• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: 1) Ja si hrozne moc preju aby nebylo zadne SHTF nebo TEOTWAWKI, ale prijde mi, ze lide u kormidel snad delaji vse proto, aby bylo :-(

    2) Pravda, ted za COVID jsem za machra, kdyz mam doma ledacos, co se ted neda pohodlne koupit.

    3) A prijde mi, ze pocet "preppers" ted dost vzrostl. Lidi i chodi pro rady, hezke, hezke.

    PS: Bod 3 se mi libi, bod 1 nelibi :-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Ja se ted naucim preklad imho = in my humble opinion, do ceskoho PODLE MEHO SVETONAZORU.
    Preklad to neni presny, ale kdyz treba Harrel dela viea o zbranich, ze zkusenosti (ne se zbranemi, ale s reakcemi), tak to rika vzdycky... Podle ftoho co vim a znam, tahle munice,... a tady mame data,.. k diskuzi a nazoru zustava,...

    Ale to “podle meho svetonazoru” by se vyplatiloznovu zazit v bezne mluve na netu

    Ja treba chodim do auditu @odborna” a nevim, ale cekam, ze se dozvim...

    V linuxovejch auditech to tak je dotedka a nebylo jinak...


    Zas treba sam se zbranema nezivim a nic, ale jak nekdo nevidel Adlu s revolverem a s Cztou., nevi, proc rikam, ze samonabijeci pistole ;) je nebezpecnejsi nez revolver. To je TAK CISTE SUBJEKTIVNI, jak rana do kolena sekerou, a pritom kazdej vi, ze sekne se jen blbec.



    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Neumim uvarit ani caj a ke vsem temito postum akorat vzhlizim.

    Jak je mym zvykem, na neumeni uvarit ani caj nehodlam nic menit pokud me to nezivi (zena vari skvele, odmitam ji do toho fusovat a/nebo se stat tercem jejiho posmechu).

    Ale!

    Koupil jsem "mikrovlnku" (umi toho vic nez jen mikrovlny ale v mem prostem videni sveta je to "mikrovlnka"), co ted trochu vari za me.

    Protoze nebudeme zacinat necim slozitejsim, na uvod jsem v tom udelal kure (protoze se to udela samo) a prvne v zivote jsem v necem ohral parky, aniz by mi praskly.

    Jiste, jiste, smejte se mi, ale mam radost proste.

    Ty kokso, to kure to sprchuje, aby to nebylo suche.

    NN-DS596MEPG Mikrovlnná trouba - Panasonic CZ
    https://www.panasonic.com/cz/consumer/domaci-spotrebice/mikrovlnne-trouby/nn-ds596m.html
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Survival je dnes imho hlavne rozumne pouzivani veci a sveta. Az kdyz to neklapne, bude SHTF.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: "kdyz clovek dnes neco pise, musi explicitne uvadet, ze si nemysli, ze je na vec odbornik"

    Kdyz se pustim do nejake odbornejsi diskuze, preferuji ctenari priblizit (zejmena pokud reaguji na nekoho kdo me patrne nezna) jak moc mam do tematu vhled nebo naopak nemam.

    Pripadne proc a v cem je muj pohled subjektivni (vec vlastnim a mam moc rad) nebo naopak objektivni (vlastnim primou konkurenci a zaroven mam dostatek zkusenosti s diskutovanou veci). Zda se tim zivim, nebo zda se tim zabyvam jen konickove.

    Setri mi to dost casu, namatkou:

    1) Diskuze s expertem mozna tak na Counter Strike o tom, jestli je lepsi Glock nebo CZ75, ale zbrojak to nema a v zivote to v ruce nedrzel (jake presne, k jakemu ucelu, lepsi v cem...?).

    2) "Zivim se tim a kousu".

    3) "ale nepovazuji se za odbornika a rad si pripadne necham poradit".

    4) Diskuze o vychove predskolaku, k zjevne bezdetnemu: "Mam dve deti, kolikpak jich mate vy?". Nebo naopak: "Mam dve deti, ale delam tomu jen tatinka, uznavam ze vy jako maminka mate s timhle zkusenosti vic".

    Druha vec je teda, ze casem jsem se naucil s dost lidma se radsi vubec nebavit o obloukem obchazet (treba tady na Nyxu super feature "double ignore"). Jako sorry, jsem starej (40yo) mrzout a nemam taky na kazdeho naladu. Zajimavy ze po letech mi nekteri z prvnich double ignored napsali, jestli bych si je mohl z D-I vyndat, ze snad uz dobry. A jo, dobry, potesilo.

    PS: A strasne me stvou lidi, kteri na netu delaji nejvetsiho odbornika na XYZ, ale odmitaji odpovedet na jednoduchou otazku, jestli vec vlastni, kolik let ji vlastni, kolik let a jak konkretne se danou veci zivi atp. Bejt spravce danej auditek, tak je snad rovnou vyhazuju a zamykam :-D
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Jo, aby to nevyznelo. Tak ono je to vsechno nejakym zpusobem kradez. Vsecko, co jsem si koupil, jede na bitcoinu,... eeee ... na penezich.
    Jenze v nich neni zohledneny to, co jsem nezaplatil. Treba tu ropu, ne jako hmotu, ale jako sklenikovej plyn, mikroplast, chemikalie...

    To jsou ty 4 koruny za 40g kukurice.

    Ale to vime, asi, vsichni, ne?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Myslim si, ze je mnoho cest, jak udelat z dobreho cloveka spatneho.
    Ale je, myslim, min cest, jak udelat ze spatneho cloveka dobreho.
    - overdive kniha prislovi
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Kolecka... posypat
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Adli recept na kuro-vepro-zelo; remoska style, tedy mrdni vsechno najednou a pec. Fakt ferove vepro-kuro-zelo! +10bludistaku (pro kamose v sk style, tedy kapusta = zelo)

    Tohle je jen tak, ze vemes kyslu kapustu, vyplachnes, pokud ti moc vadi kyslost, olej do remosky, vrstva kapusty, cca 1cm, 1-2cibůe na 1/2kolevka, na tu kapustu, kure posolit fest a fest popeprit, pomasirovat do masa, trocha, posipst slaninou, pect. Obcas zamychat, aby zeli i cibule i slanina tak nejak ochutili i kure... fehr. Jedna miska bordelu, za 30-40min vecere i dalsi den obed. Cena? 60,- mozna 100,-

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Toz tohle je dobra haluz... vybaloval jsem veci z nakupu. A jak je o me asi znamo, delam to, ze kdyz je neco v nejake VYRAZNE sleve, co se hodi do nejake zasobarny, proste to kupuju.

    Nekdy treba takhle koupim i nejakou 2nd hand zeleninu a pak ji kvasim, nasoluju,... za a) me to bavi, b) prijdu domu a muzu vzdycky neco hodit na ohen a da se to jist, c) da se byt gurman... proste objevujes nove chute a postupy, nove veci

    Tentokrat meli masove konzervy za 21,- slevnene z 54,-

    Jako
    A) je to maso
    B) je to prase
    C) je to konzerva (85% masa, ale strojove oddeleneho????)

    Takze zadnej konfort.

    Ale tycka snickers (vyzivova hodnota jedne ty ky odpovida doporucene denni davce dospeleho cloveka pri home office, bez motorove pyly, nebo tak).... za 5,-

    A k tomu jsem mel chut na kukurici...

    Sacek pukavcu za 4,-

    Za me? S flaskou vody a cibuli? = zvladnutelnej tyden cundru.

    Med je uplne nejvic. Za tech 153,/kg je to mega kradez, beru flasku pokazde, kdyz jdu okolo.

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Dalsi ohnovy mikrocundr

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Taky dobra, to poslete svojim sefum, ja uz to udelal

    Úvod do QA: proč, co a jak | O. Tulach
    http://www.youtube.com/watch?v=OjIj6vl1yCk
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Moc hezka prednaska

    Webinář - Jak doma šetřit jídlem
    http://www.youtube.com/watch?v=17Kx_Xeyvdg
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Jo, je to tak. Ale furt je to dost o tom, ze automaticky je kazdy odbornik. Je to mindset dnesni doby.
    Ja se strasne stydim, kdyz pak mam mluvit v nejakym odbornym auditu...
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Treba proto me bavi nyx, nebo konkretne tohle misto, neni to tu tak moc o placani po ramenou
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Zjistil jsem nekolik neprijemnych veci o dnesnich “socialnich sitich”
    - je moderni pastovat obrazky a videa, texty nikdo necte (to neni nove)
    - je moderni souhlasit s lidmi... driv se daleko vic trolilo a daleko vic se lidi hadali, ale v konecnem dusledku mi to pripadlo vic tvurci
    - kdyz clovek dnes neco pise, musi explicitne uvadet, ze si nemysli, ze je na vec odbornik, pac je dnes odbornik na vsechno, pripadne mu reknou “drzhubu” - jenomze takhle diskuze a uceni nemuze fungovat, to jen budem souhlasit nebo nesouhlasit
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: A to jako jeste, ale predstav si, ze jsi nejaky malofarmar, ktery to dela rad a poradne a najednou te prejedou koncerny.
    To neni podpora Ceskeho zbozi a vyroby, to je totalni likvidace malych podnikatelu. Snad kazdy krok, ktery ta vlada za rok udelala.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Obavam se, abych moje aktualni Glocky spis nemusel za nejaky cas prodavat.

    Zacina se nam tu v CR dost smrakat. Mam spatny pocit, aby fakt neprisel den, kdy budu muset vzit rodinu a emigrovat.

    Takove zakony... to preci neni normalni, ne...?

    Jako kde to sme, aby vlada rikala, jaky pomer potravin se smi nebo nesmi prodavat? V CSSR v 1980?

    Dneska mi na hodine Nemciny moje lektorka rikala, ze mam na tu nemcinu s nasi aktualni vladou alespon dobrou motivaci :-(

    Je mi ted z toho hodne smutno...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Distro: TinfoilHat ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Frant Fuka Rullllzzz!


    Následky očkování - PRAVDA!!!
    http://www.youtube.com/watch?v=KTsm9BHqUGk
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam