upřesním to, ale chvíli to potrvá (moře písmenek).
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Jen dluzno poznamenat, ze Specz utocnikovi zavolal sanitku!

    (Stejne me sezere, pribeh neni presny, a nedostal jsem povoleni o nem psat, ale proste vse smerivalo k tomu, ze je to potreba.)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SPECZ: Cetl jsem ted tohle: OVERDRIVE. Sileny, cim jsi si prosel :-(
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    sorry, tenle audit nemel byt temnej a tak. dokonce nemel za cil byl jet moje zpoved, ci denicek... tim vsim je, a kazdy, kdo sem pise, takjej posunuje, coz je bezva, protoze kdyz je clovek v mnoha vecech sam, zjisti, ze se velmi casto spletl...

    dekuju, ze sem pisete, a omlouvam se, pokud musim nekdy nesouhlasit, nebo proste jen na neco nereknu nic
    [citat z Heinlenove knihy "Kocka, ktera prosla zdi"... chvili jsme na sebe mluvili, a pak kriceli, a pak jsem proste nerikal nic. pro nej bylo problem nerikat nic, coz rikalo mnohe"]

    Dobrou noc, Love & peace & power & unity + freedom and happiness/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    dobrou noc [a houby/ketamin sebou, coz se me zrovna netyka, ale uvazuju, ze zitra pres den zkusim svoji sklizen... uz roste treti sadba, a je to bezva, pac clovek musi byt strasne cisty a precizni,... houby pestovat je proste zen]:

    kazdopadne pisnicka lidi, kteri krom toho, ze Vedeli, tak zarovne meli skill to predat

    tolik emoci, zvuk do tikacha

    Coil - The Ape of Naples (Full Album)
    http://www.youtube.com/watch?v=k0x77EdoXhw
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A proto ma rad WWW, ac je zena nenavidi...

    WWW @ Radio Wave Live Session v Olomouci
    http://www.youtube.com/watch?v=l5JMw5SWLJE
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ATOMSK: ja uz neusnu niky.... nechtel jsem to sem prinest. bylo to jine auditko, ale jsou tu ted lidi, kteri by meli vedet, kteri unesou to co vi.
    Proto je Adela socialni pracovnik, proto jsem ja dobrovolnik, proto mame pratele pravniky. Jsou duvody, kvuli kterym veci delas, a normalne o nich nemluvis.
    Ale lkonecne tenhle audit je MUJ, uzu tady psat co chci, a tak...
    ale rad nejsem, ve vsech smyslech toho vyroku
    ATOMSK
    ATOMSK --- ---
    OVERDRIVE: kurva, ty vole. Tohle je přesně ten příběh, kterej dela náš zkurvenej svět, zkurveným světem... :( Asi dneska neusnu
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    a jeste k domacimu nasili, ono to neni jen o zenach.

    znam jednoho kamarada, jehoz matka byla kunsthistorik a otec byl programator v jednom velkem mlekarenskem podniku. oba vysoka skola.

    ten kamarad mel momenty, kdy treba klecel 8 hodin v koute, a kdyz zacal umdlevat dostal kopacku do zeber. od maminky.

    kdlo nikdy neklecel hodiny, nevi uplne o cem mluvim, kazdopadne, kdyz ten kamarad, schodou okolnosti s jednim ID, ktere cte tenhle audit, chtel jit na koncert Psich Vojaku, dostal za ten napad 2h kleceni na panelove podlaze, a zabavene klice. coz zkoncilo tak, ze ten kamarad vyskocil z prvniho patra [spis se spustil] z balkonu.

    bylo mu tak 17, nebo tak. a od te doby se domu nevratil.

    myslim, ze dekuje vsem, kteri jej kdy nechali prespat, dali mu najist, sprchu, nebo mu nekdy dali zadarmo nejake knizky. Takovy lidi si zapamatujes, a jednou za cas tady ten clovek pise o knihach, ktery pro nej byly dulezity, mozna je to tim vsim ovlivneny...


    Jiste je, ze pokud ten clovek nenavidi neco vic nez nasili, zvlast to, co se protahuje, tak je to pak nasili, ktery musi pouzit on.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Dame si pisnicku, ktera mozna je vlastne protest song, proti treba domacimu nasili, hlouposti a vzteku.
    Nejsem rad, kdyz se neukontroluju, jsem rad, ze palnou mam v trezoru a nenosim ji, jsem rad, ze ma zena chodi ozbrojena, jsem rad, ze mam kamarady, kteri me chapou, kdyz je mi tezko, a obca jsem rad, ze existuji prasky na spani.
    Mam mnoho duvodu, proc odmitam nasili, a pritom jsem jej videl dost, a bohuzel jeste mozna nejake uvidim.
    Protoze nasili casto plyne z hlouposti, ale take ze zoufalstvi, z proste biologicke prevahy, mnohokrat proste jen z blbyho chlastu, a je strasne moc odstinu, ve kterych se clovek pohybuje, zvlast, pokud ma rovna zada, svedomi, odvahu... a ty vsechny vlastnosti je velmi zahodno vyvazit myslenim, a trpelivosti.
    Zen, ac jsem jude, je velika inspirace, jak se divat na kazdodennost, a jsou chvile, kdy je muj zivot lacinejsi, nez zivot cloveka, kteremu bych mohl ublizit...

    a] moje zena, ta, kterou jsem si opravdu vzal, me po roce psychologicke manipulace dovedla k vybuchu vzteku, a kdyz k tomu doslo, bodla me nozem do bricha, coz nemelo zardny nasledek [dnes uz dokonce ani jizvu] dik tomu, ze jsem na sobe mel tezkou kozenou bundu [dodnes je povesena ve skrini s tou dirou na prave strane, tak nejak u ledvin, a dodnes ten nuz mam.... mmmchodem vzal jsem si ji o rok a 3 mesice pozdej po te udalosti, a byli jsme spolu celkem 6 let.... doufam, ze je i dnes v poradku a sobestacna, a kdyz bych mel mluvit otevrene, asi ji stale miluju]
    b] rodice jedne me byvale, ktere bylo 35, kdyz me bylo 18, tak ji odvrhli proto, ze delala au pair Marku Ebenovi a hlavne jeho zene na vozicku, pritom bydlela v Praze v Karline v byte s neznamym spolubydlicim, ktery ji zlomil obe ruce, kdyz ji znasilnil, a pak sel do prace... ta zena me naucila starat se o domacnost, varit, zehlit, sit... naucila mne mnohe, a nikdy jsem s ni doopravdy nespal, pac nesnasela dotyk a jen tak tak mou blizkost, a jsem velmi rad, ze jsem ji poprve v zivote ukazal orgasmus... doufam, ze to nebylo na posled, ac se bojim, ze spis ano... byl j se pro ni neskodny, malinky chlapecek pro dospelou zenu. A strasne je, ze uprostred Hane tuhle holku vyhodila katolicka rodina, jen proto, ze je spinava, protoze neni panna a "dovolila" aby ji nekdo znasilnil
    c] zena, ktera ted sedi o 2 metry za mimi zady dela vsechno proto, aby pravne nemel utocnik polehcujici okolnosti u soudu za to, ze samotna zena netrpi dost dlouho, aby to naplnilo alespon 14 dni nemocenske. Ono to bylo tak, ze rok a kus nebyla schopna jit ven, ze dodnes neni schopna jezdit mestskou hromadnou, a dik me nosi ted po kapsach zbrane a sama ma palnou, aniz by ji byla ochotna pouzit [a ja se bojim, ze jeji humanismus pres vsechno ji v tom fakt brani].... roky soudu. jedine co je fakt hezke, ze kdyz Ostravska kriminalka toho typka nasla, nevypadal po tom tak jako predtim.

    Kazdopadne jestli se tad y budem bavit o tom, jak reagovat v jake bojove situaci, tak uz to muzu napsat, ale SPECZ dal 8 ranama nozem typka nekde v Moste ci kde. Puvodne to byla skupina, ktera je jej napadla, vicemene, pokud to spravne chapu, tak proto, aby ziskali jeho batoh. Nemaje nic jineho, pouzil nuz [pravda, neni na takovou situaci uplne nepripraveny], pokracovalo to tak, ze jich vetsinu rozehnal, ten posledni se jej pokusil zabit, a on pomerne dlouho [6 ran z 9] se snazil mu v tom branit. Posledni 2 rany byly smrtelne, a nez soud rozhodl, ze to byla opravnena obrana, zkoncil na minimalne [co vim] na 4 mesice na samotce [!!!!!! 4 mesice samotky - porovnej s tim, jaky je to jen ted v karantene, a NEVIS]....

    Zkoncilo to tak, ze soud uznal, ze obrana byla primerena. Takze SpeCZ vicemene vylez z basy nevinnej, po 3-4 mesicich samotky a omezeni svobody. Samozrejme vsechny socialni kontakty v pici, prace v pici, vsichni cumej skrz prsty, a je fakt, ze kdyz se s nim dnes bavis, tak vzdy tam nekde zarezonuje kriminal, i kdyz se to lepsi. Neco, jako se kamaradovi zdava o 9" hrebikach a kladivu.

    Nase spolecnost chrani, a ma mandat na ochranu, a ja jsem vlastne rad, ze tomu tak je, ale napriklad zeny by mely mit rozsirene pravo zabitje, a minimalne ty me jej maji, i kdyz bych mel vzit jakoukoliv vinu na sebe. Pac zivot je des, a z nebe pada horici pes.

    Vedeli jste, ze 4 z 10 zen v Cesku byly znasilneny? Nemyslim, ze jim to pripadne dobre. Mel jse [i s Adelou] 43 partnerek, a znasilnenych [a to i brutalne bylo 6], a vezte, ze si nevybiram konkretni typ.... ucitelka, managerka, programatorka, chovatelka koni... fakt si nevybiram zeny, co nekdo znasilnil, ze by mi jich bilo lito, nebo tak...


    To jen ke vsemu tomu, co tady pisem o obrane, zbranich a podobne.... mam s tim proste jinou zkusenost, a nechtel jsem to sem puvodne psat, s ohledy na ruzne kamarady a devcata. Nakonec me tenhle audit k tomu donutil, a je to asi dobre.
    Vazte si svojich zen, a udelejte vsechno pro to, aby treba i ze zakonne perspektivy mely pravo se branit [verte mi, ze tim jsem neprosel, ale v Ostrave to nastesti maj zmaknute, ale sledujte, co si musi projit devce, pote, co ji nekdo omlatil hlavu o chodnik a narval ji ho do prdele, a porezal ji kozy nozem].... prosim pomoc! Kdyz uz jsem to napsal i sem, tak ted sem dal par iniciativ jak, a par lidi, kteri to delaji hodne, a celym srdcem. Nasili na zenach je v nas necekane hrozne, vicemene kazda 3. z 10. si tim prosla.

    Az nekdy budete uvazovat o sebeborane, navrhuju takovou hru... vylezte za barak, a zkuste napadnout svou zenu, uvidite, co se stane [ti sikovnejsi a pripravenejsi v kuzi a s neprustrelnou vestou].... kazdopadne ji date HROZNE do drzky, a to je .... to je... to je duvod bavit se o nozich a tak.

    Proste jsem cele to tema videl jinak, a ted asi chapete, a rad uslysim nejake napady a dodatky...


    WWW - Pikola
    http://www.youtube.com/watch?v=Lu-kRgNiFlM
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Au au au :.-(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam