• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Zrovna jsem vezl do auta - Leatherman MUT v loketni operce.

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Ma to uplne libovolne 2D bity, ktere bud strcis do toolu (misto na 2x oboustranne kusy, nebo i vice), pripadne nosis vedle toho.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: A Gillhad: maj vubec palne tyhle blby vzory na otvirani? Takovy ty hvezdicky, kyticky a spol na hlavicich sroubu? Nebo je to imbus, kriz a minusko?

    Treba na HarleyDavidson by ses ze vsech matic posral, ti volove to maj v palcich, takze k motorce potrebujes naprosto nesehnatelnou sadu naradi.

    He he, klic trinactka, he he!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Tak pak jo. Ja jsem z tech, co pijou v parku vino s devcatky. Ale kleste taky ocenim, za me jediny duvod pro tenhle too heavy tool. Mozna bity no, ale nevim. Pokud nepotrebuju hvezdicky s macovske kyticky...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Nejlepsi je prepnout widle to svedstiny a klavesnici na francouzsku, doporucuju zkusit... pak ocenis alt+f+s ;)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Nejdrasi mam z Leathermanu:

    * Style PS protoze smi do letadla.
    * Skeletool CX - Do bundy, maleho batohu
    * MUT - Do auta, batohu, batohu se strilenim.

    Ani jeden nastesti vyvrtku nema, nemam pro ni vyuziti, jsem abstinent a pripadne na hotelu pro damu vyvrtky byvaji.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Btw, proc vsichni furt trvaj na tech 2 okynkach, kdyz jich muzu mit 4 a nemusim furt hejbat kurzorem jak kokot a staci mi cca 5 klavesovych zkratek, a zadna neni sipka do kterehokoliv smeru.

    Nepisu teda vsema 10, ale chapu logiku, ze kdyz to neni na zakladni alfa-numerice, nemam to vzdycky. Sipky jsou pro lidi, kteri neumej cfgh, potazmo asdw ci jak to je
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Btw ve Widlich balik unxtools, pac je tam i grep, find a tar, myslim, ze i dd
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Za me VI(m) a *SH :) bez toho nic nebude ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Ma to vyvrtku?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Jedine Total Commander a Leatherman, bez toho neumim a nebude nic :-D
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Kdo hodne necestoval, nechape treba princip cocaCola.
    Nikdy jsem se o tom nebavil, ale ze zkusenosti vim, ze CocaCola je VSUDE!!! Japonsko, Indie, Thajsko, Viet Nam, Sri Lanka, Egypt, EU cela, Brazilie, Venezuela, Belize, Uruguay, Argentina, cele USA, vsechny kolonie UK, Marocco, Jar... vic si nepamatuju. Vsude maj CocaColu, zavrenou ve flasce a minimalne v ledu, spis v chladaku. Kafe z toho neuvaris, polifka to neni, ale na 99,99% se muzes spolehnout, ze kdyz si to das bez ledu v plastove flasce, bude to ruzne sladke, ale je to pitna voda a mrdy cukru.
    To same je prave Victorinox, Fiskars, prave i MoraKniv, Opinel (BTW!!!! Nejlepsi brousky na noze, co funguji fakt na vetsinu jak nerezu, tak carbonu - pokud to nema zuby nebo velke poskozeni, tak dela Opinel... je to nejaky prirodni kamen, ala bridlice, Bareande by vedel vic...)

    Mam pocit, ze ruka trhu neni blba, pokud pomer cena-vykon zpusobuje to, ze jsou toho plne kramy. Kazde zemi, a to i nespecializovane, tak to stoji za zvazeni. I kdyz to cloveku nesedi.

    Glocky jsou hrozne, nesedi mi to ani uhlem, ani uchopem, bez tunningu ani chovanim at alk. Ale je to proste “dobry mirny nadprumer” ktery ma soucastky kdekoliv a to az po hlaven.

    To jsou treba i mercedesy, ala 209, do nedavna v Latine treba VW Brouk... zasranej debilni trabant, ale to chces. Ta 209, taky neda vic jak 90 z kopce, akorat do toho nalejes cokoliv, spravi ti to v cele Evrope i Asii a v cele Severni Africe... (na Sahare a niz jsem byl jen v JAR, tam nevim, spis jo).

    Kalasnikov starych vzoru neni dobra zbran, uz blba vz.58 je lepsi, ale delaji to v afganu v dilne na kolene (az po hlavne)....
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Obrovska vyhoda, a na to hraju u vseho, tak je u Victorinoxu dostupnost... to same plati pro sekery Fiskars a par dalsich veci.
    Treba umyslne, kdyz uz musim pouzivat Windows, tak je pouzivam s minimem doinstallovanych 3rd party toolu, nemenim si klavesove zkratky, necomizuju veci...
    delam to s jasnym zamerem: dojdu na prvni shell benzinku a koupim victorinox, dojdu do prvniho bau-whatever kramu, koupim fiskarsku, dojdu k nekomu domu, a nemusim installovat Total Commander, pac umim zachazet s “pruzkumnikem”... navic, i kdyz neumim jazyk, do ktereho jsou Widle nainstallovane, tak klavesove zkratky jsou furt ty same, pozice v menu taky (fuck of gnome!! Kde se pozice polozky v menu posouva podle abecedy v danem jazyce, coz je ti v Irvit/Hebrejstine FAKT NAHOVNO).

    Strategie zni: to nejlepsi z nejdostupnejsich toolu, ac jsou lepsi, nauc se s tim, co fakt muzes mit dycky. Zbytek je bonus.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    V podstate cca 20/7 mam u sebe jen Victorinox - Nomad. Mam jej letos 18 let, takze uz je dospely ;)

    Nosim jej v pouzdre od noze Buck, v kuzi, ktery mu dodava tu nekonecnou uzitecnost.

    Plus i minus sroubovak (plus nahrazeno vhodnym minusem, u plus bych dal prednost pojistce, uz x-krat se mi zavrel na prst pri zarezlych sroubech), jeden nuz (mimo vetsiny eu... to je flaw... nikde moc neni legalni, ale nesrali, krom Japonska, do prirucniho v letadle ale vubec, proto s nim nelitam a kupuju obdobu na miste), cistitko na kopyta... necekane uzitecna cepel - hlavne na kuzi, skrabani cehokoliv-ne zeleniny, spis barev, nalepek... bodna zbran, co trci mezi prsty, chces-li boxer a ne zabit (ala klice), vyvrtka (!!!! - nenahraditelne), otvirak na piva, otvirak na konzervy, paratko, pinzeta je na picu, ale zatim kazda buchta si s ni skubala oboci

    Krouzek na krk/klice, karabinu


    Muj best tool - ever!



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: To je jen to, co je po ruce, existuji jeste 2 dalsi byty. Nejsou v tom chirurgicke nastroje (i kdyz je tam odlozena cepelka ve sterilnim obalu), nejsou tam veci jako kukru, macety, sevcovske nastroje (i kdyz odchlupovac tam je), nejsou tam roubovaci a rybarske noze...

    V Ostrave nerybarim ani neroubuju, na Morave nestahuju z kuze, chirurgickej set je sterilni, nechci jej vytahovat. Dlata zas nemam u sebe. Sekery uz tu byly.

    Mam rad ocel, je v ni mnoho, jak pro me, tak z tech, co ji vyrobili.

    Sirky a nuz. Prinejhorsim jen nuz.

    Nechtel bych byt Robinson Crusoe, fakt ne, ale ta puvodni varianta, ac tak v pulce uz najde zbytky sve lode, kde je i tesarske nacini, tak to je survival manual jaxsvin. I kdyz romantizovany.

    Obdelavat nozem pole je proste blbost. Ale vsechno je to nakonec zelezo, nebo lepe - ocel.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: OVERDRIVE: Hezka sbirka! :-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tohle kurva hledam, pritom je jiste, ze to neni nikde v kapse. Zajimalo by mne, zda si me najde on (porezu se) nebo jej najdu ja.
    Mam jen 3 tyhle strenky, drahe je to jak cert a nemodni... kde jsou, he?



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Kdyztak dodam popisy, staci rict, zaciname od cerveneho morakniv, co jsi si na nej stezoval a pocitame do prava, jako kdyz ctes
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Achjo, kdo to ma uklizet, navic jsem se nasral, pac nemuzu najit strenky ke skalpelum, naposled jsem s nima resil DIY houby, a ted nejsou...

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Shora dolu:

    * 2x Benchmade Bugout, uzasnych ~55g pri 3.24". Casem k nemu pribude treti barva, az dorazi do CR :-)

    * Benchmade Phaeton, na OTF dobrych 85g pri 3.45", super vedle malych deti, pohotove otevres, pohotove zavres. Nehrozi ze by to deti otevreli sami, chce to silu. Bohuzel jak to u tehle OTF byva, dost uzka spicka, trosku se o nej bojim a davam si pozor, abych ji neposkodil. Coz mi vadi, nemam rad choulostive veci, ale u tohodle noze to preziju kvuli predchozim prednostem.

    * Benchmade Infidel, takova spis sbirkova zalezitost, nuz co melo a ma hodne vojaku v Iraku, Afganistanu. Skoda toho pitomeho jmena, ale i kvuli nemu se to prodava, no.

    Ze to jsou vsechno Benchmade je nahoda, ne konkretni umysl. Zadny fixed blade mimo kuchyni nevlastnim, nemel bych pro nej vyuziti.

    Bugout nebo Phaeton nosim porad - doma, po lese nebo treba v kancelari.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam