• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STHENOBARF - kvalitní výživa psa
    KABIS
    KABIS --- ---
    hm, tak jsem dnes zkusila dat neco malo kockam... cuchly, otocily se a ze radsi at jim dam to co obvykle :)) nejaky rady a porady na kocky?
    WAMI
    WAMI --- ---
    ZMYJKA: taky mám teď kontakt na veterinářku, co se věnuje zvířecí homeopatii... :)
    chci si domluvit konzultaci, tak jsem zvědavá... :)
    MIKEYLA
    MIKEYLA --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: ahá, vidíš to, jsem si ani nevšimla, já to moc nezkoumala..., jen jsem na to v rychlosti narazila....
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MIKEYLA: protože to přečetli v nějaké publikaci, kde na to věří a taky tomu uvěřili. A protože holt to ostatní, co tam o barfu tvrdili dávalo smysl, tak převzali i to, co smysl nedává.

    Základní elektrický potenciál se fakt nemůže změnit na nerezové misce. Je možné, že píšou o nějakém esoterní energii a to pak jaksi je mimo fyziku. Jako varianta nasypat to na maso, by mohlo i v takovém případě stačit, maso by tam mohlo působit jako izolant.

    A teda když už, tak bych fakt nebrala plastové misky, ale kameninu, nebo porcelán. Misky pro psy zcela zaručeně neprochází kontrolou na ftaláty a spol, a nikdo to nekontroluje. Tudíž tam zcela zaručeně jsou, protože se až příliš často vyskytují i v kojeneckých lahvích.

    Arnika - ftaláty
    http://arnika.org/ftalaty
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    MIKEYLA: no právě že není..
    MIKEYLA
    MIKEYLA --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: jinak "směs bylin" jsem zkrátila, mám dojem, že to tam je vyjmenovaný, co všechno tam je..
    MIKEYLA
    MIKEYLA --- ---
    ZUZKAOU: hmm a co s tím teda? Proč to tam píšou? Mám to brát jako blbost a dál sypat do kovové misky? :D Mě to teda taky přišlo jako nesmysl..., že by to za tu minutu, co to žerou, nějak reagovalo, nehledě na to, když to nezamíchám, že se to kovu ani nedotne
    MIKEYLA
    MIKEYLA --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: jj, taky už jsem uvažovala, že psům i koni budu dávat kvasnice a lněné semínko dohromady:), jako myslím jak psům, tak koni..., protože je pravda, že kvasnice určené pro koně koupené v Aminu nebo Equáči vyjdou levněji než koupené v lékárně..., já zase spíš zvažovala, že koni odsypu kolagen určený pro psy:D, ale to mě jen napadlo a nevím ještě kolik atd., to jsem si ještě nezjistila...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZUZKAOU: to už je pravděpodobnější, že z nějakého necertifikovaného čínského plastu v misce se při styku s kyselými šťávami z ovoce a spol. začnou vylučovat nějaké rozkoštné ftaláty a spol.
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    MIKEYLA: jako mít ve složení "směs bylin".. no to mě po*er. Já bych chtěla vědět co přesně.

    Jinak psovi dávám extrudované lněné semínko (srst, omega 3 a 6 nebo co to tam píšou) a pivovarské kvasnice (trávení).. obojí odsypávám z toho co mám pro koně a jsem spokojená :) Max. ještě přemýšlím, že mu odsypu koňovo kolagen.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MIKEYLA: fyzikálně je to volovina, stejně jako hlásání o živé stravě na baronu.cz. Všechny enzymy jsou v žaludku našítpány na peptidy a posléze rozloženy na aminokyseliny. A vážně se do buněk nedostanou jako živá strava. Je to základ imunitního systému - žádná cizí aktivní bílkoivna dovnitř nesmí.
    A zjevně jako hnilobný povlak ve střevech.
    MIKEYLA
    MIKEYLA --- ---
    tohle zní taky dobře, všechno vesměs levnější než Micro Mineral, ale dražší než Roboran

    Phytovet Vitamineral 250 g ANIMO centrum krmiv
    http://www.centrumkrmiv.cz/product/phytovet-vitamineral-250-g-1067/
    MIKEYLA
    MIKEYLA --- ---
    FREETEKK: mě spíš láká tohle, ale je to spíš směs bylin než klas. minerály..

    Luposan- Síla bylin 500 g ANIMO centrum krmiv
    http://www.centrumkrmiv.cz/product/luposan-sila-bylin-500-g-1033/
    MIKEYLA
    MIKEYLA --- ---
    JAYBEE: j, to jsem taky četla, že se to dělá tímto zp., ale neměla jsem odvahu to zkusit....

    poznámka z Baron.cz:
    Miska pro Micro Mineral nesmí být kovová !

    Kov mění polaritu některých stopových prvků, zejména kovů. Proto doplněk výživy Micro Mineral dáváme vždy jen do nekovové misky. Vedle plastové misky je optimální miska keramická nebo kameninová.

    JAYBEE
    JAYBEE --- ---
    IF_:
    MIKEYLA: wuf, no tak to sem nevedel....ale zas je moznost to dat vedle misky a pes si vezme jak bude potrebovat. ja osobne sem to jeste nezkusil ale asi na to prejdu, at se psisko obslouzi mineralama jak potrebuje.
    INXS
    INXS --- ---
    a já to dávám do ďoury do masa, takže to nepřijde se stykem s miskou
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    IF_: u nas je pryc za minutu :))
    IF_
    IF_ --- ---
    Jo pro roboran plati to same,ale pochybuju ze kdyz tim posypu jidlo co je do 3 minut pryc ze se neco stane:))
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    MIKEYLA: co roboran? sice je to umele, ale vyrazne levnejsi nez micromineral.. ja ho ted jedu
    MIKEYLA
    MIKEYLA --- ---
    JAYBEE: jj, já jsem se třeba teď dočetla, že Micromineral se nesmí dávat do krmení v kovových miskách, že se vlivem působení kovu aktivují nějaké látky. A já mám teď dilema, jestli jim ho dávat nebo nedávat, protože na keramické misky peníze zatím nejsou, tudíž kovových se nějaký ten pátek nezbavíme.., tak nevím no:D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam