• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MYSTICTURTLERoad Trip - cestujeme po 4 kolech

    Vyznavači cestování autem sem!

    Rady na co si v jaké zemi dát pozor, specifika dopravních předpisů...
    Sdílejte své itineráře...


    Na nástěnce bude snad časem seznam ostřílených cestovatelů.
    Ocitnete se tam dřív, než napíšete "home", vlastně AŽ to napíšete.




    Dodržujte prosím formát reportu, usnadníme tak orientaci všem, kteří budou něco hledat :)
    Kdo to nedodrží, toho poprosíme o opravu a pak ho smáznem.
    Díky za pochopení a za solidárnost. :)



    Formát reportu:
    z - přes - do:
    typ vozidla (osobák, dodávka, karavan ...) + benzín / nafta / plyn:
    čas (dny / týdny) + kilometráž:
    GPS: ano/ne
    dopravní a jiné předpisy / zkušenosti / tipy / rady: přespávat se může jen tam a tam, policajti kotrolujou tohle a tohle apod.
    mýtné:
    spaní:
    nákupy benzín (cena) / jídlo a jiné radosti:
    další postřehy / humory apod.:
    ilustrační foto: může být a nemusí ... feel free :)
    rozbalit záhlaví
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: vychazim z toho, ze 14dni v USA, kdy jsme si pujcili auto za necelych 100USD na den, leteli jsme vrtulnikem a nakoupili hromadu obleceni jsme zaplatili vcetne letenek cca 100k, letenky staly tusim 34k dohromady. Najeli jsme 3700mil. Takze nekde okolo 70k na dva lidi vcetne toho pujceni auta.

    Pokud si to auto budes pujcovat (coz ti na mesic zhusta doporucuju), tak pocitej s nejakym ne uplne nevyznamnym one way rental poplatkem (a taky poplatkem za cisteni auta:). Pripadne muzes zkusit nejakou tu drive over agenturu, ale ta ti neda moc casu na to aby sis nekde neco prohlidnul. Krom toho pokud budes chtit letet domu z NYC, tak multicity letenka bude taky drazsi, dokonce bych rekl ze se vyplati koupit roundtrip do LAX a lokalni letenku JFK(EWR)->LAX.

    Co se tyce nakladu po ceste je to trochu tezko odhadnout. Naklady na motely se pohybujou nekde mezi 50-100USD za pokoj pro dva na noc, ovsem tohle se desne hejbe podle toho kdy tam jsi (jihovychod je napriklad uplny peklo v lete, kdy maj amici prazdniny). Spani v aute na parkovisti, krom toho ze to ne vsude je uplne bezpecny, je taky skoro vsude zakazany. Pokud budes ale tramp a vyberes si national recreation areas tak tam se smi stanovat skoro vsude zadarmo. Benzin stoji uz ted skoro 4USD za galon (od 3.50 az po 5 USD v Death Valley).

    Mozna ti dovedu poradit lip, kdyz budes mit nejakou presnejsi predstavu kdy tam chces jet a kudy mas v planu se dostat do toho new yorku. Skoro bych ti doporucil tu kalifornii vzit od san diega a ne az od LA. Jinak 30dni se mi zda pomerne malo na takhle dlouho cestu.
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    TABORACEK: 2k za dva na den, nebo 2k na jednoho na den?
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: my jsme loni vcetne pujceni auta vyzili s cca 3k na den, ale nic jsme si neodrikali a je do toho zapocteny taky to, ze jsme si privezli spoustu veci zpatky, takze 2k na den jsou opravdu safe na pohodlny zivot...
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    nazdar, tak jsem si vymyslel roadtrip nejroadtripovatější. Letět do LA, koupit/pučit auto, a jet do NY. Nebo naopak, to je fuk. Třeba 30 dnů. Ve dvou.
    Kolik tak má člověk počítat dolarů na den? Žádné somrování, ale taky žádné hogo-fogo. Prostě jídlo v jídelnách/mexikáni a ubytování něco levného podél cesty...
    SHMAIDA
    SHMAIDA --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: v telce rikaji, ze je valka uplne vsude :)
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    SHMAIDA: jo, v telce říkali, že je tam válka.
    SHMAIDA
    SHMAIDA --- ---
    CHA1NDLER: hezky pekne!!!

    Nekdo zkusenost s Afrikou / Alzirsko?
    DOCTOR23
    DOCTOR23 --- ---
    Polsko 2009
    Polsko od A do Z, cestopisy a fotografie
    http://www.cestujeme.name/cestopisy.php?view=detail&id=105
    DOCTOR23
    DOCTOR23 --- ---
    Slovensko 2008
    Slovensko, cestopisy a fotografie
    http://www.cestujeme.name/cestopisy.php?view=detail&id=89?idd=14
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    CHA1NDLER: libi se mi vase auto:) Nejake detaily o tom co to je za rok vyroby a takove ty veci na ktere se normalne clovek pta kdyz kupuje auto?
    CHA1NDLER
    CHA1NDLER --- ---
    Zdravim,
    v současné době už jen čekáme na vízum do Íránu a pak sedáme do auta a jedeme se podívat na Tichý oceán. Tak kdyby to někoho zajímalo, koukněte sem:
    Little Big Adventure
    http://www.littlebigadventure.cz
    BOPA
    BOPA --- ---
    gdby to někoho třeba zaujalo


    USA 2011.kmz (3070194 B)
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    PIPPO_SPARK: užili stoprocentně. Vřele doporučuju! (žádná ironie).
    Ale je to asi dost o tom, jaký má kdo vztah k rusku a rusům. A k ruštině...
    My byli nadšení. Ta megalomanie, upadající velmoc, kontrasty...
    A ve svém důsledku, je to i gastrozážitek...
    PIPPO_SPARK
    PIPPO_SPARK --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: takže jste si to neužili ????
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    16. - 31. 8. 2011
    Ostrava - Katowice - Kyjev - Moskva - Sankt Peterburg - Tallinn - Riga - Kurská kosa - Vilnius - Warszawa - Ostrava
    Seat Toledo 1.9 TDi, r.v.1997. Starý vrak, ale jezdí zadarmo.
    cca. 14 dnů, 5200 km
    GPS ano v HTC s win iGo Primo s ukradenýma mapama celé Evropy (teleatlas). Max. spokojenost, s výjimkou Rigy, kde to nějak nezvládalo pěší zóny. Moskva a Petrohrad naprosto vpohodě včetně navigace v pruzích (i 9+9).
    Dopravní předpisy jsou jedno, když vás poldové chtějí zastavit, tak vás zastaví. Já jsem platil jen jednou "pokutu" (bez účtu) 100 UAH (cca. 220Kč) za 112kmh na devadesátce. Přejezd hranice EU/UA je o cviku - už to zvládám za 15 minut, hranice UA/RU je o trpělivosti - fronta aut měla 3,5 hodiny, ale na samotné hranici je to cajk. Je potřeba umět rusky a být asertivní. Vyplňuje se celní prohlášení o dovozu auta (v azbuce). Vše bez jakýchkoliv úplatků a harašení. Auto není psané na mě, čili je třeba plná moc v ruštině. Já ji mám asi pětijazyčnou a opravdu je potřeba. Jinak kontroly velmi podrobné včetně prohmatávání sedadel, psa, zrcátka pod autem, podívat se do rezervy a tak... Ale do batohů jen nahlídli.
    Mýtné jen v Polsku na dálnici Katowice - Krakow. Kolik to je si snadno najdete.
    Spaní v hostelech a motelech u dálnice. 8-12€ hostely, motely do tisícovky za pokoj.
    Nafta stojí směšně. cca. 0,6€/litr. Auto má průměrnou spotřebu kolem 4,5 litru, čili asi 70hal/km. Jídlo na ukrajině skoro zadarmo, v Moskvě superdraho, Petrohrad a Pobaltí o něco levnější, než u nás.
    Další postřehy a humory: V Rize nesmí být na veřejnosti otevřená láhev (pokuta cca. 100 Kč po smlouvání) - všude v parcích jsou kamery. Dnes se tam jezdí chlastat místo Prahy, takže je docela komické když platím pokutu za pití na veřejnosti, a 20 metrů ode mě je plná zahrádka ožralců. V Rize byl nejhorší a nejdražší hostel za celou cestu. Fakt všivárna a bordel. Na parkovištích nejsou kamery. Čili nasraný po pokutě, nevyspaný z hnusného drahého hostelu přijít ke komplet vykradenému autu (suvenýry, alkohol, oblečení, kapesníky, hadry na okno, futrály od spacáků, rádio, transmitter, flashky s hudbou, boty, prostě všechno...) je prostě super. Lotyši jsou kurvy.

    Byli jsme tam dva, 14 dnů a komplet všechno (nafta, ubytování, jídlo, pití, vstupy) přišlo na 31 tisíc.
    Fotky máme hnusné.
    MATES_
    MATES_ --- ---
    Tak tedy také přihodím. Sice to bylo už v dubnu, ale bylo to fajn.
    15.4.2011 - 20.4.2011. Praha - Firenze - Volterra - Pisa - Lucca - Firenze - Ferrara - Verona - Sirmione - Riva del Garda - Trento - Praha.
    Přibližná projetá trasa je tady.
    Pokud by se chtěl někdo pobavit, tak tady jsou nějaké fotky. Není to nic moc. Chtěl jsem si spíš zachytit místa, která jsme viděli abych si za rok mohl připomenout to co jsme projel :).
    Případně video z návratu a průjezdu Brennerským průsmykem. Konečně jsem tudy jel přes den a mohl si prohlédnout alpy kolem dálnice :o).
    DEJMAS
    DEJMAS --- ---
    BOPA: na kolik tak vyjde +- takovej vejlet, jestli se muzu zeptat??
    SHMAIDA
    SHMAIDA --- ---
    tyjo, to mi nerikejte, ze vsichni litaj na dovolenou all inclusive na kanary? :o)
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    Tak já taky přispěju něčím, z mého blogýsku. Jsou to zkušenosti ze Švýcarska. Snad jsem vše podstatné řekl, kdyby měl někdo nějakej tip co dopsat, rád doplním.

    Swiss in cube: Road trip aneb cestování autem po Švýcarsku
    http://swissincube.blogspot.com/2011/08/road-trip-aneb-cestovani-autem-po.html
    DARMOSLAP
    DARMOSLAP --- ---
    v září se chystáme na 14 dní do Albánie. Tady je přibližný plán cesty, ale kromě prvních dní jde jen o hrubý obrys: http://maps.google.cz/maps/ms?hl=cs&ie=UTF8&brcurrent=5%2C0%2C0&msa=0&msid=205352344371934262550.0004a4029f6069d70d5a6&ll=41.562032%2C21.154175&spn=3.324941%2C7.13562&t=h&z=8
    Jedeme buď ve 4 lidech Fabií Combi 2003, nebo v 7-8 nějakou půjčenou dodávkou. Tak snad to auta hlavně na severu v horách vydrží.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam