• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STHENOBARF - kvalitní výživa psa
    DOLORES
    DOLORES --- ---
    ahoj, chci se zeptat jak to mate s objednavanim masa... neni tu treba nahodou nekdo, kdo by objednal od vetamixu napul? jsem z prahy. diky
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    LOVETHIEF: jeste bych doplnila, ze ackoliv je to Lukullus asi fakt prevazne jenom vlaknina, tak moje rachiticka liska mi po nich celkem pribira, uz ji nejsou tolik citit zebra a panevni kosti. A z toho mam fakt radost.
    KABIS
    KABIS --- ---
    Tak cca ctyri dny krmime barfem (ctyri a pul mesice, bernskej) a zatim desna spokojenost :) Jenom mu moc nechutna salat, vsechno ostatni co jsme zatim zkouseli ze zeleniny a ovoce muze dostavat i jako odmenu :))
    DRAKKA
    DRAKKA --- ---
    podle me v techhle testech vubec neberou v uvahu typ surovin ale jenom deklarovany obsah zivin
    NICKIE
    NICKIE --- ---
    IF_: no, taky sem to nepochopila.. ale tak to je proto, že maj třeba dobrej návod na obalu a info že jo.. takže pak procenta uplně neodpovídaj třeba jen kvalitě toho žřádla, ale zahrnujou i pytel atd...
    IF_
    IF_ --- ---
    NICKIE: Výrobky z Lidlu v dTestu dopadají vždy velmi dobře...

    No je to starý a už se to může dělat z něčeho jiného nebo vyrábět jinde... ale 70% pro Pedigree mi stačí:)
    NICKIE
    NICKIE --- ---
    IF_: neni tam teda moc aktuálních značek..taky to dělali v tom roce 2006.. z aktuálních značek tam dopadnul Royal skoro nejlíp 82%, pedigree 72%, hills 70%. Lidl 70%, purina 58% a 40%, chappi 50%..
    IF_
    IF_ --- ---
    NICKIE: Spíš jsme to myslela ve smyslu zda máš všechny ty značky, jak dopadly, ale i tohle je zajímavé:)
    NICKIE
    NICKIE --- ---
    IF_: no, mám to vytisklý.. je tam: nutriční hodnota krmiva - nedostatečně (10%), vysoký obsah vápníku pro dospělé psy ještě v normě, nikoliv pro štňata, obsah cizorodých látek- dobře 70%, mikrobiologická čistota - velmi dobře 90%, deklarace - nedostatečně 10%

    hodnocení kvality: nedostatečně 10%
    IF_
    IF_ --- ---
    NICKIE: mas ten dTest celej sim?
    MIKEYLA
    MIKEYLA --- ---
    NICKIE: mě ho doporučovala krmivářka z Anima, ale je pravda, že se jedná o produkt, který prodávají ve svém obchodu, tak bůh ví, jak to je. Každopádně ona svoje psy taky krmí barfem a říkala mi, že to kombinuje právě s těmahle granulema a je spokojená..., mě granule žere jenom Mia (Amir je héérečka a granule žere jen v případně, že mu po dvou dnech nezbyde nic jinýho:D), takže je dávám jen na dovče.., kde není lednice, mrazák apod....,
    NICKIE
    NICKIE --- ---
    já teda teď krmim tim Markus Muhle a musim říct, že po něm nemá průjem, jako po většině granulí, ale zase sem našla recenzi na dtest, kde dostalo jen 10% a úplně propadlo. Nicméně z roku 2006, tak nevím
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    spolubydla krmí krom barfu psisko právě i fitcrockem a po pravdě - vždyť to vypadá i voní uplně stejně jako moje grancle pro morčata a králíky...
    Takže minimálně po olfaktorické stránce je jasné, že tam té vlákniny bude hafo.
    TERRORIST
    TERRORIST --- ---
    Ok dík za typy, kouknu na pár značek, ale to množství vlákniny se mi moc nelíbí, dám si na to bacha a uvidíme tedy
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    MIKEYLA: Tak u granclí horší kvality není divu. Já taky kdysi krmila Delicanem (někdy v letech raz dva po revoluci) a bylo to zlo - ale pak sem dlouho byla věrná K9 a když se zhoršili, přešla sem na Acanu (s občasnýma pokusama typu Proplan, Brit a spol.) a po obojím teda malé, kompaktní bobky - po barfu prostě sejde na tom, co stláskaj - jestli víc kostí, víc tvarohu, červenou řepu... :) Z lisovaných za studena sem zkoušela Fit Crock a to mi přišlo trošku "pilinoidní" - fakt fůra vlákniny, psi po tom hubli, pak Lukullus a ten Marcus a po obojím teda větší bobky a obojí má dost vlákniny proti klasickým superprémiovkám.
    MIKEYLA
    MIKEYLA --- ---
    ZMYJKA: já můžu porovnat akorát granule (klasické) horší kvality (Meradog), kterými jsme v kdysi dávno krmili...., nechali jsme si poradit a nevěděli jsme, které že granule jsou O.K., takže prakticky jiné zkušenosti s granulema jiných značek nemám....a po těch teda kadila o poznání hodně..., na barfu daleko míň a celkově menší:), pevnější, né takové klády:), na granclích lis. za st. to bylo něco mezi:)
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    MIKEYLA: Mně teda vždycky přišlo, že po lisovanejch za studena obecně kaděj víc než po normálních lepších granclích - na barfu maj moje psiska bobky cca jako na acaně, jen konzistence (trochu) a barva je variabilní podle toho, co zrovna žerou, na lisovanejch za studena maj větší - je v nich obecně víc vlákniny než v acaně.
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    TERRORIST: ja ted par tydnu krmim temahle
    Lukullus krmivo pro psy výhodně u zoohit: Lukullus granule míchané balení na zkoušku
    http://www.zoohit.cz/shop/psi/granule/lukullus/161622
    holkam chutnaj a prestaly jim kysat oci
    MIKEYLA
    MIKEYLA --- ---
    TERRORIST: jasný..., jak už krmím barfem docela dlouho, tak mi po granulích (byť lis. za st.) přijde, že kaděj víc a větší:)), ale není to tak hrozné, jako na klas. granulích...
    TERRORIST
    TERRORIST --- ---
    MIKEYLA: super dík, kouknu na to Bubu právě po acaně, má bobky docela malý a nekákuje tak často.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam