• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHERPALETÁKY (grafika) - diskuze, poradna, návody ...

    DISKUZE O LETÁCÍCH A PROPAGAČNÍ GRAFICE - POUZE SLUŠNĚ!!
    PTEJTE SE, RAĎTE, UKAZUJTE SVOJÍ PRÁCI, VKLÁDEJTE LINKY NA TUTORIÁLY

    !!! V TÉTO DISKUZI SE NEHODNOTÍ OBSAH LETAKU !!! (lineup, místo, oblíbenost promotéra apod.) !!!



    NAHAZUJTE SVOJÍ TVORBU K DISKUZI :))



    Při vkládání grafiky doplňujte info:

    Vytvořeno v .. (Photoshop, Illustrator, Indesign, Corel atd.)
    Vlastní obrázky ANO/NE/NAPŮL (které)
    Vlastní brushe ANO/NE
    Úroveň autora (začátečník, pokročilý atd.)
    +pokud Vás napadne nějaká další informace



    ZÁKAZ POUŽÍVÁNÍ "PALCŮ DOLU"!! POKUD SE VÁM NĚCO NELÍBÍ -> NAPIŠTE PROČ

    rozbalit záhlaví
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    R0BILAD:
    1)tab/lab jsme řešili ... většině lidí to přijde jako LAB ... jsi teprve druhý komu to přijde jako tab... tak nevím, jak LAB to čte cca 1 z 20 lidí... jenže vtip je v tom, že ta vlnovka s L+ A jsou defacto jeden za znaků značek z Motif/ pohybu šípového + trojuhelník je dalsí značka pohybu/ konkretně střed vpravo...
    neladící písmo myslíš tu ceduli nebo bannerr... cedule v realu vypada fakt dobře...
    banner je odfláklej, potřeboval by upravit, souhlas jenom nevím jak...

    SHERPA: za kostrbatost se omlouvám, použitá je varianta samozřejmě s hladkým okrajem, pokud myslíš ten rastrovaný okraj...

    černobílou verzí jsem začínala... chceme ale kreativní přístup, ne tolik seriozně se tvářící a navíc byla verze černo-bílo-oranžová a tu má jedno konkurenční studio, tuhle barevnost nemá z tanečních studí nikdo v Praze, modrá nám přišla seriozní, růžová má být kreativita, odvaha....

    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    SHERPA: jo, jestli myslíš ty osekaný okraje přímo, tak jo, to je prusvih, souhlas.... ale nejak se mi to udelalo u nekterych obrazku... v realu na ceduli to neni ani na realizaci, jeslti myslis celkove typograficky jak je to rozházený, ta to je schválně ... je to okrajove alernativni tanecni studio otevrene experimentum a zkoumani psychologickych aspektu tance a spoustu dalsiho... proto ruzova jako odvazna kreativni barva, modra jako solidni zaklad.... přímo v textu je jedna značka pro tvar pohybu, růžový trojuhelník je druhá značka pohybu z tanečního zápisového slovníku.... asymetrie a text mimo bylo schvalane k naznaceni pohybu a netradicnosti...

    logo se zadavateli libi moc, banner taky vzal, kostrbaty ve smyslu toho nepravidelnyho okraje tam nebude... vlastne uz ted pouzivame jen tu ruzovou verzi a tam to neni...
    dekuju za ohlas...
    SHERPA
    SHERPA --- ---
    GRANTORINO: Me se nelibi jak je to pismo takovy kostrbaty.. Vypada to neprofesionalne, ale pokud je to pozadavek firmy, je to jejich boj :)
    SHERPA
    SHERPA --- ---
    GAF: ZDarek, free nevim, ale docela to dela jednoduse v EZ GENERATORu internetovych stranek. KDyz se v tom pohrabes, tak to najdes. Pokud potrebujes neco na rychlo spichnout a mas to pripraveny, mozna ti to dam dohromady..
    Co se tyce tvorby banneru, tak nejlepsi je flash..

    Bannery se pouzivaji ve formatech *SWF, *GIF, *PNG....

    GIF bannery jsou pouze rotace snimku. Zalezi co od toho cekas :)
    GAF
    GAF --- ---
    Prosím vás máte někdo typ na freeware jednoduchý gif animátor pro banery na internet? A dají se takové gify pak použít jako banery?
    MONOTYPEK
    MONOTYPEK --- ---
    ZLORTH
    ZLORTH --- ---
    PETRPEDROS: Brusel
    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    Prosím z jakého loga je opsané logo prahy:


    (original je z jineho mesta a nemohu si vzpomenout jakeho) Diky
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    dve verze loga
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    druhá barevná varianta

    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    takze dneska jsem dodelala banner, je to moj prvni, takze rada uslysm nejake typograficke pripominky nebo tak

    FRKY
    FRKY --- ---
    Trocha OT:
    Zdravím,
    prosím ty, kteří vytváří/navrhují různé audiovizuální, vizuálni nebo texoté soubory a sdílí je jakýmkoliv způsobem s klienty, aby se vyjádřili v dotazníku k mé bakalářské práci.
    Díky, je to krátké :)
    Budu rád když to třeba pošlete dál. Díky

    https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dGdhbjdhUzYyQnE4eWxaY0NERVRDTkE6MQ
    RUSEG
    RUSEG --- ---
    MIAUKY: Mě se to taky na první pohled líbí. Ten styl není špatnej, až na to, že je pobranej v uvozovkách moc umělecky a to by mohl bejt tak trochu problém, aby to zafungovalo tak jak má. Protože, když má takovej léták zaujmout v prví řadě by měla bejt čitelnost a jasná srozumitelnost.
    Taky ten datum by mohl trošku evokovat to, že se bude něco otvírat..jako BOOM HEJ otvíráme! Ale potom by se z toho taky mohl stát takovej ten klasickej trapnej propagační kýčovej leták. Kterej je ve finále ošklivej pro oko dobrýho grafika/umělce, ale bude fungovat možná líp. To je právě průser u takový reklamy, když má někdo zaujmout širší veřejnost.
    Takže je potom na každým jakou cestu zvolí.
    Ideální by samořejmě byla cesta STYLOVÝ-FUNKČNÍ (tím myslím přehledný a jasně srozumitelný, tak že i starší člověk ví do pár sekund co to je? Kde to je? a kdy to je?

    Jinak se moc omlouvám.Nechci bejt zbytečně chytrej, nebo urazit.
    Jenom můj názor i když podle data asi opožděnej :-)

    malej dodatek:
    Jinak to je po dlouhý době flayer, ze kterýho na mě normálně vyzařuje taková, jak bych to řekl ženskost?, nebo to že to prostě dělala holka,slečna...a to bez růžový barvy!NICE!velký plus :-)
    SHERPA
    SHERPA --- ---
    BLUE_ROAN:

    Při vkládání grafiky doplňujte info:

    Vytvořeno v .. (Photoshop, Illustrator, Indesign, Corel atd.)
    Vlastní obrázky ANO/NE/NAPŮL (které)
    Vlastní brushe ANO/NE
    Úroveň autora (začátečník, pokročilý atd.)
    +pokud Vás napadne nějaká další informace
    BLUE_ROAN
    BLUE_ROAN --- ---
    Muzu poprosit o kritiku? Dik

    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
    http://imageshack.us/photo/my-images/685/logoopavavitrazverze.png/
    KULHY
    KULHY --- ---
    KAROLINA182: děkuji, v případě potřeby se ho zeptám, ale už to vypadá, že jsem si našel cestu :) ...

    díky!
    KAROLINA182
    KAROLINA182 --- ---
    KULHY: nevím, zda to pomůže či jestli je to vůbec ještě aktuální, ale mám pocit, že ID THE_BALROG pracuje ve "výrobně map" a sám nějaké dělá..... :) Třeba poradí... (teda aspoň doufám, že to byly mapy.....)
    KULHY
    KULHY --- ---
    BUBBLE: dík, už jsem s nima komunikoval :) .. nakonec napadl kamaráda skvělý nápad .. my patříme pod magistrát a magistrát má svoje mapy :)
    KULHY
    KULHY --- ---
    zdarec,

    mám návrh vizuálu do kterého jsem použil a upravil topografické mapy z googlu v případě, že tento návrh přejde v realizaci budu asi muset řešit autorská práva .. obávám se toho, že ve velkosti citylightu je to i po úpravě dost evidentní ... neřešil jste někdo podobné? .. kde třeba sehnat alternativu, něco málo bych za to i zaplatil, ale rozpočet je jako vždy velmi dole ... potřeboval bych minimálně Prahu, ale i něco z New Yorku asi..

    Google má striktní pravidla která nepovolují úpravy a další faktory nevyhovují pro použití...
    Maps Help
    http://maps.google.com/support/bin/static.py?ts=1342531&page=ts.cs&&hl=en

    Ve výsledku bych asi vystačil i s CZ

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam