• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Jako, na zahrádku dobrý, ale když se chceš někde opravdu zakopat - tak jsem zlomil dvě během hodiny ...

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Usmála se na mě. Určitě si myslela, že mile. Možná by to byla pravda, kdyby byla o čtyřicet let mladší, šedesát kilogramů lehčí a slepým žebrákům místo měďáků neházela kamínky. Na mně však nešetřila nikdy; uvědomovala si, že se jí to vyplatí.“

    Citace z knihy
    Koniáš: Na ostří šepelí
    Žamboch, Miroslav
    Je možné, že tento materiál je chráněn autorským zákonem.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    nouzovy stav podlouzeny do 17. kvetna
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: tak jste zvani, i s klukama... deti nemam nijak zvlast rad jako, ze na ne musim koukat na facebooku, na fotjach a potobne, ale docela me bavi delat jim zabavu, snesl bych i delat asaka na nejakem mensim tabore, ve stylu skaut + jezdeni na konich, pochodak, orientak + nejaky pocitace + treba nejaka zdravoveda... dokazal bych asi neco vymyslet, uz jsem to delal [a NE NECHCETE slyset, jak jsme se s dvema cikanskejma klukama vloupali do Karstejna, kde jsme byli na tabore, nebo jak jsem na temze tabore vyhral dvoupatrovy dort za skrabani brambor a vareni gulase ;]

    To by nahodou mohlo byt bezva, udelat nejakej meetup tohohle auditu, deti ssebou, kdo umre, proste na to nemel :]

    Jdu koukat na ten izraelsej seros
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Aha, uz to chapu, ja mluvim o Yom Ha Shoah, svet pak zna mezinarodni den pripominani si obeti holocaustu...


    Yom HaShoah - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Yom_HaShoah?wprov=sfti1
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Divne. Pry je to az 27jan, tak nevim, mam v kalendari jiny den? Nevim jak by se to stalo, ale mohlo..


    Wednesday, January 27
    International Day of Commemoration in memory of the victims of the Holocaust 2021
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Taky uz jsem o te knize hodne psal a HODNE jsem z ni citoval, az jsem zjistil, ze v ni mam asi 60 zalozek, zacal jsem si podtrhavat vetsinu vet, a tudiz bych ji musel odcitovat celou.
    Amos Oz umrel, pry nekdy loni. Vim, ze mel rakovinu, ale R.I.P. mam rad ty nudne, chytre lidi, kteri o vecech premysli az tak, ze to zavani nesdelitelnosti... pak jdou a sdeli to. To je i Paul Harrell, to je treba Amos Oz.

    Pokud chcete napriklad zazit atmosferu 1948, kdy 7h po vyhlaseni statu zacala valka, kdy Britove dodavali zbrane Arabum a naopak je sebrali Izraelcum.

    Smutne. I pohled na Shoa (mmchodem, dnes je “SHOAH MEMORIAL DAY”)... ale ne citove vyderacsske. Proste pohled cloveka, vzdelance s klavirnima rukama, maminkou, co si pustila plyn, protoze Izra nenavidela, jako misto k zivotu, tatou, ktery se nikdy nestal vic nez vedcem, a celozivotnima hambama, cytezstvima, krasou i nepochopenim...

    Amos Oz je smutny a me obcas tecou slzy, ale zaroven je krasny - a me cast tecou slzy. (Neco jako u Haruki Murakamiho Norskeho dreva)


    Must read, pokud vas zajima Izra,zide a nebo jen lidstvi


    Příběh o lásce a tmě - Amos Oz | Databáze knih
    https://www.databazeknih.cz/knihy/pribeh-o-lasce-a-tme-25518
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Vyposlouchan z podcastu Vinohradska 12


    Pry uz skoro vetsina Izra doktoru a lekarniku jsou Izra Arabove, vcelku zajimavy pohled. Jsem jeden z tech, kdo tvrdi, ze meli bombardovat driv, nez o tom zacal nekdo psat, ale to je extremismus, a tudiz se priklanim vsema 20 k miru, a muj vzor a milacek je nadherny Amos Oz. Sdilim jeho nazory, ac do toho nemam co kecat, krom toho, ze ja sam se povazuju za Jude a jsem jeden z lidi, ktery podporuje Izra, jak jen to jde. Ale mir je nutny a nakonec nevyhnutelny. Buh vi (a velky B je tam nejen kvuli tecce z predchozi vety)


    Arabští lékaři v Izraeli: Boj s koronavirem i s předsudky - Český rozhlas | Podcast on Spotify
    https://open.spotify.com/episode/1fw7e82bvPdm5p4vmm2TQ7?si=ETDcnwO9SeyyhF-W58FK2g

    Jinak serial o mossadu, ktery jde po palestincich, toceno izraelci, a to jak araby, tak jude...

    https://www.netflix.com/title/80113612?s=i&trkid=13747225
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    GILHAD: coze?!!! Jakoze nebezi expiracni lhuty?!!!! To jako fakt?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Takze boty, den truhy: prvni nalezena pneumatika, pilka na zelezo, pila na drevo.... ne!
    Respektive s neumernou namahou.

    Asi na 5 mistech ma pneumatika kovove draty a preriznout to asi jde, ale ne, proste ne.

    Tzn. chce to specifickou pneumatiku, jak jsem cekal, ale guma pilou veskrze ano.

    GILHAD
    GILHAD --- ---
    OVERDRIVE: Ale jiste vis, ze rozhodnutim vlady behem krizoveho stavu lhuty nebezi ...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Aaha! Ted mi to doslo: expirace 2019, a mame 2020. Tak nic. Kazdopadne: bacha na plisne. Je mozne, ze je to plenive uz dlouho, rok jsem na to nesah!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tak jsem jim poslal reklamaci, ze pozdravuju z cubdru z Beskid, vzhledem k tomu, ze jsem na ceste do Tesina, ne az tak nepravda, i kdyz jsem na kolech. Jenze jsem den nejed a prvi plesnivec jsem podal ridici Adele, druhy si dal, a pak uz jen flusal z wokna!

    Spatne se kontroluje MRI, ktere nesmis otevrit. Tzn mam doma :kila plesnivych MRI.

    Chutna to po houbach, pravda.

    Jedno jsem dojed, tak kdyztak “zbohem a satecek”.

    Pouceni: cum na to, co jis, a otvirej mri, aspon jednou za 1/2 roku kus (2 balicky, oba stejne, krabici tu nemam).
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Fuuuuuuck?!!! Jdu napsat Maso Here, ze jako 2 mes ped expiraci mado v sacku je... plesnive?!!! Kurev5 rek bych nezne...

    GILHAD
    GILHAD --- ---
    OVERDRIVE: Nevim, jestli to mam dat sem, nebo radsi ne, aly ty ttoho sneses dost. Klikni si aspon na to posledni video https://zbrane.subrt.cz/atn-x-sight-4k-pro-5-20x-denni-nocni-puskohled/

    Jo a problemy 20 Jardu te s tim neserou, resis problem tak jedne slapoty :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Jinak protoze mas samonabijecku, tak proste koukas okem ktere preferujes. Je vcelku jedno, jakym prstem cvakas spoust.

    (U bolt action je to horsi, protoze jeste rukou musis davat z magu do komory.)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Hehe, mam to podobny. Souteze neba, ale rad konicky delam kolektivne.

    Nastesti mam dost kamaradu, co me vytahnou. Ale ted je spis pauza, protoze mi tu behaj 5yo + 3yo, takze spis organizuju zabavu pro decka, nez pro sebe.

    Ale jak kluci vyrostou, predpokladam ze budeme proste jezdit strilet spolecne.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam