• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Takhle: ta veta vyzniva blbe, cela sada chuti a nekvaseny chleba, to je utek z otroctvi, po vzoru jude (kterym jsem), ale ja to dodrzuju po vzoru krestanu (katoliku), po vzoru stromecek, slunovrat (kterym jsem, ale nespada spravne do krestanskeho kalendare), takze treba Adla ze me ma zmatek:

    Dodrzuju chanuku, ale slavim ji v nespravny cas, pac nepocitam mesice (pocitam, ale nemluvim o tom, dobre i kvuli kunde),... no a aby to sedelo s cechy, proste to slavim ve spatny timing.

    Tzn. Nase vanoce pro ne-pobeznamene, jsou z me vule jak pohanske (pocitam slunce i mesice), tak zidovske (proidavam k hostine necekane veci a jen ja vim proc, i kdyz o tom obcas mluvim, ale to uz vsichni usinaj), tak zabijim kapra a stromecek a tak.

    Jedine, co doma nepalime, tak je sedmirameny svicen (ano mam jej), kriz (ano mam jej), vbuddhovu hlavu (ano, mam kji zavesenou nad dvermi do kuchyne), a jmeli (ano, mam jekj u dveri, spolu s kusem zeleza, popravde je to U a popravde podkova a popravde mam i vozova kola, jukryta po dome, aby se tocila, jak slunce jde)....

    Kdysi kdosi rekl, ze chaos magic. Ja jsem sluysel lepsi: prakticka magie.

    Vykladam si to takhle:

    Neser se s tim, a val to tam, pac fakt nevim. Vzdyt je to jen 5000 let aspon.
    Doba bronzova, mozna i zelezna.



    Tak jeste jednou picu, curak a hezky svatky. Taky hosdne jidla a kratkou zimu, tak akorat, vam vinsuju. Pour Feliciter 2021, rekl bumy Riman, jen jestli to nenasere no, dnes s tou korektnosti a tak.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmchodem nekdy v dobe... pujdu pres hranice, kde nemam a nebudu delat zadny vylomeniny.

    Gortexovrej bibvajk, 2 ruzny spacaky, celta, pitko, dve flasky na vodu, sirky, zapalovac, sekerka a brezova kura.

    Hadry a boty co mam na sobe.

    Buzola, pac chci smerovat pribliznym smerem, nez zapnu telefon.

    Tot vse.

    Potkame se znova c CR.

    (Jo, jeste sebou nesu pas)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmchodem po par panaku gruzinaku jsem se rozgod, ze upecu “nebud pussy chleba” a pac uz je noc, podvadim a pouzivam elektrickou pekarnu...

    Myslenka je “na kilo hoven, kilo cukru”...

    Takze jsem to rozpustil v teple vode zbytky starych peciv, od rohliku po chleba mockba, normalne je pouzivam na kvas... proste pivni vino a kvasnice “zdarma”

    Uvaril jsem asi 5 brambor jak pest, do normalni konzumovatelne podoby, rozrezal je nozem na sracku, srst nesrst (pravda, nejsou zelene a neklici, jinak bych je oloupal a okrajel)

    Pridal jsem vlhej rojhlikovo chlebovej... hmm mnaga, proste patlanina ze zbytku do brambor rozmrdanych na fidloprcicky mocnym frkodrtakem, dosypal moukou, tak nejak ve smyslu “kurva min jak brambor”... jsou to zbytky, hladka, hruba, polohruba, ... nasrat.

    Nechal jsem to odlezet a posolil, tak treba 3 spetky, vymastil pecici nadobu, a dej se vule Bozi.

    Jestli to nebude chleba, co uz, i placky se daj zrat.

    Jen me desne sere to, jak vsichni vsechno promyslej a pak vidis recepty, ze tohle je chleba, pritom to, co casto koupis od Penamu, za to by se sekaly ruce,... driv. pritom je to klidne o zakladech a zbytcich.

    Hack it.

    Podvadim.

    Nechal jsem to zamychat pekarnu a upece se to pri konkretni teplote a s caso-mirou, ale to same bych dal proste na sutru, prikryte listim, a trochu bych si zamakal s prekladanim testa.

    What a hack?!

    Jasne, da se to ladit, treba nakrajene rozinkumy, boruvky, briusinky? Mas chleba s shelf-life i 14 dni delsi, pac to hodne konzervuji.

    V pohode.

    Ale me pobavilo jen to, ze jsem sebral vsechno, co doma zustalo, a musel bych to umejvat z nadobi a prkynek, od slavnostni vecere (dosdrzujyu: horke, slane, sladke, kysele, nekvaseny chelvba,.. proste utek z otroctvi v Egypte, po vzoru krestanu, kterym nejsem,..) a rano z toho bude chleba.

    Vsecko ostatni jsou jen vychytavky. Vcetne cerstvych kvasnic.


    —-


    Mmchodem, vedeli jste, ze jogurt se dela nejlip tak, ze strcite zdrave zene prst do kundy, vymachate ho v mliku (ja teda vzdy pasterizuju, pac boreliozu uz mam, a zanet mozkovych blan nechci, s ujht to moc nemaka)... no takze cisty prst, do ciste picky, do cisteho mleka, a pak idealne za telesne teploty (proto pod sedlrem kone)... bezva kefiry, jogurty, a tak,...

    Funguje i opacne: kdyz ma buchta zanet v buchte, chce si tam namazat johgurt. Docela to pomaha, zabit ruzny kvasinky a tak...

    Je za tim vsim chemie, kerou se furt ucim a tak, ale nesrat ss s tim a ucit se od baby, taky to maka...

    (A nekdy to muze byt hezci na pohled, treba vchleby, na a?)



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmchodem, drobnosti, ze v dobe zalohy nyx furt prijima commandy a pak je interpretujr zpetne.
    Dalo by se vykladat minimalne 1/2 hodiny, kudyma se do zrovna Nyxu (a timto klidne msg to NYX aka Marek) se to da rozbit.
    Ja to normalne hlasim, ale nekdy jsem liny, jindy je to souhra nahod.
    Nyx rozhodne neni bezpecny, ani nahodou.
    Ale v tom to neni. Jedine, co muzes rict o tajemstvi je:
    Udelat komunikacni sifrovanou sit vic jak 3 lidi je nemozne, ve dvou uz to neni tajemstvi, a sam jsi proste sam.

    Funguji sociologie: tzn, treba kdysi jsem navrhoval Shadowrunnery zasadne podle kruhu Seolupy....

    To je tusim korejska mafie.

    Funguje to tak, ze 10 (treba) lidi, utvori spiknuti; az dosahnou poctu (treba) deset, kazdy z nich si vytvori vlastni skupinu deseti, a to pokracuje furt.

    Cilem je v prubehu vzniku skupiny, predat jakysi zamer, jakesi “gro”

    Existuje i metoda TAZ, viz Hakim Bei a cele to 23 hnuti, viz ... atd.

    Kazdopadne, furt: Nac Mac Figlove se vzdy bali psaneho slova, pac to, vzdy te muze prastit ze zadu a z boku do palice, jestli me chapete.

    Cikani treba moc nepisou, o to min si vazi deti, ale o to vic starcu.


    To je cela kategorie poznani, rek bych, a v ni, kdokoliv, kdo ted cte, a i ja, co pisu, jsme min chytri nez mainstreem.

    Ale ja verim v neco, co se mi furt nedari, ale vim, pro koho bych kam jel, nakladakem, kdyz SHTF... ja se snazim tvorit komunitu. Takze radej vemu na sebe zalobu za domaci hackovani, a trochu cukru v hypermanganu, jen, kdyz budu vedet, ze nekdo kolem me je ucitel, doktor, chemik, kovar, svadlena, lovec, vyrobce inkiustu a papiru,...

    Svet se asi zas az tak neposere, ne jeste za nas, ale ja verim, ze lidi okolo me, i za cenu rizika rakoviny statu a jinych mafii, jsou neco jako zily, cevy, neurony, memy,...

    Vic v nich proudi, vic si predavaji, vic, je ta svalovina spolecnosti mozna uzitecna.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    E2E4: to nema smysl, pokud to neudelaj vsichni, staci jit pres jine id, a vidis pak to same, jen ocima jinych.

    Nyx je deravy, z mnoha ruznych uhlunpohledu, search obchazi ban, rss zaregistrovane pred banem obchazi ro, a podobne.

    Tak to nefunguje.

    Myslim, ze v tomhle ohledu, tak je jedina cesta, a to je: promyslet si, za cim si budes vzdy stat.

    Treba to, jak tady vyprudil clovek, dyz by na me podal zalobu, proste reknu pravdu, dulezite je, ze ten clovek je blb a nema datovku (doxx), takze, kdyz vyhrozuje v 7 vecer, ze poda zalobu, a je 15knm od civilizace, vis, ze to nema jak posrata, a stihnes mu dat ban.

    Nicmene: never banum, never uzavrenym skupinam, never poste... v urcitem mnozstvi tlaku, a kazdy jej ma jinde, ja treba hodne za hranicici bezneho obcana, dojdes k tomu, ze vyda....

    Vse, co napises, tak je navzdy verejne.

    Future deniability? Jako jo? Spis ne. Howg.
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    E2E4: tak vono uz je asi celkem pozde, kdyz se tak divam nazpatek v behu casu... inu co uz, digitalni slapoty, nezbyva nez cekat, az roztaje digitalni snih.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    TLOUDEV: myslím že v prémiovce je možné se anonymizovát navenek.
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    E2E4:
    TLOUDEV: ...a kurva, je tam i obsah :(
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    E2E4: nastesti bez nyx loginu je ten odkaz na prd... a OBSAH diskuse indexovany diky tomu neni.

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    TMA: Destnik nevydrzi, ale ma to sve kouzlo. Lepsi mit v ruce klacek, nez ho nemit.

    A ano, grey man se tomu rika, v survival naukach, vypadej proste jako vsici.

    Uz jsem tu taky psal, ze mam zalibu v “kostuymovani se” mam nekolik (mozna i) desitek sad veci, ktere i volne kombinuju, ale obecne jsou to predpripravene a promyslenevsady od punkace az po malou vecerni, uniformy ruznych subkultur (letos v lete oblibeny “rusky powl” me bavil hodne a mam to jako soucast toho maleho bug-out baglu, pac ta adidas teplakovka je krajne praktickty set, nic to nevazi, rychle to schne, da se to strcit do kargo kapsy, da se v tom spat, a kdyz potrebujes nahradni sadu hader, treba kvuli zmoknuti, muzes v tom jit do hospody pro pivo. Taky to moc nesusti, na coz jsem desne alergicky a nemuzu nosit materialy, co vydavaji zvuk. Mam prilis rad svuj sluch.)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    E2E4: Toz oni stacilo i to, jak jsem si tu delallprdel z Butrkhara, a on chtel podat trestni oznameni (sice nevim za co, vse, co jsem nasel a castecne sem linknuk, dal on sam na net a verejne, nechtelo se mi kopat hloubej a fakt ho doxxnout). Kazdopadne to v nejhur vede k zabaveni serveru. To se stalo treba kyberia.sk, kde jeji shell nekdo pouzil na bruteforce roota pro servery NBU, tedy takova slovenska BIS. Viz afera Nbusr123 (coz bylo root pwd).
    Tehda dost lidi panikarilo, pac v poste se deje kds co. (A nekdy i verejne).

    Treba kamos, co mel cca 25let grow shop, tak kdyz je vsechny zatahli, tak vyndal dflesku s klici od luks/dm like sifrovani a rozlamal ji.

    Cimz znicil veskere objednavky a ucetnictvi.

    Mmchodem je uz 2x pravoplatne odsouzeny, za sireni toxikomanie :/ chce to dotahnout az k mezinarodnimu soudu.

    To je ten, co ma zbrojak a nikdy nemel zbran, a v zapisech od soudu nasel jeho pravnik pozmeneny vyrok tak, ze mu ozbrojovani bylo pricteno k tematu “organizovany zlocin”... pamatuju si, jak tehdy brecel vzteky.

    Co je psano, je dano. Jedno, zda dubjenkama, nebo na disky a cloudy.

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    E2E4: Ja mam audit asi public, nebo jsem mival nejaky cas
    E2E4
    E2E4 --- ---
    TLOUDEV: spíš je otázka, kdo po tobě jde (a jestli zrovna konkrétně po tobě nebo po něčem kde ty jsi jeden z mnoha a zda je méně nakladne po nich jít jinudy než zrovna po nyxu) a jaký prostředky je do toho ochoten dát (čas a ruční prace, hacking / phishing vlastní nebo ho někomu zaplatit, rubber hose cryptanalysis na nyxe, nějaký oficiální policejni žádost o spolupráci na nyxe, prostředky který mají tajný služby atd.)

    tl dr what's your threat model.
    TMA
    TMA --- ---
    TMA: Ale zatím jsem deštníkem jen dělal vzdálenost mezi sebou a útočným psem, než si ho páníček přitáhnul a zpacifikoval. Cítil jsem se mnohem lépe, když měl mordu dvacet čísel od špičky deštníku a tedy metr a půl od mého těla, než kdyby byl dvacet čísel od nohy nebo rozkroku.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    TLOUDEV: mno je to indexovány

    overdrive nejlepší site:nyx.cz - Hledat Googlem
    https://www.google.com/search?q=overdrive+nejlep%C5%A1%C3%AD+site%3Anyx.cz
    TMA
    TMA --- ---
    OVERDRIVE: Klobouk a deštník. Když má kovovou tyčku a kovový hrot, tak je to do města přijatelnější varianta než sukovice. Stealth je také součástí survivalu.

    OVERDRIVE: Psal jsem kovovým perem a nijak zvlášť ho to nežralo. Ale klasické zacházení, po psaní osušit, nenechávat zapíchnuté v kalamáři. Běžná pera nejsou nerezová, takže osušit je dobré i od klasického inkoustu.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    TMA: Dluzno podotknout, ze to bude kysele, takze se s tim moc nebude dat psat kovovym perem, bude to zrat papir a bude to plesnivet.
    Stabilizuje se to trochou cerveneho vina, nebo kys.ascorbovou, neplesnivi to. Ktyselosti asi nepomuzes, uz proto, ze aby to psalo, musi to vlastne leptat papir...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    TMA: Jo, Tobe by se ten kabat moh hodit, myslim, ze jsi chodival obleceny bliz k pocatku dvacateho stoleti, i kdyz nevim, zda si misto hole nepamatuju spis destnik, a klobouk nebyla cepice, ale,...

    Ma to tak druho-valecny a po-druhovalecny strih.

    To co ma Resford ve 3 dnech kondora je novejsi varianta as vyssim a levnejsim limcem, zrejme vlnena.
    TMA
    TMA --- ---
    OVERDRIVE: Modrá je dobrá.

    OVERDRIVE: Duběnkový inkoust je celkem snadný: vezmeš duběnky (takové kuličky, co jsou na dubových listech, před pár měsíci se nechaly nasbírat v lese na zemi, protože byly jasně žlutě svítivé. Pak je rozdrtíš, trochu zaliješ vodou a zapomeneš venku až do doby, než zplesniví. Pak je uvaříš, přefitruješ přes filtrační papír a do filtrátu dáš zelenou skalici (síran železitý) a případně zahustíš arabskou gumou. Inkoust bude hnědý a pokud ti vydrží papír/pergamen, tak nevybledne ani po mnoha stech letech.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam