• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ja vim, ze sem ozenenej, ale rousky jsou nahovno, nebo mozna pro nekoho dobry. Ale jsou posledni dny, kdy holky chodej skoro “se vsema hadrama bez” a clovek se fakt muze koukat jen na sekundarni pohlavni znaky.


    Je to takovy Hornickovsky: vidis peknou zenskou z auta? Nekoukej do zrcatka.


    To samy ted s rouskama, ale kazdou.

    Kazdopadne aspon za to leto budiz pochvaleno ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A je to tady, prvni kastan podzimu

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Nevim, jestli to je poradne videt, je to telefon a jeste max zoom, ale nekolik kilaku je tu “chyt a pust” a jak sviti slunko na hladinu, je videt ryby, jsou jich ... no trea odhadem 500 na 10m, mozna vic? To je cool.

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A me zda se dozravaj karoliny... to bude mazets, i kdyz trochu pochybuju, ze kvetinac da 2,2mil SHU, dost vazne uvazuju, jak to ochutnat. Kamos mi vykladal, jak si dal kousicek na sirku, a pak mu asi 20min tekly sliny, nezastavitelne,...


    Chilli Carolina Reaper (nejpálivější chilli) - Capsicum Chinense - semena - 5 ks - Semena.cz
    https://www.semena.cz/...RIsAIXQCf2tPUJEPEWhfQTZHemiiQVcS_EKA_mMoEANXWcS2L2CZ7ryyK3wcxcaAtHhEALw_wcB


    Kazdopadne kazda ma tak 2-3g, ale ja jich mam na 2 rostlinach tak 15 teda... (ale zlej rok, mely byt venku, ne v truhliku, no, nevydalo,...)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    MATT: The aji charapita plant is wide and bushy, and from it, hundreds of these chilies can grow. One plant can deliver quite the return, if you have the space. These are not good plants for container gardening, though the bushes can be used for landscaping coverage in warmer climates.


    Aji Charapita: Jungle Fire - PepperScale
    https://www.pepperscale.com/aji-charapita/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    MATT: Tyjo charapita jsou nejdrazsi chilli na svete, pac jsou fakt malicky, uz na to koukam (ony nejsou nejdrazsi, ale nejcenenejsi, capu-li dobre), takovej chilli caviar...


    Buy your Charapita Red Chilli Seeds online
    https://www.pepperworldhotshop.com/en/products/charapita-red-chilli-seeds/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    СТАЛКЕР фильм "Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф." по игре "S.T.A.L.K.E.R."
    http://www.youtube.com/watch?v=EA4oowN4kII


    Chci se podivat
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    MATT: Jo jo, drahy to asi bude, ale kde se ve vietnamskejch vecerkach berou ty pytlicky cbd huleni a ty pytlicky chilli za 20kc 10 ks, nebo tak neco.... rek bych, ze minimalne ty papricky uz jsou proste prebytek, na kraji nejakych SOG.

    MATT
    MATT --- ---
    OVERDRIVE,OVERDRIVE: nesleduju to tu uplne pozorne, ale reagoval jsem na "lepsi pestovat legal chilli, kdyz stoji i 4x vic", tak jestli to vyjde i objemove.. protoze kamos dotah z peru charapita, tak jsme taky premejsleli prestovat "nejdrazsi papricky na svete", ale pak spocitac, ze do gramu jich je aspon pet...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tyvole jakej serial :)))


    FETUJEME S VÍTKEM #12 OPIUM
    http://www.youtube.com/watch?v=rO0hB5Kvm3w
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    whoa! moc dobry soundtracky:
    Girl with dragon tattoo - us verze, ade by Trent Reznor + Attcus Ross
    Gone Girl - -"-

    soundtracky k tomu, jak premyslim a citim....

    Z Girl With Dragon Tattoo asi nejvic se memu uvazovani priblizuje track A Thousand Details

    A Thousand Details (HD) From the Soundtrack to The Girl With the Dragon Tattoo
    https://www.youtube.com/watch?v=EK65y-A_QIA



    Tam ani kdyz to odejde do naprosteho klidu, neni tam ani takt klidu....
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „Ale - dobrý Bože!” odpověděla dívka. “Nelíbí se mi dostávat nářez o nic víc než každýmu jinýmu dítěti, ale když to potřebuju, máma to provede. Když jsem jedinkrát dostala výprask ve škole, dostala jsem doma další - a to už je moc a moc let. Nečekám, že by mě někdy přitáhli před soudce a odsoudili k mrskání, dáte si na sebe pozor a takový věci se vám nikdy nestanou. Na našem systému nevidím nic špatnýho, je to mnohem lepší než se bát vyjít ze dveří, aby vás někdo nezabil - no, to je příšerný!”

    “Souhlasím. Mladá dámo, tragický omyl toho, co lidé v dobré víře dělali, v rozporu s tím, co si mysleli, že dělají, jde velmi hluboko. Neměli žádnou vědeckou teorii morálky. Měli teorii morálky a snažili se podle ní žít (radši bych se neměl pošklebovat jejich motivům), ale jejich teorie byla mylná - z jedné poloviny zmatené přání, z druhé rozumem vysvětlované šarlatánství. Čím více tomu věřili, tím více je to zavádělo na scestí. Víte, předpokládali, že člověk má morální instinkt.”

    “Pane? Myslím - Ale on ho má! Já ho mám.“

    „Ne, má drahá, vy máte vypěstované svědomí, velice pečlivě cvičené. Člověk nemá žádný morální instinkt. Nerodí se se smyslem pro morálku. Vy jste se s ním nenarodili, já taky ne - a štěně taky ne. My smysl pro morálku získáváme, pokud ano, tak cvičením, zkušeností a tvrdou prací mysli. Tito nešťastní mladiství zločinci se rodili bez něj tak jako vy a já a neměli žádnou možnost nějaký získat, jejich zkušenosti to nedovolovaly. Co je ‘smysl pro morálku’? Je to pečlivé zpracování instinktu přežít. Instinkt přežít je sám lidskou přirozeností a každá stránka našich osobností se z něj odvíjí. Cokoliv se s ním dostane do rozporu, vede dříve či později k odstranění jedince a pak se neobjeví v dalších generacích. Tato pravda je matematicky prokazatelná, kdekoliv ověřitelná, je to jediný věčný imperativ řídící vše, co děláme.“

    Citace z knihy
    Heinlein Robert A - Hvezdna pechota
    Hvezdna pechota
    Je možné, že tento materiál je chráněn autorským zákonem.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Dnes je 9/11, ze?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tohle bylo ze 2 kytek, ktery mely tak metr, a myslel jsem, ze uschnou, tak jsem je oskubal, a vyhodil truhlik na zahradu, kde parkrat zaprselo a zacaly najednou rodit tak 3x tolik, nez je videt na tehle fotce, ale tezko rict, zda to jeste naroste... zalezi na pocasi

    [ OVERDRIVE @ OVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: Kazdemu jeho nebe ]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    MATT: dyz se podivas, tak to jsou moje a drevene_krysy vynosy, vicemene bez starani, jen s obcasnym zalitim, full outdoory, nejnizsi kytky, treba ty peperoni a fialky, tak jsou vysoky tak 20-30cm a tohle je tako ok vynos outdoor...

    nektery kytky maji treba metr a pul, a maji vicemene na stejnou plochu stejny vynos... to je tak etalon, pro outdoor

    [ OVERDRIVE @ OVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: Kazdemu jeho nebe ]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    MATT: ale odhadem na vahu, proti treba dobre zivenymu Northen Light, tak to vyjde tak 1/4 asi fehr. Zas zalezi co pestujes, treba Habanjera obsypou kytku defacto v jakejchkoliv podminkach a mel jsem ze 4 kytek i 1,3kg papricek.... letos mam slozitejsi druhy, treba ty fialky jsou vylozene indoor, kvetou jak protrzeny, ale nerodi nic moc, zaroven je jim ocividne zima a malo svetla, je to takovej malej sirokej ker.
    Pak jsem sadil nejake zvonkovky, ty by mely byt dobre, jenze dik covidu jsem na zahrade nemel misto [a mrzlo] a v kyblech jsem mel jen narychlo sehnanou cernozem z pole + konskej hnuj [ale letosni] + pisek....a dik covidu neslo sehnat nic lepsiho na preckani mrazu, takze to slo vcelku do pice

    Ostrava je letos peklo, pac kolem zmrzlych najednou bylo -7, takze vsecko co kvetlo, nebo bylo uz venku, tak slo srat, od hrusek, jablek az po nektery papriky, co lezely na skle [zmrzly za jednu noc]...

    Takze za me uplne blbe letos....


    Slimaci [pac uz jsem videl SPETZUV prispevek].... tak je to tak [a to kdekoliv, lesik, nepoorane pole, nez, zahrady.... tak slapnes, a zabijes 3... za 5 min cesty na benzinku [vis kam] jich nasbiras jen na safalutu 200-300... koukal jsem kam az to saha, a minimalne cela Morava je zasazena. Treba v Olomouci kolem rek je to to same.... proste neomezene mnozstvi, s tim ze na metr ctverecni bych jich cekal tak 200. celou seznou.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Jako já slimáky nemam a rajčat a paprik máme už teď tolik že děláme experimety typu kečup s jalapeňos a tak :-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    MATT: jako na mnozstvi?
    ja s chilli nemam dobre zkusenosti, jako na domaci spotrebu dobry, ale zasadis 90 kytek, prezije ti jich ceske podminky [outdoor nebo kvetinac indoor, outdoor i terasa]... no treba 1/4, s tim ti pak 80% kvetu nezarodi... nic moc.
    Chystam se na nejej samokvet, pro samospotrebu, primary CBD, letosni indianky, co jsou ruzne venku po ostrave, tak jako ted nakvitaj [ale to neni automat]. tak uvidime.

    Slimaci jsou peklo a prestava byt outdoor mozny, s cimloliv... sklenik, lampa, jenze ja nemam zadny odbyt, takze lampa je pro me overkill, pac jedna sklizen je pro me dobre na rok, bych tak odhadnul. co dal s lampama nevim... chilli, salvej, bylinky... to se sice nezaplati [i kdyz chilli jo, kdyz clovek vylaboruje dobre omacky, coz mam vylaborovane uz ted]....

    asi tak.

    zahradnicim spis pro zabavu, s tim, ze vynos me zajima, ale spis jako meritko toho, co jsem udelal kde po ceste dobre, nebo spatne.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam