• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Vcera vecer jsem premyslel, a prosim rozporujte mi to, a hlavne!!! neberte to, ze c19 popiram, nebo souhlasim s tim, co se deje. Je to proste uvazovani s ohledem na snahu o nejake realisticke zvazeni fakt, ci co za ne povazuji.

    Prohrali jsme, covid vyhral.

    Prvnim problemem je, ze zivot babicky je vic jak jet na lyze, ale zivot cizi babicky,... no tam jsou lyze prednejsi.
    Dalsim problemem je popirani cele veci, proste je to rymicka.
    Dalsim problemem je neochota dat se naockovat, typicky kolem 50%
    Celkove se to navic nezasazuje do ramce tech zabiti z blbosti a smrti na covid, protoze veskere tyhle pohledy a prepracovani, zoufalstvi,... tak jsme delegovali na lekare a zdravotniky.

    Jako bonus k tomu, se chovame jak Adla s karbobruskou.
    To, ze si vystrilime prvnich 10 vakcin na prvnich 10 lidi, misto naockovat aspon 5, tak, aby to fungovalo, to je typicky priznak. O nejakych ani neschanenych jehlach a spol nemluve, o nefungujicim rizeni “projectu covid” by se dalo psat a psat a psat.

    Vysledek je fakticky videt na ulicich. Praha hlasi, ze tam lide jeste chodi s rouskami. Jasne, to je stejne, jako, ze vsechna hippsterska zabava ma taky zavreno... mladi, vysoce adaptabilni, informovani,... navic minimalne stredni trida, navic s nadeji, ze zacit znova neni tak tezke. To je casto Praha.

    Jenze Praha je mluvici mensina, zatimco mlcici vetsina jsou vsichni ti, kdo si proste nemuzou zustat na home office, kdo si nemuzou dovolit 60% platu v karantene, lide, kteri proste nekde pracuji, a drzi se tak tak. Kupodivu i jejich prace ci podnikani pak tvori svet a zemi, ve ktere zijeme. Hippsterska bio-eko vsecko dobry hospoda, ci kadernicky salon, kde ti pristrihnou knir, v pohode. No a pak tu mas prodavacku, kuchare, cisnika, autobusaka, kamionaka,... a ti vsichni by si v takove hospudce nemohli dat ani nedelni obed s celou rodinou. Ne kazdou nedeli.

    Je strasne jednoduche kricet, ze vlada se na nas vysrala. A o tom snad uz nikdo nepochybuje...

    Dodnes neprisli takove ty vir 1 a vir 2 a vir 666 nahrady, i kdyz je cloveku nedej boga priznali.
    A v navaznosti na to fakt lide musi smelit... bud brigady, kde se da, nebo neprestat podnikat a doufat, ze to projde (jezdili jste nekdy mhd na cernotu? Jak pak furt v napjeti cekate a rozhlizite se okolo).
    Do toho jsou doma decka, a rodice nemuzou skoro nic, zaroven uz ted hlasi, ze si decka zacinaj zvykat na “nekonecne prazdniny”.... uplne si predstavuju, jak je pak nekdy znova skoly donuti myslet si, ze uz jedem v normalu. Znamy fakt, ze dlouho nezamestnany ztraci v case motivaci se dal zamestnat.

    Do toho je videt, ze pro mocne pravidla, jako vzdy, neplati. Nehlede na to, jak jsou bezmocni.


    Takze...

    Na jednu stranu se nam tu pozvolna rozbiha “domino” nebo “biologicka kaskada”,... jev, ktery funguje tak, ze vybudovat neco, tak je casove a zdrojove nakladne. Napriklad trzni prostredi. Rekneme, ze to trvalo od 1989, a nejak to furt fungovalo. Jenze cim vic zavre podnikatelu kram, tim vic se to ponici, zpusobi to chudobu, zatez na stat, “hodne blbou naladu”. Ale predevsim, bude trvat roky, nez se to da dohromady, i ti, co preziji totiz nebudou mit dost odbytu, rozpadnou se site nabidky a poptavky. Proste neco, co stalo 30 let budovani se rozpadne za rok, a bude se budovat... jak dlouho? Tricet let?
    Rozpadne se ti vzdelani, v navaznosti na to pak uplatneni mladych a jejich vule vubec treba dal podnikat, vubec to zkusit. Zaroven ti chytri a schopni muzou zacit utikat ze zeme vic nez doted.


    Proste ten impact muze byt necekane rozsahly a dlouhodoby. A do toho tu mame mlcici vetsinu, ktera vicemene uplne ztratila navaznost na jakekoliv vedeni. Ovcackeho psa ovce sice neuslapaly, ale ani je nezajima, kde na ne steka.
    A za rohem klidne muze cihad medved, kdo vi.


    Skrtame piezo jiskrickou na sporaku, z ktereho celou noc unikal plyn.

    Nebo mozna jen strasim, ale vybuchnout to muze nekolika zpusoby, z nichz totalni rozvrat spolecnosti a krizi vidim jako nejhorsi, avsak realnou moznost. Jako uz hodne pravdepodobnou vidim revoluci po cesku, tedy ne nova vlada a tak, spis dvoji zivot. Na pohled jsem obcan, doopravdy je to jen o osobnich vztazich, totalnim ignorovani vseho obcanskeho od zakonu po slusnost, proste vetsi pes jebe a zakon dungle pod poklickou. Sak mame praxi.

    Do toho covid fakticky vyhral, protoze nez se zorganizuje funkcni mafie, stihne pozabijet ohrozene skupiny.
    Zustane nam generace nove vznikajicich polopouzitelnych mladych, generace demotivovanych, kterym je dnes 40-60. A hromada mrtvych.

    Pripustme si tyhle radky jako tema k uvaham, ne jako malovani certa na zed. Budu rad, kdyz mi je nekdo vyvrati, cim vic, tim lip.

    Jen se mi tak zda, ze jsme nechali covid vyhrat. Vsichni spolecne. Ne jen vlada, nehazel bych vlastni smeti, dokud si sam nezametu. Ale to se u nas nikdy nedelo cast. Na sidlistich na klepacich se pokuruje, ne prasi koberce. Myslim.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tady je to podladene uplne asi tak o ulici vedle, ale hraje to v souzvucich

    Sonic Youth - I Dreamed I Dream (Extended)
    https://www.youtube.com/watch?v=zAAckGSe8-E
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    taky ze jo

    Sonic Youth - Kool Thing (Official Music Video)
    https://www.youtube.com/watch?v=SDTSUwIZdMk
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Slysel jsem, ze veci jdou trenovat, prave ted v dobe c19 treba i cich. Kdyz o nej prijdes, muzes vzit 4 zakladni vune, a cuchat. Prej to hodne maka.

    Rika se to i teba o hudebnim sluchu.

    K tomu mam vyhradu: ja treba nepoznam cisty ton, dokud nemam srovnani. Ke strunam potrebuju bud naladeneho spoluhrace, nebo ladicku. Ale pak treba sluchem ladim vcelku stejne, jako ladicka.

    A treba na ukulele hraju uplne po sluchu, nikdy jsem nepochopil, jak funguji stupnice a tak. Proste zahraju, co slysim, pokud se mi tam vejdou prsty.

    Zajimave je pak ladit od rozladeneho zakladu. Pokud moc neustrelis, daji se struny naladit tak, ze jsi sice uplne mimo, ale v celem ladeni to nejak zni. A do jakoze dobre.

    Tusim to bezne delali Sonic Youth, treba.

    Ted se mi asi kazdy, kdo chape “proc to funguje” desne tlemi. Prisaham bogu, ze vubec netusim, jakoze vubec. Pac na nic nehraju.

    Jen vim, ze veci se daji trenovat. Treba chut, nebo hudebni sluch.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Samozrejmy je pak ten bezva pocit, kdyz das ochutnat 3 dny rozdilne stare veci stejneho kvaseneho postupu sve ex- a ona ti rekne, tohle je moc mlade, tohle uz je chutove velmi dobre, doladila bych to (dopln ladici prichut), tohle uz je mirne prezrale, ale dalo by se to pouzit na to a na to.

    Podotykam, ze ex- normalne ji manu, pac nesnasi vareni. Myslim, ze tak 2 roky jedla temer vyhradne manu.

    No nic.... jo to uz jsem psal, ze?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    adela = americky spion:
    Davam ji ochutnat kvas (kvasene chlebove vino, normalne to chutna jak mlade sampanske, tohle je jine,... kvasil jsem to uz s kavou)...
    Adelo, co pijes?
    Adela: kysele zeli?

    Ja, aha, tak nic.

    Kvaseny tvaroh... smychej tvaroh+mleko, a 2% hmotnosti = mnoztvi soli. 24h v pokojovce, pak dlouho v lednici... vysledek je brindza, nebo treba lucina

    Adelo co jis?
    Adela: hmm, je to slane.
    Ja: no to je i kaviar, nejake dalsi poznatky
    Adela bezelstne: hmm, slane... vec?

    Ja: aha, no, ze ja se vubec snazil. Priste cukr a hlina = vecere.

    Ona fakt nema nejmensi poneti o chutich. Vino je vino a ne ocet, jen proto, ze je to v jine flasce. Hmm.
    Jak rikam. No nic.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    a kdyz sezenes neco v hd, tak te zas tak nesere ze to ma opticky zvetseni treba jen 400x, protoze "sw zoom" ...
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    google

    webcam microscope dyi
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: to ne, 300-400x uz fakt... no jako jo, lepsi kamera, jo... ale kupoval jsi si nekdy optiku na macro?
    To ten mikrak vyjde levnej, o rad.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: lepsi webkamera s vykuchanou optikou + par smd ledek na prisvit.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Posilal jsem to jinam, da se to ovsem najit v CZ ve sbirce Greg Egan : Axinomat na uloz.to

    Kazdopadne pokud ctete i v Eng, tak vam nic nemuze branit ochutnat. Jen mi pak nerikejte, ze se po cteni sf doma bojite...

    The Moral Virologist — Greg Egan
    https://www.gregegan.net/MISC/MORAL/Moral.html
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A hmyz.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Asi bych dokazal vypestovat neco komercne, jenze me to nezajima. Proste proof of concept, zda za soucastne technologie uzivim ve sleniku cokolic, co si budu prat. Vysledek je = ani nahodou.

    Nahradit ekosystem v ramci omezenych zdroju, tak jako uplne v extremu asi jo, na fotky hezky, ale nenaznacuje to nic podstatneho. Pestovat psenici na potraviny by byl fakt mega narez, mega-giga narez, az k Terra narezu.

    Mars fakt bude o bakteriich (kvaseni a jeho nejuslechtilejsi bratranci) a o houbach (a jejich nejuslechtilejsi bratranci).

    V tomhle se Shadowrun DESNE plete. Budoucnost neni nutri-soia ale nutri kvasene houby.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    biologicky plosny spoje
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    kurva capslock ;]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    HLDEDAM SI NA INTERNETU SPONZORA!
    ZA 3 ROKY NA TEOLOGII, VAM HO I VYKOURIM, ZA MIKROSKOP POZADOVANYCH PARAMETRU [NE NEBUDE STAT VIC JAK 10K] TAK VAM UKAZU VIDEO, JAK SI HO HONIM, OK?
    NADACI NA ME KLIDNE TAKY ZALOZIT MUZETE.

    ;]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    sorry no, kdyz by mi nekdo chtel dat mikroskop, budu klidne shareovat vic veci.
    tohle je nejlevnejsi aliexpres, 640x480, natocene video, asi 20min si hrani, a pak vytipany nejaky obrazky... ale to se moc neda, kvalita je... aliexpres, ale sranda to je.

    doporucuju se podivat treba na retina display pocitace optoti normalnim ledkovym displayum [treba televize]...


    ja bych chtel uz neco, cim vidim bakterie, to by se mi fakt libilo na kvaseni
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam