• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    Pokud je v tom něco vědeckýho a je to k něčemu, hažte to sem. Berem všechno: chemii, fyziku, filozofii, matematiku, psychologii... a další


    Za přílišné a především opakované OT budou dárkové poukazy v podobě RO a ovocných košů s banány.

    Kecy k věci tu nechám, hlavně když budou vtipný. Zbytek mažu.





    Ňáký odkazy... vozte to sem na dvoukoláku a pište to tam hráběma.
    http://wiki.matfyz.cz/wiki/Category:Humor
    http://www.frozen-planet.mysteria.cz/pages/vtipy/m-vtipy.php
    http://fora.tv/2009/11/08/Science_Laughs_Science_Comedi
    rozbalit záhlaví
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    LODBROG: oh realy?
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    Myslíš to "engineers knows"...?
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    VON_GILOTINE: taky to ukazuje jak moc umi inzenyri spelling ze..
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    tak radej jenom sem.

    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    RAGUPKI: Vzhledem k tomu, že algoritmus je platný pro sbalení holky z FB a určuje šanci na "sbalení do postele", tj. na jednu noc, se dá předpokládat, že bez sexuální zkušenosti je sbalení holky z FB nemožné a počáteční zkušenost je potřeba nabrat jinde.
    Testování tohoto předpokladu můžeme zahrnout do experimentu jako takového a v případě že bude hypotéza vyvrácena lze rovnici upravit dle získaných výsledků.

    Parametry, které nelze určit jednoznačně (r), určíme buď pomocí aritmetického průměru hodnot přiřazených náhodně vybranou posuzovací skupinou po ořezání 5% nejvyšších a 5% nejnižších hodnocení (objektivní výsledek), nebo necháme každý testovací subjekt dosadit je dle své úvahy (rovnice tak bude náchylnější k výkyvům, na druhou stranu v případě úspěšného ověření o ní bude možné tvrdit, že si zvládá poradit s individuálními měřítky užívajícího jedince)
    ARCHIMEDES
    ARCHIMEDES --- ---
    RAGUPKI: Do Acta Nyxis by to možná nebylo přímo na Reject, asi by stačilo postrašit s Major revision :)
    RAGUPKI
    RAGUPKI --- ---
    ADAMJ: Není uvedeno, jak některé obsažené parametry objektivně měřit, teorie není podložena a evidentně tam nejsou postihnuty některé závislosti a parametry. Např. faktor věku objektu, korekce na vzhled a věk vzhledem ke kontu apod. Uvedený model navíc vykazuje panickou rekurzivní nestabilitu, tj. pro nutnou počáteční podmínku n_s(t=čas porodu) = 0 je pravděpodobnost konstantně nula a není umožněno žádné sexuální zkušenosti získat.

    Zkrátka tohle by vám nevzali ani v neimpaktovaném plátku Acta Nyxis.
    ARCHIMEDES
    ARCHIMEDES --- ---
    ADAMJ: To je pravda, a myslím, že testování na zvířatech by tu už vůbec neprošlo :)
    Z47TC
    Z47TC --- ---
    bohuzel dokud na to nebude App tak bych rekl ze se nebude jednat o plnohodnotnou studii...ted jen premejslim by mohla vypadat gausova krivka pokud by se ucastnili jen ti co si to dokazou spocitat :)
    ADAMJ
    ADAMJ --- ---
    A uz vite, kde to budem publikovat? Taky potrebujeme zaver eticky komise, protoze tohle je testovani na lidech :DD
    ADAMJ
    ADAMJ --- ---
    Tak, a hura overovat. Kolik potrebujeme data pointu, abysme potvrdili teorii? :D
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    HARDY: takhle je to zábavnější a navíc to pak můžou zkusit i lidi kterým se to nechce mlátit do kalkulačky kterou by museli vyndavat a tak podobně

    hm. Odmocnina nad 500/Nf?
    To je zajímavá myšlenka - já jí totiž umístil nad celej ten výraz od alpha dál (ta ^/1/2) na konci výrazu) - jsem tak nějak zvyklej ze školy že se spousta učitelů nenamáhá odmocniny korektně dokončit a prostě předpokládají "tady začala a kde končí je snad jasné, ne?"

    Přepis pro odmocninu jen nad 500/Nf

    (2*((Ns/(2,2*ln(Age-15)))*((500/Nf)^(1/2)*(((Ryou-1)/(Rher+1))^2)))/((2*(Ns/(2,2*ln(Age-15)))*((500/Nf)^(1/2)*(((Ryou-1)/(Rher+1))^2)))+1)
    HARDY
    HARDY --- ---
    SIRIEN: teda máš to hezký, ale chybí ti tam odmocnina nad 500/nf. a můžu se zeptat proč to takhle přepisuješ? :-D myslim že spočítat kalkulačkou to zabere tak 1 minutu :D
    s tím parametrem 500 se to má tak, že bych to upravoval vždy k průměru skutečným hodnotám - např. já mám maximálně holku s nf = 600 a většinou tak okolo 100-150, což z odmocniny vyleze (2.24) okolo 2, což je hrozně moc (IMHO).
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    damn, gCalc tam doplní nějaké vlastní další závorky:

    (2*((Ns/(2,2*ln(Age-15)))*(((500/Nf)*(((Ryou-1)/(Rher+1))^2))^(1/2))))/((2*((Ns/(2,2*ln(Age-15)))*(((500/Nf)*(((Ryou-1)/(Rher+1))^2))^(1/2))))+1)

    nicméně kamarád to prohnal ještě standardním způsobem (papír, kalkulačka) a prej to sedí, takže to je asi jen nějaká interní gCalc úprava.
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    HARDY: jinak nevim, pro 500 mi to vychází rozumně, pro 140 mi to ustřelí

    každopádně kdyby někdo chtěl:

    (2*((Ns/(2,2*ln(Age-15)))*((500/Nf)*(((Ryou-1)/(Rher+1))^2))^(1/2))/((2*(Ns/(2,2*ln(Age-15)))*((500/Nf)*(((Ryou-1)/(Rher+1))^2))^(1/2))+1)


    Pokud by to po mě někdo i zkontroloval...
    ---

    ctrl:
    ALPHA:
    (Ns/(2,2*ln(Age-15)))

    FÍ:
    (500/Nf)^(1/2)

    (Ryou-1)/(Rher+1)

    ((Ryou-1)/(Rher+1))^2

    ((500/Nf)*(((Ryou-1)/(Rher+1))^2))^(1/2)

    CELEK:
    (Ns/(2,2*ln(Age-15)))*((500/Nf)*(((Ryou-1)/(Rher+1))^2))^(1/2)

    KOREKCE:
    (2*((Ns/(2,2*ln(Age-15)))*((500/Nf)*(((Ryou-1)/(Rher+1))^2))^(1/2))/((2*((Ns/(2,2*ln(Age-15)))*((500/Nf)*(((Ryou-1)/(Rher+1))^2))^(1/2))+1)

    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    HARDY: fuck... nadatlovat tohle do Google se všema potřebnejma závorkama dalo práci :D
    ULTRAMARINE
    ULTRAMARINE --- ---
    a funguje pouze pro holky, ktere jsou na facebooku

    KAERO: 4,5 rikas? Tak ze bychom zkusili nafitovat parametry o dozvedet se neco o tobe? :D
    HARDY
    HARDY --- ---
    KAERO: pardon ještě korekce 2φ/2φ+1
    KAERO
    KAERO --- ---
    HARDY: vyslo mi 4.5 pro modelovy priklad. asi jsem buh a nema smysl mluvit o pravdepodobnosti, protoze to je jistota :)
    HARDY
    HARDY --- ---
    HARDY: funguje pro podmínky ns=!0 a věk je větší než 15. FB parametr si snižte z 500 na 140, neboť to autor IMHO docela přestřelil
    HARDY
    HARDY --- ---
    Pravděpodobnost na sbalení holky do postele
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam