• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ATOMSK: Tak zas clovek s dobrou karmou se nepali, nevesi a nepije kyselinu...

    Provaz kolem krku a auto v kile na strom klaplo kamosovi napoprve... jeho stara z toho je dodnes nedobra...


    Me neklaplo ruzne predavkovani na 3x; 2x navic blazinec.


    Priste se utopim v Strbskem Plese ;)


    Mmchodem palne, co tak vim, tak headshot nevyjde koscher ze 73%
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    EVELINA: Samo jsem ji chtel s cervenou ruckou, ale kde neni...

    Bacha, je to neodzkousenej kus, to je nevychytavka “nouzovych zavazadel”, sice obsah stoji 100k, ale nez to cloveku sedne, vyzkousi od vseho 5-6 kusu.

    Takze se za ni nezarucim, zatim...


    Pinguin Kettle L 1,5 - Hanibal
    https://www.hanibal.cz/pinguin-kettle-l-15-id15983?resetReferrer=1

    ATOMSK
    ATOMSK --- ---
    SPECZ: Ty vole. To je docela pešek umřít na ten nejhorší typ seberaždy ze všech a ještě popálený visící na špagátě. To musela být karma
    EVELINA
    EVELINA --- ---
    OVERDRIVE: konvička mě zajímá, jakou máš? hodila by se na čundry, čarodky a tak...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Heh, ale Cesi ocividne nejsou pitomci, zkoupit balisticke vesty je chytrejsi, nez pro neskoleneho (a nenavykleho) jakakoliv palna.
    Sice bych do toho nechdel dostat a uz vubec ne 9x19 a vejs, ale je to dobry oblecek. Jen chod v tom 24/7, kdo nezkusil, bude prekvapen, pravda, nemel jsem kus za 25+k, ale neprustrelka je tvrdej chleba, stejne jako standard gewehr, kdyz se s tim tahas furt, musis mit duvod, jinak to casem zahodis, pac to se neda (sak taky nikdo nenosi bagl s 10kg kazdej den, kazdou hodinu, ale jde to...)...

    Clanek z Forbes pobavil, ukazuje se, ze Forbes ma obchodnicky prehled; konecne odpovida to i poslednimu mesici tady v auditu... nikdy jindy se tady nemluvilo... a kdyz o survivalu, tak jen proto, ze jsem si mel tendenci kupovat darky (ono pouzitelne survival zavazedlo taky pod 100 000 nejde, a i kdyz nejaky prachy byly, i tak jsem jej skladal 2-3roky, se vsi infra okolo)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Fuj
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    MATT: Navic ona je to i prvoplanove zbran: prej tim treba gurkhove podrezavali Argentince ve valce o Falklandy (70.leta UK vs Argentina).
    Prej tema vetsima kusama setnou kravu (vodniho buvola), mensima jej proste podriznou a vykrvi, ala koscher.

    Sam jsem to nezkousel, ale asi i verim.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    MATT: Kelly kettle neznam. (A ted negooglim, delam na zahrade pozar)...

    Kukri je neco mezi sekerou, nuzkama na strihani keru, ci rozstrihani drubeziho torza, da se s tim treba oddelit kuze od svalu....

    Takovy neco mezi nozem a sekerou.

    Obecne je to tezky jaksvin. Teda ja mam original z Nepalu, v drevene pochve potazene vodnim buvolem, existuji i hi-tech verze.

    Za ty prachy (koupis i u nas do litru): neznicitslna sekera a docela dobry nuz typu bowie.


    Na cundr: trisky, vetve, vypacene dvere, kdyz se o to staras a trochu si zvyknes: poresena slohnuta slepice.

    Cibuli tim nenakrajis snadno, ale ty lepsy kousky tak maj v pouzdre nozik a ocilku.


    Univerzalni nastroj, tudiz ne dokonaly, jen univerzalni.

    Dal bych prednost fiskarsce a morakniv, vazi to 1/3 a dela stejnou praci snadnej.

    Ale mam kus a umel bych jej pouzit.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Bota01: pamatujes si, jak jsem se neovlad, a rak jsem telocvikari “vole”?! Takovy ten vysoky a knirem, jeste u Senima na “francouzske sekci”? Jak me tim pretah pres nohy?
    Zajimalo by me, co je s temahle lidma. Nemam rad telocvikare, matikare, zemepisare, ale faktem je, ze takove na srazy nikdo nezve. Byl jsem jen na jednom, po co? 20 letech (ne, ten by mel byt letos, ne)... a bylo to zajimave.
    Ne, ze bych nekoho ze spoluzaky v dobe Slovanskeho Gymnasia snasel, krom vyjimek: Sorbak, Zdenice, Meduna, Ivana, Prawitz, Korycan, Mrazek... proste vsichni ti, co za tyden precetli aspon jednu knihu a meli prumer kolem 2.0.... ale je to zvlastni, uvedomit si, ze kvuli jednomu jsem vlastne hral baseball i kdyz kolektivni hry nesnasim, jiny me naucil biologii, i kdyz mne nezajimala.

    Tak letos asi 20. vyroci nikdo nezorganizuje. Pritom je to za cca 2 tydny :/

    Zadnymu z nich, kdo jeste ziji, nepreju smrt na c19, a ted proste jen vzpominam, ale je mi stejne smutno, jako pri predstave, ze mozna uvidim dceru, az kdyz si bude myslet, ze uz je dospela.

    Jak snadne bylo, kdyz jsme si to mysleli my, uz?

    Uz jste nekdo dospely? Rozdelil bych odpoved na ano - muz, ano - zena, taktez ne.

    Popravde, odpovim:

    Ne - muz (v produktivnim veku)...


    Zvlastni doba.

    Jak se vlastne dosahuje dospelosti? Rytual ceho? Jaky?
    Byli dospeli nekteri z tech, co nas ucili?
    Treba “eiffel”, co me vzal pres nahy baseballovkou, za ujety vole, pico?

    Kdo vi.
    MATT
    MATT --- ---
    OVERDRIVE: ad Kukri, jak se s tim pracuje? mel jsem pujcenou fiskarskou macetu a ta je super, zvazuju o koupi.

    znas kelly kettle? hezky, ale je to vetsi..
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Mmchodem, Cinanum by moh nekdo vysvetlit, ze palec je nakonec standardizovana jednotka (i kdyz divna) a kdyz chci 28”, neznamena to, ze chci 32”...

    Holt co uz, za 250,-; do parku na hrani dobry, chudak katcher, az tohle zahodim. Proto ma chranic i pres zuby, no...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Aaaha, a snad konecne obrazek

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    12 let jsem tuhle hru hral zavodne, a tuhle bych si nevybral.... drevo je drevo, ty kovove jsou - divne.


    Mmchodem WD-cko fakt funguje na odstranovani nalepek.... ze na palce je napsano, ze to nemas pouzivat na lidi, zvirata a objekty me zarazi. Ale ja jsem jeste z te generace, co ma doma i rukavice, helmu a dres ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak mapy tezby a pestovani nema, bohuzel, ale podrobny na prehled je dost. Minimalne pro deti : mandatory.

    Od sebe vim, ze co jsem nasel v knihovne, kdyz jsem se naucil cist, to jsem rodicum pokrad a doted ve me nejak zustava.

    Cim starsi, tim hur se ucis, takze detem zajistit hromady knih.

    Je to jak to judo, zda se to byt na picu, ale pamet je svine, funguje dobre cim je starsi
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Takovy zaklad pri cteni knizek, ssebou to tahat nechces, stal tak cca 2000,-

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Jdi spis po vojenskych mapach. Zerou vyrazne vic mista, ale ja mam treba na zdi Blizky Vychod, a stejne mi nedoslo, ze Turci vyhlazuji Kurdy aktualne v Urodnem Pulmesici... sehnat mapy tezebnich mist a zdroju je kyrva problem, sbiram i mapy z rozumejsich a drahych atlasu (ne skolnich, ale obdoba jen zaciname na 5000,- a vetsinou Britove, ci Nemci... casem Ti dohledam, kdyztak)...

    (Nad posteli...)

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Coz znamena, ze i na mojich nouzovych mistech (voda, pitna aspon po prevareni, drevo a hromada zvere ruznych druhu, coz znamena, ze i obdelavane pole na srny a zajice, ktere by slo zabrat)... zadny dum minimalne v 2km perimetru (vez, ze takovych mist neni moc)... tak ze ta budou potencialne vylovena. Resp poskozena.
    Neverim, ze pan Novak dokaze poslat sip na komoru a zdtravit noc v sedaku a prsaku na strome, kvuli dobremu zasahu (trenovano fotakem, predevsim)....

    To je nahovno.

    Lide jsou blbi, a par mrsin v reviru a otravis si pul kraje.

    Sakra.

    Maceta... hmm. Sekera a kukri mi pripadne uzitecnejsi, a to treba i na bourani masa.


    Ja ted v ramci rozsireneho survivalu chci mikroskop. A hromadu map.

    S tim jde delat veci.


    Skoda, ze az umru, tak nebudu, myslim, ze Miin pritel, jestli po me bude dedit, nebo dej Buh jejich deti, tak az najdou moje poklady, budou zarit stestim.

    Mam hromadu klucicich hracek, ktere, kdyz ja sam najdu u nekoho na pude, tak se 2 dny tesim radosti. Krasna stara kola, ktera jdou zpravit, kovadlina, sevcovske naradi (to bouzel pobral nejaky chytry exekutor po tatovi, bylo po prastrycovi a to byla uzasna prace s cernou kovarinou... sak taky, kdyz to otec zdedil, ztravil pul roku jen hranim si s kuzi, jak starnul, uz pak hral spis qvejka; skoda toho... matka bohuzel nepoznala realnou cenu naradi, a nechala to, i kdyz slohla dobry veci, nez prisli blbove s nalepkama... otec me zadluzil 3,5mio, pac on nerad vydelaval, jen rad pracoval, a maloval, delal sochy a tak,... kazdopadne pokud chcete nekdo postradat naradi, koupim. Hlavne kusy, ktere nepotrebuji vnejsi energie, krom ohne, nebo louhu....)


    Chjo.


    Kazdopadne jak rika jedna postava z knih Williama Gibsona:

    “Vedel, ze naradi se neprodava, ani kdyz neni co jist, stejne jej vzdy budes muset koupit”


    Jsou zakladni nastroje, kterych nahrazovani je na picu (treba i v kuchyni).

    Nenahradis rozdelani ohne (rozume), pilu (velmi velmi komplexni prace v kovarine/nastrojarine), pilniky a rasple, dobrou sekeru.... a zkus nahradit vyvrtku.


    Jde to, ale dre to.


    Mmchodem nejcenejsim nastrojem pri zakladani USA byla prave pila, skoro 100 let byli zavisli na kovari ch z britanie, nez se to naucili.


    Radim: par pilovych listu, tam, kde neni vlhko, do olejovane kuze. Pokud mate pudu, tak neni co resit. I jen, byt schopen postavit nekomu dum, nebo nejhur nastipat drevo, je velika pridana hodnota, oproti lidem, kteri to neumi.

    S pilou nepotrebujes hrebiky, sesazovat tramy, stolarina... no ja mam rad i dlata.


    Tolik k vykupovani uzitecnych veci.


    Dnes mi prysla 2l tabornicka konvicka na vareni vody, uzitecna i do ohne/popela.

    Ono se to nezda, ale nastane mozna nekdy moment, kdy potrebujes prevarenou vodu. Tahat ssebou hrnec nemusis, na urbexu jsou, i kdyz v hroznem stavu. Tudiz nadoby obecne nekupovat, krom kanistru. Ale konvicka, ktera vazi jak me hodinky? No, nejhur ji zahodim. Fazole v ni ohrejes taky.


    Zbytky levne Cinske vyroby, tak jako me vrhaci noze, kazdy 250g fakt tvrde oceli, us za 90,-????? To mi rekni jak?!
    Jen vytezit tolik rudy na kazdy z nich stoji vic nez 90,-; prerazil jsem tou oceli petlici od vysaciho zamku (hazel jsem do dveri kulny), a mela zub...


    Jsou veci, ktere na konci sveta pujdou do barelu a do pixel od primalexu. Treba barel soli a zrni, ten vzdy rad najdes. Existuji pixly od primalexu s ulozenkou pana makarova a zbytky rodinnych sperku.

    To ssebou tahat nebudu.

    Sevcovske naradi taky ne.

    Olej, kuze, plast a krumpac s lopatou. Jen nezapomen na mapu, krajiny se meni. Kdo videl urbex loni a dnes, i, ze to jsou jina mista.

    Ale ja jsem sakra proste pesimisticky paranoik, a dost by me pobavilo, videt sve dedice.


    Jo a jinak, pisu sem, ne pro copy a paste jinam. Tim rikam, ze vam verim, ok?

    Dobra rada nad zlato, a stejne delam chybu. Nastesti zlato neschromazduju.... neda se z nej nic moc vyrobit ani jist jej (snad krom elektroniky;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmchodem ja na lokacich nekradu (i kdyz kua brokovnici bych slohnul asi i ja, a ten mikroskop na okne me doted mrzi)... taky nenicim co nemusim (stopy v prachu a fotky)... kazdopadne na Sanci jsem si proste pro plezir dal rozbite dvere; sly picknout, ale desne jsem chtel vedet, co jde jeste vykopnout (ledasco).

    Takze za nektery dvere a rozstrilenou skrin se omlouvam ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Album Nemocnice pod Sanci (ti chytrejsi z mojich fotek vyndaj GPS, teda pokud Rajce nevyhazuje EXIF, nechavam to tam mmchodem schvalne, tedy ne uplne propalena lokace, ale modri vedi).

    Jinak tocil se tam Requim pro Panenku.

    A loni to bylo uz v blbym stavu, diry ve strese ... rok predtim dobry.

    Rozstrileny skrine na chodbach jsou vtipne (nektere i moje).

    Nejlepsi jsou tam rozvody v podzemi, proste konelna ala Nocni Mura v Elmstreet

    overdrive – seznam alb na Rajčeti
    https://overdrive.rajce.idnes.cz/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam