• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    RADICETA: tomu celníkovi stačilo na škole znát jen tři písmena. Než si našel co sou tady ty zbylý dvě, tak to holt chvíli trvalo.
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    ERGOSUM: ty si děláš legraci ale když si univerzita po 9/11 pořizovala afm, zůstalo to půl roku v Americe na celnici, protože americký celník rozhodl že teď teda žádná atomic force na východ nepojede. vysvětlovat jim, že tím deseti atomovým hrotem by někoho ubodali za hodně dlouhou dobu nemělo cenu.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Pořídili jsme si na hvězdárnu koronograf. Než jsme ho nainstalovali, obklíčilo nás policejní komando v biohazardu.
    SUMIE_DH
    SUMIE_DH --- ---
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Dnes ráno jsem nechal 12 zpráv na záznamníku Stephena Hawkinga. Pak jsem si uvědomil, že to asi pokaždé zvedl.
    (vyskočilo na mě ve 4 roky starých vzpomínkách na Fejsu - čest jeho památce)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Minulý týden jsem na Alze koukal na chytré náramky a zrovna jsem trefil těch pár minut úplně bez slevy. Docela jsem se vyděsil :)
    KAERO
    KAERO --- ---
    ATUARFIK: bych to opravil, zbozi musi byt o korunu levnejsi nez pred slevovou akci, jinak porusujes zakon! :)
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    TRISSIE: To by ovšem byla skvělá slovní úloha - na kolik musí nejmenovaný internetový obchod zvýšit ceny, aby po deklarované slevě X procent stálo zboží stejně jako před slevovou akcí?
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    ATUARFIK: v tomto případě bych ovšem k obchodním politikám řetězců (těsně před slevou zvýšit ceny, aby po slevě zboží stálo stejně, ne-li víc, než před akcí) považovala názor studentů za opodstatněný :-)
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    Slyšela jsem report ze střední školy s maturitou, kde když učitel představil procenta, studenti se vytřeštili, že prý netušili, že ta čísla ve výlohách u slev mají nějaký význam - že si mysleli, že jsou to jenom takové náhodné výkřiky, aby to hezky vypadalo.
    ATOMOUSEK
    ATOMOUSEK --- ---
    TAPINA:
    Televizor byl nejprve o 20 procent zlevněn a později o 20 % z nové ceny zdražen. Konečná cena potom byla 11 520 Kč. O kolik % se celkově cena zvýšila nebo snížila?

    zkus trojclenkou pres 1%

    a pak porovnej s:
    0.8 * 1.2 = 0.96 (celkove slevnen o 4%)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Je tu ještě někdo, kdo jako já počítá procenta trojčlenkou? (Jsem říkala, že s ní zdravotníci vystačí).
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Nastává problém vysvětlit některým, co je to setina :) (byste se divili jak je to někdy náročné)
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    LUKEH: To je postup, který si odvodíš sám, když chápeš, jak procenta fungují, řekla bych :D
    LUKEH
    LUKEH --- ---
    ATOMOUSEK: co to kurva je?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam