• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Napsano jinam, cil je mit vyvarovnu, kdy i desitky kilo jidla netrvaji na vyrobu dyl jak 20min, pouzije se VSECHNO, a zaroven 70% vegan, 50% vegetarian...

    Co zbyde se vzdy rozda chudym.

    S tim, ze porce i nejlepsiho nesmi stat vic jak 250,- nejmin pak 45,-


    Idealne vsechno od lidi, co to umi poskytovat, ale pokud to nepujde, i nakup z jatek, a tak. Nicmene 100% usability of everything, az po rohy a drapy.

    To chci v zivote delat...

    Podporili byste takovy startup? Co videlam, mimo to, co potrebujem s Adlou, tak by slo na “ponozky pro bezdomovce” a podobne...

    Podporili byste to?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A ted mam plan! Dusene hovezi, takzvane Hyeni maso... samo do svickove, koprovky (nemam kopr, ale jde koupit), nebo do dusene mrkve a hrasku.

    Tohle jidlo si zaslouzi rehabilitaci po zkusenostech skolnich jidelen, myslim, ze podobne, jako vepro knedlo zelo a segedin je to Evropske kulturni dedictvi.

    Segedin se mi moc nepoved: tvrde maso, moc kysele zeli, moc kurkumy, malo cukru... ale udelam lepsi.

    Kazdopadne nemocnym a slabym by bohati (my, ac to neni vzdy subjektivne pravda) meli rozdavat platek svickove na mrkvi a hrachu.

    Stredni a vyssi trida pak dela z tucnych casti 12-48h vypek, a teprve potom na nem dela svickovou... vypeku se anglicky rika gravy a je to genialni, ale na ohen a cas narocne (mmchodem funguje i z ovci, ktere jen u nas jsou drahe, ve zbytku sveta je to levnejsi krava, ne tak samo v lat.am., tam ovce “nerostou”, resp je to skoda vody a travy, tam maj kravy, co maji i 40% tuku, pac hrb, ktere zas u nas jeste neumime chovat - a jo, jde to)



    Furt chci restauraci, ve ktere budu kuchar, a vezte, ze jidla budou dokonala... uvazuju: ma cenu na takove misto komunitne vybrat prachy? Aby vzniklo? Od vyvaru a spaget a hotch potch pro vegany, az po 48h pecena masa na ginu ci whiskey, s presahem k dokonalosti masa jako potraviny?

    Ryby vynechavam, to tak jen polivku, neznam dobre rybare a nemame more.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mate nekdy divne chute?
    Ja mam dojem, ze jsem snad tehotna...

    Od vcera mam utkvelou potrebu dat si brokolici, tak jsem si ji udelal s brambory k snidani. Dobre je vzit jeste horkou brokolici a protrepat ji v hrnci s nakrajenou nivou...

    Kdysi jsem vymyslel nivovou omacku, jako vylepseni procesu.

    Rozpust nivu ve vode, v mlece, bugeois mihou ve smetane.
    Pridej naklicene mungo a nejake jemejsi chilli (trosku, tak dve lzice nebo 1/5 hrnku), ideal jsou ty, co se kupuji v kozervach/zavarovackach (jalapeno v nalevu, bez mrkve)...

    Pridej zeleny pepr, pokrajeny nebo nadrceny tak nejak na vetsi kusy.

    Zahrej ale nevar.

    Polevej tim brokolici, idealne esteticky az na taliri. Cim vic nivy, tim vic mnam.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Nick Cave : Idiot Prayer
    Singly od Fatboy Slim
    singl od Biosphere, ktery ma 42 minut
    Cabaret Voltaire : Shadow of Fear na Spotify
    Ariel Pink nova deska i singl, hmm hmm
    ... wow, po delsim case mam co poslouchat
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Je ti čtyřiačtyřicet a vedle toho, že pořád paroduješ dění kolem nás a dobíráš si třeba Richarda Krajča, jsi na poslední desce ­Idueto přidal další polohu – duety s Janou Kirschner nebo s Martou Kubišovou. Kde je hrana, komu naložíš a komu složíš poklonu?

    Z Krajča si dělám prdel, protože on se bude objímat kdekoli s kýmkoli, jen když to bude sypat. Proto ta vystřihovánka ve slide show klipu k písni Krajčo T9. Zároveň mi připadá neuvěřitelný, jako že mi nepřipadá uvěřitelný, ten jeho citový fašismus v textech. Až pozdějc jsem zjistil, že na Facebooku existuje skupina Skládáme texty kapele Kryštof, kde si hromadně dobírají ty jeho oxymórony. Nebo si vezmi další výrobek popové scény – nedotknutelného Goťáka! Ten se také bude mít dobře za každého režimu, jelikož KAM VÍTR, TAM PLÁŽ! V případě Mistra ale nutno dodati, že ty textařské slaboduchosti, co mu lezou z úst, prošly zlatem jeho hrdla. Víš, myslím si, že klidně můžu parodovat Opičana Havla (Baumaxovo album ... a ten Clintn, on mi hýkal z roku 2009, které Xavier celé zpívá a recituje s havlovskou dikcí; pozn. red.), ale zároveň jsem si na něm cenil, oproti současným prezidentům, že měl svébytný smysl pro humor. Proč bych si z lidí, kterých si cením a vážím, nemohl dělat srandu? Zároveň je mi velkou poctou s některýma z nich spolupracovat, vezmi si například Janu Kirschner – popová hvězda, která ale nikdy neudělala sračku, což dokládá celá její kariéra. Celé to vzniklo přirozeně, prostě s Janou máme stejného basáka Rasťu Uhríka a ten nás propojil. A s Martou Kubišovou? To máš jako s Věrou Čáslavskou: NIKDY NEUHNULY!


    Xavier Baumaxa: Z Krajča si dělám prdel, protože se bude objímat s kýmkoli, jen když to bude sypat | Reflex.cz
    https://www.reflex.cz/...m-prdel-protoze-se-bude-objimat-s-kymkoli-jen-kdyz-to-bude-sypat.html?amp=1
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ale zas jako True Detective!


    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ;)

    Hledal jsem rosicku korenovych balu, tu desku si poslechnete celou (a idealne od Baumaxy asi vsecko ;)

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Typico!!!!!


    dobyti severniho polu zidem bobem dylanem - xavier baumaxa
    http://www.youtube.com/watch?v=FdrMB6KUNsg
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Taky jste nevedeli, ze vavrin v octe/nebo i tinktura, se pouzivala jako lecivo na drobne i vetsi rany, typicky utrzene v bitkach a skrumazich?
    Tak mi doslo, ze ty vavrinove vence vitezum, nebyly jen tak pro nic za nic?
    Jinak vavrinove listy jsou tzv.bobkovy list...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Napadlo me tak, ze tohle je cover neceho od Pearl Jam (sperma?), myslim, ze prave Evolution


    Xavier Baumaxa- Málem bych zapomněl
    http://www.youtube.com/watch?v=y1FiwPw8BwQ
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Xavier Baumaxa & Hnede Smycce
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jsemsi uplne vzpomel na Ministry, jak maj v jedne pisnicce... “Iwe gone torture to Iraq”...

    Uplne jsem si vzpomel, jak Terry Pratchett ma ty patriciovi mucitele a katy, kteri piji caj z hrnicku “memu nejlepsimu tatovi”, nez se jim nazhavi zeleza...

    Odjizdi takhle tatka z Kansassu, hladi ty blondaty deticky, liba modrookou Jil, ze musina sluzebku... pak jim vola, ze jakej mel den, tim satelitnim telefonem...

    “Dnes dobry, lehka prace, jen 4 zensky a jen jeden chlapek, za 8 hodin jsme to z nich dostali ze vsech.”
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Coze? Co je to zas dneska za playlist?


    Krasobruslař
    http://www.youtube.com/watch?v=01jYcVJyZ48
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam