• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    Pokud je v tom něco vědeckýho a je to k něčemu, hažte to sem. Berem všechno: chemii, fyziku, filozofii, matematiku, psychologii... a další


    Za přílišné a především opakované OT budou dárkové poukazy v podobě RO a ovocných košů s banány.

    Kecy k věci tu nechám, hlavně když budou vtipný. Zbytek mažu.





    Ňáký odkazy... vozte to sem na dvoukoláku a pište to tam hráběma.
    http://wiki.matfyz.cz/wiki/Category:Humor
    http://www.frozen-planet.mysteria.cz/pages/vtipy/m-vtipy.php
    http://fora.tv/2009/11/08/Science_Laughs_Science_Comedi
    rozbalit záhlaví
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    ATOMOUSEK: Jaké vzorečky? Jak jinak se to dá chápat, než jako setina?
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    ATOMOUSEK: co je to ten jeden procent?
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    ATOMOUSEK: OT - pro zajímavost zde je jedno ze dvou zadání:
    Jaká je koncentrace 12% H3PO4 pokud-li je její hustota 1,0647 g/cm3. Molarní hmotnost H3PO4 je 97,996 g/mol. Kolik výše uvedené H3PO4 je potřeba na přípravu roztoku o koncentraci 0,5 mol/l a objemu 500 ml?
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    ATOMOUSEK: To je prave problem pristupu "Nemusite to chapat, ale musite se to naucit!" (a zitra z toho bude pisemka)
    ATOMOUSEK
    ATOMOUSEK --- ---
    ROBIN_SNNS: moc se nedivim... na jedne vysoke skole jsem ucil statistiku v prvaku a zjistil, ze studenti tapou v procentech. Velmi me prekvapilo, kdyz veskere tapani ustalo prakticky hned po te, co jsem jim rekl, at se vykaslou na ty tri vzorecky, ktere drilovali na stredni, a chapou procento jako setinu....
    OLTSKUL
    OLTSKUL --- ---
    KAERO
    KAERO --- ---
    ROBIN_SNNS: nojo, klasika. ale za to samozrejme muze ta zahadna a nepochopitelna jednotka "mol" :)
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    CHOROBA: Pleteš si pravopis a krasopis, řekl bych.
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    KAERO: U nás v laborkách byly páťačky (Bc. hotové) co měly problém vypočítat příklad z prváku na navážku a převod z % roztoku.
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    NELLAS: a pak že psaní není těžší než čtení
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    CHOROBA: No právě... doktoři se šest let učí takhle psát a lékárníky pět let učí, jak to přečíst :)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    NELLAS: fakt?

    NELLAS
    NELLAS --- ---
    CHOROBA: Potřebujou, pokud udělají hrubku v předpise, lékárník to pak špatně vydá.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    ja myslel, ze doktori nepotrebujou pravopis..
    KAERO
    KAERO --- ---
    RAHUF: mi spoluzaci, kteri nemeli matiku na maturite, meli problemy i s tou trojclenkou....
    RAHUF
    RAHUF --- ---
    SIRIEN: na medicíně je na něco potřeba víc než trojčlenka? zatím jsem nepostřehl :)
    FJERTIL
    FJERTIL --- ---
    SIRIEN: A i tu vědu dělat může. Z toho, co vídám, bych se ani nedivil.
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    FJERTIL: nebude. Těma dvěma předmětama kde potřebuje víc jak trojčlenku (něco jako fyzikální medicína nejspíš a jeden nechávám do zálohy pro případ že by tam fakt byl...) nějak proleze, vědecko-výzkumnou metodologii prospí a pak bude vysmátá, může si udělat atestaci z praktického lékařství a začít se svým titulem veřejně chválit a předepisovat homeopatika a upozorňovat na rizika přehnané a příliš brzké vakcinace.
    KAERO
    KAERO --- ---
    HOWKING: jo, a je to chyba hlavne ucitelu/vyuky, kdyz holka ve tretaku stale nechape ze i tam bude potrebovat matiku.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    FJERTIL: Jo to jsem slyšel! :D Se si v duchu řekl: "no ty se budeš holka sakra divit" :)
    FJERTIL
    FJERTIL --- ---
    Teď mne rozesmála citace nějaké studentky z gympláckého třeťáku v Událostech - prý "v budoucnu matematiku nepoužije, jelikož chce jít na medicínu."
    KAERO
    KAERO --- ---
    MHO: aha, uz vime odkud vitr vane :) odbornik zachlasta a mame tu chemtrails a placatou zemi :)
    MHO
    MHO --- ---
    KAERO: To je síla. Mně nedávno na jedné akci zastavil bývalý kolega, který se trochu pomátl a aktuálně je to esoterik jedna báseň. Ale furt si nějak povídáme. A ptá se "Hele ty děláš s těmahle věcma, fakt bude to 5G takovej průser jak se všude povídá?"

    Já jsme měl pár piv, možná i panáček by se našel. Takže jsem neprozřetelně řekl něco jako "No to si piš...." a chvíli jsem se rozpovídal o IT security rizicích, která nás čekají až bude každá druhá rychlovarná konvice připojená přímo na net.

    Bohužel jsem následně zjistil, že jediné co si zapamatoval bylo, že odborník (jako já) riziko 5G potvrdil a vesele to i odkazem na moje jméno šířil po různých ezo skupinách.
    KAERO
    KAERO --- ---
    5G site jsou tajnym konstruktem iluminatu aby kontrolovali nasi mysl, kdybyste nevedeli.
    Autori bohuzel nedokazou ani rozlisit mezi mikrovlnnym a optickym zarenim. Obrazky jsou pekne, texty nectete, skoda casu:
    Stop 5G v ČR - Stop 5G v České republice
    https://stop5g.cz/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam