• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Taky uz jsem o te knize hodne psal a HODNE jsem z ni citoval, az jsem zjistil, ze v ni mam asi 60 zalozek, zacal jsem si podtrhavat vetsinu vet, a tudiz bych ji musel odcitovat celou.
    Amos Oz umrel, pry nekdy loni. Vim, ze mel rakovinu, ale R.I.P. mam rad ty nudne, chytre lidi, kteri o vecech premysli az tak, ze to zavani nesdelitelnosti... pak jdou a sdeli to. To je i Paul Harrell, to je treba Amos Oz.

    Pokud chcete napriklad zazit atmosferu 1948, kdy 7h po vyhlaseni statu zacala valka, kdy Britove dodavali zbrane Arabum a naopak je sebrali Izraelcum.

    Smutne. I pohled na Shoa (mmchodem, dnes je “SHOAH MEMORIAL DAY”)... ale ne citove vyderacsske. Proste pohled cloveka, vzdelance s klavirnima rukama, maminkou, co si pustila plyn, protoze Izra nenavidela, jako misto k zivotu, tatou, ktery se nikdy nestal vic nez vedcem, a celozivotnima hambama, cytezstvima, krasou i nepochopenim...

    Amos Oz je smutny a me obcas tecou slzy, ale zaroven je krasny - a me cast tecou slzy. (Neco jako u Haruki Murakamiho Norskeho dreva)


    Must read, pokud vas zajima Izra,zide a nebo jen lidstvi


    Příběh o lásce a tmě - Amos Oz | Databáze knih
    https://www.databazeknih.cz/knihy/pribeh-o-lasce-a-tme-25518
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Vyposlouchan z podcastu Vinohradska 12


    Pry uz skoro vetsina Izra doktoru a lekarniku jsou Izra Arabove, vcelku zajimavy pohled. Jsem jeden z tech, kdo tvrdi, ze meli bombardovat driv, nez o tom zacal nekdo psat, ale to je extremismus, a tudiz se priklanim vsema 20 k miru, a muj vzor a milacek je nadherny Amos Oz. Sdilim jeho nazory, ac do toho nemam co kecat, krom toho, ze ja sam se povazuju za Jude a jsem jeden z lidi, ktery podporuje Izra, jak jen to jde. Ale mir je nutny a nakonec nevyhnutelny. Buh vi (a velky B je tam nejen kvuli tecce z predchozi vety)


    Arabští lékaři v Izraeli: Boj s koronavirem i s předsudky - Český rozhlas | Podcast on Spotify
    https://open.spotify.com/episode/1fw7e82bvPdm5p4vmm2TQ7?si=ETDcnwO9SeyyhF-W58FK2g

    Jinak serial o mossadu, ktery jde po palestincich, toceno izraelci, a to jak araby, tak jude...

    https://www.netflix.com/title/80113612?s=i&trkid=13747225
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    GILHAD: coze?!!! Jakoze nebezi expiracni lhuty?!!!! To jako fakt?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Takze boty, den truhy: prvni nalezena pneumatika, pilka na zelezo, pila na drevo.... ne!
    Respektive s neumernou namahou.

    Asi na 5 mistech ma pneumatika kovove draty a preriznout to asi jde, ale ne, proste ne.

    Tzn. chce to specifickou pneumatiku, jak jsem cekal, ale guma pilou veskrze ano.

    GILHAD
    GILHAD --- ---
    OVERDRIVE: Ale jiste vis, ze rozhodnutim vlady behem krizoveho stavu lhuty nebezi ...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Aaha! Ted mi to doslo: expirace 2019, a mame 2020. Tak nic. Kazdopadne: bacha na plisne. Je mozne, ze je to plenive uz dlouho, rok jsem na to nesah!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tak jsem jim poslal reklamaci, ze pozdravuju z cubdru z Beskid, vzhledem k tomu, ze jsem na ceste do Tesina, ne az tak nepravda, i kdyz jsem na kolech. Jenze jsem den nejed a prvi plesnivec jsem podal ridici Adele, druhy si dal, a pak uz jen flusal z wokna!

    Spatne se kontroluje MRI, ktere nesmis otevrit. Tzn mam doma :kila plesnivych MRI.

    Chutna to po houbach, pravda.

    Jedno jsem dojed, tak kdyztak “zbohem a satecek”.

    Pouceni: cum na to, co jis, a otvirej mri, aspon jednou za 1/2 roku kus (2 balicky, oba stejne, krabici tu nemam).
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Fuuuuuuck?!!! Jdu napsat Maso Here, ze jako 2 mes ped expiraci mado v sacku je... plesnive?!!! Kurev5 rek bych nezne...

    GILHAD
    GILHAD --- ---
    OVERDRIVE: Nevim, jestli to mam dat sem, nebo radsi ne, aly ty ttoho sneses dost. Klikni si aspon na to posledni video https://zbrane.subrt.cz/atn-x-sight-4k-pro-5-20x-denni-nocni-puskohled/

    Jo a problemy 20 Jardu te s tim neserou, resis problem tak jedne slapoty :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Jinak protoze mas samonabijecku, tak proste koukas okem ktere preferujes. Je vcelku jedno, jakym prstem cvakas spoust.

    (U bolt action je to horsi, protoze jeste rukou musis davat z magu do komory.)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Hehe, mam to podobny. Souteze neba, ale rad konicky delam kolektivne.

    Nastesti mam dost kamaradu, co me vytahnou. Ale ted je spis pauza, protoze mi tu behaj 5yo + 3yo, takze spis organizuju zabavu pro decka, nez pro sebe.

    Ale jak kluci vyrostou, predpokladam ze budeme proste jezdit strilet spolecne.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Tesim se na ni jak kluk, sice zatim nemam na investici do optiky, resp nechci investovat az tak na slepo, pac to vyjde draz nez puska. Navic to zas az tak nepotrebuju pro .22, ale chci nejdriv puskohledum rozumet.
    Jsem zvlastne slepy na prave oko, coz je u pusek peklo, ale naucil jsem se s tim zit. Nicmene si nekoupim puskohled, ktery s tim zit nedokaze. Rika se tomu tupozrakost a je to na hovno, pac to jsou sice 3,5 dioptrii, ale nedorovnas to zmenou cocek, proste mozek neprijima jist druh informace.
    Znamena to fakticky za na 20y (ja pocitam kroky) nevidim ani odstin oci (a to uz ani ne na 8y), ale vidim, kde oci mas. Takze nevidim detaily, ale vidim treba kontrasty, vidim tvary, a tak.... spatne se to popisuje, ale jde s tim ucinne strilet. Puskohled si ale na slepo-na slepo nekoupim, ani nahodou.

    Tahle “vzduchovka” mi prinasi vyhodu spolu-strelce. Jsem jeden z tech blbu, co nerad soutezi, ale kdyz jsem na strelnici sam, nebavi me to.
    Projevuje se to treba u hazeni sipek. Ztravil jsem 3 mesice, do vycerpani ruky, hazenim sipek, ale pak jsem to odvrhnul, pac vim, jak hazim ja, ale nemam motivaci pokracovat.

    2nd hand revolver je ulozenka, neco tim nastrilim a zahodim to, brokovnice? Obdobne. Pokud bude prilezitost a vule, udelam sinlovecke, ale nemam je, a nespecham. Zvirata nezabijim, a s 1897 ani nebude moc vule. Proste krasny kus, byt v USA, jde nad krb, tady jde do trezoru.
    .22 je hracka, s tim, ze Adel je doopravdy dobry strelec, co vim, neco, s cim se muzu pomerovat a byt furt druhej (i kvuli slepote), ale jedina zbran, kterou chce pouzivat... tzn. Rozdil mezi sexem a predehrou... sex znamena, ze ona do toho jde, predehra znamena, ze je studentka, co se bavi.
    Me zajima oboji.


    Mam hrozne malo pratel, co maji moje konicky. Neznam nikoho, s kym bych ztravil sobotu strilenim. Strasne bych chtel, ale... ziju v Ostrave, jsem “specificky”, a vetsina mojich znamych az pratel, neocenuje to, ze me zajima vyskovy rozdil na terci, pro dany druh munice.
    A bohuzel jsem idiot, a kdyz jsem na to sam, casem to uvada.

    Problem je, ze zaroven desne nerad soutezim, takze v karate/kendo/judo jsem byl porad na zacatku, pac proste nejsem schopen se dokopat k tomu, ze dojedu nekam a tam se podle formalnich pravidel budu pomerovat.

    Na picu mindset. Me by sedelo strilet 3 dny pro zabavu, a to i na vykon, ale ne na soutezi.

    Moje IQ testy vykazuji 145 bez stresove zateze, 130 se stresem v ramci souteze. To rika mnohe.

    Popsal bych to jako kolektivni individualismus, coz je oxymoron, jak vysitej.

    Typicky priklad je plavani: desne rad plavu, dokonce se i potapim, sam to dava (pred c19 jsem daval) 2-3x tydne, ale sam v zivote nevyjedu na jezera (chodim na “svuj” bazen) a zaroven, po roce, tak si pripadnu, ze me to sameho nebavi a chci spoluplavce.
    Kdyz jej pak mam, tak jedine, co fak nechci, tak aby se semnou bavil, proste drz picu a plav, jen tady bud.


    V Praze dobry, vzdycky se nasel zoufalec. V Ostrave? Jsem ponekud... sam.

    V zivote nepujdu hazet sipky na soutez. Proste ne. :///
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Revolery v CR preferuji v 44 magnum :-))

    Duvody:
    1) Typicky maximum co v CR smi na pistolove strelnice
    2) V obrovskych velikostech a s aftermarket obrovskymi gumovymi rukojetmi nekopou. Verte nebo ne, ale nekopou. Beda ale, jak nesplnite predchozi, to jsem se nastesti neodvazil.
    3) Nasledne je s nima hrozne srandy a na strelnicich krasny "conversation starter".

    Mam doma dokonce dva kusy, S&W 629 Stealth Hunter, S&W 629 V-Comp.

    Az dostanu rozum, tak je prodam a koupim misto nich nejaky Glock v 10mm Auto, prezdivany tez Glockzilla. Ten ma mmch z Nyxu pan ID Anarchy.

    Glock 10mm Auto je mmch nejdoporucovanejsi zbrani na Aljasku a dalsi mista kde se pohybuji medvedi. A leckde se kvuli tomu v techto destinacich fasuje jako sluzebni zbran.

    Ale jeste jsem rozum nedostal, takze zatim misto Glock v 10mm, mam 44mag revolvery :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Neblbni, jak pisu dole. Vyzkousej ruzne dalsi strikery, nejen Glock.

    Alespon jeste Walthery, jsou vzhedove krasny.

    Ja mam Glocka jen protoze sedi do moji ruky, jinak bych ho nemel.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Heh! Uz jsem si myslel, ze jsem jediny, kdo radej min v zasobniku a jednorady, nez dvorady... zato me zacina lakat 380, akorat me sere glock. Nemel jsem v ruce g4 g5, ci co, ale ta pazbicka je DESNA!!!
    Ale zvyknes si i na opratku, viz muj vtah k berette92f
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Jeee... tu Ruger 10/22, teda ted uz 22/22 ;-) , tu Ti budu pane zavidet.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: OVERDRIVE:

    Jinak muj vztah k 380 ACP mel zajimavy prubeh:

    Kdysi jsme vsichni cekali, az Glock konecne prijde s jednoradym magem, pro snadnejsi nositelnost na tele (pistole je proste uzsi, snadneji se schova, mene prekazi).

    Pak prisel Glock 42 v 380ACP a ja byl jako vetsina jinych nastvany, ze to neni v 9x19. Ale co se dalo delat, koupil jsem ji a nosil.

    Později vysel Glock 43, tzn jednorady 9x19. A ja ho koupil s predstavou, jak G42 hned prodam. Ale najednou ouvej, nosilo se mi to o tolik hur nez G43.

    G43 stale doma mam, aby se nereklo. Ale realne nosim G42.

    K tomu jsem poril Ruger LCP v 380 ACP. To nosim kdyz potrebuji tu nejmensi. Ale nosim ji nerad, spatne se mi z ni strili. A nejen mne. Ta velikost je super na noseni, horsi na strileni. Ale v pripade potreby - lepsi LCP, nez nic.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam