• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GAPPEQDIY Studio Audio
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    WRONSKI: já sem to neměřil, ani nezkoušel, já sem to nikdy řešit nepotřeboval, ani nemám na to dost kabelů, akorát mně to tvoje mírně povýšené, k ničemu nevedoucí popichování nešlo moc přes nos. položil sem věcnou otázku, chtěl sem věcnou odpověď, čili bohatě stačil první odstavec. děkuji :)
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    WRONSKI: no řekněme to takhle: když si proženu měřícím obvodem kabel, výsledkem je lineární charakteristika, přičemž podle dýlky a průřezu má ten kabel nějaký odpor, přičemž průchodem proudem tím vodičem se část výkonu mění v teplo, též to nepatrně zvyšuje Q bedny (s růstem odporu) a v poměru to trochu víc basuje; nicméně vcelku jde o úbytekl spl danej ztrátou výkonu v kabelu.
    Zopakuju otázku:
    pozoroval jsi ty osobně něco jiného?

    takovej ten fór, že když se muzika zesílí a lidem to najednou přijde, že to hraje líp, znáš?
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    DOKKTOR: Ano, zkoušel jsem to. Ne, neměřil jsem to. Rozdíl poslechem byl pro mě dostatečně výrazný, abych neměl potřebu ho potvrzovat měřením. A neměl bych tu drzost to někomu doporučovat, aniž bych to sám nezkusil. A ani nemám potřebu něco "dokazovat", zejména je-li jediným argumentem cizí tvrzení.

    Chápu, že někdo může být vzrušený, když zpochybňuji tvrzení jeho modly, ovšem reagovat na to iracionálně a emotivně ničemu nepomůže (možná egu diskutujícího, protože může mít pocit, že diskusi "vyhrál"). Ověřit vliv informačního šumu nebo možnost vytržení z kontextu by snad nikoho nemuselo urážet.

    Osobně nechápu, co je za problém suše říct třeba "myslím si, že slabé dráty do beden se projeví jen snížením výkonu, zkoušel jsem to nějakým způsobem / měřil jsem to nějakým způsobem / nezkusil jsem to, ani neměřil, ale domnívám se, že to z důvodu... / myslím si to jen proto, že to říkal hubert" - prostě mít trochu otevřený přístup a krotit si ego alespoň v tomto klubu.

    BTW, ty jsi to zkoušel?
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    WRONSKI: a tak já se teda zeptám obdobně: chceš nám neco sdělit, nebos přišel enom trollit? když už to nakousls a neni to tak těžké a zabere to enom jedno odpoledne: tys to zkoušel? měřil? výstup?
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    WRONSKI: pořád okecáváš
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    BURAN: Vždyť jsi omínusoval otázku! Jakou by asi měla mít otázka informační hodnou?!

    Snažil jsem se jen zjistit, jestli DEIKSAC jen opakuje něčí tvrzení, a tedy je tam možnost informačního šumu, nebo zda je to potvrzeno i jeho zkušeností - ať už poslechovou nebo měřením. Přičemž druhá varianta je pro mě (narozdíl od diskutování víry v tvrzení) mnohem zajímavější, protože nabízí možnost faktické diskuse, která někam vede, případně je poučením pro ostatní.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    WRONSKI: a ano, po několikátý opakuju, že mě zajímá, jestli k tomu máš co relevantního, a něčim jinym než domněnkama podloženýho, říct
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    WRONSKI: klidně vlez na prodance forum a stourej takhle do huberta nebo vo co ti vlastne jde?
    BURAN
    BURAN --- ---
    WRONSKI: zcela otevrene se priznavam k detinskemu minuskovani prispevku s nulovou informacni hodnotou v technicky zamerenem klubu.
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    DEIKSAC: Stačilo napsat prosté "ne", emotivní reakce nejsou zajímavé. A mínuskování v technicky zaměřeném klubu je dětinské.
    Fakt doporučuju to zkusit, věnovat tomu jedno třeba odpoledne, není s tim tolik práce.
    BURAN
    BURAN --- ---
    musim se priklonit k Deiksacovi, ten to co rika vetsinou rovnou zduvodni.
    WRONSKI zatim akorat hudra, ale zadny technicky info nepodava - mohl bys nahodit par argumentu aby i ostatnim doslo, co s tim mas za problem.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    WRONSKI: cyve buď odpověz nebo mlč ne?
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    DEIKSAC: A zajímá tě to natolik, že jsi to sám zkusil, nebo jenom opakuješ, co ti řekl "hubert"?
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    ne, mě to zajímá, protože jsem to sem dával v kontextu toho co je uvnitř bedny; jestli je bedna připojená 30 metrovym kabelem, tak tam průřez roli hraje, ale ten kabel je primárně rezistance a nepřináší nějaký nelineární zkreslení (tzn úbytek hlasitiosti)

    jestli máš něco konkrétního, co se podle tebe děje navíc, ta kto doplň, rád si rozšířím obzory
    PIGSTER: ta už tad ynesmiřitelně frčí v jiném klubu, přičemž zastánci vlivu kabelů na charakter zvuku tak maximálně vzývaj kabelovýho boha
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    PIGSTER: Neskončí, neboj :)
    Já přece nemůžu vědět, co je zrovna pro něj "zásadnější", takže jsem na to nereagoval. A pak už nemám potřebu někoho o něčem přesvědčovat - zejména o něčem, co si snad může každý ověřit sám.
    PIGSTER
    PIGSTER --- ---
    DEIKSAC: to za chvili skonci strasnym flamem na tema reprokabely .... mozna by se dala tahle oblibena kratochvile "hifistu" pro zmenu vypustit ? :)
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    WRONSKI: tzn?
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    DEIKSAC: Každému co jeho jest.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    WRONSKI: pomíjím něco zásadnějšího?
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    "Vlastně se jen obíráš o výkon" - to je poměrně svérázné tvrzení :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam