• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    Pokud je v tom něco vědeckýho a je to k něčemu, hažte to sem. Berem všechno: chemii, fyziku, filozofii, matematiku, psychologii... a další


    Za přílišné a především opakované OT budou dárkové poukazy v podobě RO a ovocných košů s banány.

    Kecy k věci tu nechám, hlavně když budou vtipný. Zbytek mažu.





    Ňáký odkazy... vozte to sem na dvoukoláku a pište to tam hráběma.
    http://wiki.matfyz.cz/wiki/Category:Humor
    http://www.frozen-planet.mysteria.cz/pages/vtipy/m-vtipy.php
    http://fora.tv/2009/11/08/Science_Laughs_Science_Comedi
    rozbalit záhlaví
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    MALAMUT: Komp + Krumpl = Kompl :-D
    MALAMUT
    MALAMUT --- ---
    GILHAD: jednoduchá zkrácená složenina - kompjůtr + hajzl = kompl ;-)
    OLTSKUL
    OLTSKUL --- ---
    sorry, not sorry

    VANEK
    VANEK --- ---
    GAARQ: Plus rozděluje nepříjemný souhláskový shluk "mp" do dvou slabik kom'pl analogicky dalším pádům s koncovkou.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    GILHAD: mozna to na vychode neslouzi ke komputaci, ale k orchestraci komplotu o.O
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    GILHAD: v hornoněmeclých dialektech běžná koncovka původně zdrobňovací (kind > kinderl), používaná i v argotech a brněnském hantecu (häuschen > häuserl > hajzl), navíc i z jiných důvodů hodně podstatných jmen končilo na -l: handl, ksindel, štandl a tak se z toho stala produktivní koncovka.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    KAERO: Docela by mě zajímalo proč. "Komp" je jasný - zkraceno z "kompjúter", ale kde se tam vzalo to koncové L fakt nechápu a zatím jsem vysvětlení nikde nepotkal ...
    KAERO
    KAERO --- ---
    WANAH: když už tak "z Brna". Kompl jsme PCčkům říkali už na gymplu. Maturoval jsem 1997, a jsem ze slezska. Takže mám pocit, že to šíření bylo asi jinak než si myslíš :P
    WANAH
    WANAH --- ---
    SHEALA: Setkával sem se s tím u Brňáků, ale je možný že už se nákaza rozšířila :)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    WANAH: Kompl je Brněnský výraz? Ha, až mi někdo zase vyčte, že mluvím jak Pražáci, omlátím mu kompl o hlavu, ideálně jeho.
    GUMBA
    GUMBA --- ---
    WANAH: Kompl je komp s kompilatorem asi ;-)
    WANAH
    WANAH --- ---
    KAERO:na jiném “komplu” - příspěvek byl odeslán z Brno ? :D
    LUKEH
    LUKEH --- ---
    Jedině R!
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    SINECURVE: není třeba se omlouvat, taky raději SPSS :)
    SINECURVE
    SINECURVE --- ---
    SHEALA: omluva ale Excel je na hovno
    KAERO
    KAERO --- ---
    GUMBA, RAGNAROK: jak jsem psal, v jine verzi excelu to bylo hned po otevreni v poradku. musel jsem narazit na nejakou vyjimecnou chybu.
    SINECURVE
    SINECURVE --- ---
    "To je otrava" řekl Skripal a odešel z nemocnice.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    RAGNAROK: třeba používají instrukce portované z pentia :)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    MADRABBIT:No, v SPSS je s tím mín práce, ale vím že úkol "kolik potřebuju respondentů abych dosáhla takové a takové intervaly spolehlivosti jsme použili Excell.
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    GUMBA:
    "15 significant figures, and calculations may have an accuracy that is even less due to three issues: round off,[3] truncation, and binary storage."

    V tom vzorci pro regresi dochazi v tomhle pripade k mocneni a deleni velmi malych cisel. Takze ~dvojnasobek puvodne platnych cislic.


    Ale kdovi co s tema datama Exl dela a jak je zobrazuje? Myslim ze ani MS nevi. :-)
    GUMBA
    GUMBA --- ---
    RAGNAROK: To mi prave prijde divne, pokud ma zvladat cca 15 platnych cislic (v tech datech se to lisi na cca 9.), tak by to nemelo takhle uplne ujet ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam