• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    Pokud je v tom něco vědeckýho a je to k něčemu, hažte to sem. Berem všechno: chemii, fyziku, filozofii, matematiku, psychologii... a další


    Za přílišné a především opakované OT budou dárkové poukazy v podobě RO a ovocných košů s banány.

    Kecy k věci tu nechám, hlavně když budou vtipný. Zbytek mažu.





    Ňáký odkazy... vozte to sem na dvoukoláku a pište to tam hráběma.
    http://wiki.matfyz.cz/wiki/Category:Humor
    http://www.frozen-planet.mysteria.cz/pages/vtipy/m-vtipy.php
    http://fora.tv/2009/11/08/Science_Laughs_Science_Comedi
    rozbalit záhlaví
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ARCHDRONE: pohyb lidi na planete je dokazan, ale zaroven je take dokazano, ze se lide pohybuji i kdyz stoji na Zemi.

    ja verim, ze driv nebo pozdeji to tu nekdo uvede na pravou miru :)
    ARCHDRONE
    ARCHDRONE --- ---
    DRAGON: Vsak pohyb lidi na planete je taky dokazan. Dulezite je ono zakriveni prostoru a dynamika zakrivovani v case. O tom se samozrejme vedou vedecke diskuze, jak to vlastne je. Navic fyzika neni matematika, ve fyzice zadne "presne" neexistuje. Obavam se, ze tohle uz by bylo na diskuzi nekde v astronomickem klubu a hlavne s nekym kompetentnim, dal uz bych se opakoval. Btw z posledni doby https://www.space.com/universe-shape-flat-closed-debate.html
    ARCHDRONE
    ARCHDRONE --- ---
    SULTHAN: dekuji, radeji chloroform
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ARCHDRONE: to prirovnani s chozenim po zemi je trochu nesikovne, ne? to je proste otazka toho, ze je zeme kulata, nic vic. Ale pohyb galaxii je dokazan.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    SULTHAN: Mluvi o nem profesor Schwartz, rodinny arc-lekar v Limonadovem Joeovi, musi to tedy byt pravda ..
    SULTHAN
    SULTHAN --- ---
    ARCHDRONE: ty nevěříš v ether?
    ARCHDRONE
    ARCHDRONE --- ---
    DRAGON: Chapu, ze se lze na to takto divat, ale nesouhlasim s tim. Pravdu bych do toho netahal:) Prave proto, ze ve vesmiru je vsechno, tedy i vesmir, v ruznem pohybu (Panta Rhei), tak neni k cemu vztahnout to "exact point in space". Pohybujici se veci v kybliku muzes vztahnout prave ke kybliku resp. treba ke vzdalenosti k okraji. Moje predstava je, ze se kyblik mozna mezitim nejak anizotropne (ruzne podle smeru) zdeformoval, roztahl a vzdalenosti a smery najednou nesedi. To co bylo pred chvili rovne, ted muze znamenat doprava a pomalu.

    Ze to neni az tak uchylna predstava je videt napr. na tom, ze teoreticky(!) kdyz pujde clovek na zemekouli porad dopredu, muze skoncit tam, odkud vysel.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ARCHDRONE: tak mi to porosim vysvetli, protoze ty vlastne rikas, ze takhle s prostorem nelze pracovat ale zaroven mi rikas, ze to co pisu je pravda. Asi neco nechapu, tak mi v tom helpni, dik ;)
    ARCHDRONE
    ARCHDRONE --- ---
    V tomto kontextu si dovolim


    DRAGON: Ale to ja samozrejme chapu, narazim ale na neco trosku jineho.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ARCHDRONE: no je otazka jestli ted a tady znamena porad ted a tady na Zemi v mym byte. Ono to totiz muze znamenat taky kazdou vterinu uplne jiny point v prostoru, protoze se proste vesmirem pohybujeme. A to je to, co imho ten strip chtel zeftipnit.
    ARCHDRONE
    ARCHDRONE --- ---
    DRAGON: chapu, ale to je imho mylna predstava. Vesmir neni vypln nejakeho prostoru, vesmir je prostor (a cas). Teorie relativity rika, pry, ze zadny absolutni vztazny ramec neexistuje. To slo pouze v Newtonovske predstave. https://www.quora.com/...e-of-reference-How-is-it-different-from-the-relativistic-frame-of-reference
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ARCHDRONE: ja vesmir chapu trochu jinak, asi :) Predstav si vesmir jako nejakou vypln nejakeho prostoru. Ne ten prostor. Jako veci v kyblu. A ty vtom kyblu zamichas lzici. Ty veci budou na jinym miste, ale dno kyblu bude porad dno kyblu a prostredek kyblu bude porad prostredek kyblu :)

    aneb kdyz se ti snazi vysvetlit svuj pohled na vesmir zcela amaterskej nadsenec a snazi se to vysvetlit co nejjednoduseji .)))
    ale snad chapes jak to myslim :)
    ARCHDRONE
    ARCHDRONE --- ---
    DRAGON: AFAIK ve vesmiru nic jako "presne tady" neexistuje
    GANDHI
    GANDHI --- ---
    ARCHDRONE: spis je to ojednoduchy lślovni hricce postaveny na to, ze space znamena jednak prostor a jednak vesmir
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ARCHDRONE: psum se proste rika "zustan presne tady" jako ze se nema hnout. Ale celej vesmir se pohybuje. Co je na tom spatne tedy?
    ARCHDRONE
    ARCHDRONE --- ---
    Kdyz jsme u toho odborneho pitvani vtipu, mne vrta hlavou DRAGON: "Exact point in space" a pritom neni urcena vztazna soustava. Vtip asi poukazuje na nedorozumeni plynouci z implicitnich predpokladu.
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    HOWKING: Až budu chtít vysvětlit motylí efekt, tak jim dám přečíst/poslechnout Barvu kouzel (Color of Magic by Terry Pratchett).
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    A já jsem si myslel, že Vegan je obyvatel Alpha Lyrae.
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    ONDRA_99: A hele, Jenda Citron...
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    BLACKHEAD: Zajimavy je jak ve vtipech jinych se rejpe do zblazneni. Ale ve svem pouzije pozreni netopyra. A to neni pravda, protoze sars-cov-2 nepresel na cloveka z netopyra.
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    HOWKING: No vidis. A tohle je IMHO jeste horsi ucebni pomucka... Ale skvely vtip. ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam