• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: A nemaj ani samopaly, co jsem tak videl na hranicich ve Vidnave.

    Chudak polacek s jednou teckou stal na krizovatce hned vedle domu plnych cigosu. Myslim, ze si uzil.
    Zcela bez pravomoci.


    Ono je to tezky, ja treba ted nemam pravomoce ve svem byte, spolubydlici dluzil nejdriv me 30 ted o patro vejs 42 a jsem jedinej, kdo jej chce vyhodit.


    Vsichni, ze se to jaxi vyresi mirovou cestou. No, tak dnes zacal rozprodavat veci, zatim svoje, ale jedna z pravomoci, co nemam, tak jsou zamykatelne dvere, zejo....


    Ja nikoho prudit nebudu, kdyz uz prudim, cekam, ze budu zabijet.

    Ne, zlomeny to neni. Je mozny, ze casem bude. Furt jeste jsem si do ruky nevzal flasku. Tohle zaplati pojistka... ale o nedostatku pravomoci, tak neco vim.... na kaplicky seru. Zapalime ji?

    SPECZ
    SPECZ --- ---
    Nezajedem je trochu vyprudit ?

    Polská armáda zakázala přístup k české kapličce - Bruntálský a krnovský deník
    https://bruntalsky.denik.cz/..._region/polska-armada-zakazala-pristup-k-ceske-kaplicce-20200606.html

    IMHO, krom toho že maj samopaly, nemaj tu naprosto žádný pravomoce, mohla by s nima bejt prdel :-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Treti


    S.Lukjanenko - Sera Hlidka - Sergej V Lukjanenko.mobi | Ulož.to
    https://uloz.to/file/xVKyj2IFpi3e/s-lukjanenko-sera-hlidka-sergej-v-lukjanenko-mobi
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Druha:


    2 Denní hlídka - Lukjaněnko Sergej.epub | Ulož.to
    https://uloz.to/file/LAJ4mKziW/2-denni-hlidka-lukjanenko-sergej-epub
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Prvni:


    1 Noční hlídka - Lukjaněnko Sergej.epub | Ulož.to
    https://uloz.to/file/i6SXNXekh/1-nocni-hlidka-lukjanenko-sergej-epub
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Když chceš jít až do konce, tak jedině sám. A na pomoc si nikoho nevolej.“

    Citace z knihy
    Noční hlídka
    Lukjaněnko Sergej
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Akorat se obavam, ze ze zbylych dvou, tak tohle bude samec. Jsou dycky hesci a puda je tu v pravde kysela.

    Bohuzel dalsi 4 mi vyhybyla spolubydla. Asi jej necham dorust i tak, jen pro paradu.

    Stejne to nechci hulit.

    V okruhu par kilaku ovsem udelam lidem radost. No.

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Rok jsem v Praze bydlel s typkem (id Reefer), ktery hral na akordeon a vypadal jak zrzave prokleti, taky byl vcelku kokot, ale dluzno podotknout, ze vcelku kulturni a tradicionalista.

    Mamu ma tusim ze Sibire a otce z Prahy.

    To on me naucil nakupovat v ruski kramech, akorat v Ostrave zadny nejsou, no.

    Taky, kdyz jsem s Adlou byl podruhe na weelete, mazal jsem do ruske vecerky pro nejake ryby a flasku vodky, aby nam v Hostelu Elf nebylo smutno... dluzno podotknout, ze nebylo.

    —-

    K tomu se vaze jedno sklamani. : Maly Princ se kdysi vyskytoval v prekladu, kdy jeden pan planety (a kazdy zna jen zasranou ruzi a lisku)... tak v tom prekladu pan planety byl “pijan”; o par desitek let pozdej jsem se do Maleho Prince zacet v knihkupectvi, a taz postava, byla pasovana na opilce.

    No nevim. Opilec ci pijan, neni to jedno?

    ... jedno je kolecko od trakare.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Oh shit! Zapomel jsem dodat, ze v zakladu je idealni cerstve namlety pepr.

    To funguje i jen na meloun (tam je dobre dodat sul, u cerveneho), nebo na ananasove platky...

    Funguje jako priloha k lahvi vodky, podobne jako maslova ryba, chobotnice ci olyhen susena, pripadne kousky jesetera v oleji.

    Vodka se samozrejme nezapiji. Zajida. Ideal je slane, mastne, ale intenzivni koreni funguji taky. S tim, ze vodka se nepije studena, ale spis ta domaci. Krom Smirnoff a Absolut u nas clovek spis nesezene neco, co je fakt vodka.

    I kdyz: mozna mi to nekdo omlati o hlavu, ale pit jde i Prazska Vodka. Jen je nutne pocitat s tim, ze je to ruski vodka, ne finski vodka, takze samotny alkohol ma chut, neni to proste lih.

    Prazska se u nas jako jedina levna dela totiz z obili, ne z brambor.

    Vodka jde samo palit i z chleba, taky z kila cukru na kilo hoven. Neni to zadnej uslechtilej gruzinak, ale zas z Araratu boli srdce a ego, z vodky si clovek hezky pobreci, a druhy den muze treba jit resit problemy.
    Snad krom jedineho: alkoholismu.

    Ale to uz je jina pohadka.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak nevim, jak moc auditorium vari... ja bych gulas nasi vyroby jeste ladil. Podle me tam melo byt vic mrkve (oproti zadne) a dobra by tam byla i kapie na jemno, ale za me dobry.

    3x uz jsem delal borsc, ktery je ponekud pracnejsi a drazsi, nez klasicky magyar gulash, zas jako, co zahrada (i cizi pole, zejo) da...

    Az za par dnu dostanu vyplatu, tak borsc bude, a ze zkusenosti luxusni. Dalsi dobrota je segedin. Jen knedlik odmitam vyrabet, to se mi nikdy nepovedlo...

    Jeden z receptu, ktery funguje, i kdyz, co rodina, to gulas...

    Klasický ruský boršč recept - TopRecepty.cz
    https://www.toprecepty.cz/recept/21250-klasicky-rusky-borsc/


    Budu mit ted tak tyden “ruski”, pac ctu Ruske knizky.

    Ono treba z jejich klasiky se da snadno udelat sashlik, coz bylo konecne nase svatebni jidlo. Finta je do oleje pridat mineralku, nebo obecne vodu, takze cibule, paprika, pepr a olej se natahnou do masa. Taky neni dobry to delat ve 2 rano, za pomoci vodky na vareni,... ale...

    Nejlepsi ovocny salat uz jsem daval?

    Vem vsechno ovoce, co ti chutna, zalej trochou dzusu, co ti chutna, a v pomeru na 0,5kg ovoce pridej 2 panaky stolicnaie, ci jine vodky bez ropnych doplnku.

    Protrepat, zamychat, nechat 3h v lednicce.

    Na zahradni vecirky za me:
    - meloun
    - broskve/merunky
    - pulene hroznove vino
    - grep na kostky
    - pokud jsou, tak skoro roztekle hrusky
    - muzou byt i svestky
    - maliny
    - ostruziny

    Vodka tam neni kvuli chlastu, ale kvuli snove atmosfere celeho salatu, ktera tak nejak zacne pripominat oblohu, s trochou mraku, chvili po bource.

    Neznehodnocoval bych cukrem nebo slehackou, ale kazdemu jeho nebe...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak sneci uz jsou povetsine zavickovani. Doopravdy mi za 4 dny 3x utekli. Ale pochytat je neni az tak problem. Jen doporuceni: pokud bednu se sneky zakryvate, chce to dobre uchycene pletivo. Ty potvory vahou strhnou netkanou textilii a zaroven ji dokazi durch probrousit svojim zracim aparatem. Takze pak mate sneky treba v botach, kapse bundy a tak...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Zas me prepadla potreba podivneho vareni, takze zakladem je KBAC (tedy rusky kvas):

    Jak doma připravit ruský kvas (KBAC) | recept | jaktak.cz
    https://www.jaktak.cz/jak-doma-pripravit-rusky-kvas-kbac-recept.html

    Kteryzto se stane zakladem pro okrusku... tady je ovsem recept, ktery se da pripravit i jen z jogurtu (ja davam i kefir a trosku octa, ale ja rad kysele, navic ja rad kopr, coz vetsina cloveku ne):

    Polévka "okroška" babičky Aničky recept - TopRecepty.cz
    https://www.toprecepty.cz/recept/60640-polevka-okroska-babicky-anicky/


    Okrusku uz jsem parkrat “varil” kbac jeste ne, ale umim to s kombuchou, tak co uz...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Já to zkusím…“
    Tak tohle jsem nečekal. Byl jsem připraven na ukřivděnost, na odvetný výpad, na nějaké stesky, ale na tohle v žádném případě.
    Světlana odtrhla dlaně od mokré tváře, pohodila hlavou a usmála se:
    „Máš pravdu, Antoško. Naprostou pravdu. Já si zatím pořád jen stěžuju a protestuju. Kňučím jako dítě a ničemu nerozumím. A zatím mě strkají nosem do krupičný kaše, dovolujou mi, abych si sáhla do ohně a čekaj – čekaj, až budu dospělá. Takže to tak asi musí být. Ale já to zkusím a ty nový prapory vám dám.“

    Citace z knihy
    Noční hlídka
    Lukjaněnko Sergej
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „No tak co – mám jít do ulic a zabíjet Temný? Když mi to nařídíš, tak půjdu. Tohle sice moc dělat neumím, ale opravdu se vynasnažím! Nebo mi řekneš abych se usmíval a rozdával lidem Dobro? No prosím! Ale kdo si zodpoví to Zlo, kterýmu tak otevřu cestu? Dobro a Zlo, Světlo a Tma – jasně, tyhle slova pořád pronášíme a zároveň tak stíráme jejich smysl, vyvěšujeme je jako fangle, ale pak je necháváme shnít ve větru a dešti. Tak nám dej nějaký nový slova! Nějaký nový fangle! Řekni, kam máme jít a co tam máme dělat!“
    Rty se jí zachvěly. Já se zarazil, ale už bylo pozdě.
    Světlana plakala a rukama si zakrývala tvář.
    Co já to zase vyvádím?!
    Nebo že by měla pravdu, že bychom se skutečně odnaučili usmívat se třeba alespoň jeden na druhého?“

    Citace z knihy
    Noční hlídka
    Lukjaněnko Sergej
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: jeje, a ty sprchy by byly na dalsi komentar: takze mame ve firme rovnost prilezitosti! To je jasny. Zena programatorka, muz na hr-ku (eh, to je trochu nesrovnatelny, ale budiz).

    Nastesti mame oddeleny hajzly, a taky ty sprchy. Takze nemusim vydet padesatnici z uctarny, co si spevnuje brisko, stehna i zadecek v pracovni dobe, kterak si meje bobrika odvahy, a normalni pansky toalety jsou sice pochcany a posrany, jak uz to ve zdrave a zodpovedne spolecnosti byva, ale aspon tam neni krev na kachlikach do vysky krku.

    Kdo byl nekdy j na damskych hajzlikach v nejake hospode, vi o cem mluvim.

    Nic proti rovnosti, a tak. Ale ani priblizne bych nezamenoval ruzne restrikce, a to ani v dobe covid19, za zdravy rozum.

    Zdravy rozum jsou posrane hajzly, cikani poveseni na kandelabrech a honeni si na verejnosti.

    Jak rikal Prawitz: kdyz by vladnul lid, ty i ja vysime na kandelabru.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: mmchodem ja na ty spolecny sprchy nejak nejsem, ale v minule firme jsme meli 4 po dvou na kazdem patre. Tam kde delam ted, tak jsou jednu, na prizemi, odhadem pro 100 lidi daneho pohlavi.

    I kdyz jezdim na kole do prace, resim to jinak.

    Ale kolegove byli holt smutni, ze jim zakazali sprchy a posilovnu.

    Me zas sralo, ze po dobu celeho akutniho Ovidu, tak kolem naseho baraku behaly stovky lidi bez rousek “uch, ech, huuf, haf” musim si zabehat, ugh ugh, prst do zadku, a jeste druhy (nic proti tomu!!!).

    Kazdopadne kdyz by to byl mers nebo ebola, jsem zavrenej v kriminale, nebo mrtvej, pac sporovci, ktery nutne potrebujou valku (no sak ona prijde, jen se nebojte)... pac je proste dulezity si jit vyhonit na verenost, samo bez gumy, sak koho sere hiv.

    Vetsina lidi mi okolo me pripominala fetaky, co si napali do zily, a pak zahodi buchnu do travniku. Se vsim vsudy.

    Tak nejak proto nechodim do bordelu, proto nebeham v parku a misto dolu, faram pres vpn, kde to jde.

    Za me: zmrdum bych zastavil privod vzduchu. Jenze pak by z toho byla genocida, prej.
    Tak cekam, az vymrou blbci sami. Coz se Bohu zel, nestane, svine a idioti se rozmnozuji taky a navic vrana k vrane...

    Mozna se i svezu, co ja vim. Urbexu a lokaci na prochazky je v okoli dost.

    Uf uf uf, beham tedy jsem!






    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Vime. Akorat do toho tolik netahamw suliny.

    Co je jineho muj zamestnavatel, v 12 a 14 patrove budove, kam, ke svemu mistu se dostanes jen vytahem, jednou za par minut, 16 v jedne kleci?

    Dul? Jo dul! Misto dolu, tak jedes nahoru.

    Proto tady porad jeste pisu, pac misto restrikci v “dole” sedim doma na vpn.

    Ja vim. Je to blbost fabrik na mozky, nebo na svaly. Jsou nas tisice v jednom baraku. At uz nad zem, prej ke hvezdam, nebo podzem, k cemu asi.

    Pokrytectvi davno zname. Zavrit vsechno... jenze, kdyz tak uvazuju, tak lepsi aspon neco nez vsechno...
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    Holiči a butiky vadily. Ale 200 nahých chlapů v těsných sprchách ne... - Blog iDNES.cz
    https://prasek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=751816
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Nevi nekdo, kde je tohlencto? Nekde u Ceske Lipi asi...

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Nic zvláštního se nestalo!“ vyhrkl pohotově strážný, vymotávající se z mého šatstva. Lidi je tak snadné získat pro Světlo či pro Tmu, ale největší radost mají z toho, když můžou zůstat sami sebou.“

    Citace z knihy
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam