• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    Pokud je v tom něco vědeckýho a je to k něčemu, hažte to sem. Berem všechno: chemii, fyziku, filozofii, matematiku, psychologii... a další


    Za přílišné a především opakované OT budou dárkové poukazy v podobě RO a ovocných košů s banány.

    Kecy k věci tu nechám, hlavně když budou vtipný. Zbytek mažu.





    Ňáký odkazy... vozte to sem na dvoukoláku a pište to tam hráběma.
    http://wiki.matfyz.cz/wiki/Category:Humor
    http://www.frozen-planet.mysteria.cz/pages/vtipy/m-vtipy.php
    http://fora.tv/2009/11/08/Science_Laughs_Science_Comedi
    rozbalit záhlaví
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    KAERO: Před časem jsme se bavili o gravitaci a tehdy šestiletý syn sám došel k tomu, že vlastně i on má určitě nějakou gravitaci. Pak teda machroval na hřišti, že on má svou vlastní gravitaci a dokáže si k sobě o kousíček přitáhnout zeměkouli, což demonstroval skokem z vršku prolízačky. Namlátil si kolena a od té doby ho gravitace už zas nebere.
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    KAERO: však to také není pravda :)
    KAERO
    KAERO --- ---
    GUMBA: posledni dobou mam spis pocit, ze deti chapou lip nez dospeli, kdyz se pouziji vhodna slova. jednak nemaji strach se ztrapnit, takze jsou schopny se zeptat i na zakladni vec, no a muze se s nima mluvit jako s detma, takze se to da snaz vysvetlovat (dospelemu rict ze plyn, to jsou kulicky co do sebe porad narazi tak si mysli ze si z neho utahuju).
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    GUMBA: já to praktikuji s úspěchem i na dospělých :)

    GUMBA
    GUMBA --- ---
    HARALD: Mnoho dospelych by se divilo, ale pokud clovek najde vhodna synonyma k tem odbornejsim terminum, tak i male deti dokazou pochopit spoustu slozitejsich/abstraktnejsich konstrukci - treba zvuk a jina ruzna vlneni, molekuly, atp.
    SINECURVE
    SINECURVE --- ---
    ARCHIMEDES
    ARCHIMEDES --- ---
    KAERO: A hlavně by nastal problém, až by holčička chtěla obecné řešení Navierových-Stokesových rovnic, chudák matka.
    KAERO
    KAERO --- ---
    HARALD: mohla. ale pak by holcicka chtela rozebirat vlastnosti nabla operatoru pro pole popisujici spojitou tekutinu a manzelka musela vystupovat na pristi zastavce a nebyla by schopna to vysvetlit do konce.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    RAGNAROK: Vlach.
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    ADELHAIDA:
    btw jak se jmenoval ten ucitel?
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    KAERO: To mi připomíná, jak jsme se o tom zrovna učili v sekundě na gymplu. Byli jsme pak záhy na škole v přírodě v Krkonoších, seděli jsme někde u Labský boudy a já povídám: "Isobary jsou dneska dost blízko u sebe, co?" a spolužák Ivan odtušil: "Jo, děsně mi fučí na koule." Mám dojem, že jsme za to dostali nějaké bezvýznamné plus od učitele zeměpisu :-D
    HARALD
    HARALD --- ---
    KAERO: A přitom by mohla prostě vysvětlit, že je to tok vzduchu v důsledku gradientu atmosférického tlaku.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    KAERO: A tak udělat pár tabulek typu Praha vs. Brno, Olomouc, Znojmo a, třeba, Kyselá Prdel, počet stálých obyvatel asi sedm již od třetihor, do toho se pustím, až někdy nebudu moct spát.
    KAERO
    KAERO --- ---
    GENTIANA: tak az budes mit nejake tabulovane hodnoty, tak se tim pochlub a mohlo by se to pridat do toho https://kokes.github.io/vaclavaky/
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BROUKOID: ovšem toto je geniální a jakožto pomocný vědec historický to zkusím zavést, sice ještě nevim, kam přesně, ale ona se nějaká příležitost naskytne. Jdu si pro jistotu přebrousit demografické tabulky.
    NELLAS: Technet už udělal ýDěsí kalkulačku? Pěkné.
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    KAERO: Kdo ví, jestli význam slova "abstraktní" znala ta matka.
    KAERO
    KAERO --- ---
    moje manzelka jednou videla v tramvaji holcicku doprovazenou svoji maminkou. holcicka se zeptala: "mami, co je to vitr?" a maminka odvetila: "takove abstraktni veci ti vysvetlovat nebudu!".
    manzelka sice chtela podotknout, ze nema smysl diteti rikat slova jako "abstraktni", kdyz dite nevi co je to vitr, ale radsi byla tise :)

    vzdy, kdyz premyslim, jestli je mozne ze nekdo nezna nejake naprosto zakladni veci, si pripomenu tuto historku.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    SULTHAN: Kompresorové? Peltierův článek?
    SULTHAN
    SULTHAN --- ---
    HOWKING: zkus vysvetlit tepelne cerpadlo.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Na tak krátkou odpověď jako hlavně (nikoliv výhradně)
    Jaderný rozpad a slapové síly v tepelně izolujícím obalu a obrovské mase horké hmoty.
    Je to dost rozsáhlá diskuse. Přímo vědecká.
    BTW Jaké je asi procento těch, kteří vědí, kde se berou vejce ve slepicích? Nejsem si jist, že to budou i v drůbežárně všichni.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Tak to už začíná být děsivé. Tohle už je do vegety :-(
    Telefon jsem rozmazal. Vy hyeny byste tam ještě volaly :-D

    HOWKING
    HOWKING --- ---

    Jen taková humorná ukázka, jak jsem otevřel jednu pandořinu skříňku - bylo toho víc, ale Prof. Kulhánek to promazal. Ale nic obsažného jen "mysické malůvky". :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam