• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ty kdes sluzil?
    - Vsadie.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Sto za piesnu eto bylo?

    Kridla - Nautilus...

    Pokud potrebujete k ruskemu jazyku titulky (a ja zjistil, ze tak z 30% jo, coz je prijemejsi, ne nutne)


    Brat (Brother with subtitles 1/8)
    http://www.youtube.com/watch?v=iw6cDYEd8Dw
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Koukam, ze muj upload (je-ti to on) ma uz +3; tak dobre


    Lilin, Nicolai - Sibiřská výchova.epub | Ulož.to
    https://uloz.to/file/onvfQnWzN0HB/lilin-nicolai-sibirska-vychova-epub
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: To si dej. Je to takove “bylo nas pet” napsane taterem sibirsks mafie. Jakoze je to fakt prej real.
    Druhej dil je takovej: no nevim, proste vyslouzilec slouzici mafii bez etiky, ale taky to ma cosi do sebe.

    Neni to tezky cteni, jen si tam decka hrajou s kudlou a po fizlech hazej molotovy.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: ne, neznam.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Tohle jsou belomorsky, co jsem kouril. Zadny zdravotni varovani, a krabicka s casti mapy je ruzova.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Specz: znas Sibirskou Vychovu?

    Takovej cajicek (z zvlastni je, ze mi v dobe, kdy jsem to cet, jen tak, nekdo postou poslal ten italskej vyhazovak, co je na obalce, bez zpatecni adresy, a nebyl otevreny, ne jako vyhruzku)


    Sibiřská výchova: Sibiřská výchova - Nicolai Lilin | Databáze knih
    https://www.databazeknih.cz/knihy/sibirska-vychova-sibirska-vychova-89782
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Pak mam jeste storku od kamose Brazdy, kdyz byl ve Finsku, delal tam mushera u sani a staral se o hotel/chatu.

    Prej kdyz poprve postrojoval smecku, sundal si teply rukavice, a nechal si jen ty spodni.

    Pak pry skoro tyden necitil prsty...

    No nic.


    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Prej to bylo puvodne kvuli rukavicim.
    Rychle hodne nikotinu a vubec vseho, a aby to slo drzet v palcakach.

    Jednou jsem zazil zimu v kazachstanu, a tahle storka neni moje, ale kolegy, dik kterymu jsem vedel, ze na sobe mam mit kozene kalhoty, dvoje podvlikacky a mansestraky:

    - takhle vylezu v Alma Ate na ulici, ze jdu do prace, pres noc se dost ochladilo, ale me nenapadlo se oblict nejak jinak nez vcera. Perovka, dziny, pohorky.

    Vylezl jsem na ulici a behem asi 3 minut mi prestala byt zima, uplne.

    Nastesti mi zastavil, uplne samovolne, chlapek v cernym taxiku.

    Strasne mi vynadal, ze takhle na ulici nesmim, ze je aspon -30*C a kazasska poust nenecha nikoho takhle obleceneho zit dyl, jak par minut.


    Jo, taky jsem mel omrzliny, na rukach a nohach, za tu chvilku.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Souhlas. Solzenicina jsem mmchodem cet. Obcas uvazuju, ze jsou knihy, ktery ... staci jednou, nebo jsem slaboch. Treba Sofiina volba nebo Do srdce temnoty...

    Jo, tak jsem ten filtr myslel. Je to proste trubka, silna asi jak muj malicek, takova, jako, ze na ni namotavas hajzlpapir. Mozna jak tuzka.

    Ja to nikdy nijak neskladal, ale vim, ze se to dela. Vlk v Nu Pagadi to tak ma. Asi proto se tomu rika vlkovka.

    Belomorsky v dobe, kdy jsem k nim mel pristup, mely na sobe mapu, a krabicka byla sitoka, mirne do ruzova, myslim, ze ne cela.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Tak v tyhle verzi asi ne, soucasna krabicka ma imho malicko jiny barvicky, co si tak pamatuju.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Kecas, belomorky nemaj zadnej filtr, jen dutinku na konci Kterou musis spravne pomackat (na dvou mistech, osy tlaku 90° jedna proti druhy ), a kdyz to blbe pomackas tak mas plnou drzku tabaku :-)

    A k belomorkanalu - je zminen tusim v druhem dilu souostrovi gulag od Solzenicyna. Jestlis necetl tak to je vec kterou nutne potrebujes dohnat. Jen bacha, je to fakt sila.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Světo…,“ odmlčel jsem se na okamžik. „A co mám dělat, když nemám jistotu, že jsem se zachoval spráně. Když se pořád trápím otázkou, jestli jsem v právu, nebo ne?“
    „Jít k Temným,“ odpověděla okamžitě. „Ty si takový otázky vůbec nekladou.“

    „A to je celá tvoje odpověď?“
    „To je jediná odpověď. A taky jedinej rozdíl mezi Světlýma a Temnýma. Dalo by se tomu říkat svědomí nebo pocit morální odpovědnosti. Ale podstata je pořád“

    Citace z knihy
    S.Lukjanenko - Sera Hlidka
    Sergej V Lukjaněnko
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A konecne i tohohle


    Belomorkanal - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Belomorkanal?wprov=sfti1

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tohohle mi odkudkoliv muzete poslat klidne karton. Fakt se nebudu zlobit, prisaham Bohu!



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Krabicka Red Applesek, dolar ctyricet

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tyjo!!!! Zacal jsem kourit popravde kvuli tomu, ze mi nekdo rek, ze kdyz nekouris, trava te tak sejme, ze... no v ty dobe jsem neznal ani tabak, ani huleni.
    Stara a trosku trapna vzpominka.

    Pac jsem rad poslouchal Beatles a vsecky mel na deskach, novejsich z Anglie, starsi byly ze sojuzu nebo nagiar, tak jsem mel i platnu Imagine, na ktery lenon ma pod nohama kraba Gitanek.

    To byly moje prvni ciga, kouril jsem je vsecky, bily s virginskym, burley jen strizeny, tmave modry s uhlikovym filtrem, nebezsky modry s filtrem nebo bez.

    Od te doby nemuzu kourit jine, nez alespon 3/4 cigara. Cernej tabak je jediny, co me uspokojuje, a mam kvuli nemu rad Spanelsko, kde mi delnasi nabizej Pall Mall, jennabych nebanal to smradlave peklo, taky Francii a Nemecko, kde koupis jak Galois (Galske), tak Le Guitanes ( Cikanske)...


    Belomorky jsou strasne svinstvo, cigaro je tluste jako palec, ma na 2 palce tlusty filtr, dutinku, misto papiru je to v jakemsi plastu, nebo mozna nejake post-produkci stromu, ktere nerozumim. Tabak je v tom asi jako tajhle od souseda. Ale taky jsem je kouril. Za 3 rubly a nejaky drobny.


    Uz se ke me dlooooooooooouho nedostaly, tyhle Belomorsk Canal papirosi. Mmchodem doporucuju zjistit, co je to ten Belomorsk Canal.


    Taky domaci vodka fakt existuje, treba ve flaskach od Jim Beam a Jack Daniels. A fakt se to nepije mrazeny.

    Tyjo.


    Ted se tu obe ilo id TerCer, tedy Terka Cernochova, a minimalne Disparity a Patava by ji meli uvitat.

    Posledni 4 lidi, co znam, a pamatujou si, ze jsem kouril BelomorckKanal... vlastne je vozil Patavuv fotr... chjo.


    -

    „Hned nato Las vytáhl krabičku papiros značky Bělomorkanal. Lišácky se na mě podíval a povídá:
    „Tak co, dáš si?“
    Rozhodně bych nečekal, že člověk, který umí takhle servírovat vodku, bude zároveň“

    „experimentovat s marihuanou…
    Zakroutil jsem odmítavě hlavou a zeptal se:
    „Hulíš hodně?“
    „Tohle je dneska už druhá krabička,“ povzdechl si a teprve teď mu to došlo: „Co šílíš, Antone! Tohle jsou fakt normální bělomorky! Žádná tráva! Dřív jsem kouřil gitanky, ale pak jsem pochopil, že od bělomorek se vlastně nijak nelišej.“

    „To je originální,“ poznamenal jsem.
    „Proč hned originální?!“ rozhořčil se nečekaně. „Já nejsem žádnej snob. No vidíš, sotva je člověk jinej…“
    Celý jsem se zachvěl, ale Las klidně pokračoval:
    „…než ostatní, hned se na něj všichni vrhnou, že chce bejt za každou cenu originální. Mně se líbí kouřit bělomorky. Když mě to za tejden přestane bavit, tak toho nechám!“

    Citace z knihy
    S.Lukjanenko - Sera Hlidka
    Sergej V Lukjaněnko
    Je možné, že...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Stejne me furt trapi ma siroka huba.
    Typek vypadal jako postak.
    Muzete mi rict, bydli tady pan Podhorny?
    Ja nevim, nekdo tam bydli.
    A kdy byva doma?
    Rano a vecer. Takovy mily plesaty pan.
    Aha, dekuju, ja jsem z kriminalky.

    Mam chut si naliskat. Takovy snadny trik.

    Co je mi kurva do 140 milionu uniku na danich?
    Naliskal bych si, i kdyz myslim na sebe, jako na svetleho.

    Nikoho nezabil, jsou to jen prachy. Ja nevim, co je mi do toho.

    Sere me bitcoin, ktery plati akce GRU a kartelu. Ale do boga, co je mi do toho.
    Vzdyt me muzou zavrit za tolik veci. Ruzne druhy nasili, kytka na zahrade, opalovani nahore bez,...


    Myslim, ze jsem umyslne nikomu neublizil, a pokud tady ta sance je, 100x jsem zaplatil.

    Cigara bez kolku a uz vubec chlast, tak nekupuju, nekupuju v zastavarnach, nepodporuju kradeze.

    Nasilim trestam nasili, i kdyz mozna nemam absolutni pravdu, verim svemu vkusu a svedomi.

    Je mozne, ze jsem zabil, sice v sebeobrane, ale jo.

    Ruku mam vyndanou z gibsu jen proto, ze verim rentgenu.

    Kurva.

    Vypadal jako postak s balickem. A ja si tu tak koukam do blba a uvazuju, kterak jednotka, ve ktere slouzil kamarad, zabila obchodnika s diamanty, jen proto, ze mohli.


    Sedim a premyslim, jak se nakopat do kouli, pac co je mi po necich sporech, a to jen o penize.

    Nenasli u nich zadne zbrane, zadne drogy, jen vozili tabak a delali z nej cigara.

    Sedim a uvazuju, ze jsem asi peknej srac.
    Nebo nejsem?


    Tak zakladni trik. Postak s balickem.
    Kurva!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam