• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jak jsem rusofob, tak nejlepsi polivka je borsc, za a) to nejsou zasny sracky typu z vajicek jen bilek, zloutek vyhod psum, za b) trva to stejne dlouho jako consome, taky potrebujes dobry vybvar, ale nakonci neni voda, ale “gulasova konzistence”, ktere kdyz das misku, dolozenou v dobrych dobach smetanou, tak polivka je vsechno, co za den potrebujes snist... zadny odpad, sice taky srani, ale nakonec je to polivka. Consome po 10h je proste to same, co dam z kostky bujonu za 3,-; jako dobry, pokud to chci strilet do zily, k jidlu nic moc, proste polotovar na kterem upeces husu, nebo z toho udelas polivku.

    Tzn. Den testu ve zmyslu “nejlepsi vyvar na svete”, vysledek = hodil jsem do toho vsechny zbytky, bez kosti, nakrmil tim Miu, sebe a psy, a az prijede Hyena, budu tvrdit, ze tady nejela 4h trouba a 6h sporak, ale byli jsme venku, coz je navic castecne pravda... fuj. Francouzi umi jen jednu vec: prohravat valky. Amen!

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ad consome: za to srani to nestoji, hromada odpadu (vetsinu delaj vajicka)... dobry vyvar s 1/3 nacini, 4/5 casu a 1/4 odpadu, udela stejny ucinek.

    Nic proti franrikum, ale cibulacka je hnus, male porce pro krasu jsou krasne, a jejich holky libaj dobre.

    Ale sukat do trech der, radej valku vyhrat, nez ji vyhrat ba bilou vlajku a keci, a radej pouzit vsechny suroviny, nez 3/4 vareni vyhodit, abych byl posh.

    Tolik ke consome po francouzsku, v mexiku je to proste poradny vyvar z konskych kopyt, hlavy, ocasu a kde ceho, co zbylo, pridej coriandr.

    Jako vzdy Francie sklamala. Co mamtak zkusenost, zte zeme neni nikdy nic bezva, krom hromdy kecu ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Fringillo,“ odvětil po chvíli. „Jsi žena, o jaké může každý muž jen snít. Je moje, jen moje vina, že nemám povahu snílka.“

    Citace z knihy
    Saga o zaklinaci V - Pani jezera
    Andrzej Sapkowski
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Opět nadlouho zavládlo ticho. Jen obě slepice, černá a kropenatá, potichu kvokaly, hledajíce drobty. Angoulême si utírala“

    „rukávem nos umazaný od červené řepy, Regis si pohrával se špejlí z klobásy.“


    *


    Po kuchyni se potulovala kropenatá slepice. Voněl slepičí bujón...


    Citace z knihy
    Saga o zaklinaci V - Pani jezera
    Andrzej Sapkowski
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Po delsim case me Hyena prekvapila, a to zahradnicenim. Na obrazku jsou sazenice cherry rajcat, ktere vznikly proste tak, ze Hyenisko zasadilo cele rajcatko (takove uz roztekle) a vyrostle sazenicky proste rozsadila)

    Docela dobry na nauceni decek, jak se vyrabej kytky, a ze to jde i z plodu, ktere se koupi v supermarketech/zelenine, jako potravina.

    Ja tak sazim dyne, mak... ale rajcata me nenapadla, i kdyz je to logicke.

    Pujdou tim ziskat i ty cerne a zelene odrudy....

    A rajcata se ted jeste v klidu chyti...

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tyjo, tak takovej vyvar udelam dneska, az usnu a pak se proberu, zni to dobre ... finta s bilkem, a vubec, vino, protlak? Interesantni, treba mi to vyzene tu sychravost z nohy, nebo aspon ze zaludku, no...


    Polévka je grunt. Jak připravit consommé? | Dobrá chuť | Lidovky.cz
    https://www.lidovky.cz/...chut/polevka-je-grunt-jak-pripravit-consomme.A120117_120543_dobra-chut_glu
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    EVELINA: Vyrizeno!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    DISPARITY: Vyridim!

    (Taky sem se tak trocha citil. Jeste ted je mi zima v kostech, nejak blbe se mi emigrovalo...

    Zajimalo by me, co dela to, ze kdyz je obcas sychravo, zace me bolet leve koleno az kulham... co ma sychravo co delat s mojim kolenem? He?! )


    DISPARITY
    DISPARITY --- ---
    OVERDRIVE: tady vypadáte jak syrskej uprchlík, tak ať vám to štěstí vydrží i cestou zpět :-7 Jinak že též pozdravuju Hienu..
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jak me lidi videli v te celte, 2x jsem musel odmitat svezeni, a to jsem ani nestopoval. Zda se, ze doba covidovanejak pohnula lidstvim, spis k dobremu.
    I kdyz jedna kara byla plna cigosu, tak nevim, zda bych dojel s baglem. Ale to je fuj fuj predsudek. Spis jsem vypadal jak zmok(la) mys ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam