• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Long story: Malorazka je vyborna Ruger 10/22.

    Ruger® 10/22® Autoloading Rifle
    https://ruger.com/products/1022/overview.html

    Samonabijeci, na malorazku spolehliva, osvedcena, relativne presna, koupitelna v mnoha konfiguracich, tuna aftermarketu, tuna rad a zkusenosti.

    Ale bohuzel maji malorazky hroznou smulu v CR. Neda se tu s tim legalne strilet na vlastnim pozemku, mimo strelnici.

    Kdyby se tohle smelo, mam Ruger 10/22 doma. Vzhledem k tomu ze se to nesmi, preferuji dospele strikacky a vzduchovky.

    Short story: Co se home-defense tyka, opet mi prijde ze vynalezas kolo, samonabijeci pistole nebo utocna puska. Vsechny tyhle "taky to jde videa" jsou hrozne fajn, ale... proc jezdit na sportovni motorove trikolce? Mozna to "take jde", ale do cile rychleji pohodlneji a levneji dojedu autem nebo na motorce.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Launcher: mmchodem, znas Hotline Miami?

    Kdyz uz zabijeni na cas a stylarinu? Vsim od dveri pres hrnek horke vody az po uzzi, brokny lamacky,... proste tancovacka ala automaty, s naprosto paradni muzikou, atmoskou a navic se to da skillovat.

    Souboj jakakoliv zbran proti sekacku... no sak uvidis.

    Dvojku uz jsem nedohral, nejak se to rozbijelo, ale jednicka je worth to invest vsema 10.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmchodem, co jssm mel jeste MOC MOC rad tak byl Vietkong.
    Jak meli vychytany od maskacu, po zvuky, ruzna kvalita zbrani, komplexne zajimavy levely (treba vietnamske tunelove zakladny... uaaa; vodopady, jeskyne, schovavacky ve vode, opravdovy 3d zazitek, kdy nepritel nad line of sight je docasne nekonecne neviditelnej, bunkry se siteba proti granatum...)

    To mi pripadne, ze byla nejlip vychytana symulovana vala sve doby (vim, ze pak asi byli lepsi, ale i ta atmoska, proste jsi ochoten 100x zarvat v jednom levelu, jen abys dosel.... gunship treba)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Carmac delal chvili do raket, ne?
    Nejak spis se smysenym uspechem. Ale co vim, tak jeste tak pred rokem jsem od nej zaznamenal nejaky k-notes prave o ruznych dinamicky generovanych svetelnych efektech...

    Ale mozna to bylo stary.

    Me se prave moc nelibil Quake 2+ ani pak Doom 3.

    Pripadlo mi, ze tomu chybi atmoska.

    Zas vlastne jak ses tu objevil, tak jsi prvni komentoval toho Dooma, a to jsem byl naprosto uchvacen. Demoni nad mrtvymi mesty, titanske rozmery nepochopitelneho zla... to muzu, muzu, muzu!


    Proto taky davam urbex, nebo STALKER francizu v jakekoliv podobe. Me fascinuje bat se a objevovat. Ne zabijet (ani na rychlost a techniku, i kdyz par tisic fragu jsem kdysi odstrilel ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Uplne chapu, proc jeho videa maj desitky tisic shlednuti. On je proste vtipnej a systematickej ;)

    Hele tak .22, no, lepsi zasahnout .22 nez se netrefit .44mag ;)))


    Tyjo, ale cim dal tim vic uvazuju nad malorazkou. Je to levne, zabavne, na strileni tudiz vrcholne uzitecne. Nekope to.

    Ja mam proste z tech vetrovek strach konstrukcne. Koukal jsem na nejaky ty rozborky, a vzhledem k “zaveseni nad krbem” mi to pripadne prilis rozbitne, slabounke v cene, kterou si chci moct dovolit.

    Malorazky stoji radove o 1/3 min ve velmi slusnych konfiguracich (viz launerova optika, railky)...

    Do sklepa na strileni na chodbe to uplne neni, zas jako na zajice, pernatou,...

    Taky se mi desne libi to, ze je to vcelku lehounke. Ja s tim fakt mam problem, tahat se i s 3,4kg kusi. Treba ve snehu, trave a podobne, me to pripadne jako utrpeni.

    V neposledni rade mi Adela malorazku schvalila jako drobnou investici vicemene bez diskuze, mam dojem, ze ji vcelku laka, ze by mohla taky strilet, jen tak, panu Bohu do tercu, proste pro zabavu.

    Kazdopadne mam tendenci rict, ze Paul je starej opicak, ale to je jen tim, jak se gezichti, on je ve skutecnosti asi ten typ, jako muj spolubydlo, ktery za weekend upekl 27 babovek, jen proto, aby zjistil, co mu chutna a jak to funguje. Nebo ted upek kvaskovy chleba, ktery byl proste dokonaly (zadny ty eko-bio samotovy cihly, proste luxusni sumava akorat uplne presne mnjam)

    Tak tedy malorazky v podobe dlouhe

    .22 Rifles for home Defense?
    http://www.youtube.com/watch?v=_w4Z5azEPWk
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    GILHAD: ... To uz jsou fakt lepsi ty sutraky a idealne prak (at gumovy, ci daviduv)

    Pro nas line mi porad prijde pohodlnejsi sahnout po 5.7x28 v kratke, pripadne pokud to musi byt, tak po 223R nebo 308W v dlouhe :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: 1) Pro engine IDtech7, ktery je pouzity v Doom Eternal, je Lead Rendering Programmer pan Tiago Sousa - guru ex-Crytek.

    Pan Carmack podil v ID davno uspesne prodal a venuje se jinym aktivitam. V ramci toho byl prave s dostatecnym predstihem hledan dustojny nastupce, ktery by to prevzal po Carmackovi. Coz se v osobe Sousy setkalo povetsinou s nadsenim u IDsoft fans (mezi ne se pocitam).

    2) Ja to hral na aktualni top, nVidia 2080 Ti. Jak to funguje na slabsich konfiguracich netusim. Vsimnul jsem si, ze lide po Internetu chvali vyborny pomer kvalita grafiky vs HW narocnost, ale sam neposoudim, protoze predchozi. Urcite pujdou najit benchmarks na vsem moznem.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmchodem, uz jste se nekdo zkousel obesit?
    Ja jeste ne, a od te doby, co mi kamoscin muz in mepomriam, poradil spagat kolem hlavovs operky a hodit karu ve 100 na svestku, tak ani neresim vic, ale vzdycky mi pripadlo, ze dobra vrazda/sebevrazda spagatem je tricky, jako schody. Kdyz postavis schody blbe, bude se po nich spatne chodit.
    Spatna smicka, spatny druh spagatu, spatna delka, a muzes se houpat fakt dlouho.
    Uskrtit neco rumama: unreal, vyzkouseno na 30kg bytosti, 60+ = knizni fikce.

    To jen, kdyz uz fakt k zakladnim zbranim, resp treba i uzlum
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Jinak typek to tam resi treba kobercovkou, staci proti sobe dve pojezdove smicky, vubec to nemusi mit sedlo.. treba rybarska, ruzne druhy prusiku, ja treba umim vudcovskou na 100+1 zpusob i poslepu za zady.... to je fuck, proste udelat kapsu, ze je v ni dira, nasrat, kdyz je dobre samosvorna (na kuzi spatny, tam chces sedlo, na paracordu uplne v klidu)



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    GILHAD: Prave prave, ty shurikeny vlastne hrozne zavazi (ve smislu otravebe/sinave hroty). Mam nejake knizky o historii japonskych valek, kde jsou mj i ruzne tyhle “zbrane z nouze”... hazelo sd hrebiky, skopami na stahovani tramu, ruznymi jezky (proti botam je hrebikovy jezek sakra bezva, v kanadach to sice produpes, ale kdyz to necekas, stejne se spis zranis)...
    Byl jsem na nejake vystave valceni v japonsku, kde jsme se pridali k nejakemu kovari, co to provazel (tehda se Sorbakem) a rikal prave dost podobne veci, ze zbrane nebyly zdaleka “legendarne dokonale”, taky, ze nebylo zelezo, tzn bojovalo se c cimkoliv, co cloveku nikdo nezakazal.
    Jakekoliv zraneni mohlo byt fatalni, bez leku/antibiotik.

    To by v post apo hralo znovu roli, i kdyz jak uz neco umis vyrobit a chapat princip, snad to nezanikne, jak kdyz by to nikdy neexistovalo.

    Kazdopadne shurikeny byly casto pry, podobne jako jezky a korove bombicky, proste prostredek k opusteni mista...


    Vlastne me to nikdy nelakalo, ale zkusim to.

    Jak rikas, velmi efektivnim se jevi pastevecky (Daviduv) prak. Bohuzel v tom nejsem zadny mistr (jsem liny, kdyz bych dal praku tolik, co vrhani nozu, sejmu straku na 20 kroku, coz s nozem VUBEC.

    Mival jsem lepsi videa, kazdopadne tohle mi to vyhodilo jako prvni, chce to zkusit, kazdopadne dulezity je princip ocko, volna snura, sedlo... sedlo jde nahradit tim, ze proti sobe spojis dva spagaty nejakym pojezdovym nesamosvornym uzlikem... jak kdyz bys spojil pismena rj, to je bezva, nepotrebujes podlozku (sedlo), pojme to kdejaky projektil...

    How to make a sling
    http://www.youtube.com/watch?v=49v8RAcJTMQ

    GILHAD
    GILHAD --- ---
    OVERDRIVE: Surikeny se daji delat naprosto fantasy-uzasne (a pracne a drahe), a nebo vezmes tlustsi plech, narezes (nechas nastrihat, ...) na ctverce ci obdelniky a jen pribrousis rohy do tenka - funguje taky dobre, pokud nema cil zrovna vatak (ale furt to chce nejaky ten material kvuli vaze a teda razanci). Dulezite je ho pri hodu roztocit - vyrazne to stabilizuje let a zajistuje zabodnuti. Pokud cil trefis, tak se proste zabodne, na rozdil od noze, ktery musi zasahnout tou jedinou spickou, jinak jde naplocho, tak suriken proste nemuze nezasahnout spickou.

    Horsi je, ze se tezko probijes az k necemu urgentne zivotne nutnemu (ale to hozenym nozem taky vetsinou nedas), takze bud extra efektivni jed (a hazt to v rukavicich a nikdy se pri noseni neskrabnout?!?), nebo proste psychologii (coz funguje jen obcas - viz boj nozem a delani bebi)

    Surikeny mely tu vyhodu, ze casto byly rezave a vyvalene v kdecem, coz hrozilo tetanem (strnuti sije) a dost neprijemnou smrti v prubehu tak tydne ci dvou - takze jak se nekde zacly mihat, tak straze rychle ztracely motivaci pokracovat v pronasledovani efektivne (plus ruzne myty a moznost jeddu a tak - psychologie). Dnes se to jednak tolik nevi, jednak se na tetanus neumira, takze to tak dobre nefunguje. Ale to ani vrhani nozu ne.

    To uz jsou fakt lepsi ty sutraky a idealne prak (at gumovy, ci daviduv)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Airlines, restaurants, retailers, farmers and a slew of other industries are getting billions of dollars in bailouts as the U.S. economy contracts because of the coronavirus pandemic — but America’s oil companies are hitting a dry hole.

    U.S. oil futures prices fell to their lowest-ever level by far on Monday, at -$37.63 per barrel, meaning owners of the futures contracts were paying to offload them. It broke the previous low price record near $10 a barrel set in 1986 and comes as policymakers struggled to address the glut of crude that has seen the industry reverse a decade-long boom and sink into a deep recession that threatens to push dozens of companies into bankruptcy.


    Oil prices go negative — and Washington is paralyzed over what to do - POLITICO
    https://www.politico.com/news/2020/04/20/oil-companies-trump-administration-paralyzed-196473
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmchodem, rikal mi kolega urbexar (ktery se pohybuje obcas v divnych kruzich), ze divne kruhy uz prisly na to, ze nefunguji kamery (resp jsou k hovnu) a povazlive ubylo volne dostupnych pochuzkaru.
    Ne, ze bhych to necekal hned ze zacatku, ale je “dobre” vedet, ze uz se na techto zakladech planuje v jistych hospodach.

    Coz tedy davam mimo vsechny ty post-apo a last-action-hero prispevky z posledni doby, spis jde o to, ze prihoriva jako fakt, ne o hazeni nozem.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Wow!!!



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Launcher:

    Hele, jak je na tom ten novej Doom? Potrebuje to nejakou nadupanou herni masinu, nebo se to da stahnout do nejakej h nizsich detailu (Carmac je magour s tou fyzikou svetla a stinu, to zas jako wo tom zadna).

    Mam desnou chut si zahrat nejakou strilecku, a sel bych po necem atmosferickym, ale nemam zadne herni pocitace jen ultra tenke plechovky na 24/7 do batohu...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    BLOOD (PC) - Full Playthrough | Gameplay and Talk Live Stream #187
    http://www.youtube.com/watch?v=ynJMJgCeLto



    ^ hromada srandovnich zbrani a bezva hlasek... Blood byl dotazenej a na svou dobu fakt vymakanej. Vlastne hodne veci na tom engine: Duke Nukem 3d, Shadow Warrior.... a samo Domm.


    Ale ja si chci dat vlastne pred spanim tohle:


    The interview with Edward Snowden about our diminishing liberties during COVID-19 pandemic crisis.

    Expect the rise of a "new normal" with very limited privacy.


    (I kdyz Snowdena nemam rad, ale stejne to musim videt)


    https://m.youtube.com/watch?v=k5OAjnveyJo
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Asi nezapomenu, kterak Nyx uklizel suplik v primem prenosu na IRC a uprostred leta podpalil rodicum doma koberec prskavkama ;)

    Jdu cist brak a spat, svatba v dobe moru me vycerpava
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: doporucuji pozornosti vasim detem ;)))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam