• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Ja to samozrejme vim.

    Uz kdysi jsem tu psal, ze jsem se bavil s vernym krestanem Cyberianem, zda, kdyz je takovy krestan a tak, zda by si vzal domu 3 cizi autisticka decka. Taky mu pekne zaskocilo.

    Ja jen komentuju rozpad snad vsech hodnot, ktere jsem od 90.let pomahal budovat, nebo jim aspon veril.

    Konec udavacstvi, otevrene hranice, volny trh misto smeliny, uprimnost, podnikani,.... napada Te neco, co jsem vynechal?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Je teda taky skoda, ze se tyhle zakonitosti neuci vic na ZS misto namatkou Premyslovcu a Velke Moravy, ale to jsem si ja opet nevymyslel...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Na jednu stranu jsou to lidske tragedie.

    Na druhou stranu, kdyz jdes pracovat do "socialniho businessu", musi Ti byt jasne, ze kdyz se zacnou veci srat, jsou ty decka, o ktere se staras, prvni na rade a ty hned za nima.

    Viz hlad v decakach na Ukrajine a ve Venezuele v nedavne dobe. A nevyplata mene potrebnym statnim zamestnancum.

    Mmj proto delam programatora v kritickych odvetvych, "zkus mi neposlat vyplatu". (A taky mam nasporeno a plny sklep.)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Nicmene, pokud se bude resit strategie “utopit v pytliku s piskem”, navrhuju paralelne rozjet strategii “upalovani slabsich soudruhu”
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak, aby bylo jasne: tech deti jsou rocne stovky jdn v Ostrave a nizke tisice v kazdem kraji.
    Nic podstatneho, na velka pismenka a plagaty.
    No. Jsou lide, (kterym bych ja dite nesveril), tomu systemove obetovali zivot.
    O tech detech, co obetuji zivot v kojenacich, a nasledcich, snad radej nemluvit.


    Zas jako pytlik s piskem je taky reseni, nehodnotim, jen mam dojem, ze na nej dojde, vic a vic.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tyvole, schvaleny rozpocet na pestouny pro deti do tri let = nasrat.

    Uplne si predstavuju, jak Adla v pondeli prijde do prace a bude schuze OSPOD... jo, desne vtipna zkratka, neceho, co v podstate znamena “socialni pracovnici za prava a vychovu deti, v co nejlepsich podminkach”

    Ted: kazdemu tomu urednikovi a soc workerovi bude treba 30-50.

    To, ze stat najednou rozhodl, ze deti se nebudou davat do (placene) pestounske pece, ale zustanou v kojenaku, tak nas vraci do roku 1988.

    Uplne si rikam, jak tem urednikum a soc workerum, co se jim najednou vratil zivot o 30 let z5 asi bude.

    Jakoze: cely zivot / odborny zivot, tak delas na necem, dilci uspech za dilcim uspechem, furt ne dobry, ale aspon neco. A najednou... vis co? Jdi do prdele.

    Jasan, socialni sluzby zacnem skrtat v dobe nejvetsi socialni krize v novodobych dejinach.

    Ja uz se ani nesmeju, jen jsem Adle deklaroval, ze az se pujde zabijet, holt pujdu zabijet, i kdyz bych za to mel pikat.
    Tohle uz fakt neni sranda, tohle je proste jeden maly pod, malymi pismenky, na seznamu : nasilna revoluce.

    Uplne to schvalne nepisu jinam, ja jen cekam, kdy to bouchne.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Musim rict, ze se zas aktivuje mod “ja jsem vam to rikal”

    Sice to bude zvlastni, ale historie nasi zeme nakonec fakt rekne, ze Bures a potazmo i Mlha byli silni panovnici.
    Pac se nebude pocitat to, co zkurvili, ale to, jak dlouho jim to cele prochazelo, a jak dlouho jim nekdo tleskal.
    Doposavd!
    Coz na ruzna ta 4 leta obdobi, je fakt vykon. A to i v dobe, kdy hori Rim?!

    Well done!

    Nikdo uz si nevzpomene, ze sila historickych osobnosti, byla mimo jine, zapricinena slabosti vsech ostatnich.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Vubec jsem nevedel, ze to existuje

    Terry Pratchett's Johnny and the Dead (1995)
    http://www.youtube.com/watch?v=Nv-Ok-nVxE8
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    S ohledem na ohledy jsem smazal 4 prispevky. Vic asi pozdej, ono se neco stane. Ale kam a jak, no, co uz.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Lekce: mali urvani czokli furt resi, ze v baraku jsou dva dalsi samci, delaji ramena, neumerny bordel.

    Tak jsem dnes otevrel dvere, a snazil se je nahecovat, at teda jdou, a vyresi ten problem. At se teda pusti 4kg pes do 12kg psa. Sak jsou prece samci.

    Aha! Najednou tema otevrenejma dverma zadny pes neprobehnul a schovali se pod stolem v kuchyni.

    Jake to poznani.

    Furt je tu ten smutek, modre nebe, zlaty usvit na snehu.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    jinak ja tedka hodne pisu do Veci verejne, takze tady je docela klid... dobre vam tak
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jo, pisnicka

    Pavel Fajt & Pluto - 1996 Indies Rec.(Full album)
    http://www.youtube.com/watch?v=zQXk9W15JKY
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Dame si pisnicku ne?

    Stalo se vam nekdy, ze nevite, co chcete varit, a vsechno, na co mate ingredience, tak je, hmm, jako jooo, ale?

    Mam uplne intenzivni chut na bucek! Fakt jako nekecam. Ja. Na bucek!

    Wxistuje na nej takovy LOUNCHER/SPECZ style recept. Bohuzel chce papinak, a je to zdrave ,... no hrozne. Ale to bych si xakru dal!!!


    Recept pro ne-kuchare:
    - vem bucek, klidne i s kuzlu
    - vem hromadu cesneku 2-4 hrsti. Pokud jsi Boris, ser na loupani, o tovic budes resit u jedeni, ale jde to
    - vem hrst soli

    Rozmrdej cesnek na fidloprcicky svym mocnym frkodrtakem, smychej se soli, namasiruj ho do bucku. Proste jak kdyz hladis maleho psa (psem je mozne nahradit bucek).

    Zabal do alobalu.

    Na dno papenova hrnce nalej neco vody, rekneme do 1/3 vejsky psa, eeeh bucku, v alobalu.

    Priklop a postupuj podle navodu, jak nenechat hrnec explodovat.

    Nech na mirnem ohni 1-3h.

    Sezer.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Chtel jsem se optat jinde, co z kvasnych projektu povazuji lide za zasadni a maji fakt radi, ale pak jsem nechtel spammovat. Vynechavam alkohoy, vcetne medoviny, to je uplne jina trida, pac je nekonecna. Takze primarne jidlo:

    Takze bez ohledu na to, zda uz se vam to podarilo vyrobit, nebo jak dlouho to vydrzi, co by bylo ve vasich top 5?

    Za me chleba, resp i kvaskove placky, miso, airan - slany yogurt, ovesna kase na slano (fermentovana), tvaruzky, kysele zeli.

    Kdyz bych mel rict, co a jak, tohle by mi pokrylo celou kuchyni, a vsechno je to hrozne stabilni a pomerne “evropske”... treba nic proti kimchi, ale znam lidi, co fakt nee, kombucha, taky tak,... atd.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Oh jeah:

    A massive blackout in Mexico prompts renewed debate on its energy policy.
    https://slate.com/technology/2021/01/mexico-blackout-energy-policy-fossil-fuels-update.html
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    S adlou resim informovany souhlas s pitvou:
    A: ja vlastne asi nechci byt pitvana
    O: to je v pohode, za a) me nezajima nic, co je uvnitr, za b) pravdepodobne uhoris, nebo kratnes baterku od auta, nebo tak. Nebude co pitvat, jen ss to seskrabe do igelitu.
    —-
    A: co ty, chtel bys bejt pitvanej?
    O: jo, pac jak do me riznou, vylezpu zd me chapadla, zanori se patologovi do ust, nosu, oci a usi a pak uz tonepujde zastavit


    No, a takhle se po vecerech bavim(-e)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Protiepidemicky System barzoj a sheltie! Dnes jsem na to vymyslel 100+1 vtip. Furt se snazim vymyslet, co znamena skratka KRTEK, coz je Pes verze 2.0, spocivajici v tom, ze si zavazem oci a konecne pripustime, ze covid vyhral.

    Kazdopadne jeden pes se pripravuje na pandemii tak, ze furt zere, druhy tak, ze furt spi. Za me je to jako protiepidemicke opatreni vcelku ryzi PES.

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tyjo, venku je normalne zima! Jakoze hezky, snih na vetvich, rampouchy na lampach. Sice se mi vubec nechce, ale citim povinost jit se projit.
    Roman Tycka!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Chvilky pro demokracii mi vytanuly na mysli... jak rikal Betik: demonstrace, na ktere se sejde 70 tisic lidi a pak se pokojne rozejdou do svojich domovu, tak stoji za hovno.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam