• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: jo jeste 5 paru nitrilovychbrukavic a dvoje ponozky (letni a zimni)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Nejbliz je tohle, ale ja mam jeste 5l kapsu na poklopu a nemuzu jej najit...

    Patagonia Arbor Classic 25L Batoh 15″ recyklovaný polyester červená - 47958-CCRL-ALL | wardow.com
    https://www.wardow.com/cz/patagonia-arbor-classic-25l-batoh-cervena-47958-ccrl-all-cz-0.html


    Mam to tak, ze predni kapsa je survival: lekarnicka, obvazy, ohen, nuz, nabijecky, baterka a baterky, hlinikovo-plastova folie, propysky, cca 5tis v eur, usd, czk. Buzola. 5inzulinek, cukr, susene maso, kus dobreho spagatu, spork z kusu plastu. Par tamponu pro starou, hajzlak, masticky s vuni, typicky Karma od Lush. Spulka filtru na h2o. vlastne vetsinova vaha baglu.

    Vnitrek zradlo pro me a pro psa. Skladaci misky, pro psa. hadry podle rocniho obdobi. notebook (apple air, vzdy ten posledni co muzu mit, nikdy ne muj, fasuju to)letni spacak velikosti psi hlavy (nikdy nevis, kde zkoncis, a spacak se hodi zdy). Bocni kapsa 2l flaska na vodu.

    Hotovo.

    24/7/365; prace, v predsini.


    Kdyz s tim chodim do prace vyhazuju zradlo pro psa, misky a hadry. Predni kapsa zustava nezmenena. Notebook zalozim, kdyz odchazim.

    Jeste v tom mam Fjalraven verovku, sice moc nefunguje na nic, ale vazi min jak nuz a je to uplne minimum, kdyz se zhorsi pocasi + shemag (palestina... mam par kusu, ktere jsou fakt “kroj” tedy od mistnich, tzn bederni pas/svetr, rouska, cepice, satek, mala deka, ubrus, obvaz, maskovani... v jednom. To je drazsi kousek vybavy. Ty fakt spatne sehnatelne palestiny nahradi fakt kde-co, jen maj politickej podtext, coz uz parkrat znamenalo i zduchacku, pac ono to fakt nese vyznam. Nevim, z ceho to delaj, ale je to fakt paradni kus naradi.

    Jinak nosim i kleste, pac je Victorinox nema, nosovky s dlouhou cepeli na strihani dratu a odizolovani (fiskars).... misto naplasti nosim vic obvazu a kobercovku.
    Uzitecny je “tekuty obvaz”, zvlast u psu, co si delaj bodne a trzne.

    Mam tam i jeden sacek siti, coz je 7m a jehla.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Vedle na to prisli, staci v Google Photos kliknout na edit a pak uz se to nahraje normalne. Asi opravdu nekompatibilni exif.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Mimo to mam vsechny mozne bagly, na strileni, na chozeni do lesa s detma, na delsi turu s detma.

    Ty sem postovat nebudu, protoze se v nich nevyznam, takze neni co doporucovat...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Muj nejdulezitejsi backpack je Minaal Carry-On 2.0. Mam ho od doby, co vysel na Kickstarter.

    Maximum co smi do letadla, prostorny, lehoucky. Do laptop kapsy se vejde muj 17" Alienware.

    S nim jezdim za praci.

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Shiit on uz neni k dostani, bylo to lepsi tohle:

    Patagonia Nine Trails Hiking Backpack 20L
    https://eu.patagonia.com/cz/en/product/nine-trails-pack-20-liters/48421.html?dwvar_48421_color=ANDB

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: jsem uz uvazoval, ze bych jim nabidnul sve sluzby a pomoh to s nima doladit. Delal jsem to treba kdysi pro gmail, nez se z googlu stal moloch, s nyxem jsem taky resil, dodnes pridavam ruzny napady do ruznych open-sourcu, a zjistil jsem, ze linahuba, holy nestesti...
    Rozumejsi firmy semnou zacnou komunikovat a minimalne nekde zalozi ticket, tudiz nad tim nekdo neco resi i v mega korporatech.
    Dokonce zafungovalo i to, kdyz jsem ladil na nekterych spojich Ostravske MHD ruzne prestupy (tyvoe, naucil jsem se tehda kreslit graficon, coz je prubeh cas vzdalenost ve vizualizaci a na zaklade toho se pak vytvari ten jizdni rad, co je treba na zastavkac), co me treba nasralo, ze na zacatku cov19 odmitli muj pozadavek, aby v mhd nebyl dotyk, tedy aby i zastavky na znameni byly bez notifikace k ridici a automaticky se otviraky aspon dvoje dvere (kdo neotviral kufr sveho auta, ktery ma tlacitko dole, vorostred zasraneho marastu v zime, kdy pak sice nekde stojis v obleku a lodickach, ale mas ruku od bahna - nepochopi, to same busy, a byt cov19 ebola,... no nic)..

    Kazdopadne s hromadou firem se da proste mluvit, i kdyz nejhur to znamena, ze jim prekreslis vyrobek v CAD a posles jim “patch”... to uz je overkill a nemam to rad, pac v CAD moc neumim. Vetsinou to udelam jen jako doplnek fotky. Treba Karrimor (UK bagly s lifetime warranty, ale az ty nad 2litry dobry), tak treba podle mejch prani usili bagl, coz je top of top spotrebitel-vyrobce komunikace. Bagl je vzdy nejslozitejsi cast hader, co mam na sobe. Mmchodem doporucuju PATAGONIA. Jako mestske tactical like bagly to neni 100%, ale 80% bych jim dal.

    Mam rad takove to do 30l, vstup z boku, dobry lehky zada, pouzitelna horni kapsa, z ktere se nic nesype, i kdyz ji zapomenes zapnout...

    Mam 30l, cervenou; po trech letech valeni se v troskach jsem vytr siti bocniho zipu a kdyz jsem v tom rozbil clasku s vinem, kapsa na notebook tak tak prezila namoceni (nebo mozna zabrala Apple waterproof strategie), ale jinak super.

    Karrimor uz bych ted nedoporucil... delali podle me RedRock variantu, tedy tricitku bez kapes s hornim deklem, kterej drzi i mince hlavou dolu, ale nove varianty tehoz uz mi nesedi, taky materialy uz nejsou Cordura, ale nejaky cinsky Nilon, takze se to trha a hori to u taboraku,... patagoniu jsem taky propalil, pac jsou to recyklovany petflasky, ale 5-10let jeste poslouzi, s trochou siti a lepeni..
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Leatherman ma opravdu i pro me spoustu veci spatne. Ale zaroven nevim o nicem, co by pro me ucely bylo lepsi.

    Moc se tesim, az rozsiri tu novou radu Free, ktera drzi zavrena na magnetech - a udelaji neco jako MUT, Skeletool.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: M65, akorat neverim, ze za tu cenu tady je to origo, to bude nejaky Mil-Tec nebo tak... origa mival typek v ArmyShopu na Francouzske tusim.. stavaly tak 3,5; ale uz jsem je videl i za 5, ale je mozny, ze nekde leaknul zdroj, nebo USA fakt vyprodala, pac je vyradili. Komu nevadi, ze je to objemne, tezke, a kdyz se to namoci, tak 10x tezsi (jo a neda se v tom moc plavat)... tak jako 100% spokojenost po cca 15 letech

    Kalhoty US M65 ZELENÉ - 1150 Kč + Dárek ZDARMA
    https://www.outdoor-military.cz/...5mJ-xbw5mpcL8H_cJdXjRB13b9L8FT0GY1xbo5Ylh0WU5bJZt6qRoCQicQAvD_BwE


    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: mmchodem to s tim mistem, ktere vis presne kde co mas na prvni hmatnuti.

    Cet jsem, ze katata 5.11, ty strelecky a sluzebni variantu maj bozi vlastnosti, proc dam asi casem za katata 5,5litru (coz znamena treba 20, aby moh clovek stridat :/ )


    A) maji v kolenech a na zadku kevlarove chranice. Kdo si klek z behu na makadam, vi k cemu strelci a dobrodruhu jsou. Navyc jsou vyndavatelne. Prdel je taky cool, narazena kostrc boli, a dik vyplni sednes i na mokre
    B) a to hlavne!!! Maj v cargo kapsach jednu stranu sucheho zipu, takze neco jako ALICE system nebo takove ty kumove poradace. Na baterku, na telefon, na zalozku noze, na penezenku... na cokoliv proste pridelas druhou stranu suchace a i v cargo kapsach mas vsechno na miste.

    Musim je zkusit, mam americky kapsace z vietnamu, nosim je od 2004 od jara do pozdniho podzimu aspon 1x tydne; byl jsem s nima na cundrech, ... vsude. A to je zazrak. Skoda, ze uz jsou dnes sberatelsky kus. UsA je zrusila, navic to poustni cammo a digital je sice bozi maskac, ale hnus do mesta (navic ty poustni barvy me fakt serou, i kdyz bojiste je jasny)...

    Ma to kapsy do kterych se vejde lehci bunda (bomber, flisky,...), udelas v tom stojku a z zadne kapsy (byt rozepnute) ti nevypadnou ani mince ani tezsi veci (zasobnik)...

    Zasral jsem je smulou z borovic (zaroven s tim kukri) a normalne se to vypralo, polil jsem je savem a neodbarvily se (pravda jsou vietnamsky zeleny, no). Nejdou zamastit, proste se to vypere.

    Furt jak novy. Kamos ma ty same a ma na ne uplne stejny nazor.

    Jestly ty 5.11 budou obdoba, za 5,5 stoji vsema 10
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak abych si neprotirecil, ten Leatherman Sidekick mi ztratil typek, co u nas v baraku cosi opravoval. Zjistil, ze nema nosove kleste a tak jej dostal na to, co potreboval.
    Pac tool nepouzivam, tak 14dnu jsem si na nej nevzpomel, a pak jsem usoudil, ze mi jej typ asi ukrad, jenze jsem na nej nemel kontakt, pac to byl nejaky “nahodny plynar na kontrolu plynomeru” ci co.

    O rok pozdej jsem nuz nasel lezet v casti zahrady, ktera uz neexistuje, ale obsahovala koprivy a koprivy a obcas nejake koprivy.

    Estliva se tam sel vychcat, co ja vim.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: co me treba na vetshich leathermanech desne sere, ze nemaj hmatove rozlisenou pilku od noze. Sice to ma jednorucni vyhazovani, obdobu kolicku, jen dirkou, ale uz asi 20x se mi stalo, ze jsem si vyndal pilku. To nechces ani na salam, ne tak, kdyz potrebujes nuz jakoze fakt!
    Vyresil jsem to omotanim vyhazovani kobercovkou u noze. Sice je to tlustsi, ale just do.

    Ale kua, na to, jak oproti gerberu vcelku premyslej, tohle je treba tak fatalni killing feature, ze me vicemene donutila to prestat nosit.

    Ja se nechci plest. Vsechno ma sve misto, v kazde kapse, rukavu, v kazdem dilu batohu i v byte, proste jdu a vyndam nastroj, potme, pohmatu, ozralej, furt. (Taky jsem dnes lezl po zdi ze ztracene Morton-Swann rucky na skalpely. Vubec nevim, kde muze byt a mam dojem, ze zapadla nekam za regal s chirurgii a chemii, kdyz do toho vrazela Roomba... pac skalpel s nasazenym 4cm britem fakt do baglu nezalozis. Nenasel jsem, a vzteknul jsem se tak, ze jsem mlatil pesti do zdi, pac ja proste veci neztracim, zvlast, kdyz jsou mojim oblibenym nastrojem a mam na ne asi 20 ruznych druhu ostri a a a vubec!!! Zas jsem vztekly, ale koupil jsem si 3 dalsi.)


    Takze Leatherman me proste vadi, Adela jej miluje. Tak nevim.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: taky se mi to opcas deje a ne vzdycky. Vycita to podle me z exifu, ale divny, ze jen nekdy... napsal bych primo Markovi, on to tady cte, ale kdyz flooduju, nevim jak presne.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: ten je SUPER!!! dyz by mi ho nekdo chtel darovat, nebudu se zlobit. Jediny, ktery od nich mam fakt rad.
    Vymenil bych za Leatherman Sidekick, ktery nepotrebuju, pac krom klesti jej nahradim Victorinoxem.

    Tusim ma dozivotni zaruku... on teda bez pouzdra rok lezel na zahrade, na vetru a desti, nez jsem ho nasel... ale vubec nic mu neni.

    Nosi jej teda Adela na urbexy, vubec nechapu, proc se do nej tak zamilovala, ale je to jeji oblibena hracka, ale MUT by taky neodmitla.

    MUT mi pripada super, pac je to uzitecne minimum s karabkou.

    Tu volbu schvaluju. Ted je na rade nove siti do instrumentare, pac pry hledani nozu jsem zjistil, ze mi propadly expirace, coz je moje blbost. Mut bude nekdy nasledovat.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Muze mi nekdo vysvetlit, proc mi Nyx.cz obraci fotku, umyslne udelanou na vysku? Da se to nekde vypnout?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Zrovna jsem vezl do auta - Leatherman MUT v loketni operce.

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Ma to uplne libovolne 2D bity, ktere bud strcis do toolu (misto na 2x oboustranne kusy, nebo i vice), pripadne nosis vedle toho.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: A Gillhad: maj vubec palne tyhle blby vzory na otvirani? Takovy ty hvezdicky, kyticky a spol na hlavicich sroubu? Nebo je to imbus, kriz a minusko?

    Treba na HarleyDavidson by ses ze vsech matic posral, ti volove to maj v palcich, takze k motorce potrebujes naprosto nesehnatelnou sadu naradi.

    He he, klic trinactka, he he!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Tak pak jo. Ja jsem z tech, co pijou v parku vino s devcatky. Ale kleste taky ocenim, za me jediny duvod pro tenhle too heavy tool. Mozna bity no, ale nevim. Pokud nepotrebuju hvezdicky s macovske kyticky...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Nejlepsi je prepnout widle to svedstiny a klavesnici na francouzsku, doporucuju zkusit... pak ocenis alt+f+s ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam