• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Treba novicok
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmchodem nakonfit celej linux tak, aby sel pres torovou proxy a nikde nic neleaklo, z zadne apky, tak to byl panecku ukol. Znova bych to z hlavy nedal a trvalo mi to 3 dny nadavani, kdy polovina takovejch tech Pidginu a podobne na nejakou proxy z vysoka srala, druha (v te dobe vcetne firefoxu) smerovani pres proxy vubec nedavala. Bleee.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Moc ne. Asi, dyz bysem mel vic ferovej pristup k nejakejm prackam penezi, tak uz bych si asi napsal scripty, co budou tyhle vecicky pouzivat. Ale dik tomu, ze se to plati, coz je jasna identifikace, tak vubec.

    Proto pouzivam Riseup a poslal jsem donate z uplne mimo uceloveho bitcoinu propraneho pres kde co.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    LAUNCHER: Vybusniny ? Zalezi asi dost na tom jak moc potichu nebo naopak hlasite to ma byt. Pokud to ma byt vzkaz pro kamarady toho cile, tak asi vybusniny. Pokud to ma byt potichu, tak spis sikovnyho sofera s vhodnym autem, prip. spravnyho chemika pokud cil neco bere ...
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Tyhle "verejny" vpn jsou dobry mozna jako ochrana pokud jezdis po divnejch wifinach, a na obchazeni geolokace. Napada te jeste nejaky dalsi vyuziti ?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Auto je z papiru btw, to das i z 9x19. Samozrejme mimo motor a kola.

    Uz jsem byl v situaci, ze se strilelo a ja lezel v aute. Nic moc. Nastesti se nestrilelo ani na me, ani na auto kde jsem lezel - Jizni Afrika.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Souhlasim, ze je to dost teoreticka uvaha, pac kdyz uz jsi treba v kartelu, zas te nejaka identifikace moc nesere.

    Vybusniny jsou vzdy mile. Stejne jako treba kulomet,... zivot je otazkou priorit.

    On tam chtel strilet 400m a bylo mozne, ze v ceste byl strom. Taky pres auto to jednou dal.

    Technicka specifikace vystrelu tedy ani tak uplne neodpovidala potrebe protimaterialove munice, ale ono je to ted moderni.

    Dostat v Shadowrunu nekoho tim, ze jej identifikujes na custom vybaveni, to me jednou pobavi ;)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE:

    "Whatever happens, we have got
    The Maxim gun, and they have not."


    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmchodem tohle jsem si vcera ci tak ulozil z twitteru ACR. Psali u toho, ze maj dukaz, ze mrzne ;))

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: To je naproste nepochopeni, libovolna kratka je vzdy a pouze zbran posledni nouze na sebeobranu.

    Utocit se na nikoho nechystam, zije se mi dobre a nevim o tom, ze bych mel nejake nepratele.

    A naopak - Pokud nekdo shani nejake zbrane na likvidaci toho ci onoho, patrne shani vybusniny, ne?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Ja vim ze to fnko podivnyho kalibru mas. Libi, a s tema neprustrelnyma hadrama to taky nebude az tak neprustrelny.

    A zas: i kdyz bys s timhle, nedejboga vybrousenou identifikaci (myslim i databaze, jak moc to jde, tedy ne uplne) neco vymamlasil, kolik lidi s tim tady chodi...

    Byla to sice beletrie, ale v Cervence od .... ten severskej bastlir detektivek, mam okno... tak si koupil zabijak .50 od Markelinu a vlastne na to dojel. Stacilo by cokoliv seriovejsiho, a nevzbudil by nici zajem, ale takovy luxus uz se v jiste chvili nekam propise.

    Tech seriovejch 1911a1 a gdejakejch gloku a scorpionu se muselo za ty roky poztracet,...

    Ale jako od FN bych si dokazal vybrat, moc mila zbrojovka ;)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Ostatne asi nejlepsi reklama:

    "According to the ATF, the Five-seven is one of the weapons favored by drug cartels in the Mexican Drug War, and a smuggled Five-seven pistol can sell for up to 66,000 pesos (US$5,000) in Mexico."

    FN Five-seven - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/FN_Five-seven?wprov=sfla1
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Ty kufry jsou neskladne, takze ho sebou nemas vsude.

    A nez je clovek vezme do ruky, byva pozde.

    Dilema mezi skladnosti a firepower jsem si vyresil takto, doporucuji. Zvlast, kdyz ma clovek rad raritky a legendarni zbrane.

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: 1) Souhlas, bezpecnost bych tomu nesveril

    2) NordVPN ma app mmj na Android a Android TV. Vzdy vcetne vyberu fake zeme.

    Tzn zena ma 1click reseni na svem tabletu a telefonu.

    K tomu maji v NordVPN lidi, kteri se aktivne snazi, aby to vzdy umelo proborit geofencing content platforms - o coz mi slo.

    Vse tohle na par kliku a za par penez. Pro tento ucel neni co resit, myslim.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ale to mas takovy ty advanced stradegie, jak kdyz zjistis, ze je strasne hezky jit udelat neco do hospody na cizi net, ale kdyz by se nekdo ptal, tak na pankace s notebookem polepenym hromadou nalepek, co sedel 5h v koute a neco delal na kompu, tak si asi nikdo nevzpomene, ze?

    Proto jsou treba ruzny survivalisti spatni hraci RPG cek. Ono proste nechtej strilet obouruc z dvou pistoli a mit na hlave ciro. Oni chtej chodit v tom svete v neprustrelnych sedivych hadrech a v kufru mit AR/Kalacha. Pac prece kazdej vi, ze bejt napadnej a mit malou firepower je picovina. Je s nima desna nuda hrat, pac udelat mesto, kdy takova postava nezabije kdykoliv kohokoliv znamena udelat valku.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Zas v dobe, kde si pomoci nekolika jednoduchych kroku koupis nekolik jednoucelovych serveru, protunelujes je, logy hodis do dev null a platis za to obskurnim coinem, nebo nejakou prackou na kreditni karty. Jako jo no. Vpn neni samospasitelna, ale uzitecne to je.

    Ja ppuzivam na blbosti Riseup, ktera ma asi 30 exitpointu, ktere muzes prepinat ala tor klient. Ale neco cenneho bych tomu nesveril.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Jo, jen VPN nejsou bezpecnostni prvek, kdyz o neco jde.
    Nekolik zajimavejsich Anonymous hackeru (decek) slo vcelku srat, pac tyhle placene vpn sluzby, tak normalne vydaly logy fizlum.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Jo, tu cast s crowd sourcingem u reseni problemu ma pokrytou moc hezky.

    Kdysi jsem si uvedomil, ze pokud na neco myslim a neco resim, v tech 7 miliardach dela urcite treba 100k lidi to same.

    Ze pokud jsem v necem dobrej, je v tom mnoho lidi hodne lepsich.

    Ma zena se me treba snazi furt usmernovat, pac ja mam treba desny problem u zakazek, ze nikdy nemam dojem, ze je neco dotazene. Dostanes ukol “identifikuj tohle” staci zeme puvodu. Pustim se dycky do toho a pak uz i zjistim, kde se to naleza, jake to ma vedlejsi dalsi parametry...

    Pak zjistim, ze to po me nikdo nechtel, nikde to nebude pouzito, pac zadavatel chtel znat jen “zeme puvodu” nema cil pouzit vic.

    Naucit se tohle sebeomezovani je skill.

    Nebo sebepodcenovani, to je to co resi semnou Adla. Ja tu dycky chodim jak lev a nadavam si, ze jsem neco nemel brat, ze na to nemam, ze to znamena 3 dny cist neco, cemu nerozumim. A Adla mi dycky rika, ze mam uvazit, ze 99% lidi toho o dane veci vi min nez ja, ze treba jsem fakt nejlepsi nastroj na dany ukol.

    Crowd sourcing je v tomhle bozi, na zadanem ukolu maka kdo vi.

    Mmchodem to rikaval Keller, nez se z nej stal sileny komunista, ze politicke strany jsou blabol, ze by bylo lepsi, aby se problemy statu resili tak, ze na kazdem dela kdo neco muze prispet, a ne nekdo, kdo vi hovno, ale mava spravnou barvou vlajky.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Tss, nevíš co je dobrý! :-)

    NordVPN je zaklad spokojeneho manzelstvi s moji Marvel fanynkou :-)

    [ LAUNCHER @ PALNÉ ZBRANĚ - Nemoderovaná diskuze - Všechno dobře dopadlo a na rozloučenou jsem dostal omluvu, že mě buzerovali ]
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Top! :-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam