• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Njn, nedodrzeni zasad bezpecny manipulace se nevyplaci.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: ;); me jednou vzali za zajatce, vyhodili mi zasobniky ze zbrani, holt nikoho nenapadlo, ze chodim po svete s nabojem v komore.
    Smolik.
    A tak jsem utek.
    Jeste, ze to byl jen airsoft.


    Mmmchodem proto chci zbran s vnejsim kohoutem, pac ja proste chci chodit natazeny. Pac to. Obcas funguje.


    I proto miluju 1911, ac je to zkurvena krava.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE:
    :-)
    To mi pripomina jak kdyz jsem byl v zakladnim kurzu na nas poslali v ramci jejich pripravy nejaky cerveny hlavy. My meli slusne zakopanej maskovanej tabor, kvuli prozrazeni se tam pochopitelne kourit nesmelo. Takze jsem klidanko pokuroval asi 100m od tabora, uprostred noci, zalezlej mezi korenama mohutnyho stromu, cigo stoceny do dlane aby nesvitilo ven. A slysim susteni listi, jak se nekdo plizi k taboru. V klidku dokourim (i kdyz jsem tahal pomaleji, aby tabak moc nepraskal) a sleduju. Cervena hlava se doplizil cca 20 m prede me, nohama miril primo na me. Kosu jsem mel na zadech , takze jsem jen tipnul vajgl, zatlacil ho do vlhky hliny, pomalicku utahnul remen aby mi kosa neplandala az se rozbehnu. Z moji strany byl cervena hlava evidentne sam, lezel, pozoroval, pusku pred sebou ale na nic nemiril. Z pod stromu jsem vyletel jak nejrychleji to slo, hupnul mu na zada tak abych mu zakleknul ruce, vytrhl mu pusku, odjistil, vypalil davku a zacal rvat " kontakt na treti hodine" ! na celej tabor. S puskou v ruce jsem se rozbehl zpatky ke stromu, cestou jsem mu jeste serval baret a cekal na kolegy z tabora. Cervena hlava byl tak rozhozenej ze se ani nepokusil utikat, takze pak lehce poupravenej pomoci ductape a par klacku cekal s nama, az si ho prijde vyzvednout jeho instruktor. Kdyz jsme ho pousteli, hodne skemral at mu baret vratim :-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Proc pri pripaleni od svicky zemre namornik?
    Britove a tusim Norove, kdyz prodavali sirky, nejake procento slo na vdovy po namornicich.
    Proto, kdyz jsi nemel vlastni sirky, proste jsi “zabil namornika”


    Aeskulapova uzovka: had obtoceny kolem hole, zas vznikla tak, ze existoval parazit, podkozni cerv, ktery se z nariznute kuze vytahoval pozvolnym navyjenim na klacik.
    Kdyz jsi jej pretrhl, zabil jsi pacienta...


    Kniha se jmenuje “opravnik obecne oblibenych omilu” a doporucuji precist.

    To s tim odstrelovacem a treti sirkou je taky tam, proto nosi smulu.

    Nebo treba bouchnuti pullitrem do stolu, po pripitku, znamenalo, ze pobliz neni jude.

    Proto to v me pritomnosti nedelejte, jinac se pletete.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: nelzi!!!

    Prvni pripaleni, vidi clovek s puskou kde stoji aspon 3,
    Druhe pripaleni: vi, kde jsou a ja vysoci,
    3. Pripaleni znamena, ze vsichni 3 dostanou kulku
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Hele, to s tim tretim neznam :-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Nekdy driv, jsem tu psal, ze me bavi trespassing do budov (a proto nemuzu nosit palnou), tak. Nejake galerie, je tam toho tak 1/100, co mam neste ve fotacich a telefonech:

    Tahle mista jsem mel hodne rad... prednadrazni i osteamo najdete v archivech zprav za poslednich 20 let zcela urcite

    gallery:gallery [Labka Hackerspace Ostrava]
    https://labka.cz/wiki/doku.php?id=gallery:gallery#urbex

    A pak dalsi, treba blazinec urceny pro deti, hlavne klece a privazovani k postelim, tocil se tam Requiem pro panenku, a nejaky Brmlabaky jsem tam protah pres kotelnu a podzemim...

    overdrive – seznam alb na Rajčeti
    https://overdrive.rajce.idnes.cz/


    Zena na fotkach je Adelajka, plesatejici typek Krasty, ktery se urbexu venuje uz cca 30 let a casto mi ukazuje mista... proste vypitek z Otrokovic, co odmita byt jen vypitek
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Trochu si myslim, ze uz tu nejsou mladi, kteri by tohle neznali (a kdo se zepta, proc se nezapaluje tretimu, ten ma u me historku), kazdopadne pozvete na nyx svoje deti, treba se mnohemu naucime. Ja to udelam, bud pres mamu, nebo, az me pustej pres hranice.


    Nicmene: proc se startky kouri od napisu dolu?

    Driv ten vtip byl lepsi: copak ty si nekdy bezel od cile do startu?

    To uz z Chesterfield postrada kouzlo.

    Nicmene ciga se kourily od napisu k hube proto, ze pro pruzkumniky byla dulezita informace, ktera strana kourila na danem miste, a proto se nenechavala na vajglech znacka.


    Kdyz neni tabak, jsou porad zlute Startky. Drazsi, ale v ramci survivalu, tak jich jednou za cas koupim do polic karton...

    Cigar kraba, imho vymenis za zasobnik 9x19, kdyz na to prijde... a tabaky si nechavam pro sebe.

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: S tim svedcenim mam taky zkusenosti. Dokonce jsem kdysi na brmlab wiki mel takovy clanek, jak svedcit pravdive, ale jen do te miry, jak chces neco rict, jak se treba nenechat zlomit k vypovedi o osobach blizkych, a vubec, jak prezit ten natlak.
    Taky, jak treba nenosit k vyslechu telefon, ktery ti muzou zabavit, a nenadelas nic.
    Taky o tom, ze u vyslechu nemas pravo na pravnika a tudiz ve vyslechu se objektivne udela vic prace, nez kdyz uz jsi treba obvinenej a podobne.
    Maj to zmaknuty, a jak rikal kamos, co jej znicili, za to, ze 25 let mel growshop: pokud s tebou mluvi policajt a ma podezreni, jsi skoro ztracenej. Oni podvadi a delaj podpasovky (viz mam zbrojni pas, a v zapise je z toho ma palnou zbran).


    Nedavno jsem byl svedcit, kdyz po slovni hadce jsem nakonec od typka dostal bodanec holi do zad, z cehoz jsem mel 14 dnu nemocenskou.

    Nechtel jsem, aby z toho byl soud, policajt mi doporucil, at zmenim vypoved, ze tam nebylo to fyzicke napadeni, a ze dedkovi pujdou domluvit (terrorizuje celou ulici)


    Vzhledem k tomu, ze po rade policajta jsem vypoved zmenil, ale uz existovala jina, prestupkova, kde napadeni bylo popsano i s fyzickym utokem, tak mi o 3mes pozdej do datovky doslo predvolani kvuli krivemu svedectvi.


    Nekolikrat me ruznyma fintama nutili to krive svedectvi podepsat, ze je to jen par stovek pokuty, o nic nejde a podobne.

    Odmitl jsem to, a pravdive a hlavne furt dokola jsem tvrdil, ze mi to poradil policajt, abych se s dedkem nemusel soudit.

    A to si jako myslite, ze ten policajt se prizna a potvrdi vam to? Podepiste a mate klid.

    Nepodepsal jsem a o 1/2 roku pozdej prislo, ze to odkladaji.

    A to je jen drobny priklad, kde jsi poskozeny, v pravu, dokonce se chces chovat slusne a najednou krive svedcis a jsi nucen udelat neco, co neni pravda....


    Taky uz jsem tady o tom psal.


    Jinak ten dedek z babou jsou ve vedlejsi ulici a i jejich primi sousede se jich boji, pac na vsechny furt volaji fizly, za cokoliv.


    (Taky jsou to ti, co jsem jim osadil zahradu santou kocici, at maji radost ze zviratek ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmchodem VYNIKAJICI slecna (schodou okolnosti ji Adelin bratranec dela konspicienta, coz jsme zjistili az zpetne a nahodou).
    Venuje se temer vyhradne nasili na zenach. Jeji tweety jsou obcas takovy holcickovsky, ale v pravu kope fakt tvrde a zastupuje ty, ktere to potrebuji nejvic.... moc zajimava zena (taky doufam prijme pozvani na nasi svatbu, az to pujde, ac jsme ji nikdy realne nevideli)


    https://twitter.com/JulieMontek
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    MATT: Rika se, ze kazda 3. zena v CR byla znasilnena nebo sexualne obtezovana. A ja tomu verim, a taky verim, ze to neni americky “harrasment”... cesky nejake placnuti po zadku zas tak neresi. Myslim, ze mluvi o nasili, ktere muze vest az ke znasilneni, v pravem slova smyslu.
    Sam jsem svuj pomer zen, kterym se to stalo, uvedl. U me je to 1 z 10.

    Z toho jen 2 sly k soudu. Adela to dotahla, a typek dostal 3,5roku, ta druhe, prej si za to mohla sama (coz je strasny rozsudek, a duvod, proc to vetsina nehlasi). Nastesti u Adely psychiatr rozhodl, ze se nemusi potkat u soudu s utocnikem a dokonce ji utajili casti spisu.

    Ostravske kriminalce patri obrovsky dik, umi, a jednali pry fakt profesionalne a s ohledem na ni. I dik tomu je mozna relativne v poradku. A typek jeste sedi.

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Dobry clanek. Nezavidim. A vicemene tak jsem to nejak znal/vnimal, ac jsem nevedel, ze jsi tam mel jeste mladsi sestru.

    Takze taky plesky/podobna svolodz.

    Predstava Tebe v punkovejch hadrach mi moc nedava smysl, ale budiz.

    Hlasky typu: uz predtim napadl nekoho za pouziti slzneho plynu - kdo nezil v 90kach nevi.
    V Brne zkoncil znamy po utoku plesek pod tramvaji, bodalo se bajonety, kopaly se kanadama i holky, a tak...

    Vetsina starsich tady bude vedet.

    Pripadne mi, ze se to zklidnilo, nebo se proste vyhybam spravnym mistum.

    Podobnou storku jsem mel taky, byl jsem s kamoskou a jeji mladsi sestrou v cajovne, tehdy jeste za hippika, pak jsem je doprovazel domu, procez se obevily 2 plesky, jeden vytah peprak, trochu me vykropil, pak jsem mu ho sebral, vykropil ja jeho a zacal jsem utikat. Skocili do autobusu, na dalsi zastavce me pak jeden drzel a druhy do me kopal, dokud jsem neprestal vnimat.

    Za nejaky cas me odvedla kamoska k ni a jeji sestre domu a dostal jsem caj. Od te doby jsem mel poprve zlomenej nos.


    Hadesa a zdenu jich zkopalo 5 na Dolnim Namesti, kam, kdyz vjedes autem, hned vyleze straznik. Kdyz chteli aspon zaznam z kamer, bylo jim receno, ze kamery nefungovaly.


    Atd.


    To, jak jsem malem proletel v 5 rano, pri cekani na prvni tramvaj, vylohou, a zachranil me nuz a to, ze Johana zacala do utocnika kopat a sproste mu nadavat, to dal rozpitvavat nechci. Neni to promlcene.


    Kazdopadne nutna obrana existuje, a ja mel to stesti, ze jsem kvuli ni nebyl 3-6mesicu v kriminale, nez prokazali, ze byla fakt nutna, jako nekteri...



    Naposled jsem dostal s id Prawitz. Jen jsem si sel koupit jidlo do okynka, nevsim sem si, ze vsichni pred nim maj holy hlavy a umbro. Pak jsem lezel na zemi a chranil si hlavu a Prawitz typky odeme trhal.

    Asi za 1min pak projela mestska hlidka.


    Vlastne to zacalo tak, ze plesky uz jsme videli a pred nima utikal asi nejakej zahranicni studen (vizualne arab), a jeste po nas?/po sobe? Rvali neco o nozich.

    Prawitz by si pamatoval vic.


    Ani v jednom z popsanych pripadu jsem/a postizeni, nebyli pricinou eskalace problemu.
    Treba u toho okynka jsem dostal, jeste, nez jsem si uvedomil, ze utok prijde, hledal jsem po kapsach penezenku a chtel jsem jen burgr, ci co.
    MATT
    MATT --- ---
    OVERDRIVE: jedna zdejší holčina mi tvrdila, že když se holky picnou a dojde na temný témata, nakonec z téměř každý vyleze, že jí někdo v mládí obtěžoval, často z rodiny. to je fakt strašný.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Ja jsem psal, ze je to nepresny, znam to tak na 2/3 od Te a zbytek z Brmlabu. Snad jsem nerek neco, co jsem nemel, ale pac jsi to doplnil, tak asi ne. Jdu si cist.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    Zatím jen ofiko informace z kriminalistickýho sborníku:

    https://uloz.to/file/Tu3VAG2UV/krim-sbor-2-2011-pdf - případ třetí.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    LAUNCHER:
    OVERDRIVE: Hmm, to je hrubě nepřesný. Když už si to nakousnul upřesním to, ale chvíli to potrvá (moře písmenek).
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Jen dluzno poznamenat, ze Specz utocnikovi zavolal sanitku!

    (Stejne me sezere, pribeh neni presny, a nedostal jsem povoleni o nem psat, ale proste vse smerivalo k tomu, ze je to potreba.)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SPECZ: Cetl jsem ted tohle: OVERDRIVE. Sileny, cim jsi si prosel :-(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam