• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    OVERDRIVE: To jsem presne ja :)
    Kdyz bylo zase jednou jasne, ze vlada netusi, co se deje, tak vydava opatreni stylem: "kdyz to nepomuze, aspon vykazeme cinnost" asi tak kazdych 5 minut, tak jsem se prepnul do autonomniho rezimu a kaslu na ni.
    Takze jsem se v lete nerozvolnil a na podzim nepromoril a vubec netusim, co jim tam zrovna vylosoval slepy papusek, pes, ci jine zvire nebo nahodny clen vlady.
    Az me to prestane bavit, tak opatrne vykouknu a pokud ani pametnikum covid nebude nic rikat, tak treba i vylezu :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Zacina mi to pripominat znacku “trojuhelnik s jelenem” (neco jako bacha, zver na ceste).
    Ta tam sice taky je, ale vsichni ji ignoruji.
    Ja jen, ze takova epidemicka opatreni a takova znacka, ktere kazdy ignoruje = tim padem se vlastne nic nedeje, ne?
    Sice to neznamena, ze nebudou mrtvi, to rozhodne budou. Ale valka, ve ktere jeden narod zbesile utoci, a druhymu je ti uplne jedno, i kdyz utoci na nej, to je fakt hodne asi-metrickej konflikt.

    Nebylo by lepsi rict: ok, covid vyhral?

    (To je prosim pekne ironie, nebo co.)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: To ja teda jo, jel bych xakru nekam k moooru.
    Nebo aspon za dcerou na sk, kde bych se pak moh projit i krmit kacenky k rece, ne jen na nakup a domu, jinac pokuta.

    Mmchodem, za poslednich 10 dnu jsem videl asi 13 lidi (nepocitam duplicity), a z tech 13 mely rousku tak max 2 prodavacky.

    Na ulicich uz nema rousku nikdo, v kramu kazdej druhej. V mhd nekdo.

    Zaci a mi to cele pripadat imaginarni, ze treba se mi to jen zda, jenze to nevim, pac nechodim mezi lidi. Jak takovej ten japonec, co se 40 let schovalal, takze ani nezjistil, ze valka uz zkoncila.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    OVERDRIVE: Otevre dvere, opatrne se rozhledne na obe strany, pak je zase zavre a zasepta: "A kolik byste chteli, aby to vyslo?"
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Toz mame tu pres 100 milionu aktivne nakazenych. Jak, ze vypada exponenciala? Kdy to bude prvni miliarda?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: To jsem pochopil, ale smrdi ji furt po rybickach a kvasenem zelu? ;)
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: To byl vtip.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Kdy bude PES = 0 si netroufnu odhadnout. Asi nikdy? - Myslim ze se odhaduje, ze az 30% populace CR se odmitne ockovat.

    Nicmene zrovna ja se spokojim i s dosazitelnejsimi cili.

    Poprosil bych 2 davky pouzitelneho ockovani pro kazdeho clena moji rodiny a zaroven otevrit detske herny a apartmany (idealne hotely, ale na uvod staci i apartmany) nejmene pro ockovane. Mimo tohoto zrovna ja v COVID19 dobe o nic neprichazim.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: jo, ja to spis myslel tak, ze jak pozname, ze uz mame rict, ze PES = 0.

    Jinak v okolnich vesnickach jsem zaznamenal, ze maj otevrene hospody. Uvnitr jsem nebyl, ale ocividne chlapi s pivama jo.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: tyvoe, to by byl pokrok pro meducinu, a katastrofa pro kvaseni - pac smrdute nohy je mlecna fermentace.

    Citis ruzne kvaseny veci? Nebo zeninu tu, eeeh ... kundu?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE:

    COVID19, my 2¢:

    Jakozto nemoc: Bude tu s nami dalsich 50+ let. Leda bys proockoval celou planetu, coz se z mnoha duvodu nestane.

    Jakozto masivni protiopatreni v CR: Dokud se neproockuje podstatna cast populace v CR, coz jentak nebude. Jestli mohu vystrelit od boku tak nekdy pristi rok...?

    Jakozto navrat GDP per capita alespon na uroven 2019: Myslim ze pomerne rychle. Opet vystrel od boku: 2 az 4 roky, presneji si netroufam tipnout.

    K tomu to prinese urcite socialni zmeny, ktere uz se nikdy nevrati zpet. Protiopatreni znicily mnoho rodin kolem gastro, kamennych obchodu atp.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    Prodělal jsem Covid. Chuť i čich v pořádku. Jen mi nějak zázračně přestaly smrdět nohy.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jak si myslite, ze zkonci c19?
    Jakoze budou denne umirat jen desitky lidi? Nebo co je vlastne kriterium?
    Jak to bylo u Spanelske Chripky?
    Morove rany taky zkoncily.
    Otazka je, co povazujem za konec. Urcite to nebude uplne vymizeni nemoci, to muze trvat generaci, i vic. Takze tedy, kdy muze byt karneval?

    Napiste treba subjektivni a treba i “jakoze” objektivni nazor.

    Ja sam musim priznat, ze od chvile, co me tohle napadlo, zatim jsem nic rozumneho nevymyslel.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Chtel bysem tu knizku
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Onehda o molotovove drinku s paraplickenm byl clanek tusim ve zbrane & survival (jinak hroznej platek). Tusim jsem to sem daval.

    Vtipny je, jak treba i anglani sbirali flasky na potencialni finse grilovani. Coz se nakonec nestalo.

    Kazdopadne Finove tim rusakum zatapeli docela fehrovku. Oni ti finove jsou vubec docela hardcore narudek. Delam s nima a pro ne.

    Neradi moc mluvi a musis pomerne slozite prokopat socialni tunel, ale pak jsou hrozne fajn.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Verim, ze lidi, co maj radi japonsko, tak tohle znaji,... u nas je to teda spis vecere a varime z korejskych surovin, ale proste,... snidane/vecere.

    Ja treba rad miso z houboveho vyvaru s houbama, nekdy do vyvaru hodim nejakou rybu,... proste miso je pasta, ale polivka je vyvar.

    Ja treba rad hodne bila misa, ty temna uz me moc nebavi... ale ryze a ryba je muj grunt, a tohle je tak nejak, jak se to ma delat.

    Ja k tomu ted hodlam pridat kvasene vlocky, bud jako sladky puding, nebo jako airamu podobny, vegansky drink.

    Aneb multi-culti rulz.

    How to make ★Japanese traditional Breakfast★ ~伝統的な日本の朝ごはんの作り方~(EP3)
    http://www.youtube.com/watch?v=8Dn-FZ4b7SI
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ale jedna z veci, co bych vyknul pred zavorku, tak je CAS.
    Myslim, ze jsme strasne zvykli na realtime a nemame radi multitasking.
    Desne moc veci zni jako: moc dlouho = moc slozite.

    Moji ribuzni pocitali veci na dernych stitkach a byly to zasadni vypocty, a cekalo se na strojovy cas i tydny-mesice.

    Dnes, kdyz se mi neotevre okno a nenajde se neco do 0,001s, zurim, ze je to pomale.

    Jsou veci a technologie, co bez casu nefunguji, beton se musi vydychat, zaklady sednout, zdeny dum odvhlcit mrazem, chleba nakynout, vino vykvasit.

    Jasne, veci jdou urychlit, taky rychlej zplesnivi a spadnou.

    Time and patience is virtue. (Cas a trpelivost jsou vlastnosti kralu).

    Ovsem v dobe multitaskingu, je proste hloupe, nepocitat v soubezich. Tohle uz budu mit, a zalozim dalsi, abych mel, az dobehne tohle. Samo, delat chyby v threadech je na debug peklo.

    Ale tohle je proste master skill, bezet vsechny procesy najednou, at uz je na zacatku fyzika, chemie nebo kod.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Dopice! S prominutim! Hodila by se mi komunita nejakeho living history. Jakoze skoro z vysoka kaslu na skilly do 15stoleti, ty vcelku mam, ale brouseni cocek, slusnejsi oceli a kovarina, pokrocilejsi chemie za pouziti jeste dost hrubych nastroju. S tim, ze idealne by se nasel nekdo, komu za pouziti 17.st. nevadi, ze uz mame mindset 21.st, takze takove drobnosti jako aerobni neno anaerobni uz vime jak funguji... v pohode. Ale odlejt a vyfoukatvsklo, navinout pruzinu, vytahnout drat... titrace, nitrace,... name it.
    Dobry kovar a lachymista, v klidu staci. Od cementu po emental. Od krouzkovky (a lepsich) az po kevlar.
    Ony zas ty veci nejsou az tak magie. Pravda foukat sklenene vlakno do heliove atmosfery ss skoro zda jako pruda, ale s dobrou vyvevou? No rekni mi, ze to neudelas v 17.st. co se technologie tyce. Jen v te dobe tam nemas know, ale how uz buy se naslo.
    Pokud to dnes dokaze udelat 3d printer jakekoliv kvality, dobry remeslnik v 17.st. dokaze to same.

    Jo, nepocitam laser cutter, a hodne mimo materialy, typu teflon, to je samo nasrat.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    GILHAD: Toz, nejsem kovar, ale vinuta pruzina patricne kvality, mi trocha pripadne stejna pruda, jako postavit si tu chemii. Civky a pruziny imho muzou pekne srat.
    Kdyz z toho chces jen delat krouzkovku, budiz, ale treba pruzin se na palnych bojim nejvic. Hlaven naddimenzujes, u louncheru seres i na vyvrty a choke, ale jak se ti jednou dosere pruzinka, je to blbe. A to uz i u perkusnich pistonu.
    Jemne kousky, furt pod tlakem.
    No konecne... zasobnik, zjo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam