• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHERPALETÁKY (grafika) - diskuze, poradna, návody ...
    MIAUKY
    MIAUKY --- ---
    potesia vase nazory

    LENGYANG
    LENGYANG --- ---
    Cau nemate nekdo zkusenosti / k dispozici "Sonar Bookends InDex - modul pro InDesign ?
    SHERPA
    SHERPA --- ---
    WICKEDON: beru .)
    SHERPA
    SHERPA --- ---
    Neco na odlehcenou :D
    BELSAMBAR
    BELSAMBAR --- ---
    STARE_CASY: pismo je: MetaCE Bold Line a exportoval jsem to kouknu jeste na to slucovani pruhlednosti ale diky diky moc :))
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    BELSAMBAR: vypadá to na chybu starého postscriptového psíma. Co to je zač? Jakou cestou vznikla tiskové data? Export? Tisk?

    Občas se holt potká špatně počeštěné písmo s bugem někde na ripu. Zrovna to ý je docela signifikantní, občas u něj vznikaly i takové "krásy", že třeba v cyan plátu bylo ok, v ostatních ne apod.

    Řešením je používání kvalitních písem, nejlépe opentype a v případě starších písem křivkovat na výstupu z InDesignu. Naštěstí to v něm lze udělat automaticky pomocí speciálního profilu sloučení průhlednosti - viz [ STARE_CASY @ QuarkXPress, InDesign, PageMaker + PDF workflow /Acrobat, Distiller, PitStop atd./ ...zkrátka PrePress + ankety + srazy ]
    BELSAMBAR
    BELSAMBAR --- ---
    GENERIXX:
    SHERPA:

    updatovano mam vsechno, CS5 bych rad pouzil ale v praci ji nemame :((, ale jo zkusim to jeste na jine masine .. stve me ze to muzu hned videt musim cekat az na lidi co koukaji na plotry .. no ale tak snad to bude OK :)) jinak diky moc za pomoc :)
    GENERIXX
    GENERIXX --- ---
    BELSAMBAR: Hele setkala jsem se i s jinejma kouzlama.. Zkus updatovat nebo esli máš updatováno tak nevim, občas to dělá haluze a pomůže třebas exportovat to z jiné instalace CS4. Je to takovej malej bug (občas třeba vynechá znakový písmeno, jindy zase třeba efekt vrstvy, ačkoli v jednom dokumentu se stejná věc vyskytuje x-krát, udělá to třeba jen na jedný a na zbytku ne)... Jinak ID ADE_ZEWL teď nedávno podobný problém řešila...
    SHERPA
    SHERPA --- ---
    BELSAMBAR: Ty jo s tim jsem se vážně nikdy nesetkal.. Zkus CS5 :DD
    BELSAMBAR
    BELSAMBAR --- ---
    Ahoj muzu otazku v praci se me stalo ze me z letaku co ma 8 stranek se na jedne z nich ve dvou text. ramecku vypadlo "ý", letak byl tvoren v indesignu (cs4), stalo se to pouze na te jedne strance vsechny ěščřžáíé jsou OK v tisk. PDF to bylo taky OK jen pri natisku se to podelalo.... nemate nekdo tuseni cim by to mohlo byt (fonty jsou vsude stejny ja nevidim duvod proc se to stalo)

    urcite rozkrivkuji fonty ale jde me o tom tomu nejak predejit.

    Diky moc :)
    SHERPA
    SHERPA --- ---
    GENERIXX: ze starsiho do novejsiho to jde, ale otevre se to nejak spatne
    GENERIXX
    GENERIXX --- ---
    SHERPA: Už v CS4 je problém otevřít CS3 soubory, ale ještě to nějak šlo - něco jsme tehdy na netu našly. Ale už si to moc nepamatuju a hledaly jsme to dlouho, ale podařilo se :)
    SHERPA
    SHERPA --- ---
    CYBER7: Sorry, ale Indesigni spolu nepracujou.. Je to hold problem no.. V praci jsme meli CS3 a ja mel doma CS5 a byl jsem v prdeli .. proste to neslo
    SELAVIE
    SELAVIE --- ---
    CYBER7: Do z nizší výsší verze by to melo jit.
    SHERPA
    SHERPA --- ---
    CYBER7: jako ve vrstvach?
    CYBER7
    CYBER7 --- ---
    ahoj potrebuju preulozit dokument z indesign cs3 do cs4. pomuze nekdo? dik
    GENERIXX
    GENERIXX --- ---
    SHERPA: není to špatný, ale máš na víc...

    Neseděj mi tsm ty 4 brushe u těch rohů... + nevim proč, když to máš vycentrovaný - přijde mi že ten nadpis je víc vpravo než vlevo. Asi je to těma pruhama - optickej klam, ale klame :)
    SHERPA
    SHERPA --- ---
    Ukončil jsem anketu o soutěži. Tak začneme:
    Kazdy může nahodit 2 letáky
    Letáky je možný zasílat do 10.7.2011
    SHERPA
    SHERPA --- ---
    Delal jsem novej webdesign.. Co myslite?


    Vytvoreno ve Photoshopu
    Vlastni obrazky: ano
    Vlastni brushe: ne
    Uroven autora: webdesigner amater
    GENERIXX
    GENERIXX --- ---
    Když už kýč, tak pořádnej :DD Aneb jen tak pro srandu :)



    Vytvořeno v: Ps, Fl, Ai
    Vlastní obrázky: ilu by ADE_ZEWL
    Vlastní brushe: ano (kreslenej v AI a exportován jako brush)
    Úroveň autora: momentálně infantilní trouba

    inspirace:

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam