• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“

    Kurvu a intelektualku uz jsem nasel: ja jsem kurva a ona je intelektualka. Ja mam rad takovy, ona zas makovy. Oba mame radi lidi, kytky a zvirata. Ovsem v ruznych pomerech. Ja se jmenuju Tomas ona Adela. A k tomu nam dobomahej -uh.Arrakis učí filozofii nože - uřízneš to, co není dokončené, a řekneš: "A teď už je to dokončené, protože to konči zde." ~ Princezna Irulán : Sebraná rčení Muad´Diba Neávist k duševnímu sebepozorování. Dušespytné analýzy, jako: Včera jsem byl takový, a proto jsem dnes takový, a to proto. Není to pravda, vůbec ne proto, anebo proto, a nebo takový ani makový. Klidně snášet sám sebe a neukvapovat se, žít tak jak je třeba, neobýhat se jako pes. ~ Franz Kafka : Aforismy
    "Není škoda ničeho, co už je pryč. Škoda je nynějška a dneška, všech těch nesčíslných hodin a dní, které jsem ztratil, které jsem jen strpěl, které mi nic nedarovaly, ani mnou neotřásly."
    ~ Hesse: Stepni Vlk
    Proste blazen co si zo sveta aj sam seba robi legraci, zabava ostatnych a neriesi problemy. a par krat to uz bol taky hundrajuci zobrak, mumlajuci si svoje pravdy, sediaci s flaskou jabcaku
    ~ Hiena
    [[CyberPunk]] -- [[ Overdrive’s HomePage ]]

    [[Book Depository Bookstore]] -- [[I-Ting]]

    [[ TagZ: ToDo, GoTo, HowTo, Linux, Comix, sex, punk, cyberpunk, politics, human rights, woman rights [specific], violence against woman, rape, doxx dox, haxx, musick, tech, text, blog, book, ostrava, urbex, IRL, IRC, hackerspace, POMOC, BTC suxx, propaganda war, dezinformation, alternative facts, guns, knives, survival, [everithing is] INTERESTING ]]

    Internetová jazyková příručka

    http://prirucka.ujc.cas.cz/ - 62 tisic slov!!
    rozbalit záhlaví
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    FRDK: Jasan. Dokonce se tomu v dymkarske komunite rika Czech.

    Tahle vecicka je opravdu Ceska legenda.
    FRDK
    FRDK --- ---
    Včera jsem si koupil ťapťátko. Kdysi jsem ho měl, ale je nezvěstné. Stojí pětadvacet korun.

    FRDK
    FRDK --- ---
    Stavoval jsem se do Canisu vyzkoušet ty Prestige a ty tři základní druhy, co tam mají, klasika a sport, mi vůbec neseděly, bůhví proč, ještě že jsem si je neobjednal z netu. Vyzkouším ještě někdy ty denimky, uvidím...
    Taky včera jsem se stavil do toho army shopu ve Vítkovicích a námořnické trička komplet vyprodané, ani letní, ani zimní, měli tam dvě s dlouhým rukávem, ale megaXXX velikost a asi tři s krátkým, ale zas malinkaté.
    Dívala se na net a moji velikost jedině objednat, byly dva kusy ve Frýdku a eště kdesi. Prý to nestíhají vyrábět. Ale na omak jsou opravdu poctivé.
    FRDK
    FRDK --- ---
    OVERDRIVE: Na Dukle jsem byl, předloni, ty mě ta vojenská historie nebere, jako památník jsem prohlídnul, normálka...
    Tam imo není moc o co stát.
    FRDK
    FRDK --- ---
    Čau. Ještě Ti hukážu pár cvaků z Tatier, v neděli a pondělí bylo docela hezky, špatně se mi odjíždělo rovnou do roboty na noční :-!/

























    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Zajimave.... vyuziti tunelu v mestskych valkach...

    Concrete Jungle: The Future of Urban Warfare - Finabel
    https://finabel.org/concrete-jungle-the-future-of-urban-warfare/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Flying Finger je směs Black Cavendishe, Burley a Virginských tabáků. Hrubě řezaný tabák s odstíny černé a kaštanově zlaté barvy. Jedinečnost dodává tomuto tabáku jemná vůně kakaa a vanilky.

    Dýmkový tabák Gawith Hoggarth Flying Finger/50 | Dýmkové tabáky Gawith Hoggarth | Dýmky, doutníky, tabáky do dýmky - Etrafika.cz
    https://www.etrafika.cz/detail/13893/gawith_hoggarth/dymkovy_tabak_gawith_hoggarth_flying_finger_50

    Tabák vznikl na počest americké posádky bombardéru B-24J Liberator s.n. 42.50953 "Flying Finger", který byl sestřelen německým stíhačem při velké letecké bitvě nad severní Moravou dne 17.12.1944. Čtyři muži zahynuli, těm kterým se podařilo z bombardéru vyskočit, byli zajati a putovali do zajateckých táborů. Vzhledem k tomu, že tento letoun byl sestřelen na Valašsku, vzal si tento tabák pod patronát Valašský dýmkový klub.

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Dobry atlas, libi i”what is near me” funkce


    Křtiny Ossuary – Křtiny, Czechia - Atlas Obscura
    https://www.atlasobscura.com/places/krtiny-ossuary
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Chauchilla Cemetery – Nazca, Peru - Atlas Obscura
    https://www.atlasobscura.com/places/chauchilla-cemetery

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „uštěpačné poznámky ohledně jeho fyzického stavu. Nijak mu to nelichotilo.
    No tak má pár jizev. A kdo je nemá? Každá z nich vyprávěla příběh ze života prožitého na stinném okraji dějin. V minulých desetiletích procestoval všechny světadíly a většinu zemí, zdolával vysoké hory a spouštěl se do podzemních kobek, přežíval v deštném pralese, na vyprahlých pouštích i v zasněžené tundře a bojoval s kdekým od kanibalů po nacisty – i když z těchto dvou skupin dával přednost kanibalům.“

    Citace z knihy
    Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)
    Unknown
    Je možné, že tento materiál je chráněn autorským zákonem.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Fotomontaz fatamorgany
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Koureni dymky v posteli : muze vest k fatalnim nasledkum.

    Otazka je:
    - psat to na tabak
    - psat to na dymku
    - nebo topsat na postel


    ?

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Lucerna dopadla do vody jako první a okamžitě zhasla. Vzápětí se ocitl pod hladinou i on. Do morku kostí mu pronikl ledový chlad. Přinutil se zadržet dech. V
    další chvíli ho popadl proud a smýkl s ním chodbou dál. Převaloval se v naprosté temnotě. Snažil se alespoň držet při té divoké jízdě nohy před sebou.“

    Citace z knihy
    Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)
    Unknown
    Je možné, že tento materiál je chráněn autorským zákonem.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak ja samozrejme mezitim i pecu chleba a vencim psy, krmim kachnicky,...


    Ale stejne je mi na piiiicu, tecou mi slzy a tak.
    Navic vim, ze o strileni a narazeni na kul uvazuju jen v teoreticke rovine: udela to nekdo jiny.

    Coz te ve skutecnosti nauci uplne ovladnuti principu noze (uplne, za to si naliskam, az budu s nozem umet pulku toho, co chci, budu stejne dobry, jako Hendrix s kytarou, ktery rikal, ze nedokaze zahrat ani 1/10 myslenek, ktere ma o hudbe).

    Zabijeni nechat na viru, a nevsimat si lidi, co zabiji jine lidi rtuti.

    Sam si tocit pres prsty ruky (dobre doporuceni: mate-li prerazene zapestni kustky, nevrtejte toubrukou s priklepem).

    Kazdopadne nechat si tancit ocel po ruce a uvazovat, kde je moralni pravda, tak vyvazi 10 makarovu a 4 krabice munice. Pac ty pravdu nemaji a nikdy nemely.


    Obecne by me zajimalo, kolik lidi ma doma potencialne horke olovo, a uvazuje jako ja.

    Podle vsech parametru, jak je chapu ja, jsem ted na zasahovku. Akorat, ze ja mam jen ocel a sikovnost prstu, zadne olovo.

    Kolik lidi mlci.

    Kolik lidi si neuvedomuje, ze zabit kohokoliv, tak neni reseni.

    Je to vlastne jedno, John Lennon, papez, Barac Obama, Trump,...?

    Thomas Jefferson?

    Vzdyt je to blbost, koho oddelas v divadle. Ruka zustane zlomena. Kvuli cemu? Lidi se budou chvastat odporem: snad jen k sobe samemu.


    Pravda: koukas na oblohu, kouris na pohrbu, a najednou ti zasviti paprsek slunce do oci. Vsechno se nahle zmeni.


    A dokonce vim, ze je nebezpecnejsi nahlas uvazovat, nez proste jit a strilet.

    Hraju si s nozem.

    Je (krom jednoho momentu) jasne, ze nuz je jen o 15cm prodlouzena ruka. A JA JSEM RUKA, je li ruka horsi te, tak odtni ji a odhod od sebe.

    Vysledek, premitani?

    Ja rozhodne nebodnu, abych zmenil svet. Nevytvorim modlu, ani nahodnou obet. Nikdy.
    Svet se nemeni a je treba jen pochopit, co z nej nechapem. Proc nas vede k...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Nikdy jsem nepochopil, proc lide chteji zit dyl. Tomu fakt nerozumim. Zvlast v konotacich toho, ze kdo dyl zije, nakonec jen dyl hnije/pije.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Vcera jsem se malem potkal s dvema lidma, kteri “na karantenu serou”, ackoliv oba maji z 80% nakazene manzelky. Furt tady uvazuju o narazeni na kul, strileni blbu tezkymy kovy (ajurvedskou rtuti, klidne), ctu si Indiana Jonese, pac na mou depresi neschopnosti zmenit lidskou blbost, tak zabira brak, kde se jezdi na konich, seka mecem a strili z revolveru. Doopravdy mam v hlave Havla, Sartra a Camuse.... a je mi, nevolno, a citim se jako cizinec. Tak koukam na modrou oblohu a uvazuju o vsech vecech, ktere nas spojuji, a napada me, prave jen ta modra obloha. Kdyz se na ni divate, zamyslete se, co jste pod ni zazili, kdyz byla takhle krasne modra, bez nebo i s oblacky...


    ——


    Byval jsem kdysi zastancem absolutni svobody a neexistence statu.
    Pak jsem si nekde precet, ze dokud mely deti povinne zubni kontroly kazdych X mesicu, bylo zdravi v populaci, co se zubu tyce, o desitky procent lepsi.

    Samozrejme, kdyz necham volnou ruku trhu, je pro zubare vyhodnejsi resit post- stavy, nez prevenci.

    Za novy zub das 10k+ za preventivni vysetreni kolik, 500?


    Tehdy jsem pochopil, proc obcas je dobre, aby nekdo vladnul, a proc mi obcas pripada rozumne se na tom podilet, ac dik sve velkohubosri, to fakt nemuzu delat primo. Ani nahodou.


    Prevence z pohledu trhu vypada jako drahy nesmysl, je jen otazkou, zda chces mit funkcni spolecnost, nebo plnou kapsu.

    Moralni pry je to vyvazovat. Budiz.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    SPECZ: Negativni.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    OVERDRIVE: Dyk to delaly i nase babicky, tak to musi byt zdravy.

    Nevím, jak vaše, ale moje umřely. To za extra zdravé nepovažuju.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam