• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    SH_PANDA
    SH_PANDA --- ---
    OVERDRIVE: to vypada dobre. Das pak plz nejake recepty na pouziti?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Citrony ve flasce... do jedne bude treba pridat citronovou stavu, a myslim, ze soli je tam zbytecne moc, ale je to... hezke



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ookk, ook, jak na ten dokument koukam, tak to je Blade Runner style vizual od a do z; fabrika na spracovani diamantu.

    Typek tam veme kaminek do ruky vece: 6 karatu.... 160 000 usd.

    A jak koukaj prumyslovou televizi na krystalek uhliku, to je jak, kdyz v blade runneru Deckard hleda Pris.

    To je PARADNI VIDEO. Doporucuju.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Tyjo, 1635 tam kozaci vybudovali pevnost. Kurva 50+10 lidi. To si delas prdel!

    A to jsme si mysleli, ze umime stavet a prezit.

    60 lidi v oblasti, kde zima trva 9mesicu. Bez ropy a elektriny. Wow!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: tyjo, treba run na (geno/seed)banku v tom permafrostovem vyzkumaku, to by byl mazets. Mam hromadu napadu na run na Sibiri, a to od hi-tech, po low end.

    Vtipny je, ze v minus 58*C vidis na ulicich vzroste brizy.

    Mmchodem, z ceho tam kurva maj treba auta, vzdyt bezne oceli jdou srat uz pri -40*C, na co to vlastne jezdi? Vzdyt za takovych teplot mrzne i benzin a nafta urcite. V -50*c bude i z vodky ledova trist.

    Musim priznat, ze jsem fascinovan celym mestem zijicim za teplot od -35* niz. Mazets. Asi bych se tam chtel jet podivat, ale to bude drahy trip, uz jen za hadry.

    V Kazachstanu v zime NECHCES chodit ani 5min obleceny v nicem, co tady mame ve skrini. V nicem. Cekani na cerny taxik, ktere trva 5min muze vest k zasadnimu podchlazeni. Pouze jedna vrstva rukavic, vcelku k okamzitym omrzlinam.

    Suchy chlad je svine, ono to neni citit. U nas je zima, v tom suchem vetrnu je to, nic nic a najednou se ti mota hlava, nevis kde jsi a mas na rukach a nohach cerne fleky.


    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tywoe, to by byl Shadowrun setting:

    Extremní města - Jakutsk ( Yakutsk Sibiř ) dokument
    http://www.youtube.com/watch?v=Ijb0gKrPtbk
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    GILHAD: Tak nejak
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    OVERDRIVE:
    Communism in theory: Everyone works as much as is possible, everyone takes only what utterly needs. The abudant rest (created by the strongest) is used for well-being and growing the community.
    Communism in practice: Everyone works as little as is possible, everyone takes as much as possible. The shotrage of everything (felt by the weakest) is officially denied.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Cormac McCarthy Cesta díl 1 Mluvené slovo
    http://www.youtube.com/watch?v=2zcaxgcoWcM
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Zajimave, ze na hranicich civilizace se lidi o tyhle ideologie nikdy moc nestarali. Srub stavis s pomoci cele vesnice, ale nikdo tomu nerika komunismus. Palestince strilis puskou na vlastnim pozemku, a nikdo tomu nerika fasismus (zamen za indiany, a jo, vim, ze tomu mnoho lidi rika fasismus, ale ono to slovo znamena uplne neco jineho).

    Proste vsechny velke ideologie vznikly podle meho z toho, ze ideolog mel dost jidla a zlou zenu.

    Konecne i filosofem se nestanes snadno, jako cip na stavbe, to uz musis byt aspon mistr, abys moh uvazovat, jak svet funguje, nebo by moh fungovat lip.

    Nekdy jsem radej delnikem, casto jim byt musim, a az me uvidite stavet si bazen, dejte mi vedet. (Teda, pokud to nebude na Marsu, k cemuz smeruje veskere me konani).
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Odkladam, pac to nejde mrdnout pod toho shadowrunnera, ktery o par videji pozdej pise, jak je momunismus bezva..

    Potrebuju to dat dohromady, gramaticky i formalne... ted si chci jit dachnout..

    Typical example of communism, and tell me, how it works for you, is few flatmates.

    When living in Prague, flast were so expensive, that it is and was normal to have 6 people in 3 + 1 flat.

    Typically 3 couples (sex does not matter)...

    Try to find your most common things sometimes... spices, toalette paper, soap, meal and food in fridge...

    Try to sustain clean flat. You know, some one is doing dishes this week, someone is cleaning floors, someone is taking care fo bathtub and toalette,...

    Meh.

    I was living in flats like that for approx 20y and believe my experience: do it yourself and hide your weed and candy, if you have some, or it will be “collectivized” and never replaced.

    That is communism in fact.

    Zack DeLaRosa and Slavoi Zizek are bunch of saloon talkers with no real broad community practical experience.

    Its like, when you do pathways. Ideally it will be cornered and straight, because its easy tu build, but most likely you will find, that people tend to cross grass over the corner.

    Modern architecture (social architecture, in opossite to functionalism even well ment like Corbusier’s), tend to build houses, let people walk in mud for while, and than follow pathways wit cobble stone or something.

    Thats why communism is shit, because basically noone wants to walk acording some rules and socialize in merry festival, after 12h of work in factory. You want your own friends, not friens dictated by system (classroom, flatmates, house neibours)... thats why it fails and shit like FB lives. Because even now my wife is taling to somebody on facebook freely, when I do scribe this, ...

    In communism, there will be only facebook, because its communal and ok. You do not want to, you are going to be kicked and someday killed... ostrakization it is called.

    Communism is totality of commune, that btw never worked.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hehe, worth to watch, pro Shadowrunnery

    Shadowrun Lore 101 (and related announcements)
    http://www.youtube.com/watch?v=ctJx6lCH0Rg
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Vtipny

    How To Make 6 Secret Hiding Spots
    http://www.youtube.com/watch?v=H640jO_n1AQ
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Pobavilo, taky multi culti, ale holcicka Julie, za pouziti par vtipnych hlasek (jako: mozek, smrdi jako... mozek? ;)

    Vyrabi jelenici za pomoci cineni kuze popelem, octem a... mozkem

    Home made buckskin with simple brain and smoke tan
    http://www.youtube.com/watch?v=dPJIYQGtBZE
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Je! Ja jeste nemuzu jit spat. Jak resim ten survival, tak vite, jak ulozit vajicka, treba az na rok (mozna i vic)?

    Zasypte je vapencem.

    Nekecam.
    Lednicka na vejca (idealne pro ty, co jich maj prebytek, cim cistsi, tim lepsi, muzes i oplachovat, ale ukladej sucha)... pac vajicka miluju, resil jsem jak je uskladnit. Vyparova lednicka, hmm, dobry... sul, hmm dobry, nakladani do octa,... hmm, ja chtel vejce, ne pickles.

    Ale bohapusty vapenec v prasku.

    Funguje to i s vapnem, ale to uz ma limitni podminky...

    Tak tak.

    Maslo je zas dobre obalit hlinou, ale o tom uz jsem tu psal, ze nekdo nasel maslo tusim ze 3.stoleti v raselinne bazine, a bylo uplne pozivatelne.

    Uvazovali jste nekdy o hybernaci? Ne? Ja taky ne.

    A vubec dobrou, a vzpomente si na me se svetlicometem.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: jo, a jestli se nebojite jehel, tak do zelatiny nebo takhle vychlazenyho biltka se da nastrelit barvivo, ktery se tlakem rozleje a udela... hezky.

    Kdyz je clovek znudena zinka domaci, daji se tim vyrabet kvetiny bv podobe koule. No, ja bych vzal cervenou a zlutou (hlavne proto, ze mam jak safran, tak oxid zelezity) a vyrobil bych si Sauronovo oko.

    Jenze ja se bojim jehel, ani ockovat bysem se o nedal... (s tim mam fakt problem a ockujici ma zas dycky problem, ze jehlu potrebuju mit v ruce ja, jinak se mam tendenci poblit. Kdyz mi berou krev, zas maj potiz s tim, ze nemam zily na rukach, a radim jim, at mi to vemou pod kolenem nebo v trislech)...

    No nic, jde se spat.


    Zdar a silu.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jeste pridam 2 napady z webu, co jsem dnes videl a zkusil... hlavne proto, ze jsem mel chut na vajicko.

    V tomhle jsem had, vajicka proste zboznuju. A jo, jim je syrove... a tohle se proste siklo, pac jsem pil rajcatovy protlak zmeneny v bloody mary, a .. a mel chut na vajicka... jestli to funguje, to nevim, ale pokud jo, zaliju do toho naklicene semeno a budu koukat, zda mi vyroste kytka... puvodni recept je se sedmikraskama a fialkama:

    Otocis vejce spickou dolu (doporucuju pokojovou teplotu, ne z lednice, ale sral pes)...

    Naklepnes opatrne skorapku... vejce je v ten momen pod skorapkou “hollow point” proste je tam dutina.

    Odstran kusy vejce, a “zahod” zloutek... ja to delam krz prsty, proste si vyklepnes vejce do ruky, bilek propadne, zloutek mas v dlani, kazdemu jeho Nebe

    Zloutek instantne sezer. Dalsi moznost (recept chce v pravde imho 2 bilky)... hod zloutek na vrstvu soli, prikryj vrstvou soli, za tyden mas suseny zloutek, da se strouhat jako syr a nosit v kapse a tak,...

    Kazdopadne mas v dany moment 1-2 bilky a hollow point (spis hollow) skorapku...

    Narvi do ni kytky, v mem pripade badian hvezdicku a hrebicek, ale klidne i hrebik. To je fuk.

    Zalej bilkama, nech vychladit (ja pouzivam jako stojanek panaky)...

    Vysledek by mela byt pruhledna koulicka (ovoid) v kere je zality hrebik.

    Vcelku cool jako doplnek darku nebo tak. Asi to nebude moc termo-stabilni.

    Kazdopadne poceste muzes sezrat 2 zloutky, nebo je ususit v soli, a mit vajicko do kapsy.

    Uvidime.

    Plovaci veci, jako badian jsou na picku, maj tendenci plovat. Echt hrebik vyzni lip.

    Holt jsou jen 2 pravdy, jedna je jasna jak olovena trubka, u jine si vyplachujes hubu mejdlem. Jak rikala Truce.

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    TLOUDEV: jo, Ty vlastne taky delas se drevem ze?

    Mmchodem videl jsem bozi postup, jak dostat z palet ty zkurveny hrebiky jednoduse...

    Vemes paletu, polijes ji benzinem...
    ...
    ...
    ...
    Zapalis (ja to delam hozenim kusu horiciho papiru z dalky - koule)
    ...
    ...
    ...
    Pockas, az to dohori.
    A voila! Mas hrebiky.

    ;)))
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jo vlastne, citrony. Uz jsou ve flaskach.

    Jsou uzasne. Pri rychlonakupu v peny jsem objevil krabici, a jak tak cumim na ty maly pismenka, kde je prepocet na 1kg, tak tam stalo 29,-/kg; tak jsem vzal par kilo soli a medu (coz kupuju vlastne dycky, kdyz nakupuju).

    Ze soli a tech citronu jsem udelal nakladacky, a musim rict, ze ta vune je wow. Chodil jsem s tim po baraku a ptal se”co citis” a vsichni: tys do toho dal nejaky chemky, to voni desne krasne citronove. A ja: ne: to jsou omlacene zbytky z vyprodeje z penny.

    Jsou fakt super. Pri umejvani v horke vode vonel cely byt.


    A jinak pridam recept na korenici smes, ktera s citrony nema nic, jo? Jen jsem ji zbudoval, je to z kucharky z roku 1753 a je to DOBRY!!!


    5dilu soli (proste nejvic)
    Dil od vseho dalsiho:
    Mlety zazvor
    Mleta paprika
    Kaiensky pepr (hodne paliva paprika, pro normaly)
    Pepr cerny
    Muskatovy kvet
    = na cokoliv

    Jeste jsem udelal dve dalsi variace, v jedne je drceny koriandr, 1/3 dilu horcicneho seminka a kurkuma = na arabska a vychodni jidla vubec

    V druhem je pak hrebicek = na korenovou zeleninu a temna masa

    Da se udelat i treti, s drcenym cesnekem = sem prijde jeste piskavice a tak a bude z toho cubrica like


    Umyslne se vyhybam zelenym primesim, pac ty kazi dlouho trvanlive pokrvy a je lepsi je pridat pri samem vareni, ne primo do smesi


    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jezis zkurvena Marie, ja bysem byl bohatej, dyz bych se nesral s cepy a cernym prachem, ci chlebem a nakladanejma citronama, vzdyt staci obchodovat s bitcoinem.
    Dobre ty ceny.
    No nevim, jsem vlastnikem par kaminku, pac zlato a stribro mi pripadne moc volatilni, a stejne, koho to sere, kdyz umis okovat kone.

    Mmchodem schanim asi 3/4m kolejnice. Pres nejblizsi cas si objedu vrakace, ale bojim se, ze to bude k hovnu.

    Jo, potrebuju aspon nejakou kovadlinu, zatim delam veci na rohu sveraku, ale to je mrdka.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam