• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Resp ja se nebal o sebe, bal jsem se, ze se budes premahat a vylezes to i s tim zpicenym uzehem. Jenze zas se me nikdo o radu neprosil, mozna bylo lepsi zakempit niz a po tech cca 30h bez spanku a s uzehem se vyspat a dojit to rano. Nakonec uz to dopadlo jak to dopadlo, ale byl jsem nervozni, pac sebe znam, Tebe uz ted taky, ale nevis.

    Uz jsem lez po skalach s lidma, co lezou 20 let, dolezl jsem neco na moral, teda jako fakt s ulamanejma nehtama a desem v ocich, kdy me drzelo jen, ze me nekdo jisti, a pak jsem zjistil, ze muj spolulezec nema zapnuty sedak, zapomel se sam uvazat o skalu a tudiz celou dobu me jisti tak, ze kdyz bych spadnul, rozsekame se oba.

    To neni dobry. Proste jsem toho cloveka neznal a veril, ze za 20 let praxe vi co dela. A od te doby se bojim s nekym chodit, lezt po skalach, nebo zdrhat pred hlidaci na urbexu.

    Ja vim, co udelam ja, ale nevim, co udela ten druhej.

    Proto jsem se o Tebe bal, vim, ze je to v me hlave, ale jsem holt paranoidni, nebo treba predvidavy? Zkusenost nauci.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    FRDK: To minusko neni za prispevek, ale znamena ; “to je kurva napicu”
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Konecne sam vis ne, sedet u serialu a snazit se nebejt furt na kary, a jak to nejde, v 1+1 muselo byt obdobne.

    Na me funguje: jdi o 10m dal, ted bude ticho.

    To maka.

    Hodne chodim sam, i desitky kilaku, takze treba osamela cesta na Sneznik pro me byla normalni. Jen jsem se trochu bal, tak jsem checkoval, ale jinak: jdi napred neni nepovoleny povel.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    FRDK: Nikdo nerikal, ze umim bejt potichu, proto jsem se Te taky obcas stranil. Jenze Ty to provokujes, dyz mi prestanes odpovidat, ja zmlknu, jenze Ty taky kecas, tak je z toho druzny rozhovor ;)

    Proc myslis, ze tak moc pisu? Pac to jen znamena, ze okolo neni nikdo, s kym muzu tak moc kecat.

    Ale visco, ja jsem, krom Adly v Ostrave posledni dobou dost sam, mimo Adlu jsem s nikym nemluvil od svatebni kalby na zahrade.

    Seci si poridili haranty a zmizeli. Nikdo nikam nechodi, dik covidu bylo secko zavrene.


    Treba 2 mesice jsem nevidel krom psu a Adly zivou bytost.

    Jako jo, kopat 8h na zahrade dobry, poslouchat hudbu dobry, toulat se dobry.

    Ale ja si kua chtel s nekym sednout k pivu/kofole a 5h kecat o nesmrtelnosti sousta.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    FRDK: Ty pisnicko!

    Ja jsem dneska dobrej, trocha me bolej litka a svaly, a spal jsem 15h, pac naspat za 48h jen 2,5h neni uz nic pro me, ale vcelku dobry.

    Vecer jsem mel teplotu z uzehu, nalil jsem do sebe vsechnu vodu z pramenu “Adela”, pac Adele nechutna (ja vedel, ze ji mam vzit Adolfa, sakra ;), dolil jsem to plechovkou nejakeho iontaku, co jsem jej z poslednich sil zakoupil na benzince. Zalezl jsem do pelechu, pote, co jsem improvizovane poresil Indicke Bezce, dnes cely den vyrabim improvizovane obydli, pac ty potvory vylezou z cehokoliv, co ma oko vetsi jak palec na palec (2,5x2,5cm)


    Potreboval bysem kotoucovou pilu a pacidlo, a asi 50m^2 pletiva. Coz nemam, a nemam love, ale urbex pomuze.

    Kazdopadne po Lokalne : “jedu improvizovaci bomby”.... strecha z natrzene celty, boky ze sklenikove folie, predek z vybehu pro psy, drevo z palet.

    Do toho mi na hlavu padaj hovna z hakama, za posledni 4dny si nepamatuju, ze bych mel suche nohy. Snad jedine ve zdaraky na Snezniku, ale to vydrzelo jen 2h, a pak zas vstavej a chod.

    Mmchodem dnes rano mi definitivne uletela podrazka z leve boty a celovka zhasla presne po 11minutach.

    Takze jak si se mi smal, ze se bojim, ze mi odejdou boty a bez nahradnich baterek zustanem potme, tak vicemene nas od toho delilo cca 20min ;)))


    Pico! Ale byl to dobry weelet, i pres vsechny obtize. Sbalit se za 15min, ze mi vlastne nic moc nechybelo (nahradni baterky do telefonu a do celovky, a nove boty, po 8letech uz fakt sraly, furt mokre a furt sutry uvnitr)...


    Super mista jsi nasel, vyslap byl paradni, doma jsem ani moc nedostal pojem, za utek a za nestarani se o zvirata (nechal jsem tam i harajici fenu, zejo).

    Adla vlastne nakonec byla rada, ze odeme mela 2 dny pokoj. Zamakala si pri vyrobe vybehu pro kachnicky (akorat teda, ze maj 3,5”, jsme fakt necekali, takze vybeh je uplne na picu, pac z nej utecou kamkoliv, navic nam je muze sejmout nase zahradni sova a kocky, takze back to the drawing board)....

    Ale pici po dlouhe dobe v prirode, ne na mrtvejch barakach. Ukazalo se, ze i kondicka vcelku jde, i kdyz bych moh byt min troska, krasne fotky. Vcelku overeny spolu “chodic” ve smyslu: i kdyz se to sere, tak picujem kazdy jen chvilku a pak resime (strasne nerad cokoliv podnikam s lidma, kteri zmoknou a pak 3 dny nadavaj na dest, nebo jim ujede vlak a oni picuji, ze umrou a tak... tohle bylo uplne akorat, nekurvovat taky neni dobry)...
    FRDK
    FRDK --- ---
    ...sem si asi cestou dolů vymknul kotník, kurva...

    FRDK
    FRDK --- ---
    OVERDRIVE:
    Skleník spolu s Nonstop je snad povinná četba, neasi...
    S výškama a lanem se mnou nepočítej.
    A vůbec - zpytuj svědomí; po víkendu mám hlavu jak balón :-p
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    FRDK: Ahaaa, ten taky znaaaam, jasan. I tak, tyvole, kytky dzungelni teda vcelku jediu.


    Mmchodem, kniha silena a uchylna: Brian Aldiss : Sklenik

    Skoro se chce rict: takle by svet vypadal, dyz by kytky vyhraly druhou svetovou valku.
    Proste kytky jsou na vrcholu potravniho retezce, akorat jim teda sefujou houby, a clovek, clovek tam jako je, taky treba mravenci, ptaci...


    Proste videt urbex zarostly, vzdy si vzpomenu.

    Hele, nedame ten zamecek s mikroskopem, nez uplne spadne? Nebojis se vejsek, ne? A pomoh bys mi s lanem/staflema, at muzem i do kaple a na pudu?
    FRDK
    FRDK --- ---
    OVERDRIVE: Ale to není Kalich. A po štěrkovně jsme se motali běžně jako mlaďoši, to se ještě těžilo když jsme se tam jezdili koupat dozadu na Malý Kalich a nikdo nás odtamtud nevyprovázel.
    Jenže opakuji, to není Kalich, milé dítě.
    Moravskoslezský deník | Plovoucí korečkový bagr v Koblově | fotogalerie
    https://moravskoslezsky.denik.cz/...kovy-bagr-v-koblove20140108.html?photo=8&back=1847765442-2514-57
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    FRDK: Mels’ steati, kazdy druhy pokus nas odsamdsad nekdo vystve, vetsinou takova korpulentni svetska-kolotocarka, ale uz jsem se jednou mazlil se psem typu “bojove vemeno”
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    FRDK: Ja naturlich!!! Ty lode tak zarostly!?!? Wtf?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Je jim 5 tydnu, zdevastovali krabici, furt neco rikaj, sezrali slizaka a zitra jdou na zahradu. Pan “chovatel” je nechal trocha ozobat slepkama. Doufam, ze to Zoje vyjde na falesnou brezost, zatim je z nich nesva...

    Adla z nich ma falesnou brezost, coz je dobry, pac jsem nedostal po hube za prijezd o 2h pozdej, po akci “jdu z kosem a vratil jsem se za 2 mesice”



    FRDK
    FRDK --- ---
    OVERDRIVE: Nein, liebe kinder.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    FRDK: Jinak tyvole! Zapomeli sme tomu lvovi sahnout na ocas, nebo koule nebo co to bylo!!! On tam nekde byl nakej lev?

    Meli bychom tam dat tu pilu urbexovou a pak se v tech laznich nejak rozkoukat a dat si tam nejaky skotsky striky, a tak.

    Dycky me zajimaly ty procudirungy, treba je tam neco i ne fraj, ale pro public.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    FRDK: To je Kalych, ta betonarka?
    FRDK
    FRDK --- ---
    Eště sem se stavil po koupačce tadyk...
    Zbytek hodím večer do ruin.







    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    FRDK: Przničova Sprcha, hned vedle praminek Adela, Adolf a (de)Flora...

    Je to studeny, ze v tom prijit o venecek, ani nevi...

    A jinak to je pomsta za FRDK zada znacky merino ;)
    FRDK
    FRDK --- ---
    Erotika v Priessnitzově sprše...



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Pokud bych neco z vybavy povazoval za mandatory:
    - vesta z duteho vlakna
    - 2-3x ponozky
    - pincho i na bagl
    - celovka + baterky
    - spacak
    - zdarak (!!!)
    - plat brezove kury
    - nuz
    - flaska na vodu s pitkem
    - 2masoxove kostky

    Hadry na sebe.

    Optional:
    - varianta lehke celty
    - 20 m provazu
    - dalsi 3 zapalovace (voduvzdorne sirky)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Vedle Slona jebnul blesk, pak jeste 15min ve zdarakach, ja dobry, FRDK uplne durch nohy, balicka a padacka 23:20 zacal 50 vyskovejch pod vrcholem narez, 00:30 bylo sbaleno (eh, mohlo byt uz v 23:50, ale nepicuju na “balickovani kazde kokotziny” ;))) proste mrdat, bic a pric, v 2:15 o 720 vyskovych metru niz, ja v suchu, FRDK luxusne pod strechou.

    UUUZASNY VYLET, DIK FRDK ZA VSECKO TYPU : za 20min jsem u Tebe. To fakt klaplo.

    Stastny, spokojeny, dosuseny, dopijim Holbu a mazem do lazni na mineralky a pak damoj, za Adlickou a pro indicke bezce (snad stiham)...

    “V lete se po hrebeni nechodi, jaro a podzim, kdy nejsou bourky.”, nas ucili, kdyz jsem si delal horsky zachranar level 0; meli pravdu.

    Ale zas nezapomenes.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam