• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Vzdycky jsem chtel chovat nutrii!!! A ted uz i vim jak by se jmenovala! Rikal bych ji Klaus!

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Popravde uz nejaky cas uvazuju, ze bych hrozne rad sel studovat teologii, dokonce jsem tu o tom psal.
    Jenze mam takovy problem: Adla me neuzivi.

    Ale asi by se mi to fakt libilo. Cist, psat, premyslet a mit pod rukama takovej kus dejin.

    Onehda jsem Adlu poucoval, ze Cesi jsou hrozna hovada, ktera jako ateisti, logicky nemuzou pochopit deni v Evrope. Vsechny ostatni zeme jsou katolicke, protestantske, tak neco, nebo tak nejak. Jasan, strasne se ohanime Husitstvim, ale ani pod Vitkovem, ja nevim, nebo na Zelivskeho, tyvoe snad ani na Husove, by ses moc pravd nedopatral.

    Ne vazne, ja jsem furt pro paleni svatostanku, v tom uz mel konecne jasno i Jezis Kristus (nazaretskych zidu kral - meh!). Ale byt bezverec se mi az podivne casto vaze se slovem ignorant. Pravda, verici se podobne casto muze vazat se slovem hlupak. Nicmene tak dlouho jsme od sebe odstrkovali Bibli, az jsme se odnaucili cist.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: eeh, krale kralu jsem ustrelil, pardon. Kazdopadne s tim Ezopem zatocil pekne, jak tak,... fujtajxl!
    ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: mm chodem ctu i tu druhou pulku.

    Adla mi onehda vykladala, ze jeji bratranec, kdyz utek z domu, zustal pres weekend zavreny ve skole. Neco jako jeji bratr, tak utekl k tete.

    No, ja byl ponekud napaditejsi, a kdyz jsem poprve utek z domu, skoncil jsem v (zenskem) klastere na Svatem Kopecku.

    Pravda, jsem z Holomoca, kde se nerika “Buh vysoko, Praha daleko”, jak v Ostrave, ale spis “kdyz na ulici vyhodis dlazebni kostku, trefi bud flandaka, kurvu, nebo vojcla”

    Toz arcibiskupstvo tam mame furt, vrchni veleni taky, jen tech lehkejch holek povazlive ubylo. Asi uz se v sutanach a uniformach dnes nesuka.

    Ale s Bohem mame vcelku fehr vztah. Konecne, co uz by moh byt vetsi zazitek, nez se projit po zahrade Eden.

    No nic. Jenze to je daleko a vysoko. Ted jsem v Ostrave, kde se snoubi seo se serem.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: ja vim, jsem jude. Mame stejnou prvni pulku knizky.

    Toz ono je tam vic, nez desatero, muzes treba palit kravu, az z ni bude stoupat kour vonny Jemu, nesmis onanovat, taky zebrakum bys mel davat, nejist kuzle v mlece matky jeho, a jine chucpe, treba bucek.

    Nevytrhaval bych ani z kontextu, ze David poslal manzela Beersheby do valky, aby si moh zasukat s jeho starou, a ted je z nej Kral Kralu.

    To. Mas tak. Jak se ta voda kaze, vino pije a mraky po obloze bezi.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Btw #10: Taxation is theft :-D

    (ted trosku prehanim, ale tez take demonstroji, ze ruzni lide si pod prikazanimi mohou predstavit ruzne veci)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Souhlas.

    Jen bych, radsi, dovysvetlil to krestanstvi. Jakozto krestan.

    Mame desatero, tedy toto:

    1. V jednoho Boha věřiti budeš.
    2. Nevezmeš jména Božího nadarmo.
    3. Pomni, abys den sváteční světil.
    4. Cti otce svého i matku svou, abys dlouho živ byl a dobře ti bylo na zemi.
    5. Nezabiješ.
    6. Nesesmilníš.
    7. Nepokradeš.
    8. Nepromluvíš křivého svědectví proti bližnímu svému.
    9. Nepožádáš manželky bližního svého.
    10. Aniž požádáš statku jeho (podle Ex 20,1-17).

    Tzn, pokud si domu krestan nechce vzit 3 autisticka decka, necini nic proti bodum vyse.

    Tzn lidi maji pocit, ze ja jakozto krestan musim XYZ. Ja, jakozto krestan vim ze XYZ rozhodne delat nemusim. Pozor, toto nic nemeni na tom, zda X nebo Z delat chci, treba sam od sebe. A Y treba nemusim a nechci.

    Desatero – Wikipedie
    https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Desatero

    https://www.pastorace.cz/tematicke-texty/desatero
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Ja to samozrejme vim.

    Uz kdysi jsem tu psal, ze jsem se bavil s vernym krestanem Cyberianem, zda, kdyz je takovy krestan a tak, zda by si vzal domu 3 cizi autisticka decka. Taky mu pekne zaskocilo.

    Ja jen komentuju rozpad snad vsech hodnot, ktere jsem od 90.let pomahal budovat, nebo jim aspon veril.

    Konec udavacstvi, otevrene hranice, volny trh misto smeliny, uprimnost, podnikani,.... napada Te neco, co jsem vynechal?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Je teda taky skoda, ze se tyhle zakonitosti neuci vic na ZS misto namatkou Premyslovcu a Velke Moravy, ale to jsem si ja opet nevymyslel...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Na jednu stranu jsou to lidske tragedie.

    Na druhou stranu, kdyz jdes pracovat do "socialniho businessu", musi Ti byt jasne, ze kdyz se zacnou veci srat, jsou ty decka, o ktere se staras, prvni na rade a ty hned za nima.

    Viz hlad v decakach na Ukrajine a ve Venezuele v nedavne dobe. A nevyplata mene potrebnym statnim zamestnancum.

    Mmj proto delam programatora v kritickych odvetvych, "zkus mi neposlat vyplatu". (A taky mam nasporeno a plny sklep.)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Nicmene, pokud se bude resit strategie “utopit v pytliku s piskem”, navrhuju paralelne rozjet strategii “upalovani slabsich soudruhu”
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak, aby bylo jasne: tech deti jsou rocne stovky jdn v Ostrave a nizke tisice v kazdem kraji.
    Nic podstatneho, na velka pismenka a plagaty.
    No. Jsou lide, (kterym bych ja dite nesveril), tomu systemove obetovali zivot.
    O tech detech, co obetuji zivot v kojenacich, a nasledcich, snad radej nemluvit.


    Zas jako pytlik s piskem je taky reseni, nehodnotim, jen mam dojem, ze na nej dojde, vic a vic.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tyvole, schvaleny rozpocet na pestouny pro deti do tri let = nasrat.

    Uplne si predstavuju, jak Adla v pondeli prijde do prace a bude schuze OSPOD... jo, desne vtipna zkratka, neceho, co v podstate znamena “socialni pracovnici za prava a vychovu deti, v co nejlepsich podminkach”

    Ted: kazdemu tomu urednikovi a soc workerovi bude treba 30-50.

    To, ze stat najednou rozhodl, ze deti se nebudou davat do (placene) pestounske pece, ale zustanou v kojenaku, tak nas vraci do roku 1988.

    Uplne si rikam, jak tem urednikum a soc workerum, co se jim najednou vratil zivot o 30 let z5 asi bude.

    Jakoze: cely zivot / odborny zivot, tak delas na necem, dilci uspech za dilcim uspechem, furt ne dobry, ale aspon neco. A najednou... vis co? Jdi do prdele.

    Jasan, socialni sluzby zacnem skrtat v dobe nejvetsi socialni krize v novodobych dejinach.

    Ja uz se ani nesmeju, jen jsem Adle deklaroval, ze az se pujde zabijet, holt pujdu zabijet, i kdyz bych za to mel pikat.
    Tohle uz fakt neni sranda, tohle je proste jeden maly pod, malymi pismenky, na seznamu : nasilna revoluce.

    Uplne to schvalne nepisu jinam, ja jen cekam, kdy to bouchne.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Musim rict, ze se zas aktivuje mod “ja jsem vam to rikal”

    Sice to bude zvlastni, ale historie nasi zeme nakonec fakt rekne, ze Bures a potazmo i Mlha byli silni panovnici.
    Pac se nebude pocitat to, co zkurvili, ale to, jak dlouho jim to cele prochazelo, a jak dlouho jim nekdo tleskal.
    Doposavd!
    Coz na ruzna ta 4 leta obdobi, je fakt vykon. A to i v dobe, kdy hori Rim?!

    Well done!

    Nikdo uz si nevzpomene, ze sila historickych osobnosti, byla mimo jine, zapricinena slabosti vsech ostatnich.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Vubec jsem nevedel, ze to existuje

    Terry Pratchett's Johnny and the Dead (1995)
    http://www.youtube.com/watch?v=Nv-Ok-nVxE8
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    S ohledem na ohledy jsem smazal 4 prispevky. Vic asi pozdej, ono se neco stane. Ale kam a jak, no, co uz.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Lekce: mali urvani czokli furt resi, ze v baraku jsou dva dalsi samci, delaji ramena, neumerny bordel.

    Tak jsem dnes otevrel dvere, a snazil se je nahecovat, at teda jdou, a vyresi ten problem. At se teda pusti 4kg pes do 12kg psa. Sak jsou prece samci.

    Aha! Najednou tema otevrenejma dverma zadny pes neprobehnul a schovali se pod stolem v kuchyni.

    Jake to poznani.

    Furt je tu ten smutek, modre nebe, zlaty usvit na snehu.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    jinak ja tedka hodne pisu do Veci verejne, takze tady je docela klid... dobre vam tak
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jo, pisnicka

    Pavel Fajt & Pluto - 1996 Indies Rec.(Full album)
    http://www.youtube.com/watch?v=zQXk9W15JKY
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Dame si pisnicku ne?

    Stalo se vam nekdy, ze nevite, co chcete varit, a vsechno, na co mate ingredience, tak je, hmm, jako jooo, ale?

    Mam uplne intenzivni chut na bucek! Fakt jako nekecam. Ja. Na bucek!

    Wxistuje na nej takovy LOUNCHER/SPECZ style recept. Bohuzel chce papinak, a je to zdrave ,... no hrozne. Ale to bych si xakru dal!!!


    Recept pro ne-kuchare:
    - vem bucek, klidne i s kuzlu
    - vem hromadu cesneku 2-4 hrsti. Pokud jsi Boris, ser na loupani, o tovic budes resit u jedeni, ale jde to
    - vem hrst soli

    Rozmrdej cesnek na fidloprcicky svym mocnym frkodrtakem, smychej se soli, namasiruj ho do bucku. Proste jak kdyz hladis maleho psa (psem je mozne nahradit bucek).

    Zabal do alobalu.

    Na dno papenova hrnce nalej neco vody, rekneme do 1/3 vejsky psa, eeeh bucku, v alobalu.

    Priklop a postupuj podle navodu, jak nenechat hrnec explodovat.

    Nech na mirnem ohni 1-3h.

    Sezer.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam