• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“

    Kurvu a intelektualku uz jsem nasel: ja jsem kurva a ona je intelektualka. Ja mam rad takovy, ona zas makovy. Oba mame radi lidi, kytky a zvirata. Ovsem v ruznych pomerech. Ja se jmenuju Tomas ona Adela. A k tomu nam dobomahej -uh.Arrakis učí filozofii nože - uřízneš to, co není dokončené, a řekneš: "A teď už je to dokončené, protože to konči zde." ~ Princezna Irulán : Sebraná rčení Muad´Diba Neávist k duševnímu sebepozorování. Dušespytné analýzy, jako: Včera jsem byl takový, a proto jsem dnes takový, a to proto. Není to pravda, vůbec ne proto, anebo proto, a nebo takový ani makový. Klidně snášet sám sebe a neukvapovat se, žít tak jak je třeba, neobýhat se jako pes. ~ Franz Kafka : Aforismy
    "Není škoda ničeho, co už je pryč. Škoda je nynějška a dneška, všech těch nesčíslných hodin a dní, které jsem ztratil, které jsem jen strpěl, které mi nic nedarovaly, ani mnou neotřásly."
    ~ Hesse: Stepni Vlk
    Proste blazen co si zo sveta aj sam seba robi legraci, zabava ostatnych a neriesi problemy. a par krat to uz bol taky hundrajuci zobrak, mumlajuci si svoje pravdy, sediaci s flaskou jabcaku
    ~ Hiena
    [[CyberPunk]] -- [[ Overdrive’s HomePage ]]

    [[Book Depository Bookstore]] -- [[I-Ting]]

    [[ TagZ: ToDo, GoTo, HowTo, Linux, Comix, sex, punk, cyberpunk, politics, human rights, woman rights [specific], violence against woman, rape, doxx dox, haxx, musick, tech, text, blog, book, ostrava, urbex, IRL, IRC, hackerspace, POMOC, BTC suxx, propaganda war, dezinformation, alternative facts, guns, knives, survival, [everithing is] INTERESTING ]]

    Internetová jazyková příručka

    http://prirucka.ujc.cas.cz/ - 62 tisic slov!!
    rozbalit záhlaví
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    OVERDRIVE: ten je dost bilej prirozene ne ?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    OVERDRIVE: a co husky ?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ja si jdu dat Kmentovic Kmotr Mrazek.

    Slovakum se musi nechat, ze maj dost lepsi serialy o krmiminalnich aktivitach jak v CssR, CSR, tak na SK...

    Uz jsem tady na to taky upozornoval, ale bude to tak 6-8 let, pac jsem se pak bal chodit po nocich z Veleslavina domu, kdyz jsem koukal na serky: Nejvetsi kriminalni pripady SK a CSsR...

    Ted ten Sumrak Bossov byl taky super.

    Oni tam maji docela silne ty investigativni novinare, coz mi u nas tak nejak chybi, resp nezaznamenal jsem podobne pociny treba od CRo + CT, jako jsou tyhle serie.

    Kmenta je ovsem mocnej.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    RAINBOF: Mmchodem je to uplne mega rasisticky, a docela mnohovyznamovy... konaci vi, ze bilej kun je blbost, neco jako modrej tulipan. Priroda takovou vec nevyrabi, pokud vam cigos prodava bileho kone, nekde lezi kybl a stetka s vapnem.
    Tzn. Bilej kun je proste bilej blb.

    (Zajimave je, ze treba u psovitych se rika, ze bila je barva domestifikace, cim vic bile, tim zpracovanejsi clovekem,...)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmchodem ja si to koupil hned, jak to vyslo jako audioknihu a doporucuju mu za to zaplatit, kazdopadne pokud nechcete/nemate, tak si to stejne prectete... je to NEUVERITELNY MASAKR, ona jako Ceska politika vi, co dela, ale hmotne rezervy to teda fakt nejsou (a Schillerova uz vubec ne)...

    Dokoukat ten serial Sumrak Bossov (a par dalsich related) je kazdopadne zazitek.

    Precist si Rudeh Zemana je mozna ale desivejsi. Fakt, verte mi. Necekana.... eh, beletrie? Pritom je to investigativni dokument


    Rudý Zeman - Jaroslav Kmenta.epub | Ulož.to
    https://uloz.to/file/GhkkRCdknQy3/rudy-zeman-jaroslav-kmenta-epub


    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    tak to sem nevedel
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Vedel jste nekdo, ze termin Bily Kun vymysleli Olassti cikani, a vzniklo to tak, ze si najimali ne-cigany, na ktere hodili prusery?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Aha ono to tam neni cele: on pak jeste rika: rozhodli ludia, ktori mali pravomoc rozhodnut, vseci ostatni jste pre mna iba taraji a gagai... (tedy keckove a tluchubove, pro mladsi rocniky)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ty PICO!!! (To byly najemne vrazdy, exploze na Zlatych Piskach, ktera udelala 2m krater do zeme (!!!!) a podobne..)


    Vladimir Meciar Skutok sa nestal najlepsia hlaska
    http://www.youtube.com/watch?v=YaUy1R7Ycks
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Tyvole to je mazets, a pak jedes na urbexy a tam vidis zbytky tohohle sveta.

    Jasne, my byli v 90. decka, ale ... treba Mecarova doba.
    A to jeste zaroven bezela Jugoska...

    No nic
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jedna z fazi dospelosti podle Overdrivove knihy prani a stiznosti je (a obecne do ni nikdy nedojdou lide ze stredostavovskych rodin, mam dojem), ze si uvedomis, ze zivot ditete se lisi od zivota dospeleho takhle:

    Jako dite prijdes domu a je plna lednicka a navareno.

    Jako dospely prijdes domu s nakupem a zacnes varit.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Obecna zkusenost je, ze
    A) je lepsi zacit picovat okamzite, pac kdyz dlouho mlcis (Vysvetlujes po dobrem) a nakonec vybuchnes vzteky, vsichni okolo na tebe cumi jako na prudice a kretena
    B) nema cenu se rozcilovat vubec, ani nekomu domlouvat po dobrem, nebo po zlem, pac to k nicemu nikdy nevedlo

    (Znaji treba i lide, co meli na starosti hackerspace, ci jine sdilene prostory... rozkradena lednicka, chybi kobercovka, nekdo vypnul mrazak, v kterem se rozpustilo cele prase a pak to ani neuklidi ani nezaplati, nezaplacene najmy, chybejjci materialy, nula penez v pokladnicce, nedodrzene terminy, posranej zachod a k dobremu tonu flamevar na mailinglistu, ze jsi kokot, pac te to sere)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    To mas jak souziti se spolubydlicima, to te taky nauci:
    Rano vstanes a chces si uvarit kafe, a ono v plechovce zadny neni, ac vcera vecer bylo... holt jsi vstal pozde, rikas si a zacina den.
    Jdes na hajzilk, chvili trunis a pak sahnes na prazdnou rulicku... rikas si, zas pozde.
    Jdes do lednicky, ze si zalejes musli mlekem a zjistis, ze v lednici stoji prazdna krabice...

    Tak si rikas: to je pohoda, jak tu vsechno super funguje, a jdes nakopit.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ale ja to mam proste tak, ze si na dosmrti budu pamatovat, jak jsem si hral ze sestrou a prakem:
    - segra, podrz to jabko
    (5leta sestra drzi v ruce jablicko tak 4cm v prumeru, pred oblicejem)
    (Postavim se tak 4m daleko, natahnu prak (nastesti nabity kouskem piskove hrudky)... vystrelim)
    (Jablicko jsem samozrejme netrefil, zato sestru brokovym rozptylem kaminku do obliceje jo)

    Uplne se vidim, jak ji drzim v naruci, ona breci, ze to boli a ja furt dokola opakuju

    “Promin, ja jsem nechtel, promin, nebrec.”

    Od te doby se bojim byt liny nepouzivat mozek.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    To neni prani spinaveho pradla, to je komentar k survival strategiim.

    Ukazuje se, ze je velmi nebezpecne proste verit, ze nekdo pouziva mozek a hadr, co lezi mokry na zemi, pac je to mokra hadra na zem, nepouzije jako obvaz na otevrenou ranu.

    To, ze cloveka mas rad, tak bohuzel nijak nevylucuje to, ze to ten clovek udela a tudiz je to extreme nebezpecne.


    Kdysi jsem tady uz psal o tom, ze jsem kvuli Julii vlezl do doury v zavalu, pac to po me chtela, a pak jsem tam lezel a rikal si : NE TOHLE NEBUDU DELAT, nebudu uz nikdy delat nic pro bytosti jen proto, ze je mam rad.

    Je to proste lesson learned, ze kdyz mas v baglu posledni jidlo, premyslej, zda ho das i nekomu, koho mas rad, ktery pak bude najedeny sedet, nebo jej das nekomu, kdo pujde sehnat dalsi a pritom jeste naplni nalezene flasky vodou.

    To je proste zkusenost, stejne jako videt, jak clovek zachazi se zbrani a z toho odvodit, zda to umi ci ne.


    Pravda, moh jsem vynechat jmeno Adla, a psat to neadresne, ale kdyz
    A) clovek celou noc zuri a uvazuje, proc ma sracku...
    B) kdyz pak rano vstane a ono to i pres upozorneni neni vyresene

    Tak se potrebuje vypovidat. Je to lepsi jak domaci nasili, a ani tak tostejne nic neresi. Tak je z toho aspon lekce do”overdrivovy knihu polopravd a lzi”, podobne jao: “nikdy nepijte nic co ma vic jak 3 barvy, nebo je v tom paraplicko”
    ADELAJKA
    ADELAJKA --- ---
    Jo, to je fakt. Protože blb něco použije, aniž to pak po sobě propere a dá usušit, ale nechá to válet na zemi, aby to za něj někdo zvedl. Štětku na úklid koupelny uklidí na záchod, aby se nedala na tu koupelnu znovu použít a ty zmiňované houbičky na nádobí, jsem tolikrát zvedala ze země nebo i z odpadkového koše, že bych to na nádobí nikdy nepoužila (což není problém, když nádobí myju zpravidla já). A ještě pere špinavé prádlo veřejně. Jó, není nad péči o přežití při konci světa a přitom srát na to, co ještě funguje teď.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A to jsem si myslel, ze kdyz mam polici a na ni je napsano chemicky a biologicky kontaminovane nastroje + high voltage (to uz tam neni), tak se NEMUZE STAT, ze prijde Adela, vezme nuzky, ktery mam vyhrazeny na strihani fakt hnusnejch veci, a zacne jima cistit ranu na psi noze...

    Jako jo, mozna jsem paranoik a kdyz striham divne cerne plisne na mase, tak pak fakt staci nuzky oplachnout chlorem a jsou v klidu. Mozna jsem vubec nemusel sproste nadavat a byt z toho vystresovany.

    Mozna.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak muzete se pripravovat v zivote na cokoliv, nicmene, kdyz si ssebou vemete blba, je to uplne zbytecne, zvlast, pokud blba mate radi, jste zdaleka v nejvetsim ohrozeni zivota, a to i v dobe miru, ze vsech...

    Za poslednich 7 dni se Adele podarila snad kazdy den nejaka katastrofa z naproste blbosti.

    Ja jako chapu, a vim(!!!!), ze ac ma zbrojak, nesmi dostat do ruky zbran, o tom uz jsem tu psal, ze vam v ramci dialogu a hazeni rukama ustreli kebuli, a pak cela zkrousena rekn “jezis promin”.

    Stejne tak bych ji nedal do ruky napriklad kusi, a to ne kvuli bezpecnosti, ale kvuli tomu, ze by vystrilela sipy panu bohu do oken a zas by rekla “promin”


    Kazdopadne vrchol byl vcera, a to prisaham Bohu Vsemohoucimu jsem uvazoval, ze ji dam pesti, az si sedne:

    Umejva podlahy savem a mopem, cool plan.

    Uschne to a prijdu do kuchyne, chci si vzit houbicku na umyvani nadobi a vidim na miste, kde se tyhle veci vyskytuji, klubko tvorene hadrem na zem, vsema cistejma vecma na nadobi...

    Vzhledem k tomu, ze za noc se mi 3x poblil pes, a ja to tou hadrou na zem umejval, a den predtim jsem s ni umival flek od menstruacni krve na podlaze na hajzlu a podobne. A jako jo, vyplachuju ji, peru ji.

    Ale Adla s naprostpu samozrejmosti kontaminovala vsecko od houby na nadobi az po uterky blitkama, krvi a srackama z hadry na zem.

    Moc mi nepomohlo, ze rekla “promin, ja nechtela”.

    To jako nepochopis. A nejhorsi je, ze nejen, ze to po sobe neuklidila, ale i to, ze jsem si toho vsim nahodou, az by potrebovala hadr, proste by jej vzala a utrela jim podlahu.

    Co vic rict.
    Nejhorsi je, ze se ten tvor neuci, proste se urazi a tvari se, ze promin staci, a dalsi den to udela znova, nebo neco podobne debilniho.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak The Guardian napsal, ze vakciny uz jsou, a to kolem 90%+ uspesnosti... supr.

    Takze ted
    A) dostat nejake do CR
    B) presvedcit aspon nekoho, aby se nechal naockovat
    C) nerozkrast to po ceste
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam