• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tady je to podladene uplne asi tak o ulici vedle, ale hraje to v souzvucich

    Sonic Youth - I Dreamed I Dream (Extended)
    https://www.youtube.com/watch?v=zAAckGSe8-E
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    taky ze jo

    Sonic Youth - Kool Thing (Official Music Video)
    https://www.youtube.com/watch?v=SDTSUwIZdMk
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Slysel jsem, ze veci jdou trenovat, prave ted v dobe c19 treba i cich. Kdyz o nej prijdes, muzes vzit 4 zakladni vune, a cuchat. Prej to hodne maka.

    Rika se to i teba o hudebnim sluchu.

    K tomu mam vyhradu: ja treba nepoznam cisty ton, dokud nemam srovnani. Ke strunam potrebuju bud naladeneho spoluhrace, nebo ladicku. Ale pak treba sluchem ladim vcelku stejne, jako ladicka.

    A treba na ukulele hraju uplne po sluchu, nikdy jsem nepochopil, jak funguji stupnice a tak. Proste zahraju, co slysim, pokud se mi tam vejdou prsty.

    Zajimave je pak ladit od rozladeneho zakladu. Pokud moc neustrelis, daji se struny naladit tak, ze jsi sice uplne mimo, ale v celem ladeni to nejak zni. A do jakoze dobre.

    Tusim to bezne delali Sonic Youth, treba.

    Ted se mi asi kazdy, kdo chape “proc to funguje” desne tlemi. Prisaham bogu, ze vubec netusim, jakoze vubec. Pac na nic nehraju.

    Jen vim, ze veci se daji trenovat. Treba chut, nebo hudebni sluch.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Samozrejmy je pak ten bezva pocit, kdyz das ochutnat 3 dny rozdilne stare veci stejneho kvaseneho postupu sve ex- a ona ti rekne, tohle je moc mlade, tohle uz je chutove velmi dobre, doladila bych to (dopln ladici prichut), tohle uz je mirne prezrale, ale dalo by se to pouzit na to a na to.

    Podotykam, ze ex- normalne ji manu, pac nesnasi vareni. Myslim, ze tak 2 roky jedla temer vyhradne manu.

    No nic.... jo to uz jsem psal, ze?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    adela = americky spion:
    Davam ji ochutnat kvas (kvasene chlebove vino, normalne to chutna jak mlade sampanske, tohle je jine,... kvasil jsem to uz s kavou)...
    Adelo, co pijes?
    Adela: kysele zeli?

    Ja, aha, tak nic.

    Kvaseny tvaroh... smychej tvaroh+mleko, a 2% hmotnosti = mnoztvi soli. 24h v pokojovce, pak dlouho v lednici... vysledek je brindza, nebo treba lucina

    Adelo co jis?
    Adela: hmm, je to slane.
    Ja: no to je i kaviar, nejake dalsi poznatky
    Adela bezelstne: hmm, slane... vec?

    Ja: aha, no, ze ja se vubec snazil. Priste cukr a hlina = vecere.

    Ona fakt nema nejmensi poneti o chutich. Vino je vino a ne ocet, jen proto, ze je to v jine flasce. Hmm.
    Jak rikam. No nic.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    a kdyz sezenes neco v hd, tak te zas tak nesere ze to ma opticky zvetseni treba jen 400x, protoze "sw zoom" ...
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    google

    webcam microscope dyi
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: to ne, 300-400x uz fakt... no jako jo, lepsi kamera, jo... ale kupoval jsi si nekdy optiku na macro?
    To ten mikrak vyjde levnej, o rad.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: lepsi webkamera s vykuchanou optikou + par smd ledek na prisvit.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Posilal jsem to jinam, da se to ovsem najit v CZ ve sbirce Greg Egan : Axinomat na uloz.to

    Kazdopadne pokud ctete i v Eng, tak vam nic nemuze branit ochutnat. Jen mi pak nerikejte, ze se po cteni sf doma bojite...

    The Moral Virologist — Greg Egan
    https://www.gregegan.net/MISC/MORAL/Moral.html
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A hmyz.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Asi bych dokazal vypestovat neco komercne, jenze me to nezajima. Proste proof of concept, zda za soucastne technologie uzivim ve sleniku cokolic, co si budu prat. Vysledek je = ani nahodou.

    Nahradit ekosystem v ramci omezenych zdroju, tak jako uplne v extremu asi jo, na fotky hezky, ale nenaznacuje to nic podstatneho. Pestovat psenici na potraviny by byl fakt mega narez, mega-giga narez, az k Terra narezu.

    Mars fakt bude o bakteriich (kvaseni a jeho nejuslechtilejsi bratranci) a o houbach (a jejich nejuslechtilejsi bratranci).

    V tomhle se Shadowrun DESNE plete. Budoucnost neni nutri-soia ale nutri kvasene houby.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    biologicky plosny spoje
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    kurva capslock ;]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    HLDEDAM SI NA INTERNETU SPONZORA!
    ZA 3 ROKY NA TEOLOGII, VAM HO I VYKOURIM, ZA MIKROSKOP POZADOVANYCH PARAMETRU [NE NEBUDE STAT VIC JAK 10K] TAK VAM UKAZU VIDEO, JAK SI HO HONIM, OK?
    NADACI NA ME KLIDNE TAKY ZALOZIT MUZETE.

    ;]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    sorry no, kdyz by mi nekdo chtel dat mikroskop, budu klidne shareovat vic veci.
    tohle je nejlevnejsi aliexpres, 640x480, natocene video, asi 20min si hrani, a pak vytipany nejaky obrazky... ale to se moc neda, kvalita je... aliexpres, ale sranda to je.

    doporucuju se podivat treba na retina display pocitace optoti normalnim ledkovym displayum [treba televize]...


    ja bych chtel uz neco, cim vidim bakterie, to by se mi fakt libilo na kvaseni
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SCHWAB: to neporesis baterkou od auta, pokud bys to neporesil silou rukou [do 14 sahu, tedy povrchovka]
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam