• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmchodem: treba si nemyslim, ze v shorterm je potreba resit vyrobu noze, kdyz muzu z kdejake kastle auta udelat tolik ostrych predmetu, co jen si budu prat.
    Zaroven je zajimave umet ukrast elektrinu do baterky auta, kterou nekde zcizis (jak otevrit kastlu, jak,...).

    Rikam tomu Smart Homeless Manual, pac myslim, ze dnesni homeless, dyz by premyslel, muze zustat off grid, v totalnim konfortu (off grid myslim jak vyjebat ze systemem, tak prezit pohodlne i z totalnich zbytku, ktere nikdo nechce).

    Treba konzervace zbytku za pomoci soli, ohne, octa a zbytku mi pripadne... no sak znas Frantiska.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Highlander Survival Equipment, 17th Century- Tried and Tested. Full Rundown- Clothing, Tools, Pack
    http://www.youtube.com/watch?v=HCFS2amNPA8
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tma: well-cum; mmchodem, ted je to tady zrovna o jidle, ale vicemene jsem pojal hackerspace, kam jsem dosel v zivote (teoreticky, pac stale mam mnoho veci) jako skill prezit s bare minimum, a to tak, ze ne nepohodlne, ale udrzitelne.
    S tim, ze se nestitim zabit, kuchat, operovat, stitim se docela dost chemie a tudiz medikace.
    Id Matt, se libil muj termin : survival matematika, do ktereho jsem zahrnul vlastne cele pytramidy, takove ty drobnosti jako pi, uhly, obsahy, objemy.
    Dokladam to troskou fyziky, takze si doma virabim takove drobnosti jako kompas. Samozrejme cilem je mechanika a hodinky, ale to nedam (to uz ted vim, ze na to nemam ani nahodou). Tudiz dochazime k navigaci.
    Mezi tim zpracovavame kuze, konzervujeme potraviny...

    Vrcholem novodobeho survivalu je pak rozkladani existujicich veci na uzitecne zaklady. Kdo nikdy “nepalil s Ferm kabely” nevi

    Do toho kradem auta, hlavne ta, ktera se jeste obejdou bez sdr jako relay, ale i to je tema.


    Navrhnul jsem tu udelat novodobej Anarchist Cookbook, s tim, ze by v nem byly vsechny tyhle skilly, ala kniha Ho To Invent Everything, s tim, ze

    A) je mi uplne jedno, jestli s tim nekdo bude delat terror nebo lecit v Africe
    B) dulezite je, predstavit si sam sebe v 21.stoleti, kdy povrchove zdroje veci existuji jen jako post-produkovane (uhli je dnes tak kilak pod zemi)...

    C) sorry za gramatiku a pravopis ve vsech jazycich, ktere ovladam a pouzivam (v ruzne mire).... mluvim cca 4 jazyky, nepocitaje slovanske, ale ve vsech, vc slovanskych, jako naprosty kokot
    TMA
    TMA --- ---
    A sýry, dobré sýry jsou jedním z pilířů spokojeného života.
    TMA
    TMA --- ---
    OVERDRIVE: Miluju řecké olivy kalamata. Vídávám je v Bille i v Kauflandu občas vážené. Ale úplně nejvíc nejlepší jsou podle mne sušené olivy. Třeba ty z ostrova Thassos. Tady v Praze je mívali na farmářských trzích.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    My 44 Possessions: Everything I Own Fits in My Backpack | Minimalism
    http://www.youtube.com/watch?v=FqTkiLxIE9Y
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    OVERDRIVE: svieckarsky stearin sa myslim da zakupit za nizsie ceny nez potravinarkse tuky. ta mastna kyselina sa vyraba zmydelnenim odpadovych tukov, ktore by sa inak museli likvidovat.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Chci se podivat na zivak, zvuk je VYNIKAJICI v prvnich 5 min, akorat nevim, co hraji... zamilovana kapela!

    Skrytý půvab byrokracie: Live in Palác Akropolis Praha, 31.10.2014 (full concert)
    http://www.youtube.com/watch?v=mIgg5QcH8lY
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Skrytý půvab byrokracie - Hudba
    http://www.youtube.com/watch?v=19hRv8G54H0
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Živé kvety - Z celého srdca
    http://www.youtube.com/watch?v=p0Le-Xz27wY
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Aha fotka

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Matt: na co, ze ses to ptal?

    Na sporako vyvar, na cca 3h, panev na jatra na cibulce, na obed,v zakrytem hrnci pak voda na zbytek mrkve, ktera zacala plesnivet, tak ji radej uvarim ve slanem s troskou octa, a bud ji ususim, nebo pouziju do tydne...

    A tak...

    Tohle je cca 20min pripravuy. Vsecko bude nejak trvat. Jatra k veceri/obedu budou za 7-10 min, mrkev na suseni za 10 min, vybvar az si vzpomenu; ale do nej jde mrkev na octe a oleji osmahnuta do tmave hneda ve slupce, ktera bude trvat 15...

    Mega multitasking no


    Rozdil mezi vareni “doma” a varenim “pro hospodu/pluk”

    Ja varim stylem pro hospodu, ale doma

    Chtel bych 6 horakovy sporak a smaziici desku/kamen... furt bych to vyuzil. S velikosti kuchyne je to maximum, ale vyuzil bych i 100m^2 kuchyn

    A 5 mrazaku, 4 lednice, a 5 odstavnych linek... v klidu

    A bavilo by me to
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Truce rikavala(vyplachni si hubu medlem) : je to jasny, jak olovena trubka
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Aha, takze to je kvuli olovu, jakoze “eko”

    Takze ocelovy brok je jako v klidu ;)))))
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Dycky si vzpomenu na ten dil Stoparova Pruvodce, kde je typek, co tvrdi, ze zije ve svete a zbytek je blazinec. A nevychazi z domu.

    Ostatni rikaji, ze sedi v blazinci.

    Kdyz za nim “hrdinove” prijdou a ptaji se co a jak, tak jim vysvetli, ze svet, kde na krabicce paratrek musi byt navod, jak se to pouziva a upozorneni, ze pri nespravnem pouziti muzete poskodit sve zdravi, ze je blazinec, a on, ze u sebe doma je jediny normalni.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Uplne si predstavuju, jak vysypavam pice kapsy vesty u kazde louze... ja to asi spatne chapu, nebo co, ale zacal jsem se tak hrozne smat, az jsem si zlomil zub o brok z bazanta... co to je za zasrany picoviny.

    Ze by jako za posledni dobu tady vsude hnila ostrilena zver, lidi by chodili do prace pico s luparama a tak?

    Kurva!?

    Jako faktem je, ze jedinou laboraci, co jsem si kdy nacet a zkousel byly brokove naboje, a pravda, nikdy jsem nezazil nikoho, kdo by seje pokusil odpalit gumou od trenek a hrebikem v trubce, zejo. Ale dopice!

    Takze na hebikach a krizi ukrizovali jezise, tak zakazem stromy a zelezo!

    Jsem pro!!!! Kde to mam podepsat, jako fakt.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: myslis, ze jim mrdlo? Jakoze teda na kachny se bude chodit s drevenym klackem?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmchodem k vanocum dostanem domu Glocka. No ja jako nejsem uplne fanda, ale to mas jak Fiskars nebo Victorinox. Kupuj co maj nejvic, vzdycky vis, ze to neni uplne blbe a vzdycky dostanes nahradu a dily za drobne.

    Takze 19ka, no.

    Prej si nesmim tak 3 roky nic prat a Adla neni stastna.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Lol!!!!! To jsem ovsem zatim v pohode, kdyz mam 7kg ingotek, ne? Dokud ho nenaseka a neodleju do formicky po dedovi (rika se tomu lici kleste, no)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam