• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Nema nekdo z vas nejak vychytane knihy, ktere u nas vychazeji? Jakoze nejaky velky kram by treba mel moznost posilat info o novinkach na pulte od konkretniho autora? Nebo podle jinych parametru?
    Je neprijemne, ze kdyz nejsou otevrena knihkupectvi, tak nevim, jak sledovat novinky, a pac si casto hledam veci od uz prectenych autoru, byl by to zajimavy option.
    Treba jej nekdo ma, ale ja o tom nevim...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Tyjo, dobre jsem se tady o nulu sek;) to je jak napsat, ze mam najeto milion v nakladaku ;)
    Ne nemam, a to tak 10tis, a jeste jako spolujezdec ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    jen odkladam, zustalo mi to asi 300 zalozek z5, a je mozne, ze se na to chci podivat

    Small Arms of WWI Primer 107: US Winchester 1897 "Trench Gun"
    https://www.youtube.com/watch?v=oROttbSkayU
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Snazim se, ale jen kdyz umozni finance.

    Nejvic se to projevuje asi na aute.

    Chtel bych:
    Tesla Roof + baterii v dome + long range Tesla Model 3 (pohodlnejsi nez performance a ten bych nevyuzil). Tzn jezdit tou Teslou, ale dobijet si ji zejmena vlastni elektrinou ze strechy.

    Ale nemam nic z toho a jezdim Oktavkou, protoze na predchozi neni.

    Tim si nestezuji, O3 mi staci a i tak jsem vdecny za vsechno, co mi bylo umozneno nakoupit.

    A cim jsem starsi, tim vic si preju "hlavne to zdravicko" (39 let mmnt).
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    GILHAD: To zas vona jo ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ehm

    GILHAD
    GILHAD --- ---
    OVERDRIVE: A taky odhackovava? :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Guru Adela ;)

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Mind the t-shirt!

    Aneb Doge Coin for living ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Guru Jara :) taken by yoga guru Adelajka

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Prsi!!! Po 3/4 roce,akorat furt malo :7

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Finale testu te konvice:

    Dobra konvice se pozna tak, ze pri nalevani nebrinda.

    Omlouvam se, nalevam levou rukou, pravou fotim...

    Nebryna!

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak z chilli viet nam a korea... oni maji chilli, ktere obecne VUBEC nepali [resp. je pod moji rozlisovaci schopnost palivosti], ale hrozne dobre to voni a chutna a zaroven to hodne dobre barvi. Idealni do ruznych kvasenych veci, nebo treba na grilovacku, kde jsou i zeny a deti...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: to je dobra sada.... uz jsem si zvyknul, ze jsi jeden z "power players", ze? Tedy najdes si, jak to funguje, a pak si z toho vyberes top of top.
    Mam nejakou obdobnou.
    Ja to s chilli mam tak, ze za kazdou cenu nepotrebuju, aby to mastilo [aby to palilo]... me chutna, kdyz to chutna po paprice, a chca nechca, kdyz mam clovek trosku vydrz, tak kazde chilly chutna ruzne. Nejsem z tech, co potrebuji over 1 000 000 SHU, spis z tech, co bavi ochutnavat.
    Mam vcelku dobre zkusenosti s kramkem Burning Lips aka https://paliveomacky.cz/

    Me treba hodne chtnaji ruzne veci z produkce statu, co o nem nikdo nevi, ale jmenuje se Belize [akorat uz tam taky neni az tak mir, jak bejval, coz je MOC skoda, pac to bylo jedno z mist, kam bych chtel jet do LatAmer na dovolenou... jeste predloni]

    Me treba HODNE chutnaji veci z produkce Mary's Sharp... oni nedelaji extreme palive veci, nebo resp-nemel jsem nic, co nesnesu [coz uz kolem tech 1 000 000 SHU je, uz tak od 400 tis SHU to ma... yeah but pouziti.

    Kazdopadne me treba hodne chutnaj ruzne texaske varianty [jsou v tom pecene svestky a hrusky], ale ty jsou takove... kourove, a ne moc palive.

    Pak mi chutnaj varianty, kde nejsou rajcata, pac ta poziraj hromadu chuti, smradu a podobne [viz zajic na timianu a rajcatech... rajcata na sezrani smradu zvere, timian k dochuceni... plati i kdyz se pes vyvali v rybe, da se vydrhnout v rajcatech/kecupu, aby prstal srat smradem]...

    Takze za me z tech, co nejdou po palivosti treba Mary's Sharp, a obecne produkce statu Belize.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    jasne, psal jsem Harellovi, ze bych chtel videt videa s vestou, proti ruznym zbranim... neni nad to, zeptat se, a pak najit, ze takove videa uz delal.
    jde o to, ze neverim v palne zbrane jako osobni ochranu [viz scena s kamenem a Vahem, a je jich vic]... ale HODNE verim v neprustrelnou vestu... jenze....

    tak uvidime:

    3A Body Armor vs. 5.56 Nato and 7.62 x 39
    https://www.youtube.com/watch?v=6JwlzR5nPFw
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Zahradniceni bych nestihal. Uplne mi staci tohle, akorat tomu clovek musi obcas pomoct ven stouchanim. Byl bych i rad za tipy na pripadne jeste zajimavejsi sady.

    Dárková sada chilli koření
    https://thechillidoctor.cz/chilli-akce/81-darkova-sada-chilli-koreni.html



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Muj pes odpociva... jak jsem psal, ze to zvire je naprosty maniak v tom, jak posklada svoje telo pro splneni ukolu. Tak tohle je “ulevova poloha”, tedy lezim pohodlne, a i kdyz se pobleju, nebo mam potiz se zaludkem/srdcem, tak tohle mi pomuze (ulevova poloha je terminus technicus... v ruznych pripadech ruznych problemu je ruzna, je to i sekundarni diagnosticka metoda... co pacient dela, aby mu bylo lip, vede k infu o tom, co mu vlastne je).

    Kazdopadne tohle je pohodlny zpusob spani podle meho psa...

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Mozna. Nemam (a nevim proc), ale pravda, mam stipacky na draty.. potiz je: chci aby mi ze sandalu nekde mohla trcet dratena ostruha? (To jeste vychytam, ale)... dalsi vec je to, ze ta svine dratena je dopice lanko... kdo strihal i jen lanko od brzd na kole... vi, jak moc se u toho napicujes, udelat to ciste a poradne, bez velkych pakovek/hydrauliky (mmchodem muj oblibeny princip: dupnes si podpatkem, a dik nestlacitelnosti kapalin, stejnou silu muzes prenest na daleko vetsi plochu... hezke, uzitecne.)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Pokud nekdo sazite chilli, tak vezte, ze tohle je vysledek 3. roku pokusu:
    - 1.rok: nejlepsi kusy mi sezralo nejdriv stene, potom slimaci - z 40 sazenic zustaly 3-4
    - 2. rok : prvni sadba zmrzla (na konci Kvetna!!!); z 30 sazenic zustalo 10, z toho dokvetla a plodila 1, a byla naprosto nepaliva
    - 3. rok - kvuli karantene v miste, kde mam zahradu, z 40 sazenic prezilo 6, zbytek zmrznul (pravda v dubnu :/ ) a to jeste nejsme na konci (zustava uz jen cca 100 dni)

    Tohle jsou letosni nejhezci kousky, a protoze jsem peclivy zahradnik, muze kterakoliv z nich byt cokoliv, od 7 000 shu (habanjero) az po 1 500 000 shu (peprovy sprej, scorpiony, v mem pripade mozna Jigsaw)

    Takze si drzte klobouky, a chcete-li poradne chilli v CZ, vyrobte/kupte si sklenik... dobra rada nad zlato (dyz by mi nekdo chtel darovat sklenik,....)




    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam