• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“

    Kurvu a intelektualku uz jsem nasel: ja jsem kurva a ona je intelektualka. Ja mam rad takovy, ona zas makovy. Oba mame radi lidi, kytky a zvirata. Ovsem v ruznych pomerech. Ja se jmenuju Tomas ona Adela. A k tomu nam dobomahej -uh.Arrakis učí filozofii nože - uřízneš to, co není dokončené, a řekneš: "A teď už je to dokončené, protože to konči zde." ~ Princezna Irulán : Sebraná rčení Muad´Diba Neávist k duševnímu sebepozorování. Dušespytné analýzy, jako: Včera jsem byl takový, a proto jsem dnes takový, a to proto. Není to pravda, vůbec ne proto, anebo proto, a nebo takový ani makový. Klidně snášet sám sebe a neukvapovat se, žít tak jak je třeba, neobýhat se jako pes. ~ Franz Kafka : Aforismy
    "Není škoda ničeho, co už je pryč. Škoda je nynějška a dneška, všech těch nesčíslných hodin a dní, které jsem ztratil, které jsem jen strpěl, které mi nic nedarovaly, ani mnou neotřásly."
    ~ Hesse: Stepni Vlk
    Proste blazen co si zo sveta aj sam seba robi legraci, zabava ostatnych a neriesi problemy. a par krat to uz bol taky hundrajuci zobrak, mumlajuci si svoje pravdy, sediaci s flaskou jabcaku
    ~ Hiena
    [[CyberPunk]] -- [[ Overdrive’s HomePage ]]

    [[Book Depository Bookstore]] -- [[I-Ting]]

    [[ TagZ: ToDo, GoTo, HowTo, Linux, Comix, sex, punk, cyberpunk, politics, human rights, woman rights [specific], violence against woman, rape, doxx dox, haxx, musick, tech, text, blog, book, ostrava, urbex, IRL, IRC, hackerspace, POMOC, BTC suxx, propaganda war, dezinformation, alternative facts, guns, knives, survival, [everithing is] INTERESTING ]]

    Internetová jazyková příručka

    http://prirucka.ujc.cas.cz/ - 62 tisic slov!!
    rozbalit záhlaví
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    OVERDRIVE: ja to nehral ale vzpominam ze se ti to libilo :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK: Dik!!! Dam si!


    Mmchodem dohral jsi hlavni linku ?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tyvole! Bysem se projel v ne-tovarnim modelu!!!

    To ... ac auta zas az tak nemusim, je trail, co bysem si dal... hnedka!!!



    Hyundai N | The Evolution of N - Winter Test
    http://www.youtube.com/watch?v=ZkLiYpKMs1g
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    ATOM RPG: Trudograd on GOG.com
    ATOM RPG: Trudograd on GOG.com
    https://www.gog.com/game/atom_rpg_trudograd
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Mmchodem vsimnete si jazyka komentatora.

    Pokud mate radi Eng. jako jazyk, je vam zrejme prijemny...

    Dalsi skill, co vyrazne a jakoze vyrazne doporucuju, tak je naucit se myslet v imperialnich mirach, ne v SI jednotkach.

    Vzhledem k tomu, ze Eng. umim primarne (i kdyz rozumim sesti dalsim), tak myslet v palcich, yardech, stopach a “land” majlich, se proste vyplati. Tam nejde o to, ze vis na milimetr, jde o to, ze mnoho veci snadno predas...

    Treba MoraKniv malicky se desne blbe brousi, pac mas palec rovne cepele, a pak priblizne palec zakriveni, na jehoz prechodu mas asi 1/10 palce nenabrousitelne oceli, kterou je tezke trefit.

    Rozumime si?

    Jasne, holcici palec neni muj palec a drevorubci maji 5” sekery jine, nez ja 7”, ale v principu to staci.

    1y ard jsou dva systematicke kroky a je to asi 91 cm...


    K cemu je mi metr, kdyz nemam etalon, zato kroky na presnost umim?


    Asi tak.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Making Roof Shingles With Hand Tools
    http://www.youtube.com/watch?v=UZA1J8RHltY
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Target Practice - Riot (No Copyright Music)
    http://www.youtube.com/watch?v=NNm8nVjrTKk
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hodnbach vs Baumax:

    Hornbach o 2/3 az 2x vyssi ceny... sezenes tam vsechno, kdyz ne, tak nejsou schopni objednat
    BauMax : oproti primarnim zdrojum o 1/2 az 1x vyssi cena (fiskars xs10 za 1600,- oproti zdroji za 700,- i s postovnym)... umi obednat, maji podprumernou kvalitu
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Mozna psali, nemam krabicku, meli to v takovem stojanu jak zapalovace a byl k tomu letak.
    Ale oni fakt delaj jen tyhle 3 oceli. Konecne viz treba Hawk v Noze-Nuz, nebo nektere starsi veci od Kure.

    MoraKniv se kurvi spis vzory brouseni, nesmyslne tvary, co brousis jak picka cele odpoledne, ale ocel je taz...

    Tam jde o to, ze to cele vymakali robotickou praci, vlastne krom baleni tam neni faze, kdy by na to sahal clovek.

    Uz roky maji bezvadna zeleza za 200-300,- (zas viz Hawk, treba)...0proste cena jen za ocel, laser a cnc. Takze v dlouhodobe perspektive aproximace k nule.


    Ta cena 99,- je to, co rikal otec, ktery delal v Olme (programatora)... velke retezce nas nuti prodat yogurt za 6,- i kdyz vyrobni cena je 9,20,-; kdyz neprodame jim, zavezem si skladty a pak to vyhodime.

    Jindy to dotuji z jineho zbozi (viz igelit za 700,- a barel za 999,-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Zajimave je, ze ocel nesmrdi... nevim, zda to maji vsichni, ale nektere kovy citim chuti nebocichem, treba mosazne kliky, vubec nemuzu vysokomednate slouceniny, z jejich smradu se mi navaluje, navic jsou dot vic nez hlinik toxicke (americke a britske drobaky)...

    Tvrdi, ze ta jejich “pracovka”, tedy nerezove legovani s rustem pod plazmovym horakem, je bio-inertni, cemuz bych i veril, pac nesmrdi a nechutna.

    Ale nejsem pes ani zralok
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Tak a ted jeste aby to napsali i na ten nuz, jak je u mnoha jinych firem dobrym zvykem :-))
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Ale ja nechci znat jen tvrdost, ja chci znat konkretni ocel :-)

    Super clanek o ruznych steels:

    Best Knife Steel Comparison - Steel Charts & Guide | Blade HQ
    https://www.bladehq.com/cat--Best-Knife-Steel-Guide--3368

    Co se ostreni nozu tyka - ne dekuji, radsi dopreji mym nozum "spa" a usporeny cas stravim s detmi :-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Resp v tomhe pripade je to laminovany nerez s uhlikovym jadrem


    12C27 a 14C28N
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Je to hrc 58-60
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Nejde to, jak pisu, vyzaduji aby na nozi bylo napsano, co konkretne to je za ocel. Coz zatim vsechny moje noze splnuji.

    Teoreticky to potom muze pomoct i lidem z Ostre Posty atp, az jim to poslu k naostreni.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: U prahy byva teplej, jako u Ostravy. Ja sihnul natahnout textilii, i kdyz jsem byl uplne durch za 3min, a litalo to vsude. Bylo to jak na lodi, ci co.


    Mmchodem v bourze jsem ztratil jeden zelene reflexni Clipper, rano jsem ho nasel (proto nemam cerne a maskovaci barvy, zkus ztratit v noci cerny nuz)....

    Este z nej kapala voda, ale skrtnul ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Je to svedska finka. V noz auditu nekdo psal, ze to neni 60hrc, ale jen mirne mekcci.
    Nejsilenejsi carbonky jsou opinely, to neztupis, pokud nejsi idiot, zuby uz vubec, ale brousi se to jen diamantem a rezavi to...

    MoraKniv bych veril, oni drzi kvalitu. Spis bych rek, ze to, ze kus igelitu stoji 7kil plati za rejc za 222,- a finku za 99,-

    Rozhodne, chces-li vynikajici pracovni noze, nevahej!!! Za do (ne nedam) krk.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: 1) Tyhle obecne napisy typu "carbon" jsou pro me odrazujici, chci vedet konkretni pouzitou ocel. Ja napr. preferuji alespon CPM-S30V a podobne, pripadne lepsi. To se ale netyka jen drazsich nozu ktere se chlubi premiovou drahou oceli - konkretni ocel na sobe maji napsanou i treba levne noze z Ikea.

    2) Ze v tehle oceli nejaky carbon bude, neni myslim uplne prekvapenim a to ani za 99 CZK :-)

    SPECZ
    SPECZ --- ---
    Hmm, tak jsem pred chvilkou skrabal auto ... tak snad to zahradka ustoji. (Sever Prahy)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tahle pisnicka me v serialu desne srala, tak uz 2 dny si ji zpivam a vymyslim vhodne ceske prebasnsni. Proste Netflix. Oni netoci zadne umeni, jen jejich produkce je kitch jak dobra reklama - proste to maka

    The Witcher Soundtrack - Toss A Coin To Your Witcher Lyrics
    http://www.youtube.com/watch?v=hqbS7O9qIXE
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam