• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    Pokud je v tom něco vědeckýho a je to k něčemu, hažte to sem. Berem všechno: chemii, fyziku, filozofii, matematiku, psychologii... a další


    Za přílišné a především opakované OT budou dárkové poukazy v podobě RO a ovocných košů s banány.

    Kecy k věci tu nechám, hlavně když budou vtipný. Zbytek mažu.





    Ňáký odkazy... vozte to sem na dvoukoláku a pište to tam hráběma.
    http://wiki.matfyz.cz/wiki/Category:Humor
    http://www.frozen-planet.mysteria.cz/pages/vtipy/m-vtipy.php
    http://fora.tv/2009/11/08/Science_Laughs_Science_Comedi
    rozbalit záhlaví
    ARCHIMEDES
    ARCHIMEDES --- ---
    PISKOTIS: Ještě jednou - nemá KLIDOVOU hmotnost. Ale E=mc2 platí samozřejmě i pro foton, jen u fotonu je celá energie pohybová (takže foton buď letí nebo neexistuje), u částic s klidovou hmotností je ta energie součet klidové a pohybové (podle aktuální rychlosti).
    PISKOTIS
    PISKOTIS --- ---
    ARCHIMEDES: Není to tak že hmotnost nemá, ale má hybnost ? Kdyby měl hmotnost nemůže být urychlen na světelnou rychlost.
    ARCHIMEDES
    ARCHIMEDES --- ---
    KENJIRO: Foton má nulovou klidovou (!) hmotnost, jinak hmotnost i hybnost má, obojí úměrně energii. A ano, je to právě ten relativistický "fígl".
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    a teď se raději zeptám...

    "když foton na něco narazí, předá tomu svoji hybnost"

    je to nesmysl (nulová hmotnost = nulová hybnost), nebo je v tom nějaký relativistický fígl?
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    SH_PANDA
    SH_PANDA --- ---
    BLOODRAT: Pretoze nedokazes napisat algoritmus ktorym by Karel chodil po kruznici?
    KOBDA
    KOBDA --- ---
    PJT: kdysi v domu dětí a mládeže nám tvrdili, že je možné s Karlem udělat půlkrok. Nikdo nepřišel na to jak, tak dodnes doufám, že nás jen trollili.
    PJT
    PJT --- ---
    Jak daleko se dneska dá dojít s programovacím jazykem Karel?
    KALISNIK
    KALISNIK --- ---
    LUKEH
    LUKEH --- ---
    SHEALA: link teď nemám, ale když jsem začínal tak jsem měl v Kindlu nějaké free-pdf typu "R for beginners" a četl jsem si to ve vlaku. Po netu toho bude plno.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    LUKEH: Tyjo, tak to je dobrým v tom případě se na to podívám. Navíc vytahovat se s tím že já váím jak to udělat v Rku by mě mohlo dos´tat k tomu tu psychologii konečně dostudovat. Nemáš náhodou /nemusíš mít/ i link na nějaky R 101? :)
    LUKEH
    LUKEH --- ---
    SHEALA: já jsem na programování hroznej negramot, ale R je super, není to nijak složité, hodně věcí tam už máš dopředu nachystaných, najdeš plno packagů které dělají co potřebuješ, dobré možnosti vizualizace...
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    MALAMUT: Komp + Krumpl = Kompl :-D
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    LUKEH: R je programovací jazyk, pro mě už je únavné se učit novým věcem. Ale seš dobrej no :)
    KAERO
    KAERO --- ---
    OLTSKUL: juuu, tohle jsem zazil o vikendu. rakovecke udoli, prirodni rezervace, vsude cedule neslapejte mimo cesty, netrhejte kytky. samozrejme vsude hromada lidi chodi vsude mozne a baba si je trhala. u jedne skupinky jsem to uz nevydrzel a rekl jim ze se nema chodit mimo, a typek mi rekl ze si to uzil a az pujde priste kolem tak to udela znova. ale zadne kameny nelitaly.
    MALAMUT
    MALAMUT --- ---
    GILHAD: jednoduchá zkrácená složenina - kompjůtr + hajzl = kompl ;-)
    OLTSKUL
    OLTSKUL --- ---
    sorry, not sorry

    VANEK
    VANEK --- ---
    GAARQ: Plus rozděluje nepříjemný souhláskový shluk "mp" do dvou slabik kom'pl analogicky dalším pádům s koncovkou.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    GILHAD: mozna to na vychode neslouzi ke komputaci, ale k orchestraci komplotu o.O
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    GILHAD: v hornoněmeclých dialektech běžná koncovka původně zdrobňovací (kind > kinderl), používaná i v argotech a brněnském hantecu (häuschen > häuserl > hajzl), navíc i z jiných důvodů hodně podstatných jmen končilo na -l: handl, ksindel, štandl a tak se z toho stala produktivní koncovka.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam