• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“

    Kurvu a intelektualku uz jsem nasel: ja jsem kurva a ona je intelektualka. Ja mam rad takovy, ona zas makovy. Oba mame radi lidi, kytky a zvirata. Ovsem v ruznych pomerech. Ja se jmenuju Tomas ona Adela. A k tomu nam dobomahej -uh.Arrakis učí filozofii nože - uřízneš to, co není dokončené, a řekneš: "A teď už je to dokončené, protože to konči zde." ~ Princezna Irulán : Sebraná rčení Muad´Diba Neávist k duševnímu sebepozorování. Dušespytné analýzy, jako: Včera jsem byl takový, a proto jsem dnes takový, a to proto. Není to pravda, vůbec ne proto, anebo proto, a nebo takový ani makový. Klidně snášet sám sebe a neukvapovat se, žít tak jak je třeba, neobýhat se jako pes. ~ Franz Kafka : Aforismy
    "Není škoda ničeho, co už je pryč. Škoda je nynějška a dneška, všech těch nesčíslných hodin a dní, které jsem ztratil, které jsem jen strpěl, které mi nic nedarovaly, ani mnou neotřásly."
    ~ Hesse: Stepni Vlk
    Proste blazen co si zo sveta aj sam seba robi legraci, zabava ostatnych a neriesi problemy. a par krat to uz bol taky hundrajuci zobrak, mumlajuci si svoje pravdy, sediaci s flaskou jabcaku
    ~ Hiena
    [[CyberPunk]] -- [[ Overdrive’s HomePage ]]

    [[Book Depository Bookstore]] -- [[I-Ting]]

    [[ TagZ: ToDo, GoTo, HowTo, Linux, Comix, sex, punk, cyberpunk, politics, human rights, woman rights [specific], violence against woman, rape, doxx dox, haxx, musick, tech, text, blog, book, ostrava, urbex, IRL, IRC, hackerspace, POMOC, BTC suxx, propaganda war, dezinformation, alternative facts, guns, knives, survival, [everithing is] INTERESTING ]]

    Internetová jazyková příručka

    http://prirucka.ujc.cas.cz/ - 62 tisic slov!!
    rozbalit záhlaví
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Hamaka je dobra v pripade, ze mas stromy. Treba u nas na zahrade bych musel natahovat odhadem 10m spagatu, coz nejde dat bez kladky.
    Dalsi, kde se hamaky neosvedcili jsou zeme jako spanelsko, maroko a podobne.
    A) nemaj bezne k dispozici stromy, treba v maroccu jednou za cas najdes “les” vysazeny jak podle pravitka a navic jsou stromy min jak na hamaku blizko... nerikam, ze by to neslo vymyslet, ale stava se
    B) pri stopovani se mi stavalo, ze jsem se seknul nekde v pulce dalnice, kde ti nikdo nezastavi... dalas co muzes, za tmy prelezes ochranny plot a zkoncis nejcastej v poli... zas zadne stromy


    Mam hamaku vyrobenou z padakoviny, dokonce s moskitierou a vozim ji, ale proste jsou momenty, kdy je hovno platna.


    Zalezi kam clovek smeruje, stavet hamaku mezi palmama je taky utrpeni, za a) to ma desne rezne zbytky listu, tedy jakousi kuru
    Za b) kdyz je spatna cast roku, nechces spat pod necim, co ti pusti ovoce na hlavu, a to ani ruzne mekke plody s peckou, o kokosech nemluve...

    To, ze to v noci nepoznas, pac nevim jak ty, ale ja palmy neumim, to je dalsi vec.


    Mmchodem naucit se v tropech a subtropech tohle know what not, jakoze hard way? To nechces. Me to nastesti nekdo vcas poradil, asi o minutu pozdej vedle me dopadlo cosi asi kilo tezke, s peckou uvnitr, smrdici jak zdechlej pes, a obdobne slizske.


    Jako samo furt pozor na pavouky, potazmo nekde i mravence a velke stonozky. Skorpion je v poustnich zemich asi nejcastejsi “bezva”.... vsecko do sitoviny.

    Nemam zdarak s moskitierou a uz ted toho lituju, ale kobercovka a sitovina kdyztak resi... docasne.


    Taky Bog sud, kdy se dostanu ven. Takze na hamaku prilezitost bude, ale na jihu a v poustich ma spis negativa, overeno praxi, az tak, ze predchozi, ze sitoviny, jsem zahodil u dalnice ve vzteku.


    Ty sitovky jsou navic na picu, pac spavam casto obleceny, hlavne abych chranil veci, a do tech ok se chyta vsechno, noze, sumky, odznaky na bunde, zip od spacaku...
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: V zime typicky jedu s malou siti a dvema kusama karimatky (ty dam na strom abych ho snurou neorval), sit zavesim tak aby byla zatizena max 15 cm nad zemi. Zhruba 40 cm nad sit kus provazku, pres nej celtu. rohy zakotvit k zemi. Pak je uplne jedno kde spim. Krpal jako krava, rumiste plny cihel, mokrad ... Pohoda klidek ...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    VANDROVNÍ - Jaroslav Samson Lenk
    http://www.youtube.com/watch?v=X8y4AJJjSfs


    Svět byl krásnej, umytej,
    jak pěkná holka, co má dvacet,
    a já sám celtou přikrytej
    chystal se dál, pročpak se vracet.

    Petr nás máchal celou noc
    a co my jsme mu dali jmen,
    uhasil oheň, zlej byl moc
    daleko dřív, než přišel den. R: Bylo to postý a jako prvně znovu,
    znám chvíle prostý, v noci slýchám sovu,
    spali jsme pod stromy v čekárnách podél dráhy,
    promrzlí doufali, že rozední se záhy.

    Les kouřil jako ranní čaj
    a slunci nechtělo se vstávat,
    počasí, jak by nebyl máj,
    trpěl jsem jednou ze svých nálad.Reklama

    Pak píseň napsal na papír,
    kritik by šílel, dejme tomu,
    nebyl v ní chýr a netopýr,
    jen smutek, že už musím domů. R: Bylo to postý a jako prvně znovu,
    znám chvíle prostý, v noci slýchám sovu,
    spali jsme pod stromy v čekárnách podél dráhy,
    promrzlí doufali, že rozední se záhy.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Treba ted fakt vubec nechapu!!! Coze!!! To moje celta

    Mmchodem, kdo nezna, tak dobry video, ja to nosim jinak, mam hlavu v otvoru na pravou ruku, a tudiz je to ponco...

    Kazdopadne tahle celta, koupena na SK za kilo ted stoji litr az dva?!!

    Chtel bych jeste jednu pro Adlu, pac sice mam zdarak, ale hadejte, kdo bude spat v celtea kdo ve zdaraku.

    Nemate nekdo zdroj na ctvercovku 180x180, za nejaky normalni penize. Na barve nezalezi, flekata preferovana, ale hnedka, jehlici, vz.95,... nasrat

    Pouzivam ji nektere mesice i 3x do tydne, takze zalozka by se hodila, navic, Adla tvrdi, ze pod sirakem nespi, ja zas tvrdim, ze tudiz tahne stan,... coz je picarna! Celta staci, od jara do podzima. Zdarak je luxus, hlavne priti kousavym krvesajum, a pak ve vyssich polohach. Tzn zhanim csa celtu, ale fakt ne za litr, na to mrdam, za ty prachy mam gore matro...

    Vz.60 preferred, ale mrdat...



    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    OVERDRIVE:
    A vedej to ostatni ? Pro me to byla novinka. Tak jako asi vetsina nectu vsechno. Proste kouknu a vidim 1500+ no tak to nectu.
    (ted to vim tak to budu drzet aspon chvili v v patrnosti)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    RAINBOF: Protoze kdyz se neco deje, muze se tady bavit vic lidi dohromady, kdyz je to pak “tajne” dohodne se to v poste po upozorneni.

    Chodi sem Specz, Gilhad, Launcher, Adla, Evelina, Sancha, Nyx, Dron, ... a pak dalsi a dalsi, sorry mean no offense.

    Takze kdyz bych treba resil”jak se neco udela”, nebo “hackersky slet”, nebo “jsem u Prahy”, nebo “jsem na Hane”...

    Tak vim, ze poresim, jak se veci delaji, jak se maji, ze mam kde prespat, ze stihnu potkat cloveka, ktery je nahodou pobliz, atp.


    Je to optimalizace, zaroven lidem tady relativne dost verim, zaroven nemusim pak posilat 20 dalsich post, kdy budu kde a kdo se prida.


    Proste to maka jako malicka komunita lidi, co bych si je vzal do baraku + samo par takovych, co vubec neznam.

    Na svatbu jsou ovsem zvani jedni i druzi.


    Navic: casto mam na neco nazor, a rad si jej necham okomentovat, ci rozmluvit, coz je casto vhodne, ne vzdy to neco zmeni.

    V neposledni rade je to tu muj ego-trip, takze, kdyz se mi neco podari, nebo epic nepodari, rad se tim chlubim.

    Posta je jen na tajnosti, a vim, ze v poste casto ceka neco typu “musis”, kdezto tady casto probehne neco, typu “muzes”


    Mmchodem Sucha Dorota? Spatne investovane prachy, ne, aspon ji tam plivnes, no...

    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Overe, mohl bys zkusit nejak rozvést proč toto pouzivas a postu ne?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tak uvidime, zadal jsem si dotazy a namety na vylepseni baglu Warrior:

    - drzak na blembak, pac helma nema mole ani alici, aspon “sumka” typu sitka
    - zvetsit dolni popruhy, aby se tam vesel standardni karifotr
    - kontrastni vnitrek baglu - zluta, cervena, neco takoveho - spini se to, ale najdes tam veci i od soumraku do usvitu
    - potahnout vnitrek zad uvnitr baglu nejakym z moznych
    — mole pasky - nejmin cool
    — suchy zip - vic cool
    — organizer ala mole prouzky, proste ruzne zapletene gumove prouzky, jakoze organizer (to se da vyresit tak, ze si poridis ten organizer, a cvaknes ho na mole nebo suchozip


    Pokud fakt dokazu nadesignovat bagl s primarnim vyrobcem, budu mega stastny!!! To chci uz asi 20 let
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jeste jsem uvazoval, ze bych ji postel odsunul od zdi, a az tam zapadne, prisunul bych postel napuvodni misto, a tak se vyspal.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jo, to je ono... (sice z toho hovno poznate, ale pro me je to, zaroven s kobercovkou (mnozna spagatem na bondaz?!), mrazakem a troubou, naprosto survival pomucka)



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tyjo. Znam to z letadla, ale nikdy jsem to nepouzil (v letadlech spim jak do vody hozenej a kdyz ne, maj whiskey)... kazdopadne takovy to stinitko na oci, co vypada jak lyzarsky brejle.

    Adle vadi, ze se dlouho ctu, me zas vadi, ze me v 5 rano (po 2,5h spanku, dneska) vzdycky budi (navic kope a mota se v posteli jak dvoulete dite).

    Reseni je: spat kdy to jde, a stinitko na oci je hodne!!! Vychyt.

    Dalsi krok je koupit aspon 2x2 postel, spis vic, pac 1,8 x 2 je ji malo, a jeste se i navazi do zdi.

    Naposledy jsem takhle cestovat po cele posteli videl Miu, jenze ta mela 12kg, Adlu asi nemuzu prilepit kobercovkou (coz jsem Mie samo taky neudelal, ale aspon me ten plan moh uklidnovat, neco jako, ze jednu urvanou romazlenou sheltii nacpu do mrazaku a druhou do trouby)


    Dobre rano, verze Release Candidate
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak bushcraftShop.cz : fakt dobra komunikace; uklik jsem se u velikosti kalhot, naprosto v pohode zmena, a jeste jsou mili (neco, jak kdyz se cizinec aspon snazi mluvit cestinou, proste ta snaha je citit)

    Maji uz ted jistotu, ze ten Jubo Warrior si od nich koupim, prave si pisu s jeho autorem (vzdy jsem si chtel navrhnout vlastni batoh, tak to s nim resim, co je k tomu potreba)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    GILHAD: Jj, takhle jsem koupil ty Hyeny, teda jednu. V Ostrave bohuzel neni bazar, co vim. V Opave byval, hned vedle Alma Mater, uvazuju nad vyletem.

    Jinak dalsi Hornbach za 99,-

    Ze by?


    Odrezovač Rezol 2000 500ml v Eshopu HORNBACH.cz
    https://www.hornbach.cz/...wAkoBpAsdLKC2sw48FFVtpiSElV1nE_Aw0pFgD2-6HcFUbmNpNo2rBhWAiihoCWQMQAvD_BwE
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmchdm dobre rano (to je polivka z hovezi masoxove kostky a kafe z brazilskejch zrn)... asi nejsem jedinej, kdo obcas snida tenhle junkfood, nebo jo?

    Rozvarit masoxovou kostku v plechacku, kdyz uz je, rozmychat v tom vajicko a uzit si ranni davku soli, tuku a chemek, urcenych jinak k cisteni hajzliku.

    Potreboval bych jeste tak 5h spat, coz snad klapne, pokud nekde v okoli nezacnou delat neco sbijeckou, nebo mi nebude psat zoufaly kolega, ktery pomoci system.d neumi restartovat service.


    —-

    Jak jsem psal, zbran jsem nenasel, ani uniformu, saty s hvezdickama asi jo, ale bylo tam toho moc. Taky jsem nasel 2 kompletni prvorepublikova kola, neco jako bylo na plakatech po utoku na risskeho zastupitele, svini, Heydricha.

    Vycistil jsem okapy, tam, kde to jinak neslo, kus jsem jich uriznul a vyrobil improvizovane nove, pristi tyden sletuju poradne, materialu je dost.

    V patek mi spolubydlici (id Juliz) znicila dynovo tykvovou zahradu, zasypala policko asi metrakem pokosene travy. Takze prezily mrazy, ale tohle uz ne. Skoda, na dyne a tykve jsem se tesil, snad preziji ty na kompostu.

    V Olomouci jsem zasadil jen kvetiny a bylynkovou zahradu, opravil jsem otci merunku (prorezanim, i kdyz uz krajne pozde), prorezal jsem rybiz, opravil kren, opravil zidky (musim si nastudovat vyrobu betonu, abych to dal poradne.

    Potreboval bych nekoho, kdo ma stavarske nadani, na opravu patia nad sklepem, bud se svareckou, ci z dreva budu vymyslet konstrukci na opravu vchodu do sklepa.

    Porad shanim nekoho, kdo by se mi postaral o plynove trubky, ac s mydlovou vodou to umim, nelajznu si, abych v dome delal zlutou instalaci.

    Dum bude treba nahodit.


    Mmchodem otec, kdyz zjistil, ze manzele jsou oba schopni legalne drzet a nosit zbran, napsal mi, ze si muzem promluvit o jiste casti dedictvi, tak doufam, ze tim nerikal, ze mi chce oznamit, ze ji odevzdal.

    Jdu chvili spat, dokud to jde, po vojensu.

    Dnes mi prijdou Helikon kalhoty, tak uvidime, kupovat kapsace pres net, to je tezky.


    Stve me, ze v Ostrave nejsou zakladni veci: poradny armyshop (nejake jo, ale prodavaj crap a rozumejsi veci stejne jen pres net), second hand : potrebuju kozene bundy, saka a spol... pokud mate a chcete postradat, potrebuju kuzi ... dekovala.


    Co me tesi, tak je, ze jsem nasel kominika a revizaka na komin, takze plyn bude az druha moznost.

    Co me netesi, ze otec rozbil kamna, a tudiz bych potreboval bazar, kde jim koupim nahradni dil (litinove desky na plotnu)...

    A tak.

    Jeste jednou dobre rano.

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Aranius:
    Hele, co dat zas Shut-o-run?

    Gilhad?
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    OVERDRIVE: Nektere jsem koupil ve vetesnictvi za nejakych 200-300 Kc kus (chtelo to vybrat, nektere prodavane byly znicene, jine OK) a holi dobre. Nebo si vybrat podle vzhledu novou v kamennem obchode (a snad to nebude cinska nocnikova ocel ... normalni ceny zacinaji nekde kolem 2-3k za kus a dale dle znacek, serepeticek a tak). Spis jde o to, aby se ti libila a aby ti sedla. Je to vec vkusu.

    Brousim na umelych vodnich kamenech, asi tak do 10.000 grit, pak na remenu s chromoxidem a pak obtahuju na remenu s olejem. Pro me to plne staci. Obcas zkousim ruzne prirodni, ale s tema se mi moc nevede. A obtazeni vetsinou staci, brousim jak kdy - parkrat do roka ci jednou za par let - dle potreby a nalady.

    Na odrezovani bych se asi ptal tady:
    [ DO IT YOURSELF ]
    nebo tak nejak
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ta povidka se jmenuje “pred branami” a je od franze kafky.. je to takhle nejak:

    Stoji muz, cely zivot pred branou a dvernik mu odpira vstup.
    Kdyz uz muz umira, se smrti na jazyku uprosi dvernika, aby jej necha nahlednout za branu.
    Dvernik otevira branu, a za ni....
    ... a za ni je dalsi brana, pred kterou sedi dvernik.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    GILHAD: Dopruceni na nekterou “komercni”?

    Co ten odrezovac? Nastroje nevybrousim, zavity, pruziny,... jak na to?


    Cim vsim brousis (samo krom mikroskopu), smim-li se ptat?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam