• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Kin-Dza-Dza is something like an advanced cyberpunk film. It's a lot about people and social structures which on the planet of Pluke of course have many parallels to our society. It's a very funny movie, but it's also a melancholic movie with great philosophical sense.


    Kin-dza-dza! - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Kin-dza-dza!?wprov=sfti1
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Zeby? Yaga, terror temneho lesa?
    Recenze na filmy, pred shlednutim, nectu, tak nevim, ale potrebuju/chci trenovat jazyk, tak si rikam, ze kouknout se na nejakou moderni verzi meho nejoblibenejsiho.... bubaka/poloboha/demona.... no, treba to bude zajimavy (a treba i sehnatelny. Vyhoda ruskych filmu je, ze je maj casto, vcelku bezostysne, na youtube, akorat bez titulku)



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ty rusky pisnicky, co sem ted davam, to je tyvole Dalibor Janda, Per Muk,... odpoved na Depeche Mode?

    Ja je nikdy nemel rad, i kdyz Janda a Muk byli oba tak nejsnesitelnejsi z 1985 - 1995;

    Kdyz se koukas na film, kde si tohle cpe do discmana (kteryho jeste nekde mam, kdezto walkmanu upadly dvirka a pak se zkurvily i ty oranzovy sluchatka, ale neco jsem se z toho naposlouchal muziky)... a cely ten film vypada jako Rusko 1990, nebo cesko-slovensko 1993, dava mi to uplne jiny vyznam.

    Zvlastni.

    Kamaradka, vlastne bejvalka, narozena 1998, tak mi onehda rikala... tyvole, ja sem se narodila v dobe, kdy se nosily nejhroznejsi hadry, kapsace, mikiny s kapuci... zaskocilo mi povo, ktery jsem honem strcil do klokanky, nebo do cargo kapsy, zakopnul jsem ve svejch DC, ckach, a zacal se hrozne smat.

    Pak jsem ji do Koss Porta Pro pustil Amona Tobina - Slow, Chemical Brothers - dig your own hole.

    Sli jsme po parku, a ja si jednou za cas uliznul ciro.

    Ona mela na sobe vypasovane kalhoty mrkvace, ledvinku v reflexnich barvickach, klice na karabince...

    Dopil jsem to pivo, a uz jsme si jen kopali do plechovky.
    Nerek jsem ji nic, ona nema rada, kdyz ji clovek neco vysvetluje, pac je ji chvilka a vsechno vi a zna, ta moje fazola ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ty skazl, v gorode sila.
    Niet tak, v gorode slaboj. (Sorry, prave jsem vyspoiloval cely prvni dil)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Aha, a on ten herec uz nezije. Pokud to chapu dobre, tak s celym stabem zkoncil pod lavinou.

    Tak Sladko spi, brat!


    Как прощались с Сергеем Бодровым
    http://www.youtube.com/watch?v=CbfaK245uEg
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hej, fakt si to dejdete, uz kvuli muzice. Navic herec co hraje Danilu je proste dobrej. Kdyz se smeje, proste se smeje. A sme se casto.


    Брат 2 - Трейлер
    http://www.youtube.com/watch?v=4WZ1gFVN1aI
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Aha sorry, k tomu patri tohle:


    „Lidi zaživa hoří v tancích, děti pláčou hlady ve studených postýlkách, ženy zsinalé hlady tahají kusy pancířů a vyrábí další tanky a někde kousek dál skládá skladatel vítězný pochod a jinde spisovatel píše veselé pohádky pro děti…“
    „Jaký veselý pohádky, když byla válka…,“ začal jsem.
    Četl jsi Nosova, hlídkaři?“ přimhouřila Olga oči. „Je skoro vyloučené, že bys to v dětství nečetl. Nebo aspoň dcerce. Miškovu kaši, Zahradníky… Napsal to ve dvaačtyřicátém. Když všechno viselo na vlásku. Je tam snad jediné slovo o válce a o smrti? Není. Protože když už nemůžeš dát dětem ani skývu chleba, musíš jim dát aspoň naději“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ja teda Nosova cet, miloval jsem Neznalka i dalsi jeho knihy.

    Pan Prstenu je zas napsany pri bombardovani Londyna.

    Proto jsemtak uneseny celou serii “Dazor” (Nocnoj, Dennoj, Seri,....), pac Sergej Lukjanenko za a) vi, ze konak se pije, kdyz chces, aby to chutnalo, ale bude ti hur, b) ze po kazdem chlastani uctivas porcelanoveho boh, c) ze veci funguji v souvislostech.

    Pripomenout, ze Nosov psal v dobe obkliceni Leningradu, kde byl takovy hlad, ze si rodiny vymenovaly sve mrtve, jen aby nejedli pozustatky svych pribuznych...

    Adela rika, ze moc myslim. Ale tak to neni. Ony veci nejsou samy o sobe.

    Co by jeden chtel, kdyz by chytil zlatou rybku? Stat se vladcem mori, ze?

    Me senelibi moc myslet, me se libi poznavat, nezapominat a mluvit o tom.


    Jinak Adela je asi sty clovek, co mi rika, ze moc myslim. Stejne jako trista zena, ktera mi rika, ze kdyz bych se ostrihal, oholil, nebo naopak neostrihal, ze bych byl dokonaly.

    Vzdy si vzpomenu na Vlasy, jak si prijde pro penize, a otec mu furt rika “ohol se a ostrihej” a mama mu rika “kolik?”

    Akorat jsem nikdy neslysel to druhe, ale jinak to pasuje.

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Ono je to tezky, ju, je jako Sukňa... me to furt dela problem, ctu to jakoze latinkou, a pak nerozumim, kdezto kdyz slysim, tak rozumim, ... jazyk se asi fakt neda naucit za tyden. Ani slovanski.

    Umim Slavo, takze davam dost, ale cist,... furt je to spatny.
    A to prave potrebuju.

    Viz Aramejstina, Hebrejstina, Irvit.... malo se soustredim, bljat!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Kdo furt nevi...

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tyjo?! Ze by tomu fakt neverili?
    Tak co ten kanibalismus, o 10 let pozdej?
    —-

    „Věštci vidí budoucnost stále. I nevědomě. Jejich svět, to je takový mísící se guláš tvořený pravděpodobností lidských dějin. A v téhle šlichtě bojuje Ukrajina s Ruskem o Krym, prezident Obama přijímá islám, papež prožívá svůj comming-out, v Holandsku povolují pro léčebné účely kanibalismus.“

    Citace z knihy
    Šestá hlídka
    Sergej Vasiljevič Lukjaněnko
    Je možné, že tento materiál je chráněn autorským zákonem.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Chtelo by to kvasny ventil, coz je v zasade zatka s hadickou, ktera vede do kadinky s vodou, aby mohlo vybublat co-cko. Proste vino, i kdyz z chleba. Kazdopadne pridat 40g kvasnic, 100g cukru a 100g hrozinek,... no co uz, kdyztak vymaluju.

    Dalsi, ceho se obavam, ze to bude burcak tak s 12-15% objemu alkoholu.

    Proste prvni pokus no.


    Mmchodem proto nevyrabim vybusniny podle navodu z internetu.
    Mam rad svoje prsty.

    Kazdopadne 40*C a 40g kvasnic je oboji moc.

    Melo to zacit penit po 5h i kdyz za bourlive reakce. Takze tady se bude malovat po 67 minutach ;)

    Jdu to schladit a pridat sul.

    Kvaseni je obrovska zabava, skoda, ze lidi z toho bavi jen ten chlast ;)

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    EVELINA: Sikovna holka! Taky uz to vim, jen jsem se neobtezoval sem pak dat, kdyz jsem zjistil.

    Mmmchodem s Kvac (Kvasem) je dakt desiva mrdacka. Cedit testo je fakt zlo.

    Zvlast, kdyz cloveka 7x za noc nekdo nebo neco vzbudi, a navic zapijel chlast kolou, takze ma takovou kocovinu, ze neni sto ani kourit.

    Uvidime uvidime. Kvas je udajne pricinou zovetskeho alkoholismu, pac je to vlastne slaboucke chlebove vino, ktere se prodava za par drobnych na ulicich z cisteren i detem.


    Ja jdu stridave spat a zvracet, pac tech procent bylo sakra vic, a ta flaska byla bezedna.

    Nekdy proste chces poslouchat muzuku, pit, a pak zvracet. Co nadelas.

    Zvlast s rukou, ve ktere i pres rentgen divne praska, zebry, ktere boli i pri smichu a svedomim, o kterem nevis, zda je, ci neni.

    Doopravdy mam vlastne dobrou naladu, furt si neco pozpevuju, ale varit se mi furt moc nechce.

    Uz vim, proc prerusovany spanek, pouzival se, co mucici metoda.

    Ani prerusovana souloz, nenasere tolik.

    Az budete mit doma harajici fenu barzoje, ktera 1/3 noci probreci, pac nechcete zdravych (klidne i) 14 stenatek, tak si povime.
    Zeny a matky vi.

    Navic ti zkurveni. Okli smrdej, ale desne. Jak samci, tak feny. Kazdy jinak, ale vsecko asi jak schnile ryby a medvedi hovna.


    Zivot zacina, kdyz vykopete decka z baraku a pozdechaj cokli. Fakt ze jo.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Pro ty, co ctou paruski, coz ja jsem zatim jen okrajove, asi jako nem ci spa, tak tady je, udajne “burzoazni ruska kucharka”... kterou za soudruha (proc jen ja to furt pouzivam jako sproste slovo?!) Lenina udajne zakazali (neco jako harajici barzoje):

    Елена Молоховец. Подарок молодым хозяйкам
    http://nuclphys.sinp.msu.ru/recipes/molohovec/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Uz roky rokouci delam to co AntnnGorodeckij, jako jo, poustim si i cela alba, tak i diskografie, ale kdyz k minulemu prispevku na “nahodu” zacne hrat Visotskij, Moska - Odesa, zacal jsem se zas jen smat ;)))))


    Moje zena odeme prebrala rceni “to nevymyslis”, pac tak to je ;)))


    Vladimir Vysotsky - Moskva-Odessa
    http://www.youtube.com/watch?v=OBLWDk8q6Tc
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Nevýhodou portálů je, že se nikdy nemůžete připravit na to, kde se ocitnete. Vlak je v tomto ohledu ideální. Vstoupíte do kupé, kalhoty vyměníte za tepláky, místo polobotek si obujete pantofle, vytáhnete z tašky jídlo a pití a seznámíte se se spolucestujícími, pokud jste neměli tolik rozumu, abyste vyrazili rovnou se známými a přáteli. Nádraží za oknem odpluje dozadu a pod vámi buší kola. Jste na cestě. Jste docela jinačí. Dělíte se o své nejintimnější soukromí s lidmi, které neznáte, hádáte se o politiku, o které už jste v životě nechtěli ponést ani slovo, a popíjíte vodku problematických kvalit, kterou jste si koupili někde u trati. Nejste ani tady, ani tam. Jste na cestě. Je ve vás cosi z Froda a cosi z Paganela, špetka Robinsona a malá kapka Radiščeva. Vaše cesta může trvat několik hodin, ale taky několik dní. Naše země je velká a velebně se sune za oknem vagónu. Tam ještě nejste. Ale tady už taky ne. Jste na cestě.“

    Citace z knihy
    S.Lukjanenko - Sera Hlidka
    Sergej V Lukjaněnko
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam