• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    MATT: Davaj diplomku.
    Bejt knihovnik je super, teda az na blechy ;) ook? Ooooook!?


    Mmchodem, vedeli jste, ze Terri Pratchett si vykoval vlastni mec, tak nejak, jak se stal Sir?

    A to jako od zacatku do konce, od vyroby nastroju, postaveni pece, nalezeni zelezne rudy, taveni,... proste vsechno.

    Vzdycky, kdyz ctu jeho veci, fascinuje me, co kua musel vsechno pochopit, aby si z veci moh delat srandu (taky to hlavicek a prazdnych mist v protokolech furt pisu GNU Terry Pratchett, coz je samo odkaz na knihu Zas(r)lana posta (v orig: Going postal), kde vymyslej internet (klikacky, a pomoci dalnopisu v mrizce posilaj nakonec i obrazky a tak,... mazets. Mmchodem clovek zije, dokud je jmeno jeho vyslovovano!)


    Dnes mam rozhybave (to je umyslny preklep) mysleni.

    Zahani to zlo a temno,.... asi.

    Dobrou.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    To tady taky rad valim, pluginy do firefoxu typu unpaywall, sci hub,... na redditu jsou pak treba i boti na novinove clanky, okrajove jsem zaznamenal treba (behind)softPayWall a podobne.

    Predplatil jsem si treba Vesmir, jen abych dostal archiv. (Nejen)


    Nicmene s tema impactama a peer review je to samo dost zlo, ale to mas jak Widle a Linux, nejaky cas bylo uzitecne to, casem se prislo na to, ze open je uzitecnejsi, ale stejne mas momenty, kdy ne.... konkurence je proste DOBRA! (Kdo nerozchazel Stalkera pod wine a neztravil 6h snahou jakymkoliv zpusobem ziskat ovladace ke grafarne, kterou si pred 5 lety zaplatil, nevi co je odpoledni zabava... vzdycky 3 dny rozchazim gamesku (hraju tak jednou za 2 roky) a pak to za 3 dny dohraju ;) ale zas se aspon neco naucim no... odmena je urbex na kompu.... ne vazne, ja mam asi nejakou sexualni uchylku na opustene baraky, to ticho co septa zvukem vetru a smrti cihel a lidske prace. Jako fakt! Jak treba Sofie (Truce) mela uchylku na to, ze ji bavilo soulozit v serverovnach (me moc ne, kosa a nuda), tak me by fakt bavilo sukat treba v rozbitych laznich, opustenem hotelu, v protijadernem CO krytu... to napjeti je uplne... to se neda popsat, to uplne vibruje vzduchem.

    Byl jsem treba v prostorach 15m pod zemi, za dvermi, co mely tak 50 cisel tloustku, kde bylo po kotniky vody a slysel jsi tam kazdou kondenzovanou kapku dopadnout na hladinu, znelo to jako.... ohm? Proste ticho a tma, intimita a totalni konec, misto, ktere prestalo existovat pro cloveka, a zaroven je v nem takove, ale takove lidske prace. Jen vyrobit ty pancerove dvere 4x4m 50cm oceli, a usadit je na cepy, tak, ze po 30 letech zmaru s nima pohnes holou rukou, to je.... to je hystorie lidstva.

    Fascinace jadrem je samozrejme jen vrcholem fascinace “tyvole lidstvo umi veci!!!” Fascinace tim, ze v roce 1492 severoamericti indiani neumeli chovat a ochocovat zvirata, rozdelavat ohen a tavit kovy, kdezte my jim tam pripluli na Mayflower a meli jsme dela, kompasy, alkohol, mapy, matematiku, geometrii...

    Proto jsem si strasne chtel hrat, proto jsem fascinovan, a pokud neco vim vic, nez ze vubec nic nevim a vsechno ma “okrajovou podminku”, tak vic uz nedokazu nic dodat.

    Lez je krasna, krasnejsi je ruske kolo v Pripyati, a Sloni Noha. Nadherna je myslenka, ze vim, ze Dana Draboval lze, i kdyz velmi nenapadne...

    Vcelku je to ale desive.

    Vim, ze nikdo tady v auditu (sorry, je tu vyjimka?!) nikdy nepouzil SciHub/UnpayWall aby si precet primarni data.

    Stojim a ziram do prazdna toho, jak moc jsou fakt a pravda zbytecna, jak malo jich znam, a jak moc bych ani nedokazal postavit to ruske kolo. Zadnou jeho cast.

    Emoce...
    MATT
    MATT --- ---
    OVERDRIVE: co? tu bakalarku? ;))

    jeden z mejch nejlepsaku je taky knihovnik ;) tady ondrex, delal v S602 (ostatne ja taky ;))
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    MATT: To si klidne prectu.

    Ja jsem jinak knihovnik, tedy vzdelanim, a dost me pobavilo, ze jeste v dobe, kdy se vsechno nekradlo z Kazachstanu, tak (prej za to snad nejak moh Havel, ale mozna je to hoax) jsme meli jako stat a vsechny jeho univerzity, de facto bianko sek v pristupu ke VSEMU co ma Elseveer (potazmo i dalsi). Stalo to prej mega nehorazne prachy (jakoze stovky milionu). Zarizli to nekdy po 2004, kdy uz jsem nebyl na univerzite, pac rocni pocet pristupu byl treba 8... faktem je, ze z tech 8 jsem byl treba 6 ja, pac jsem si asi 3x privydelal tim, ze jsem z toho neco vymamil pro lidi, co psali doktorske prace + nejake drobne za reserse ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    MATT: Este chvilku a budu potrebovat Antabus
    MATT
    MATT --- ---
    OVERDRIVE: pockej az dostanes ten, ten, .. autobu..., antabu.., .. autismus! ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Prave jsem se nechal strelit Vaxigrip Tetra. Prej muzu mit i zitra chripku.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ova!

    MATT
    MATT --- ---
    OVERDRIVE: na fb na me vyskakujou naky #Guardians, prislo mi to i jako email od European Values Center for Security Policy

    https://www.facebook.com/StrazciGuardiansCZ/

    bohuzel ten boj je dost asimeterickej, lez je dost sexy, pusobi na emoce, je jednoducha, kdezto pravda je slozita, nejednoznacna, neosvobuzuje od zodpovednosti. jinak rad pokonzultuju, konspiraceme se zabejvam minimalne od 9/11. v 2008 jsem rozepsal bakalarku ve smyslu "globalni oteplovani je hoax" ale dopsal jsem ji uz presvedcenej o duveryhodnosti vedcu. tahle zkusenost a nasleda akademicka praxe mi daly nahlidnout, jak funguje zdrojovani, peer review a poctiva prace s informacema a zaroven, jak se ze stejnejch informaci vytvarej hoaxy, vzdusny zamky, mlhy a tak.. vidim fnordy ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    V poradu “Zeme v nouzi” odvysilanem ct24 par dni z5, nejaka pani “modelovala” ucinost pripadne cov-19 vakciny, a promenne byly neco jako:
    - cas, kdy prijde (nevime, ale treba na jare, to nehraje tolik roli, ted)
    - ucinnost vakciny (na schvaleni musi byt nad 50% ... logicke, he? Chripky maji 75%, treba tetanus 98%)
    - pocet naockovanych

    “Modelovala”, ze pokud se dnes je ochotno dat naockovat 30-40% lidi v CZ, a vakcina by mela ucinnost treba 60%, nedokaze zastavit epidemii techle epickych rozmeru.

    Taky se tesite na vakcinu? Tak se teste, ale hlavne to pak chce, dat se ockovat, no.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Iran behind threatening pro-Trump emails to U.S. voters, feds say https://politi.co/2TcGRwX
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hele je tu nekdo z hackeru i nehackeru, ktery furt jeste zajima nejakej realnej dopad hackeru na spolecnost?

    Fakt me hodne serou takovy ty QAnon veci, hacked-hackers typu zneuziti blba Snowdena a WikiLeaks sovietskou propagandou, taky treba to, ze dneska zverejnilo Politico, ze Soveti a Iranci maji detaily americkych volicu a tudiz budou schopni falsovat postovni volby (mozna, ale je to atomova bomba).

    Furt uvazuju, ze nez stavet psa, radej by se mi libilo zacit neco delat s tou tovarnou na lzi. Aspon zacit tlacit do medii realnou stranu mince, najit i nejake psychology, co by analyzovali jak je to postavene uz od Goeblese, a podobne.

    Proste hackeri versus Tovarny Na Lzi.

    Nepredpokladam, ze to bude snadne, levne a bezpecne, ale svedove/finove/norove/kanadani, tak na to maj uz i ucebnice do skol, a u nas je spis citit, ze ta propaganda maka.

    (Kdyz mi 32 linuxaru s IQ nad 100 rekne, ze ockovani nefunguje, a proto se nenechavaji ockovat, zacinam tusit obrovitost dopadu malych lzi,....)



    SpeCZ? Co Ruza a podobne, existuji duveryhodni lidi? Pripadne dela nekdo uz neco? Moh bych se pridat? Pripadne zorganizujem neco?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jen tak zbezne jsem koukal, ze loni zastrelili kolem 22tisic divocaku


    Platná nařízení SVS a možnosti lovu divokých prasat v ČR - DO HONITBY.cz
    https://www.dohonitby.cz/platna-narizeni-a-moznosti-lovu-divokych-prasat-v-cr/

    Adlin otec rika, ze dik nulovum zimam klidne 3 vrhy po 6 mladych rocne
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Chci dokoukat rano


    Nakažených je až 400 tisíc. Promořování nefunguje, nemocnice ho nepřežijí, říká Levínský
    http://www.youtube.com/watch?v=FlRyvng4SyI
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: joaha, a ani hovno, pac do Linux Mintu ve verzi 19.x nejsem shcopen narvat intell drivery ke grafarne

    https://www.gog.com/forum/stalker_series/stalker_for_linux/page2

    kdo by vedel jak na to, shanim tohle: libtxc-dxtn-s2tc0:i386

    kazdopadne se mi podariolo u Call of Pripyat poresit nefungujici mys, je to nekde ve Wine Advanced Config -> Andvanced Wine Settings -> MouseWrapOverride = disable [misto default]

    Tak aspon neco, Call of Pripyat jsem driv taky nedohral, a vzhledem k tomu, ze mam UPLNE TOTALNE ASOCIALNI NALADU, a nebavi me si cist, pac me boli zaludek a je mi na picu, tak aspon trosku neco pro zabavu... a jinak mi asi jebne i tak
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    nasledovat bude asi tohle...

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: joaha

    https://semak.dk/

    a vic info tady: https://gsc-game.com/...ex.php?t=community&s=forums&s_game_type=xr&thm_page=1&thm_id=21286&sec_id=17


    je to 2020 overhaul mod, teda ne ten z 2009, potazmo overhaul z 2012
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    pokud by si nekdo znova chtel zahrat STALKER na enginu Shadow of Chernobyl ale s castecne [prej dost] jinym pribehem, tak tady je dil, kterej se odehrava po Call of Pripat, me to rozchozene pod WINE normalne beha, staci narvat

    ~/STALKER - Shadow of Chernobyl/prefix/drive_c/STALKER - Shadow of Chernobyl/
    resp. kam jste si to nainstallili, ale tohle je default tech wine-scriptu...

    potazmo zeditovat konfigurak podle readme
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Druhá tráva vydává z nové desky jen Díl první. Je poctou Waitsovi i Nine Inch Nails — ČT24 — Česká televize
    https://ct24.ceskatelevize.cz/...ava-z-nove-desky-jen-dil-prvni-je-poctou-waitsovi-i-nine-inch-nails
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Nejsou zavrene hranice, ale tam moc neznam pravidla,... imho kazdy stat jinak?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam