• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“

    Kurvu a intelektualku uz jsem nasel: ja jsem kurva a ona je intelektualka. Ja mam rad takovy, ona zas makovy. Oba mame radi lidi, kytky a zvirata. Ovsem v ruznych pomerech. Ja se jmenuju Tomas ona Adela. A k tomu nam dobomahej -uh.Arrakis učí filozofii nože - uřízneš to, co není dokončené, a řekneš: "A teď už je to dokončené, protože to konči zde." ~ Princezna Irulán : Sebraná rčení Muad´Diba Neávist k duševnímu sebepozorování. Dušespytné analýzy, jako: Včera jsem byl takový, a proto jsem dnes takový, a to proto. Není to pravda, vůbec ne proto, anebo proto, a nebo takový ani makový. Klidně snášet sám sebe a neukvapovat se, žít tak jak je třeba, neobýhat se jako pes. ~ Franz Kafka : Aforismy
    "Není škoda ničeho, co už je pryč. Škoda je nynějška a dneška, všech těch nesčíslných hodin a dní, které jsem ztratil, které jsem jen strpěl, které mi nic nedarovaly, ani mnou neotřásly."
    ~ Hesse: Stepni Vlk
    Proste blazen co si zo sveta aj sam seba robi legraci, zabava ostatnych a neriesi problemy. a par krat to uz bol taky hundrajuci zobrak, mumlajuci si svoje pravdy, sediaci s flaskou jabcaku
    ~ Hiena
    [[CyberPunk]] -- [[ Overdrive’s HomePage ]]

    [[Book Depository Bookstore]] -- [[I-Ting]]

    [[ TagZ: ToDo, GoTo, HowTo, Linux, Comix, sex, punk, cyberpunk, politics, human rights, woman rights [specific], violence against woman, rape, doxx dox, haxx, musick, tech, text, blog, book, ostrava, urbex, IRL, IRC, hackerspace, POMOC, BTC suxx, propaganda war, dezinformation, alternative facts, guns, knives, survival, [everithing is] INTERESTING ]]

    Internetová jazyková příručka

    http://prirucka.ujc.cas.cz/ - 62 tisic slov!!
    rozbalit záhlaví
    MATT
    MATT --- ---
    OVERDRIVE: jsem chtel napsat, ze lidsti doktori spolehaj na zachranku nebo vrtulnik. kone nebo kravu neodtahnes, nebo se pak nedoplatis. asi se i trochu vic pocita, ze zvire nemusi prezit.

    OVERDRIVE: ja mam na vsechno jodovku ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak jedna ze zvlastnich zkusenosti: zadny z doktoru, ktere znam (aspon co vim) neskladuje doma nouzova leciva.
    Mozna je to dano tim, ze maji pravidelne sluzby (eh, pravidelne).
    Naproti tomu kamaradka, co je veterinar, specializace rozsahle chirurgicke zakroky, tak ma doma cca 40kg zavazadlo s “absolutne nezbytnym” jak tomu rika...

    Vzdycky jsem ji obdivoval, ze s timhle na zadech se sape ke kdejake ctyrnohe herce za 10€ za vyjezd.

    Kazdopadne je to pro me signifikantni, v tom, ze ona ten bagl ma. Zadny humalni lekar co znam, jej nema.... at uz neveri, ze v ramci 40kg materialu je schopen pomoct, nebo nevim proc. Treba, ze misto doktoru jezdi ERZeta?
    Mozna.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LIBRIUM: Nevim jestli tady nebo do posty, ale spis tady... rekneme, ze by clovek mel pristup k lekove distribuci (nema, a pekne ho to sere, ale...):

    Co by obsahovala Tva lekarnicka... vynechme modry pruhy, ok?

    Asi tusis, ze myslenka je takova, ze to ma byt relativne skladne, relativne dlohe exp data, minimum vedlejsich ucinku (rekneme, ze ten samy clovek ma k dostani 3 doktory, kteri mohou a umi medikovat)...

    Nezalezi na druhu podani, takze pokud IM/IV/SL podani bude efektivnejsi (a trvanlivejsi... coz teda exp lepsi asi nebude), tak je preferovano to co ma nejlepsi pomer minimum side effects/minimum hmotnosti/nejdelsi EXP

    Nepocitej v to nastroje, obvazovy material, siti... proste jen medikace.



    Zas pocitej s tim, ze feld nemas rozhodne autoklav. Taky spis omezit vaci s hodne limitnima podminkama, nic proti glukoze s betadinou, ale betadine mast proste lepsi.


    Vim, ze tohle je EXTREME slozite zadani, nicmene mozna by bylo zajimave. Pokud to nechces resit, samo nemusis, ani nahodou, ale...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Uz jste videli Attenborough-uv Zivot na nasi planete? (Je na Netflix, treba)...

    Vcera jsem tak projizdel media, abych mel na co nadavat, a zaznamenal jsem clanek ve smyslu “za 10 let bude zapadni Afrika neobyvatelna kvuli horku”... cet jsem si pak neco jineho, a vecer mi to doslo...

    Rikal jsem si: no tyvole, jak casto jsem za poslednich treba 20 let videl podobne clanky, typu: “rozsirujeme uzemi na ukor prirody a pandemie je nejen mozna, ale pravdepodobna”....

    No a tak si ted rikam, ze z toho plyne nejake pouceni... treba to, ze kdyz ti nejake skupiny vedcu, vcelku bezmocne, opakuji neco 3x do roka ve statnich i nestatnich mediich a nikdo je moc neposloucha, ze to jeste neznamena, ze nemaj pravdu.


    Pridany efekt pravdy ted treba bude taky super, uz se na nej tesim: pokud fakt R kleslo k 1, coz se bojim, ze teda ne, ale rekneme... tak to neni dobra zprava, to je proste zprava, a za tyden bude vypadat tak, ze se na ni nabali “my vam rikali, ze nema smysl delat jakakoliv opatreni, i tohle bylo moc”... a je z toho politika.

    Vnimat podobnost v patternech a ne zpravach samotnych je pro me bolestive.


    Na toho Attenborougha se ovsem musim podivat.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Na Slovensku je furt jeste obcas nekdo normalni... videl jsem nejake clanky, tusim i nejaky vytah v Nature, ze atg testy (v nature tusim Sofia2) jsou pro plosne testovani asi stejne ucinne, jako hodit si korunou, jen trochu min...
    Ja jako uplne nevim, me to tak nejak plyne ze specifikaci, ze to neni na takovou vec uzitecne.

    Treba furt nechapu, proc pri navysovani testovani radej nepouzivame/-ji PCRko a pooling.

    Dyz by nekdo nevedel. Pro me to byl na jare “heureka moment” a myslel jsem si, ze to bude hned plosne prijato... furt nechapu proc neni.

    Funguje to tak, ze kdyz chces testovat rekneme 100 lidi, rozsekas vzorek na skupiny treba po deseti, tem udelas odber, a kazdych deset vzorku hodis na hromadku a udelas na tom PCR. Pokud ten vzorej je pozitivni, teprv pak zacnes delat PCR na kazdem odberu zvlast.

    Vidim v tom drobny detail, ze tam muze hrat roli neco, co bych oznacil jako kumulovana virova naloz, tedy zadny z testovanych by sam o sobe nebyl pos, ale na jedne hromadce uz to pos dohromady da.

    Uvazuju, ze to se snad da vyvazit presnosti testu, ale nevim... nerad bych zas sypal cukr do ran, a zas je to spis k diskuzi a zamysleni, nez fakta.

    Slovenská primářka na protest proti plošnému testování vrátila státní vyznamenání - Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/...name=novinky.web.hp&dop_req_id=1lKC2pw8vFT-202011030937&source=clanky-home
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Tyvole ten zmrd ma utocnou pusku a minimalne vi jak se chovat v urban zone...

    Prej stihnul sundat az 15 lidi. No hezky.

    Zatim vubec nic nevyvozuju, obecne mi teroristicke ciny ala Alahu Akbar pripadnou relativne neskodne.

    V hlave mi furt rezonuje hlaska Julyz, ktera zcela vazne rekla:

    “Pokud bych mojla prosit, tak obcanskou valku ne.”

    (Ona tomu predchazela myslenka: kdyz vidim, co se ted deje, pripada mi to plne moznosti a excitin, mozna ovsem, kdyz bych dnes vedela, kam to smeruje, pripadlo by mi to mozna min exciting....)

    Zatim nevyvozuju vubec nic, zaroven si pamatuju, ze treba v Mexiku nebo Brazilii byli policajti jen dalsi dobre vyzbrojeny gang.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Doprdele!
    Cov-19 podle studie (a to sakra rozsahle, CDC, tedy Center of Disease Control) v USA prokazalo, ze tehotne zeny daleko castej zkonci na JIP a umelych plicich, pokud se nakazi cov19. To neni dobry...

    https://www.nytimes.com/...ith-covid-19-are-more-likely-to-need-intensive-care-a-new-cdc-study-finds
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    Vídeň. Pozor, není vhodné pro slabší povahy ! https://twitter.com/curiousreal1/status/1323380995714879489?s=21

    (naopak velmi vhodné pro ty kdo váhají se zbrojákem)

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LIBRIUM: Wow!!!! Dik!
    Hrozne rad Te mmchodem zas vidim, zustanes tu?

    Tzn mel pravdu i Specz, ja min.
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    OVERDRIVE: recept sterilny cukor (glukoza alebo sacharoza) + Betadine do vzniku hustej pasty je povodny svajciarsky recept, vyvinuty niekedy v 70. rokoch ako dresing na chronicke kolonizovane a infikovane rany, ked este nebola Betadine mast. fungovat by to malo obstojne.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tyvoe, nez pujdu se psama, tak zazitek, co taky nepochopis.... typek, co mel indianskeho engineera z nejake polytechniky z Dylyn [dyli], tak mi kdysi poslal:

    Ahoj,
    potreboval bych, aby Hasish Bubak mel pristup k temhle adresarum...a ... b.... c... ale ne k temhle adreasarym.... d....e....f, ale taky bych potreboval aby Herak Mrdak mel pristup k adresarum b.... x.....a.... f, ale ne k adresarum e...d...c ... b......

    a takhel to pokracovalo, fulltext spatnou Eng, kdy nekteri bubaci tam byli i 2x az 3x pac autor nebyl sam schopen udrzet v textu pozornost, aby mi sdelil kdo co potrebuje.

    Pisu mu:
    hele, zahrajem si lode, jo?
    na radku bude napsan adresar, ve sloupci bude napsany jmeno, a tam, kde jmeno ma mit pristup k adresari, tak udelas treba krizek...

    no to jsem si pico nabeh. jako fakt. a on te doby to nejsem schopen nikomu vysvetlit, ze clovek, co jako FAKT ma engineering titul tak neni schopen pochopit dvourozmernou tabulku, kdy na pruniku osy X a osy Y udelas krizek, pokud je pravda, a treba kolecko, pokud to pravda neni.

    A pak si rikas, ze treba kdysi vymysleli sachy, nebo neco takoveho, a rikas si JAK?!

    [jo, tohle neni rasismus, tohle je proste zkusenost, fakt dlouha, bolestna... a pokud je to rasismus, tak me mrzi jedine... nemam dost jadernych zbrani ;]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: typico, ale ted uz mam FAKT jako zas jednou hyeni vytlem...




    pokud by ten obrazek nahodou nebyl videt, tak ten napis BEML ma jeste podnapis: New frontiers, new dream!

    Asi myslej Pakistan nebo neco ;]]]

    Ja jsem dycky tvrdil, ze jak ma IBM/Lenovo ten klitoris misto touch-padu, tak ze je to cerveny tlacitko, ktery vystreluje rakety z Pakistanu na Indii, ale to pochopi jen clovek, co pro indiany [ne s indianama, ale taky] 6 let pracoval.

    Nemam nic proti ciganum, ale kdyz by prestala existovat Indie, vubec bych se nezlobil.
    To zas jako pochopis, kdyz ti prijde na pohovor ind, kterej ma Cisco Architect Cert, a ty se ho zeptas na to, jak tady bude asi vypadat sprvny navrh site, co se netmasek tyce, a on nevi, co je netmaska.

    Jaderne zbrane by mely byt dostupnejsi, a pouzivanejsi... zadny covid, zadny problemy s prelidnenim, zadnej hladomor, jen nedostatek modre oblohy, no, ale vzdyt vesmir stejne preferuje mrtve pustiny, tak co.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Trochu mi to připomíná ten fór jak ruský kosmonauti začnou měsíc natírat na rudou.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    kua pisu jak hovado: na Mesici samozrejme, ne na psenici, i kdyz na psenici uz urcite reklamu nejaky firmy maji taky, akorat neni videt do urovne nano
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tohoto vojaka sponzoruje Ceska Zbrojovak - Bren! zaruka kvality ;]]]] YES!
    jeste dalsi vec, co uz si DESNE dlouho preju, aby Pepsi_Cola mela reklamu na pesici.... muzou se stridat s CocaColou, ale podle me to s Pepsi pujde lip, myslim, ze jim logo bude sedet, i kdyz nebude uplnek...

    Samo uz to tady bylo, a paprskama smrti je nejlepsi napsat na mesic napis PAX, tedy MIR, ale jako PepsiCola na mesici a Colgate na tankach mi pripadne cool.

    Byly fosfor, rozzari vas usmev!
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Jenda na to koukal, a pak říká "tyjo, to je přehlídka školních penálů ?"
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    tatadadaaaa... a jinak Letka by byla dobra na rakety zeme-vzduch, a jinak na tom obrazku, co jsem nasel maj chybu, psalo se tam prave, ze jich tam je 18 ne dvacet

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Philip Moric! vykourime vas, at jste kde jste! Yes!
    Jeden cas jsem kouril cigarety Letka, bylo jich 18 v balicku, misto 20, takze byly jakoze levnejsi, navic mely dobry design a historii... pak zmizely. Nevim, zda se nevyskytovaly jen na Polskem pohranici...

    cum ze nekecam



    to by byla reklama pico na raketku zeme zeme ;]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: typico! jsem se na to konecne podival na vetsim rozliseni a ti indicti cmoudici na tom konecne maj reklamy! yes!

    tanky colgate! adidas! a CocaCola.. valka se proste musi vyplatit....
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    mmchodem uz jste si nekdy sadrovali nohu? ja jo, ale nemuzu tady o tom moc psat, pac sem chodi i moje zena.
    ale vcelku to klaplo.
    i kdyz uznavam, ze je beznejsi si sadru sundavat driv, nez je to zahojene, to uz jsem taky udelal.... no a taky to dodnes boli.
    ale to i ta podomacku zasadrovana noha, takze jsem to proste pripsal na vrub opotrebeni
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    jinak id Drevena_Krysa ma dokonce doma sadu na lepeni kosti i s celejma manualama. nekde to vykontila a je to furt uzitecne. Akorat tech limitnich podminek, typu odmitava imunitni reakce, tak je tam skoro vic, nez chces... kazdopadne existuji lepici rychlosady, jak na kosti, tak na kuzi a tak. Doma bych to asi uplne moc neaplikoval, a to asi ani v nouzovych podminkach, mam na tele nejaka mista, co jsem si sam zasil, a z nejakeho duvodu me boli uz treba rok, a ani moc nevim proc. kdo tu byl uz na jare, tak vi, ze jsem si treba srpem vzal kloub na pravem palci, a musim rict, ze po me rychlo-oprave zronva sekundakem, a kdyz to moc nepomohlo, tak vycistenim alkoholem, betadinou a 2 stehama [pice], tak to boli po nocich tak, ze me to budi.... takze....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam