• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Vtipne, mam par pratel, hlavne ze Slovenska, kteri i v dnesni dobe chodi po lesich s tomahawkem...



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hykal!!! Moje nejvic nejoblibenejsi strasidlo...



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Nejsem si jisty, ze preklad je dobre (vzdy, kdyz v nejake knize ctu vety nekolikrat, a furt se v nich ztracim, tak vim, ze v Eng/originale, je veta jinak a chyba je v prekladu, coz se u Posledniho Mohykana deje...)... mozna ale tady jen nechapu myslenku. Jo jako, smysl to dava, ale divny:


    „Lepší je spát bez skalpu než uprostřed hojnosti hladovět.“

    Citace z knihy
    Poslední Mohykán
    Cooper, James Fenimore
    Je možné, že tento materiál je chráněn autorským zákonem.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE:

    Sophia Charaï - Pichu-Pichu
    http://www.youtube.com/watch?v=KlKlmWrcP4M


    :-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    V dobre spolecnti bych podobne slovo v zivote nerek nahlas, takze i ted jej opisu, pac bez nej by nebyla hitorka.

    Nicmene ceske slovo, tak samozrejme oznacujici zenske prirozeni, kterezto vsichni zname, pochazi puvodem z dob Napoleonskych valek, kdy na nasem uzemi chvili hostovali francouzsti vojaci.

    Podobne, jako napriklad oznaceni kavy picollo, tak i zde se jedna o zkomoleninu a nepochopeni ... i kdy nepochopeni... ta cast tela se totiz zvala francouzky Mala Kocicka, tedy Petit Chat...

    Uznejte, mohl jsem si koupit jine vino na vareni?

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Jo a psi chlup, pac s nim je kazdy jidlo o chloupek lepsi, kockomilove mohou nahradit chlupem z cerneho kocoura, zasadne vytrzenym za novu, kdy je na kocoura nejmin videt, a chlupy obsahuji nejvic zivin.
    Pouzivate-li chlup kocoura bileho, musi byt vytezen za uplnku, kdy naopak bila chut prechazi do srsti, vytazena mesicnim svetlem!!!!

    Dulezite dulezite.

    U psu je to jedno, chutnaj furt stejne a za svetla se lip skubou.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Lool! Dzuvedz, tedy nsco jako riziko, s tunakem, ale hlavne... v lednicce za vecma pri vyklizeni jsem nasel asi ... sto let starej... parmezan.

    Tak to me podrz. Nouzove jidlo ala rejze a cokoliv... s parmezanem ;)

    Jdu na benzinku pro flasku nejlevnejsiho bileho vina, pac jestli se mi podari lepsi riziko nez Adle, tak bude bezva nasrana. Je to jeji kralovsky recept, a dluzno podotknout, ze riziko fakt dela bezvadny, uz proto, ze slanina a hriby, ale ja udelam lepsi, he hec?! ;)

    Moje varianta:
    - tunak
    - cibule
    - maslo
    - rejze
    - duseny rajcata
    - vyvar z cehokolik, vcetne ryb
    - 1,5dcl bileho vina
    - chilli - nepalive, ale vonave a barvici
    - sto let starej, na kamen tvrdej parmezan
    - cesnek
    - trocha soli


    Protrepat, mychat


    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Kurva!!! Ne-e!


    Mezinárodní folklorní festival Strážnice 2020 - AKCE ZRUŠENA | Skanzen Strážnice
    http://www.skanzenstraznice.cz/...i-folklorni-festival-straznice-2020-akce-zrusena-2020-06-26-000000
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Souhlas, postu jsem necet tyden, jeste furt tam mam Tuj 5,5mb jpeg Brd. Za ktery znova dik.

    Prave domlouvam Adlu a kamosku Italku, ze dame jun-jul road movie smer taliansko...

    Dobre vam tak, ze tohle musite videt ;)

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmchodem voskova impregnace bot, bund, a dalsiho (i baglu a kahor, trenky si zaprdim bez vcel), tak je bozi... cely barak voni voskem. Hned jak clovek otevre dvere....
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Detaily pořešíme v poště, až zítra, dnes jsem KO
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Reklama


    /: Ani já, ani ty, robic nebudzeme :/
    /: šedněme do kočar, šedněme do kočar,
    vozit še budzeme :/

    /: Bolo lúbeníčko, už něbudze takých :/
    /: bol to pároveček, pol to pároveček ně taký jednaký :/


    /: Na jednej posteli robeli, čo chceli :/
    /: zrobeli dzevčátko, zrobeli dzevčátko,
    eště chlapca chceli :/


    /: Temu daj, temu daj, kemu dobre stojí :/
    /: len temu nědávaj, len temu nědávaj,
    čo sa teho bojí :/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmmmchdm, tohle je pro me zvlastni pisnicka... mel jsem ani ne 10 a muj tata chodil s holkou, pro me tehda pani, co se jmenovala Eva a mela dceru Marinu.

    Myslim, ze jim v te dobe bylo min jak me ted.

    Moh jsem s nima jezdit v trabantu, bud jejim, nebo tatovim, klobouk jsem tehda vyhrabal po dedovi, a rozhodne to nebyl zadnej Stetson, a taky mi padal, tak mi jej drzely zidovske usi jak lopouchy...

    Jednou rano, jelo se pak do Straznice na slavnosti, kdyz me tata dostal na tydenni leto, jsem vylez z pelechu, a v desti, v tom klobouku, co jej drzely jen usi, zacal jsem si pred barakem zpivat:

    “A na bilou kuzi, ti napisu tuzi, ze damo jsi byla a zustavas dal...”

    Tata i Eva, co mela 16letou dceru Marinu (neco, jako dnes Hyena s dcerou Miou)... zacali se hrozne smat, ale v dobrym, a zacali zpivat semnou. Dnes vim, ze jsdm z toho textu nerozumel mnoho, de facto jen trochu, de iure ani slovo.



    Ale pak vyslo za par let “ja pisnicka” a uz to zpival kazdej, a ja, krom toho sameho klobouku, uz jsem pil i pivo, a zvracel po dvou kusech, ale taky nerozumel furt nicemu, a rostly mi vlasy, za coz jsem dostaval v tom hlavnim doma po hube. Pozdej uz byly ziletky od Psich Vojaku, a vysko ceni z balkonu, a ukradena skodovka, nastartovana nozem, kterou rano najdes pred barakem, a stydis se a nevis co s ni.

    A holka, co ji uneses z domu, a chces si ji vzit, a dodnes nevis, co by se stalo, kdyz by oba milenci nedostali na prdel, a taky kdyz by nebyla jedna noc a po ni rano.

    A tak si zpivam, ze na bilou kuzi, ti napisu tuzi, a mam pul tela popsanyho tuzi, par milimetru pod tou kuzi.

    A Panenku, tu uz nemam tak rad, vlastne spis dik tomu, ze vysla “ja pisnicka” a zpivalo se to zaroven s JarosovskymPivovarem.


    Ale tak nejak nemam rad Velicenstvo Kat a Nevidomou Divku, nebo treba Andela.... ac Kryla posloucham do dnes (a ma i lepsi veci)...

    Zas jako Ja Pisnicka, prinesla Helpu...


    Kdo si na nadru nikdy nepozpevoval To ta Helpa, to ta Helpa, too je peknee mesto....


    Potazmo ze stejneho ranku:

    Ani ty ani ja, robicz nebudeme, seedneme na kocar seedneme na kocar, vozit sa budeeeme!

    Neni ;)


    Robert Křesťan-Panenka (TEXT)
    http://www.youtube.com/watch?v=IcCMMxgozS4
















    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A tak, no...



    Johnny Cash - Don't take your guns to town lyrics
    http://www.youtube.com/watch?v=A74Wq0B1WrI
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hele, rozhod jsem se, ze si zas udelam zpevnik. Doporucte neco, co si myslite, ze bude nekdo jeste umet... ja tam dal nejakeho Dylana, nejakeho Jima Certa, taky Dobesa... Nohavica me sice sere, pac je to krivak, ale i jeho castusky jsem pridal.

    Co dal?

    Na Nedvedy kurva fakt seru, touz je krive i hnusne.

    Pridal jsem Jardu Samsona Lenka, kterej ma mmchodem Country Radio, pak taky par veci od Johnnyho Cashe... vcetne Hurt, ktere jen coveroval...

    Chtelo by to vic cestiny, sem s napadama!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Byt jinak...

    Mmchodem, kdo nikdy nemiloval laborantku chemicku z vesnice Drztky, a to v levanduli, ten se nikdy nemiloval doopravdy!

    Zeny vyjimaje, ty maji mozna milostna dostavenicka treba na bubnovackach, pri uteku z domu, nebo na skalach nad rekou, kde taky muzou zrat komari.

    Tolik k cestam za erotikou a dalkami.

    Boze! Jsem Ti vdecny za covid, ikdyz zena bude mozna mene, pac po 6 letech zas nosim v kapse pas, na rukach mam mozoly a odreniny a obzor? Obzor je prece takovy kousek, staci jen jit.

    Tak zase chodim, a vubec mi nechybi letadla, a taky vim, ze i dnes cloveka vemou na stopa, a taky, ze na cundr se ma chodit s pocasim, ne proti nemu, ale ze vsechny ty sustivy hadry a blbosti, tak vydrzi tolik deste, kolik nevydrzi jisker.

    Furt me jeste bolej nohy a zada z 12kg torny, tak z ni vyhazuju veci az zustane nic, ktere staci. Zada se neohybaj (fakt je, ze mam hrb, holt smolik, tak neohybat vic, hrb je od cteni a zdedeny, ne od poklonkovani).

    Nohy si zvyknou.

    Zahrada kvete a roste, drevo je nastipany, tak co doma ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    No toto?!
    Hledal jsem uuuplne neco jineho, navic Radima Uzla ndmam nijak zvlast rad, ale naproti tomu mam rad cestopisy lidi, kteri se dostali ven az po 1989. Je na tom hezke to diveni se, to srovnani kazdodennosti a malosti s sirkou a delkou sveta.

    Ma generace tohle jaxi nemela. Povazovali jsme schopnost prekrocit vsechny hranice, za samozrejmou, stejne jako mnozi z nas nevideli v cestovani moc vic odvahy, nez v ceste na nakup do vedlejsiho krajskeho mesta...

    Porad myslim, ze se to zmeni. Taky, kdyz jsem si sednul vedle pavouci site, od ktere me mistni klidili, ze jinak rychle umru, nebo, kdyz mi na hlavu (taky dik mistnim) jen nahodou nespadlo prezrale mango, ktere by mne zabilo, taky, kdyz mi poprve zmizel batoh se vsim, krom pasu, ale vcetne penez, nebo, kdyz jsem zkocil sipku z 10m skaly vedle Pote du Guarde (pot de gaaard) do reky, nebo, kdyz jsem se jen v plavkach, dokonce i bez hodinek, ztratil v kanonu na perejich,... tehdy jsem se naucil mit respekt k necemu, co neumim a neznam.

    Nekdy proste nedostanes prilezitost to vymyslet.

    A to mam rad na starych cestopisech, prece vsak z moji generace.

    Ten udiv, ze svet je tak velky, a vsechno muze bit jinak.

    Zadne holedbani, kdo ma v baglu min matra, nebo kdo jak brousi jaky luxusni nuz.

    Rybicka a rizek mezi chleby.

    A co uz... stejne je tam vsude okolo svet. Od ideologie odhlizet je relativne snadne.
    Ne az tak snadne je to, ze po 2-3 mesicich mam na rukach poprve mozoly, a boli me kazdy sval, zato nohy, nohy ty mam na stole. Coz boli vic.


    Cesty za romantikou a erotikou - MUDr. Radim Uzel - Knihy Google
    https://books.google.cz/books?id=aCm2DwAAQBAJ&printsec=frontcover&hl=cs#v=onepage&q&f=false
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmchodem ID TichaVoda, takova psy-trance/lesana, a v tomhle pripade VRCHOLNE v DOBREM! Ac tyhle slova pouzivam bezne jako dehonestujici. Tak chodi/chodivala sem do auditu, a jeji tata byl (rip) a mama taky... kriminalisti, z oddeleni vrazd.

    Samotna Ticha voda je civilni zamestanec PCR, uci pravo.

    Pokud by se svet hejbal trosicku jinym smerem, vzal bych si ji. Jeden cas jsme stali na opacnych stranach barikady, a i presto mne nikdy nezavrhla a ja ji nijak nezradil.

    Paradni holka.

    Od ni jde pujcit HROMADA, kriminalistiky. Taky sartra, camuse, nietscheho, fromma, platona,...


    A tak, no.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Mmchodem CZ-TV Pripady 1.oddeleni jsou vsechno realne pripady, jen z toho udelali telenovelu, a stahli to na jedno mesto a jeden tym vysetrovatelu, ale jsou to pripady od roku 1919 (Vranska) az do 80.let - Spartakiadni Vrah (mmchodem je vykastrovany a na svobode, bydli v Moravsko-Slezskem, vim i kde)...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam