• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    Pokud je v tom něco vědeckýho a je to k něčemu, hažte to sem. Berem všechno: chemii, fyziku, filozofii, matematiku, psychologii... a další


    Za přílišné a především opakované OT budou dárkové poukazy v podobě RO a ovocných košů s banány.

    Kecy k věci tu nechám, hlavně když budou vtipný. Zbytek mažu.





    Ňáký odkazy... vozte to sem na dvoukoláku a pište to tam hráběma.
    http://wiki.matfyz.cz/wiki/Category:Humor
    http://www.frozen-planet.mysteria.cz/pages/vtipy/m-vtipy.php
    http://fora.tv/2009/11/08/Science_Laughs_Science_Comedi
    rozbalit záhlaví
    HARALD
    HARALD --- ---
    ARCHIMEDES: Ale jo. Jenom je to pořád “ateista” typu: věřím, že žádná entita není.
    ARCHIMEDES
    ARCHIMEDES --- ---
    HARALD: "Samotné přečtení knih abrahámovských náboženství z člověka ateistu nedělá"
    No minimálně za sebe můžu říct, že ani naopak to z ateisty toho typu, který představu světa bez entit zasluhujících v jakémkoliv z významů označení "bůh" vidí jako konzistentnější a funkčnější než s, neudělá věřícího. Ale jako kulturně-historický exkurz do pastevecko-zemědělských společností je ten posun mezi prvním a druhým dílem od "tohle dělej" (meh) k "tohle si mysli" (tuplovaný eklhaft) rozhodně zajímavý. Pokud bude karanténa dost dlouhá, možná na ten třetí díl dojde už letos :)

    A jako omluva za offtopic:
    HARALD
    HARALD --- ---
    ARCHIMEDES: Tak aspoň máš nějakou informaci. Ono se to chce taky věnovat kontextu. Fyziku taky nezačínáš Maxwellovými rovnicemi. :)


    Samotnépřečtení knih abrahámovských náboženství z člověka ateistu nedělá. Jejich přečtení dá čtenáři bezkontextový vhled. Většinou to opravňuje k závěru “to nechápu” případně rozšířený na “to je blbost”. Plnohodnotný ateista má své přesvědčení opřeno o vlastní morálně etický základ, na kterém staví. Ale takových je fakt málo.

    EKG
    EKG --- ---
    ARCHIMEDES: Prisel Mohamed do oazy, kde byli velbloudi a beduini. Zaplakal, kdyz zjistil, ze ucit ma ty druhe. Normalka ;)
    ARCHIMEDES
    ARCHIMEDES --- ---
    ARCHIMEDES: ...(případně za "členy klubu", kterým jsou jeho stanovy vlastně šumák, hlavně že jsou v klubu kámoši.)
    ARCHIMEDES
    ARCHIMEDES --- ---
    EKG, HARALD: Od doby, co jsem přečetl první a druhý díl z abrahámovského universa (ten orientální třetí díl a americkou fanfikci mám ještě na pořadníku) už mám problém nepovažovat vyznavače za osoby buď neznající vlastní svaté texty nebo extra trénované v selektivním myšlení nebo trochu masochisty (nebo od všeho trochu).
    EKG
    EKG --- ---
    HARALD: Ted sem s tim jdu.

    Za rabínem přijde Roubíček a hrdě hlásí, že je atheista.
    Rabín se zeptá: „A četli, Roubíček, aspoň něco z Tóry, když říkaj, že jsou atheista?”
    „To jsem, prosím, nečetl !”
    „A znají aspoň něco z Talmudu?”
    „No, prosím, to taky neznám!.”
    „Tak vědí co, Roubíček? Voni nejsou žádnej atheista, voni jsou obyčejnej ignorant!”
    HARALD
    HARALD --- ---
    ELHO_CID: To je ale spíš neznalost, než podložený názor. Náboženství v naprostě většině jednoduchá vysvětlení neposkytují.

    Právě takové zkratkové a nepodložené názory činí z ateismi víru. Nikoliv náboženství. Teda, v některých případech to možná není víra, ale ignorance. (Pardon, mám rád chytré ateisty, co se s nimi dá dobře debatovat. Ty bych zaignoranty neoznačil.)
    KURE
    KURE --- ---
    ELHO_CID: víra v boha nevysvětluje nic.
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    Ateisté nemají svého papeže, ani svatou knihu, která by jim říkala, jak mají být dobrými ateisty. To, že boha povazuju za produkt lidské potřeby mít jednoduché vysvětlení na všechny složité otázky, ze mě dělá ateistu. Jestli je to podle někoho víra, tak budiž. Podle mě je to nejracionálnější vysvětlení, na jaké jsem zatím narazil. Má někdo lepší?
    EKG
    EKG --- ---
    EKG: A jinak bych si dovolil navrhnout kriterium [je/neni] nabozenstvi ne podle odpovedi, ktere nabizi, nybrz podle otazek, ktere si klade.
    HARALD
    HARALD --- ---
    FJERTIL: Tak to je jenom o taxonomii. V zásadě se používají dvě. Jednu, kterou používají hlavně militantní ateisté, jsou za ateisty považováni všichni, kdo nevěří v boha(y). Druhá označuje za ateisty pouze ty, kdo věří v neexistenci boha(ů).
    FJERTIL
    FJERTIL --- ---
    A abychom byli vyvážení, tak i střelba do vlastních řad:

    How to be an Atheist (Funny) - Ultra Spiritual Life episode 17
    https://www.youtube.com/watch?v=DS1icEssOUM
    FJERTIL
    FJERTIL --- ---
    Tak snad abchom trochu zůstali v intencích klubu:


    ...a ano, je to vědecký vtip, neb i víra má své centrum v mozku
    EKG
    EKG --- ---
    SALVATOR: Ateismus je vcelku radikalni nabozenstvi, mozna ses jen s zadnym skutecnym ateistou nikdy nehadal ;)
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    Null != 0

    Ateismus je asi tak mic víra, jako je panictví sexuální poloha.
    ZETOR_13
    ZETOR_13 --- ---
    FJERTIL: no tak on je ateismus definovan jako vira v neexistenci boha. Dukaz o existenci ci neexistenci neni a nejspis ani byt nemuze. Verici i ateista jsou na tom tedy stejne. Pouze agnostik rika, ze je to vlastne jedno a at si vsichni strci svoji viru kam chteji, dokud neprijde dukaz.
    FJERTIL
    FJERTIL --- ---
    HARALD: Ale oni to možná i zahrnují a možná že jsou i věřící ateisté, ale slýchávám to pravidelně od věřících, že i ateista musí být věřící v neexistenci.
    Trochu mi přijde, že aby věřící byl schopen pojmout nevíru, musí si ji označit za víru a pak se o tom může bavit.

    Obecně argument vírou v neexistenci považuji za vůbec nejslabší na toto téma, co znám.
    HARALD
    HARALD --- ---
    FJERTIL: Fakt? Mnohokrát jsem při argumentu davem od ateistů zažil, že všechny nevěřící zahrnovali do svých řad. Kde jsi na nějakou takovou chybu narazil? Zajímá mě kontext, nikoliv konkrétní příklad.
    FJERTIL
    FJERTIL --- ---
    CERNYRYBIZ: Zde si tedy dovoluji poznamenat, že nepřítomnost víry není totéž jako víra v neexistenci.
    Bohužel, toto je častá chyba v úvaze věřících.
    VONTRIX
    VONTRIX --- ---
    DRAGON: Kdyz jsme mel uvod do Teorie mnozin, tak jsme si na nejakem cviceni ukazovali matematicky dukaz bozi existence - myslim, ze to byl Godelovy dukaz v trojhodnotove modalni logice. Zaver byl, ze je nutna existence entity, ktera zahrnuje veskere dobro sveta (a tedy tuto entitu nazveme Buh).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam