• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COPPYFarmářské trhy
    LEPEK
    LEPEK --- ---
    mě tam nowaco také dost překvapilo.
    TAMARIX
    TAMARIX --- ---
    MILUNI: Podle mě by to fakt mělo být ryze český..
    MILUNI
    MILUNI --- ---
    Mile me o vikendu ten trh na naplavce prekvapil a Nowaco neurazilo. Brala jsem to jako doplneni sortimentu. Meli tam par kousku, zadny polotovary, jen cerstvy veci. pokud by to udrzeli takhle, tak proc ne, farmari tezko budou porodavat cerstve lososy a krevety.
    COPPY
    COPPY --- ---
    MARTA_KLOFACOVA: prej tematická výjímka!! to jsou kydy...spíš protekce. to je fakt hnus...
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    COPPY: což mi připomělo, jak tu stále vychvaluju ryby z tohoto tržiště, že minulý týden siven - a byl snad ještě lahodnější než ti pstruzi co tam mají
    RETAL
    RETAL --- ---
    Tuhle středu byly na trhu v Čakovicích i lesní houby.
    COPPY
    COPPY --- ---
    V sobotu 14.8. se na Náplavce objeví křepelčí vajíčka, brusinky, domácí jogurty i kefíry.
    Škoda, že jsem zrovna mimo Prahu.(
    http://www.farmarsketrziste.cz/aktuality/na-naplavku-jedou-krepelci-vejce-brusinky-biosvestky-a-grilovane-ostiepky
    MARTA_KLOFACOVA
    MARTA_KLOFACOVA --- ---
    Dneska jsem je potkala na andelu .... tak mam nejaky koreni, cerstvej spenat a brusinkovou marmeladu pecka!
    KRALIK
    KRALIK --- ---
    KLEIRA
    KLEIRA --- ---
    Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenost s bedýnkami? Bydlím mimo Prahu a někde jsem četla, že dovážejí bedýnky i mimo Prahu, ale na netu jsem toho moc nenašla...
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    KAREN: jo je to o dost levnější než v pražských "rybárnách" kde mají stejně ryby většinou chlazené, nečerstvé a drahé.
    vždyť říkám, nejlahodnější pstruh mého života... :)
    KAREN
    KAREN --- ---
    ZUZU: hmm) to mam pocit, ze treba na belohorsky v rybarne to budou mit drazsi (jestli napr. tohle orientacne odpovida)
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    KAREN: 130/kilo
    KAREN
    KAREN --- ---
    ZUZU: a cenove?
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    btw. - trhy na náplavce - vynikající čerstvé ryby. takhle lahodnýho pstruha jsem ještě nejedl.
    RIP
    RIP --- ---
    KAREN: V přízemí v Kotvě je teď hlavně velká rekonstrukce (nebo byla relativně nedávno, když jsem tam byl), ale ta prodejna hub odtamtud zmizela myslím už předtím...
    Jinak pokud se jako Praha počítají i její okrajové části, tak to Samyco má prodejnu i ve vlastním provozu v Satalicích, otevřeno v pracovním týdnu od sedmi do pěti.
    KAREN
    KAREN --- ---
    RETAL: nemivali nejaky houby taky v prizemi v kotve? aha, to je ta Samyco
    RETAL
    RETAL --- ---
    O čerstvé houby v Praze jsem se zajímal minulý rok.

    Prodejci hub musí mít certifikát.
    Čerstvé pěstované houby se musí prodat do 5 dnů, lesní houby do 3 dnů. Houby musí být označené: druh a datum sběru

    V Praze byly tehdy podle mých zjištění jen dvě prodejny pro jednotlivce / menší objednávky.
    Samyco
    Lípová 4, Praha 2
    http://obchod.samyco.cz/index2.php?p=p_1&sName=kontakt

    a Naturinka, Růžová 11, Praha 1
    kam dodává Forestproduce.cz
    http://forestproduce.cz/

    Cena za 1kg hřibovitých hub první jakosti je 150 - 250 Kč podle toho, jak rostou. Hřiby 350,-, lišky 200,-

    Holoubek a pravnuci aka DobreHouby.cz prodávají velkoobchodně ve Velkotržnici Lipence a na poptávku pro soukromou osobu mi neodpověděli.
    Každopádně na trhu v Karlíně to byli právě oni, kdo tam prodával houby. Ale jen sušené v pixle. Čerstvé tam myslím nebyly vůbec.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam