• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    OVERDRIVE: Ja to slysel odvozovat od "svetem jdouci" - cili ty skupiny, co tahly od stace ke staci, kolotocari, hudebnici, cirkusaci, dratenici a podobni - nekteri se ne zimu vraceli s vydelkem do sve vesneice k rodine, nekteri nic takoveho nemeli. Cikani tradicne kocovali, usazeni byli prevazne az nedavno a z donuceni.
    Casem se ten termin trochu prenesl a zuzil na "osoby pochybne az zavadove".

    Dorota bylo taky obvykle jmeno, oblibene vice na venkove, pak se jednu dobu stalo synonymem pro hlupacku ci prostitutku (neb mezi nima bylo dost rozsirene), nyni tento smysl uz take upada v zapomeni a zustava jen jako jmeno. ( viz tez https://cs.wikipedia.org/wiki/Svat%C3%A1_Dorota )
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    OVERDRIVE: Zcestovalý ateista.
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    OVERDRIVE: Nevím proč, ale vzpomněl jsem si na Losa, co si ho dovezl Jencek ze Španělska. Jak v Myslechách vraždil slepice. :D
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    OVERDRIVE: Me to vzdy prislo jako pojmenovani pro lidi bez staleho pusobiste jako ze jsou "ze sveta". Za me synonymum pro asi starsiho harcovnika.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Aha, tak kecam, bylo toho skoro 30kg:


    „Tajná služba FIS zase přišla s podezřením, že se lidé

    kolem Urbánka zajímají o prodej uranu U-238. Uran se prý

    nachází na černém trhu ve Švýcarsku a bývalí důstojníci

    KGB tam nabízejí celkem 29,5 kilogramu U-238.“

    Citace z knihy
    Kmotr Mr?zek
    Kmenta, Jaroslav
    Je možné, že tento materiál je chráněn autorským zákonem.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „na černém trhu mêl tehdy jeden samopal cenu 2 až 3 tisíce marek.
    Odkud prodávané samopaly pocházely, policie nikdy
    nezjistila.
    Možná z vykradeného skladu zbraní Lidových milicí v
    severních Čechách nebo z opravárenského podniku na
    Moravě, kde někdo po roce 1990 využil chaosu a rozkradl
    část zásob.
    Na co se tým Omega mohl jasně zaměřit, byl podnik
    Traiding Zlín. Shrbený si jednou v odposlouchávaném
    telefonu domlouval, že by od této firmy koupil čtyři tisíce
    samopalů vzor 58 V se sklopnou opěrkou. Nabídku mu v
    telefonu učinil Jan Kobilka. „Jde o vesměs odzkoušené nové
    nebo zánovní zbraně. Cena by se pohybovala tak kolem 70
    dolarů za kus. Znám jednu velmi důležitou osobu ve vládě.“
    „Ta pomůže zařídit potřebné povolení k vývozu. Když to
    klapne, můžeme dodat až sto tisíc kusů samopalů,“ řekl
    Shrbenému Kobilka.“

    Citace z knihy
    Kmotr Mrazek
    Kmenta, Jaroslav

    (To sou porad jeste male veci, i kdyz chvilku predtim se pokusili ve svicarsku kopit obohaceny uran, coz ale stihla vyresit svicarska policie, bylo teda toho podkriticke mnoztvi, myslim, ale vcelku o malo... a chteli to prodat Irancum... furt maly veci)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mam prosbu, muzete mi nekdo podrobnej vysvetlit termin “svetsky”?
    Myslel jsem, ze to byli stankari a lide od kolotocu, ale uplne presne nevim proc a jak to vzniklo a jake ti lide meli postaveni, teda za komance.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Legracni, clovek by si i rad koupil tistene noviny, ale kdyz ona je to prekladovka tyden stara:

    Dnes na hlavni strance DNES, bylo vybiti vsech norku v BeNeLux a mutace cov-19 v nich + to, ze uz je vicemene v release candidate vakcina, jednu zpravu jsem nasel asi tyden z5 a ta vakcina predevcirem byla v Indipendent a Guardianu.

    Chapu, ze to asi pres uzaverky a tiskarny nejde nejrychlej, zas pak by to treba idealne nemusel byt redakcne kraceny clanek opsany z Eng.mluvicich novin, bez cehokoliv navic
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Dnes je den veteranu.

    Vtipny bylo, jak si Adla vzala podzimni kabat a uz tam mela vlci mak z lonska, tak ma dva.

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    I kdyz zas, prej je to fakt genova mutace typicka pro domestifikaci, ale to jsem to vzal jen po abstraktu a klicovych slovech, furt jsem jeste ani neotevrel Mattovu diplomku (pac jsem na to zapomel, kua...)

    https://web.natur.cuni.cz/~radkas/studenti-prace/Majerova_BC.pdf
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A jo, tak je to puvodni/primitivni plemeno... no vidis, jak jsi mi tu “domestifikacni teorii” pekne vyvratil
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    RAINBOF: Myslis spis asi samojedy. Popravde nevim, musel bych se podivat, ale myslim, ze to neni puvodni plemeno.

    Zas ona ta teorie ma trhlinu treba v rodu urza jsou prece ledni medvedi, vlci taky maji bile variety.

    Ja to pochopil spis tak, ze kdyz se podivas na to, co ti vznikne volnym krizeni, potazmo tech odhadovanych 9 kmenu psovitych, z kterych asi vznikli dnesni psi, je bila nepreferovana barva.

    U koni je snad ciste bila uplny nesmysl, asi me doplni Adla, ktera umi snad vsechny konsky plemena a to i na prvni pohled. Kazdopadne chapu-li to dobre, tak u koni je bila vzdy jen nedovyvinuta verze treba sede, a kun casem tmavne...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    OVERDRIVE: ten je dost bilej prirozene ne ?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    OVERDRIVE: a co husky ?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ja si jdu dat Kmentovic Kmotr Mrazek.

    Slovakum se musi nechat, ze maj dost lepsi serialy o krmiminalnich aktivitach jak v CssR, CSR, tak na SK...

    Uz jsem tady na to taky upozornoval, ale bude to tak 6-8 let, pac jsem se pak bal chodit po nocich z Veleslavina domu, kdyz jsem koukal na serky: Nejvetsi kriminalni pripady SK a CSsR...

    Ted ten Sumrak Bossov byl taky super.

    Oni tam maji docela silne ty investigativni novinare, coz mi u nas tak nejak chybi, resp nezaznamenal jsem podobne pociny treba od CRo + CT, jako jsou tyhle serie.

    Kmenta je ovsem mocnej.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    RAINBOF: Mmchodem je to uplne mega rasisticky, a docela mnohovyznamovy... konaci vi, ze bilej kun je blbost, neco jako modrej tulipan. Priroda takovou vec nevyrabi, pokud vam cigos prodava bileho kone, nekde lezi kybl a stetka s vapnem.
    Tzn. Bilej kun je proste bilej blb.

    (Zajimave je, ze treba u psovitych se rika, ze bila je barva domestifikace, cim vic bile, tim zpracovanejsi clovekem,...)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmchodem ja si to koupil hned, jak to vyslo jako audioknihu a doporucuju mu za to zaplatit, kazdopadne pokud nechcete/nemate, tak si to stejne prectete... je to NEUVERITELNY MASAKR, ona jako Ceska politika vi, co dela, ale hmotne rezervy to teda fakt nejsou (a Schillerova uz vubec ne)...

    Dokoukat ten serial Sumrak Bossov (a par dalsich related) je kazdopadne zazitek.

    Precist si Rudeh Zemana je mozna ale desivejsi. Fakt, verte mi. Necekana.... eh, beletrie? Pritom je to investigativni dokument


    Rudý Zeman - Jaroslav Kmenta.epub | Ulož.to
    https://uloz.to/file/GhkkRCdknQy3/rudy-zeman-jaroslav-kmenta-epub


    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    tak to sem nevedel
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Vedel jste nekdo, ze termin Bily Kun vymysleli Olassti cikani, a vzniklo to tak, ze si najimali ne-cigany, na ktere hodili prusery?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam